Съвети и въпроси относно избор на Е6х

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от BorislavB » 28 Апр 2021, 6:05

Момчета търся си хубаво 535d фейс седан, помагайте. :D Да не отварям нова тема ако някой има познат с такъв автомобил нека ме насочи към него. Прилагам и малко данни какво точно търся от колата:
-черен салон
-подгрев, обдухване, масаж на предните седалки
-подгрев на задните
- head-up дисплей
- М-пакет
-музика Logic 7 или по-добра
-спортна кутия с планки за смяна на скоростите
Всички останали екстри са в плюс.

Благодаря предварително
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 173
Регистриран на: 26.04.2021
Пол: Мъж
Кара: E60 530d, ML 320, Subaru Forester
Мечтае да кара: собствения си автомобил.

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от JoroZan » 28 Апр 2021, 8:06

BorislavB написа:Момчета търся си хубаво 535d фейс седан, помагайте. :D Да не отварям нова тема ако някой има познат с такъв автомобил нека ме насочи към него. Прилагам и малко данни какво точно търся от колата:
-черен салон
-подгрев, обдухване, масаж на предните седалки
-подгрев на задните
- head-up дисплей
- М-пакет
-музика Logic 7 или по-добра
-спортна кутия с планки за смяна на скоростите
Всички останали екстри са в плюс.

Благодаря предварително


Добре си се насочил, но доста трудна задача да се намери. Желая ти успех и да се похвалиш!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 173
Регистриран на: 26.04.2021
Пол: Мъж
Кара: E60 530d, ML 320, Subaru Forester
Мечтае да кара: собствения си автомобил.

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от JoroZan » 28 Апр 2021, 8:14

BorislavB написа:Момчета търся си хубаво 535d фейс седан, помагайте. :D Да не отварям нова тема ако някой има познат с такъв автомобил нека ме насочи към него. Прилагам и малко данни какво точно търся от колата:
-черен салон
-подгрев, обдухване, масаж на предните седалки
-подгрев на задните
- head-up дисплей
- М-пакет
-музика Logic 7 или по-добра
-спортна кутия с планки за смяна на скоростите
Всички останали екстри са в плюс.

Благодаря предварително



https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... c72dcd16ff


https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... c72dcd16ff


Това са добри изпълнения, нямат обдухване и масаж, но от опит ти казвам. ще ти се наложи да направиш някое изключение с изискванията...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Exclusive89 » 28 Апр 2021, 8:58

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 8.09.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '17 G31 530dx, '08 R56 Mini Cooper
Мечтае да кара: V8

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от damian2112 » 28 Апр 2021, 11:58

JoroZan написа:
Vort написа:
vld написа:За връщан километраж цената е висока!
Изобщо лев не бих дал за кола на която пробега е манипулиран.
Много рискове крие това, просто като не знаеш каква е реалността трябва да си готов за абсолютно всякакви ремонти още в самото начало.
А щом за един тъп километраж лъжат какво остава за това че вериги и били сменени и прочие. На тоя мотор нито се чуват нито нищо, просто абсурд.
Явно напоследък стана модерно гледам доста обяви пишат че веригите са сменени, ама ако няма документ доказващ това, това си остават търговски трик.

Верно ли има хора, които мислят че 3литров двигател на повече от 10 години е възможно да е на под 300к. Аз се надявам да не е над 500хиляди... Искам да ми покажете въпросната кола, която е на 160-170хил км и да я взимам, ама доказани. И друго примерно сега я взимам, както е посочил човека на 180к и утре други ден я пускам за продажба, тва автоматично прави ли ме лъжец че е въртян километража? Се тая никой не убеждавам, но логиката на някои хора ми бяга. Лека вечер.


Абсолютно съм съгласен с казаното. Аз лично имах е61 525d 2008-ма, докара ми я приятел от Австрия през 2016-та година. Колата беше на 440к, а сякаш беше излязла от магазина, външно и вътрешно нямаше абсолютно никакво овехтяване. Леко затъркан волан в горната част и леко захабен надпис на старт/стоп бутона. Естествено направих я на 190 000, че българина не купувал, ако е над 200к. Модела е толкова добре направен, че ако има видими следи на овехтяване, значи колата е от 700-800к нагоре (за преди фейслифт и повече...). В България читав екземпляр трудно ще се намери.


Подозирам, че аз съм човека, който я купи :) Все още си я карам, за сега няма някакви особени проблеми, една полуоска съм сменил, автомата май вече му е време за торк, както и компресора на климатика доста почна да бръмчи, иначе само стандартна поддръжка - масло на 10к, дискове/накладки, някой и друг тампон и така. Дори DPF-а е в перфектно състояние, колата вече е на 250к (500к реални).

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 173
Регистриран на: 26.04.2021
Пол: Мъж
Кара: E60 530d, ML 320, Subaru Forester
Мечтае да кара: собствения си автомобил.

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от JoroZan » 28 Апр 2021, 12:36

damian2112 написа:
JoroZan написа:
Vort написа:
vld написа:За връщан километраж цената е висока!
Изобщо лев не бих дал за кола на която пробега е манипулиран.
Много рискове крие това, просто като не знаеш каква е реалността трябва да си готов за абсолютно всякакви ремонти още в самото начало.
А щом за един тъп километраж лъжат какво остава за това че вериги и били сменени и прочие. На тоя мотор нито се чуват нито нищо, просто абсурд.
Явно напоследък стана модерно гледам доста обяви пишат че веригите са сменени, ама ако няма документ доказващ това, това си остават търговски трик.

Верно ли има хора, които мислят че 3литров двигател на повече от 10 години е възможно да е на под 300к. Аз се надявам да не е над 500хиляди... Искам да ми покажете въпросната кола, която е на 160-170хил км и да я взимам, ама доказани. И друго примерно сега я взимам, както е посочил човека на 180к и утре други ден я пускам за продажба, тва автоматично прави ли ме лъжец че е въртян километража? Се тая никой не убеждавам, но логиката на някои хора ми бяга. Лека вечер.


Абсолютно съм съгласен с казаното. Аз лично имах е61 525d 2008-ма, докара ми я приятел от Австрия през 2016-та година. Колата беше на 440к, а сякаш беше излязла от магазина, външно и вътрешно нямаше абсолютно никакво овехтяване. Леко затъркан волан в горната част и леко захабен надпис на старт/стоп бутона. Естествено направих я на 190 000, че българина не купувал, ако е над 200к. Модела е толкова добре направен, че ако има видими следи на овехтяване, значи колата е от 700-800к нагоре (за преди фейслифт и повече...). В България читав екземпляр трудно ще се намери.


Подозирам, че аз съм човека, който я купи :) Все още си я карам, за сега няма някакви особени проблеми, една полуоска съм сменил, автомата май вече му е време за торк, както и компресора на климатика доста почна да бръмчи, иначе само стандартна поддръжка - масло на 10к, дискове/накладки, някой и друг тампон и така. Дори DPF-а е в перфектно състояние, колата вече е на 250к (500к реални).


Браво Дамяне, случил си на автомобил и на предишен собственик! ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 24.03.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 525d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6хв

Мнение от ivan_petkov » 29 Апр 2021, 7:41

Определено е трудно да си намериш горе долу читаво е60/1 , все още си търся от толкова обикаляне . Еми не ми харесват или се мъчат да сме излъжат с тия търговски трикове :conf: или от частно лице като за пример , както споменавате за веригата, че уж сменяна и го питам момчето имаш ли бележка , а той вика че я загубил и обявата е свалена да видите за какво иде реч ама явно някой шаран се е хванал :dunno: .Уж бюджета е до 12 бона ама явно не са достатъчни ,а не ми се дават повече за 15 годишен варел(става въпрос за 525d или 525lci) , че ме е яд за старата :banghead:. Всичко опира до късмет явно :conf:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Bogat-Beden » 29 Апр 2021, 16:44

Аз я взех за 8, досега е 10+, до края на годината ще е 12+ сигурно.
Та вероятно ако се вземе за 15-16, може би ще е нещо смислено и поддържано. А за над 20, трябва да е кукла, разсъждавам на глас, не съм много в час със е60 в интерес на истината..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 19.08.2020
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: E60 LCI 525

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от D.Hill » 30 Апр 2021, 22:06

Ако човек сам си обслужи колата, вериги, масла, филтри и течности от кого да вземе бележка, че е обслужена. Вече толкова неща могат да бъдат манипулирани, така, че и на бележки не е за вярване. Всичко е до късмет.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 8.02.2015
Местоположение: ЛяуЛИН
Пол: Мъж
Кара: ше M54 , сега N53
Мечтае да кара: нормално
Детайли за колата: M54 сега N53

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6хв

Мнение от Stoqnchev » 01 Май 2021, 18:26

ivan_petkov написа:Определено е трудно да си намериш горе долу читаво е60/1 , все още си търся от толкова обикаляне . Еми не ми харесват или се мъчат да сме излъжат с тия търговски трикове :conf: или от частно лице като за пример , както споменавате за веригата, че уж сменяна и го питам момчето имаш ли бележка , а той вика че я загубил и обявата е свалена да видите за какво иде реч ама явно някой шаран се е хванал :dunno: .Уж бюджета е до 12 бона ама явно не са достатъчни ,а не ми се дават повече за 15 годишен варел(става въпрос за 525d или 525lci) , че ме е яд за старата :banghead:. Всичко опира до късмет явно :conf:



за до 12 макс ще трябва да по изчакаш още време за 525 LCI или ще намериш някое бая поупостено от към екстри и визия ( пакет , джанти ... ) иначе
за този бюджет пре-фейс ще намериш доста над средното му оборудване. А на въпроса за веригите понеже и аз съм в процес на Е60/1 530д LCI търсене обикалям в диапазон до 100тина километри и си казвам цената след огледа на колата , да на много от продавачите не им изнася и казват , че няма да си свалят от цената толкова ..... и да от моите огледи които са към 8 , 6 още си стоят на обява.
Големия мотор е като спестените пари , имаш ги! ама не винаги ти трябват.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1637
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Z3Ro* » 01 Май 2021, 23:11

Аз също търся семеен вагон. Гледах доста коли - и като марки, и като модели. С ръка на сърцето мога да заявя, че е61 е доста надценен по отношение на цените на пазара. Колата не предлага евро 5 при дизела, какъвто търся аз. Мястото вътре е доста ограничено, особено отзад. В хд вариант цените за поддръжка на привода и окачването са доста завишени, спрямо конкуренцията. Аз лично мисля да се ориентирам към ф11 или Ц6 Олроуд, след като си направя сметка на критериите и предлаганото в момента.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от ivanski_2 » 02 Май 2021, 7:35

Z3Ro* написа:Аз също търся семеен вагон. Гледах доста коли - и като марки, и като модели. С ръка на сърцето мога да заявя, че е61 е доста надценен по отношение на цените на пазара. Колата не предлага евро 5 при дизела, какъвто търся аз. Мястото вътре е доста ограничено, особено отзад. В хд вариант цените за поддръжка на привода и окачването са доста завишени, спрямо конкуренцията. Аз лично мисля да се ориентирам към ф11 или Ц6 Олроуд, след като си направя сметка на критериите и предлаганото в момента.
Да, но семеен вагон , ф11 , готов ли си да преглътнеш осезаемия проблем с шума , няма да е гот на децата да им се надувам главата на магистралата при 120.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от vld » 02 Май 2021, 8:38

Всичко е въпрос на това колко си готов да платиш, хубаво е61 под 15000лв. едва ли някой ще ти продаде, както и хубаво ф11 под 30000лв. Ф11 за 20к е като е61 за 8-9к.
Та в тоя ред на мисли колкото по нова толкова по добре, въпрос на възможности.

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1637
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Z3Ro* » 02 Май 2021, 11:06

Проблемът с възможностите стои като въпрос, но стои и този, че е60 от 2007-ма за 15 и нагоре означава, че който я вземе, най-вероятно ще е последният собственик на колата, ако ще я кара 3 и повече години. Докато ф10 за 20-25, но от 2011-12, ще може да се кара някоя година и впоследствие спокойно да се даде на 10. И по двете коли ще има разходи, и в двата случая става дума за загуба от около 15 хиляди. Но във втория случай се кара по-новата кола. Инак състоянието може да се провери при огледа и да се прецени дадена кола надценена ли е или си струва...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от nickem » 02 Май 2021, 13:03

Все още се продават доста Е39-ки, дори Е34-ки. Не виждам защо някой купуващ Е60 2007-ма най-вероятно ще й е последния собственик.
Отделно, F10 с топ опорудване, перфектно състояние и история дори с 30 бона ще трябва доста късмет. Въпроса е наистина колко си готов да платиш и колко си готов да отпишеш в следващите 4-5Г.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook