Съвети и въпроси относно избор на Е6х

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 173
Регистриран на: 26.04.2021
Пол: Мъж
Кара: E60 530d, ML 320, Subaru Forester
Мечтае да кара: собствения си автомобил.

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от JoroZan » 26 Апр 2021, 12:59

Vort написа:
vld написа:За връщан километраж цената е висока!
Изобщо лев не бих дал за кола на която пробега е манипулиран.
Много рискове крие това, просто като не знаеш каква е реалността трябва да си готов за абсолютно всякакви ремонти още в самото начало.
А щом за един тъп километраж лъжат какво остава за това че вериги и били сменени и прочие. На тоя мотор нито се чуват нито нищо, просто абсурд.
Явно напоследък стана модерно гледам доста обяви пишат че веригите са сменени, ама ако няма документ доказващ това, това си остават търговски трик.

Верно ли има хора, които мислят че 3литров двигател на повече от 10 години е възможно да е на под 300к. Аз се надявам да не е над 500хиляди... Искам да ми покажете въпросната кола, която е на 160-170хил км и да я взимам, ама доказани. И друго примерно сега я взимам, както е посочил човека на 180к и утре други ден я пускам за продажба, тва автоматично прави ли ме лъжец че е въртян километража? Се тая никой не убеждавам, но логиката на някои хора ми бяга. Лека вечер.


Абсолютно съм съгласен с казаното. Аз лично имах е61 525d 2008-ма, докара ми я приятел от Австрия през 2016-та година. Колата беше на 440к, а сякаш беше излязла от магазина, външно и вътрешно нямаше абсолютно никакво овехтяване. Леко затъркан волан в горната част и леко захабен надпис на старт/стоп бутона. Естествено направих я на 190 000, че българина не купувал, ако е над 200к. Модела е толкова добре направен, че ако има видими следи на овехтяване, значи колата е от 700-800к нагоре (за преди фейслифт и повече...). В България читав екземпляр трудно ще се намери.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 173
Регистриран на: 26.04.2021
Пол: Мъж
Кара: E60 530d, ML 320, Subaru Forester
Мечтае да кара: собствения си автомобил.

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от JoroZan » 26 Апр 2021, 13:13

bbfl написа:Здравейте,

Според вас ако автомобила е обявен в момента на около 230 000 км възможно ли е да са реални спрямо справката от auto-records в прикачения файл? На мен ми изглежда малко нереалистично последните 5 години да са навъртяни под 10 000 км на година...

А в ДаруКар ще могат ли да ми кажат със сигурност реалните км на автомобила или и там ще ми изкарат подобна ориентировъчна справка?


Зависи от собственика, аз такъв автомобил не карам ежедневно. Правя около 10 000 на година, понякога и по-малко.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12762
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от vld » 27 Апр 2021, 8:22

Има коли на малък пробег, просто не са на цената на която ви се иска да ги купите.
Проблема е точно в това, всички искат да имат невероятния късмет да купят кола на малко километри ползвана от педантичен шофьор, който я е карал с ръкавици и терлици, на всичко отгоре е разполагал с шесто чувство и е ремонтирал всичко точно преди да се счупи и на края, въпросния я подарява почти без пари на горублянския или дупнишкия търгаш, врачанските търгаши пък взимат и някой лев от собственика за това че ще го отърват и те така...
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 173
Регистриран на: 26.04.2021
Пол: Мъж
Кара: E60 530d, ML 320, Subaru Forester
Мечтае да кара: собствения си автомобил.

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от JoroZan » 27 Апр 2021, 8:34

Ето още един автомобил на 500к. Обявата е актуална, качвам няколко снимки сами да прецените спрямо състоянието, на колко реални са вашите е60!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12762
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от vld » 27 Апр 2021, 8:44

Колега не е нужно да изпадаме в безмислени дискусии, колата може да изглежда така и на 150к км. ако я кара някой с много потящи се ръце примерно.
Освен това има огромно значение с кой волан точно е е60ката, примерно М спорт волана във фейса е много по нежен от префейсовия и се протърква на смешно малко километри, префейсовия и за на 400к си изглежда добре, докато фейсовия на 100 изглежда ужасяващо зле.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 173
Регистриран на: 26.04.2021
Пол: Мъж
Кара: E60 530d, ML 320, Subaru Forester
Мечтае да кара: собствения си автомобил.

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от JoroZan » 27 Апр 2021, 8:55

Съгласен съм, винаги има изключения, но са рядко. Толкова Е60-ки съм огледал, че не ми трябва повече от минута за да преценя километрите и смея да твърдя, че 90% от обявите в БГ са от 700-800к нагоре реални! Но ще допълня и още нещо, повечето двигатели на тези автомобили ще изкарат поне още толкова, при правилна поддръжка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 355
Регистриран на: 1.06.2008
Местоположение: Варна
Кара: E60 520d LCI
Мечтае да кара: Самолет

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от brabusbg » 27 Апр 2021, 8:59

Да точно така е както казва vld. Моята кола е с М волана, LCI. Купих я от приятел на реални 120 000км. Само че той е маняк на тема чистотата и постоянно си бършеше волана с мокри кърпи. Волана беше дроб.. беше съдран, протрит... все едно колата е карана милион километри. Ако я беше пуснал да я продава, никой нямаше да я купи така, защото никой нямаше да повярва на километри те само заради волана. Да, дадох да ми го направят и всичко е ок. Но наистина явно бързо се износва кожата им.

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 173
Регистриран на: 26.04.2021
Пол: Мъж
Кара: E60 530d, ML 320, Subaru Forester
Мечтае да кара: собствения си автомобил.

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от JoroZan » 27 Апр 2021, 9:09

Ето и последната ми придобивка, може да предположите на колко км е...
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 173
Регистриран на: 26.04.2021
Пол: Мъж
Кара: E60 530d, ML 320, Subaru Forester
Мечтае да кара: собствения си автомобил.

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от JoroZan » 27 Апр 2021, 9:15

brabusbg написа:Да точно така е както казва vld. Моята кола е с М волана, LCI. Купих я от приятел на реални 120 000км. Само че той е маняк на тема чистотата и постоянно си бършеше волана с мокри кърпи. Волана беше дроб.. беше съдран, протрит... все едно колата е карана милион километри. Ако я беше пуснал да я продава, никой нямаше да я купи така, защото никой нямаше да повярва на километри те само заради волана. Да, дадох да ми го направят и всичко е ок. Но наистина явно бързо се износва кожата им.

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk


Качи някоя снимка да я погледнем, интересно ми е как изглежда на 120к...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от pampo » 27 Апр 2021, 9:21

И аз съм на мнение, че не е редно да се съди за километри само по състоянито на салона. Срещу под 1000лв в детайлинг студията правят кокошарници да изглеждат като салона на снимката горе. Отделно ако колата е карана само градско и е влизано-излизано от нея по 10 пъти на ден е едно, ако са правили 100км в посока с по едно излизане-влизане е друго. Едната на 100к км ще е дроП вътре, другата на 400к ще изглежда като нова.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 173
Регистриран на: 26.04.2021
Пол: Мъж
Кара: E60 530d, ML 320, Subaru Forester
Мечтае да кара: собствения си автомобил.

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от JoroZan » 27 Апр 2021, 9:27

Съгласен съм, всеки има право на мнение...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 355
Регистриран на: 1.06.2008
Местоположение: Варна
Кара: E60 520d LCI
Мечтае да кара: Самолет

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от brabusbg » 27 Апр 2021, 10:02

JoroZan написа:
brabusbg написа:Да точно така е както казва vld. Моята кола е с М волана, LCI. Купих я от приятел на реални 120 000км. Само че той е маняк на тема чистотата и постоянно си бършеше волана с мокри кърпи. Волана беше дроб.. беше съдран, протрит... все едно колата е карана милион километри. Ако я беше пуснал да я продава, никой нямаше да я купи така, защото никой нямаше да повярва на километри те само заради волана. Да, дадох да ми го направят и всичко е ок. Но наистина явно бързо се износва кожата им.

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk


Качи някоя снимка да я погледнем, интересно ми е как изглежда на 120к...


Ще потърся довечера в архива, понеже са ми от предния телефон.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 11.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330xd && 525d
Мечтае да кара: В европейска България

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от bmw55 » 27 Апр 2021, 10:03

JoroZan написа:Ето и последната ми придобивка, може да предположите на колко км е...


291к по километраж :mhihi:
Ти ли я караш или е за продаване.
Бъди честен пък да става квото ще

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 173
Регистриран на: 26.04.2021
Пол: Мъж
Кара: E60 530d, ML 320, Subaru Forester
Мечтае да кара: собствения си автомобил.

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от JoroZan » 27 Апр 2021, 10:05

bmw55 написа:
JoroZan написа:Ето и последната ми придобивка, може да предположите на колко км е...


291к по километраж :mhihi:
Ти ли я караш или е за продаване.


Tърсих такова изпълнение повече от година. Това бижу не е за продажба!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Exclusive89 » 27 Апр 2021, 12:14

Vort написа:Верно ли има хора, които мислят че 3литров двигател на повече от 10 години е възможно да е на под 300к. Аз се надявам да не е над 500хиляди... Искам да ми покажете въпросната кола, която е на 160-170хил км и да я взимам, ама доказани.

Да, аз вярвам, защото имам една такава на 180+к км. Казвай колко пари ти се дават? Колата е от първите Е60ки 12/2003г :mrgreen: През последните 5-6 години се кара само и единствено през юли месец.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook