Съвети и въпроси относно избор на Е6х

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 19.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530d '09

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Malik » 20 Юли 2021, 10:57

Фугата между десния фар и капака е скандална.

За това колко "FULL" е, не ми се говори..

"Без аналог"

'51 набор


Без думи съм.

Не бих се качил в такава цъкаща бомба.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 7.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M62B44

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от anttonev » 20 Юли 2021, 11:32

SlavchoSlavchev написа:Хоп Троп.
Скоро не бях писал във форума и емоцията е същата както когато се регистрирах за пръв път. Насочил съм се към 61ца и харесах тази долу
https://mobile.bg/11625855770413495

Четох лоши коментари за автокъщата но там пишеше че да на Ботевградско шосе, но в момента адреса е друг и нз дали е актуален коментара. Колата е от Италия пък в коментарите някъде срещах че ако ти се рискува (демек на последно място след Швейцария, Германия, Австрия, България) може да си купиш такъв внос (сега съм с е46 купе и е от там а аз съм доста доволен). Гледах вина и всичко си излиза. Ще я погледна на живо и после ауто Рекърдс за км. Четох за болежките, но ми се иска и вие да дадете едно мнение (100% ще искам да ми е през сервиз, защото не съм механик и за това си има специалисти).


Ето на колко е била при последния си преглед:
dr338wa.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 19.05.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 3.0D 218 (2008)
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Карал:
520i e39 (97г)
e46 coupe 323 (2.5) 170 HP (2000г)

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от SlavchoSlavchev » 20 Юли 2021, 11:49

Malik написа:Фугата между десния фар и капака е скандална.

За това колко "FULL" е, не ми се говори..

"Без аналог"

'51 набор


Без думи съм.

Не бих се качил в такава цъкаща бомба.


Това не го бях видял, благодаря. Помага значително да търся и питам.

anttonev написа:
SlavchoSlavchev написа:Хоп Троп.
Скоро не бях писал във форума и емоцията е същата както когато се регистрирах за пръв път. Насочил съм се към 61ца и харесах тази долу
https://mobile.bg/11625855770413495

Четох лоши коментари за автокъщата но там пишеше че да на Ботевградско шосе, но в момента адреса е друг и нз дали е актуален коментара. Колата е от Италия пък в коментарите някъде срещах че ако ти се рискува (демек на последно място след Швейцария, Германия, Австрия, България) може да си купиш такъв внос (сега съм с е46 купе и е от там а аз съм доста доволен). Гледах вина и всичко си излиза. Ще я погледна на живо и после ауто Рекърдс за км. Четох за болежките, но ми се иска и вие да дадете едно мнение (100% ще искам да ми е през сервиз, защото не съм механик и за това си има специалисти).


Ето на колко е била при последния си преглед:
dr338wa.JPG


Супер полезна информация.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от DigitalExile » 20 Юли 2021, 11:57

Последно време забелязвам,че колите в Германия също са в доста лошо състояние и причина според мен е,че там почнаха да живеят твърде много араби и турци.
Италия винаги е била страната от която са масово автомобилите тук в България и причината е много проста. Цените са много добри и колите не ръждясват.
Да има коли които са в лошо състояние, но има и такива които са много добре поддържани просто трябва да се внимава при избора.
Италия лично за мен е най добрата страна от която може да си купиш кола.

Това,че в Германия,Швейцария и тн. всички коли са в добро състояние е пълен мит. Имам познат който вкара швейцарка преди години, колата беше на 230 000 по километраж, нямаше нито един запис история в BMW, колата е била карана от арабин, та толкова за тези митове колко са хубави колите по Германия,Швейцария и тн.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от ivanski_2 » 20 Юли 2021, 12:40

SlavchoSlavchev написа:
Malik написа:Фугата между десния фар и капака е скандална.

За това колко "FULL" е, не ми се говори..

"Без аналог"

'51 набор


Без думи съм.

Не бих се качил в такава цъкаща бомба.


Това не го бях видял, благодаря. Помага значително да търся и питам.

anttonev написа:
SlavchoSlavchev написа:Хоп Троп.
Скоро не бях писал във форума и емоцията е същата както когато се регистрирах за пръв път. Насочил съм се към 61ца и харесах тази долу
https://mobile.bg/11625855770413495

Четох лоши коментари за автокъщата но там пишеше че да на Ботевградско шосе, но в момента адреса е друг и нз дали е актуален коментара. Колата е от Италия пък в коментарите някъде срещах че ако ти се рискува (демек на последно място след Швейцария, Германия, Австрия, България) може да си купиш такъв внос (сега съм с е46 купе и е от там а аз съм доста доволен). Гледах вина и всичко си излиза. Ще я погледна на живо и после ауто Рекърдс за км. Четох за болежките, но ми се иска и вие да дадете едно мнение (100% ще искам да ми е през сервиз, защото не съм механик и за това си има специалисти).


Ето на колко е била при последния си преглед:
dr338wa.JPG


Супер полезна информация.



Но не го приемай за чиста монета, може да са въртяни преди минаването на прегледа, а от там са взети километрите от снимката.
Гледал съм около 100-тина такива коли през годините за покупка за мен или познати/роднини и практика ми показва че най миродавно относно километрите, ако няма история в бмв е да се гледа кога е регистриран акумулатора, понеже там пише км и дата, и пак не е гаранция понеже има някои с акумулатори по на 10-12 години, но в повечето случаи са на 2-6години и повярвай ми 1 не се беше сетил да ги врътне и там колкото и голям експерт да е.
:)
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 19.05.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 3.0D 218 (2008)
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Карал:
520i e39 (97г)
e46 coupe 323 (2.5) 170 HP (2000г)

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от SlavchoSlavchev » 20 Юли 2021, 15:59

ivanski_2 написа:Но не го приемай за чиста монета, може да са въртяни преди минаването на прегледа, а от там са взети километрите от снимката.
Гледал съм около 100-тина такива коли през годините за покупка за мен или познати/роднини и практика ми показва че най миродавно относно километрите, ако няма история в бмв е да се гледа кога е регистриран акумулатора, понеже там пише км и дата, и пак не е гаранция понеже има някои с акумулатори по на 10-12 години, но в повечето случаи са на 2-6години и повярвай ми 1 не се беше сетил да ги врътне и там колкото и голям експерт да е.
:)


Да пределно ясно ми е. Това би ми било трето БМВ. За съжалени вече на никой не може да се има вяра. Гледам нещо да е сравнително добре изглеждащо и с определени екстри:
1. Панорама
2. 530 Д, 535Д
3. Кожа
4. Без 4х4
5. До 10к, че да имам поне 2-3 за облужване

И вече нали ако има нещо друго (headup, подгрев и прочие) е добре дошло. Ако знаете за някоя читава ще съм благодарен за препоръка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от ivanski_2 » 20 Юли 2021, 16:14

SlavchoSlavchev написа:
ivanski_2 написа:Но не го приемай за чиста монета, може да са въртяни преди минаването на прегледа, а от там са взети километрите от снимката.
Гледал съм около 100-тина такива коли през годините за покупка за мен или познати/роднини и практика ми показва че най миродавно относно километрите, ако няма история в бмв е да се гледа кога е регистриран акумулатора, понеже там пише км и дата, и пак не е гаранция понеже има някои с акумулатори по на 10-12 години, но в повечето случаи са на 2-6години и повярвай ми 1 не се беше сетил да ги врътне и там колкото и голям експерт да е.
:)


Да пределно ясно ми е. Това би ми било трето БМВ. За съжалени вече на никой не може да се има вяра. Гледам нещо да е сравнително добре изглеждащо и с определени екстри:
1. Панорама
2. 530 Д, 535Д
3. Кожа
4. Без 4х4
5. До 10к, че да имам поне 2-3 за облужване

И вече нали ако има нещо друго (headup, подгрев и прочие) е добре дошло. Ако знаете за някоя читава ще съм благодарен за препоръка.



За до 10к според мен напълно изключи 535 от търсенето ако искаш да си намериш читава кола. :bchug:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 20.07.2021
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Vb3 » 20 Юли 2021, 22:39

Здравейте,надявам се бъдещи “колеги”.
Аз съм се спрял на https://m.mobile.bg/details/11609866494764881 https://www.cars.bg/offer/609534b86b8bbe6f1a42cea3 .
Като цяло гледах само 3хд ама това 525 ми изглежда доста добре на 15к


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 19.05.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 3.0D 218 (2008)
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Карал:
520i e39 (97г)
e46 coupe 323 (2.5) 170 HP (2000г)

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от SlavchoSlavchev » 20 Юли 2021, 23:53

ivanski_2 написа:
За до 10к според мен напълно изключи 535 от търсенето ако искаш да си намериш читава кола. :bchug:


Предложиха ми 535 за 14. Колата е на човек със сервиз в който правя моята. Сменил е една торба неща .Според теб 535 какъв е бюджета в този случай и за коя година (тази която споменах е 2006, което май е пре-фейс)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от BorislavB » 21 Юли 2021, 5:33

14к за 535d 2006 (преди фейса) е една г/д добра цена като зависи пак от екстрите и състоянието. За 10к може да ти изпадне читаво 530d ама си трябва търсене и търпение.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 19.05.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 3.0D 218 (2008)
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Карал:
520i e39 (97г)
e46 coupe 323 (2.5) 170 HP (2000г)

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от SlavchoSlavchev » 21 Юли 2021, 6:50

BorislavB написа:14к за 535d 2006 (преди фейса) е една г/д добра цена като зависи пак от екстрите и състоянието. За 10к може да ти изпадне читаво 530d ама си трябва търсене и търпение.


Като екстри смятам е добре оборудвана 535цата (head up, панорама, кожа, завиващи фарове, подгрев, Ел прибиращи се огледала и други по-малки дето не помня). Гледах я по рама та бяха доста.

Като ремонти са правени:
Снопа кабели при задния багажник
Рециклиране на дюзи
Веригата е сменена
Кормилния прът
Термостатите
Рециклиран е компресора отзад
Малко е надута (каза към 300 коня)
Цялостно пребоядисвана (в момента има 2-3 одрасквания по предна и задна броня, които биха минали по каско)
Има и други но за тези се сещам

Като забележки
Има една отворена позиция на панорамата нагоре която е след която не иска да се затвори имало чалъм
Скоростната не е обслужена а колата е на 211 (чух че било към 800 лв)
Км ги проверих в auto-records и е напълно възможно да са реални

Купена е от Италия, стояла във сервиз заради проблем в малката турбина по спомен (който е отстранен)

На 2 на 3 това е състоянието. Ще се радвам за мнения :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от ivanski_2 » 21 Юли 2021, 10:00

SlavchoSlavchev написа:
BorislavB написа:14к за 535d 2006 (преди фейса) е една г/д добра цена като зависи пак от екстрите и състоянието. За 10к може да ти изпадне читаво 530d ама си трябва търсене и търпение.


Като екстри смятам е добре оборудвана 535цата (head up, панорама, кожа, завиващи фарове, подгрев, Ел прибиращи се огледала и други по-малки дето не помня). Гледах я по рама та бяха доста.

Като ремонти са правени:
Снопа кабели при задния багажник
Рециклиране на дюзи
Веригата е сменена
Кормилния прът
Термостатите
Рециклиран е компресора отзад
Малко е надута (каза към 300 коня)
Цялостно пребоядисвана (в момента има 2-3 одрасквания по предна и задна броня, които биха минали по каско)
Има и други но за тези се сещам

Като забележки
Има една отворена позиция на панорамата нагоре която е след която не иска да се затвори имало чалъм
Скоростната не е обслужена а колата е на 211 (чух че било към 800 лв)
Км ги проверих в auto-records и е напълно възможно да са реални

Купена е от Италия, стояла във сервиз заради проблем в малката турбина по спомен (който е отстранен)

На 2 на 3 това е състоянието. Ще се радвам за мнения :)



Добре звучи, като неща които може да очакваш като текущи разходи са, панорамата да започне да прави по-серозни проблеми, кутията да трябва да се рециклира както и турбините, но това е в теорията на вероятносите, просто трябва да си готов и да очакваш подобен разход, както и ако има динамиг драйв щангата може да пръдне и там също е малко схема уж ги рециклират успешно, но още няма много отзиви по темата, а нова със сменята е по спомен около 4к
Да не бъда голословен , казвам тези неща защото колите са на доста км и години вече, при мен до 2018 е ходила постоянно в бмв :mhihi: и въпреки това последните 3-4 години са сменени всички гореописани от теб неща + тези описани от мен (без динамиг драйва, той още си е здрав) :D

Погледни я за удари също така, но като съотношение състояние/екстри/цена на мен ми звучи доста приемливо. :yes:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 7.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M62B44

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от anttonev » 21 Юли 2021, 11:01

Аз тази съм харесал и отговаря на изискванията, но е доста по-скъпа. https://mobile.bg/11619431255730441

Бая намазана с екстри е. Другото на място.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от BorislavB » 21 Юли 2021, 14:16

SlavchoSlavchev написа:
BorislavB написа:14к за 535d 2006 (преди фейса) е една г/д добра цена като зависи пак от екстрите и състоянието. За 10к може да ти изпадне читаво 530d ама си трябва търсене и търпение.


Като екстри смятам е добре оборудвана 535цата (head up, панорама, кожа, завиващи фарове, подгрев, Ел прибиращи се огледала и други по-малки дето не помня). Гледах я по рама та бяха доста.

Като ремонти са правени:
Снопа кабели при задния багажник
Рециклиране на дюзи
Веригата е сменена
Кормилния прът
Термостатите
Рециклиран е компресора отзад
Малко е надута (каза към 300 коня)
Цялостно пребоядисвана (в момента има 2-3 одрасквания по предна и задна броня, които биха минали по каско)
Има и други но за тези се сещам

Като забележки
Има една отворена позиция на панорамата нагоре която е след която не иска да се затвори имало чалъм
Скоростната не е обслужена а колата е на 211 (чух че било към 800 лв)
Км ги проверих в auto-records и е напълно възможно да са реални

Купена е от Италия, стояла във сервиз заради проблем в малката турбина по спомен (който е отстранен)

На 2 на 3 това е състоянието. Ще се радвам за мнения :)


От всичко което каза най-бих се притеснил от "малко е надута". Сток тази кола е 272кс. и да отидеш да ти я надуят на 300кс. едва ли... по-скоро ще е 320кс+. Аз лично избягвам правени коли при покупка, 'щото не знаеш кой какво и как е правил и после евентуално при някакъв проблем влизаш в голям филм. Иначе другото колегата над мен го каза.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 1.06.2010
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от rockstarr » 21 Юли 2021, 17:48

Здравейте,
Има ли някой колега е да гледал тая кола:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?t ... mlp0rfqc6k
седяла там от септември..
не съм запознат с марката и не мога да се ориентирам за цената спрямо състоянието
Но общовзето търся подобен автомобил до 10 000лв

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook