Съвети и въпроси относно избор на Е6х

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 11.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330xd && 525d
Мечтае да кара: В европейска България

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от bmw55 » 12 Яну 2022, 11:11

Stoqnchev написа:
brabusbg написа:Някой да е гледал този автомобил? Или мнение?
София
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=mwjuw0

Враца
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=mwjuw0

Варна
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=mwjuw0



За софийската по точно Люлинската не знам дали да се разкарваш от Варна до Люлин ( съдя по данните на профила ти ) , от доста време главно продава БМВ-та - демек си е типичен джамбаз .........
Имаше по-назад в темата писано за негови коли и до колкото си спомням се е дължал доста надменно с колегите - явно ако види човек който е в час с нещата.



Тая същата къща, за S 350 2013г на 200к реални разбира се даваше 36к лв. А такива в неговата къща се продаваха за по 75 тогава(преди 1.5год.). Смятай какви печалби търси тогава и за колко тогава е взел e6x на реални 140к :mhihi:
п.п. Да вметна, че S-овицата я взе един пич за 85к без да се замисли, след като я видя колко е истинска.
Бъди честен пък да става квото ще

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 8.02.2015
Местоположение: ЛяуЛИН
Пол: Мъж
Кара: ше M54 , сега N53
Мечтае да кара: нормално
Детайли за колата: M54 сега N53

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Stoqnchev » 12 Яну 2022, 12:47

Здравейте ,

имам нужда от малко помощ при огледа на Е61 LCI - и по- точно за 6HP26Z автоматика...... специално съм доста " гол " в тази част от модела :|

Дали ще успея да хвана проблем с кутия от изброените по-долу две неща ?

- На улица с наклон , ако задържа на Д и почвам да отпускам спирачката постепенно и я отпуска до края и ако колата не мръдне или почне съвсем леко да се " мъчи " да тръгне по наклона ? ( ако тръгне назад ще спре ме с огледа и си тръгва ме )

- в движение със скорост между 80 - 90 и закрепяне на скоростта на 90 и започне да има играене на оборотите... пак ще е зле кутията ?
Големия мотор е като спестените пари , имаш ги! ама не винаги ти трябват.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 11.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330xd && 525d
Мечтае да кара: В европейска България

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от bmw55 » 12 Яну 2022, 16:12

Stoqnchev написа:Здравейте ,

имам нужда от малко помощ при огледа на Е61 LCI - и по- точно за 6HP26Z автоматика...... специално съм доста " гол " в тази част от модела :|

Дали ще успея да хвана проблем с кутия от изброените по-долу две неща ?

- На улица с наклон , ако задържа на Д и почвам да отпускам спирачката постепенно и я отпуска до края и ако колата не мръдне или почне съвсем леко да се " мъчи " да тръгне по наклона ? ( ако тръгне назад ще спре ме с огледа и си тръгва ме )

- в движение със скорост между 80 - 90 и закрепяне на скоростта на 90 и започне да има играене на оборотите... пак ще е зле кутията ?



В наклона не трябва да се мъчи или притреперва, а трябва много леко и плавно да се опитва да тръгне и да тръгне, в зависимост от наклона.
Опитай с 90 и със 110, за поне 5-10мин каране - това е за торка да видиш как е.
Бих казал да опиташ да си караш със 100 примерно и да й резнеш няколко пъти рязко газта, за да видиш как ще отреагира. Същото и ако караш на 4-та със 60-70 и рязко кикнеш. Трябва плавно да отреагира. Случвало ми се е ако трябва да върне 2 или 3 предавки надолу да изтреска странно, но до ден днешен не е дала ядове (над 50к км).
Бъди честен пък да става квото ще

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 8.02.2015
Местоположение: ЛяуЛИН
Пол: Мъж
Кара: ше M54 , сега N53
Мечтае да кара: нормално
Детайли за колата: M54 сега N53

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Stoqnchev » 12 Яну 2022, 16:43

bmw55 написа:
Stoqnchev написа:Здравейте ,

имам нужда от малко помощ при огледа на Е61 LCI - и по- точно за 6HP26Z автоматика...... специално съм доста " гол " в тази част от модела :|

Дали ще успея да хвана проблем с кутия от изброените по-долу две неща ?

- На улица с наклон , ако задържа на Д и почвам да отпускам спирачката постепенно и я отпуска до края и ако колата не мръдне или почне съвсем леко да се " мъчи " да тръгне по наклона ? ( ако тръгне назад ще спре ме с огледа и си тръгва ме )

- в движение със скорост между 80 - 90 и закрепяне на скоростта на 90 и започне да има играене на оборотите... пак ще е зле кутията ?



В наклона не трябва да се мъчи или притреперва, а трябва много леко и плавно да се опитва да тръгне и да тръгне, в зависимост от наклона.
Опитай с 90 и със 110, за поне 5-10мин каране - това е за торка да видиш как е.
Бих казал да опиташ да си караш със 100 примерно и да й резнеш няколко пъти рязко газта, за да видиш как ще отреагира. Същото и ако караш на 4-та със 60-70 и рязко кикнеш. Трябва плавно да отреагира. Случвало ми се е ако трябва да върне 2 или 3 предавки надолу да изтреска странно, но до ден днешен не е дала ядове (над 50к км).



:yes: Благодаря ! така и аз си го представях горе долу при тест-драйва , но ако се стигне до сделка ще се посети и сервиз където познават марката.
Големия мотор е като спестените пари , имаш ги! ама не винаги ти трябват.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 355
Регистриран на: 1.06.2008
Местоположение: Варна
Кара: E60 520d LCI
Мечтае да кара: Самолет

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от brabusbg » 12 Яну 2022, 17:24

При проверка в AutRecord на един автомобил ми дава това:

123.jpg


Тези чести посещения в сервиз?!?

Сега е внесена от Швйцария! За половин година 20к километри.... може ли още там да е манипулиран преди това километража!? Тези данни от къде са?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 11.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330xd && 525d
Мечтае да кара: В европейска България

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от bmw55 » 12 Яну 2022, 17:29

brabusbg написа:При проверка в AutRecord на един автомобил ми дава това:

123.jpg


Тези чести посещения в сервиз?!?

Сега е внесена от Швйцария! За половин година 20к километри.... може ли още там да е манипулиран преди това километража!? Тези данни от къде са?



Има коли в Швейцария, на които пише само за експорт. По тях е възможно да се правят магерии, защото после закона не ги лови.
Такава кола взе приятел, от Германия, която при проверка е била на 208к, а в автокъщата на 153к, но тъй като го устройваше цената това не го притесни. Реално ако бяхме тръгнали да правим заяждане на турчина в автокъщата можеше да му излезе солено и да му припари.
Бъди честен пък да става квото ще

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 8.02.2015
Местоположение: ЛяуЛИН
Пол: Мъж
Кара: ше M54 , сега N53
Мечтае да кара: нормално
Детайли за колата: M54 сега N53

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Stoqnchev » 12 Яну 2022, 19:46

brabusbg написа:При проверка в AutRecord на един автомобил ми дава това:

123.jpg


Тези чести посещения в сервиз?!?

Сега е внесена от Швйцария! За половин година 20к километри.... може ли още там да е манипулиран преди това километража!? Тези данни от къде са?


Явно и ти си в търсенето ( като мой много близък приятел ) на Е6х , реално няма да се пусне за продам кола която са и реални километрите около 210 - 230 000 км. в нашите географски ширини. Такива с реални километри има , но те започват от 18 000 ЕВРО в Германия и Швейцария ...


За мен е важно моментното състояние - да не тропа окачването , кутия да е здрава , дюзите да са в нормите , да няма луфт в турбината ( това малко по трудно да се провери , но има ли желани ... ) , салона да с нормалните забележки за години те , да няма 10 цвята по детайлите , катализатора , дпф да са си на мястото.

П.п 2017 година мой познат вкара Е39 3.0 Д комби на 672 000 км - върна я на 220 000 км и се продаде след 4 дена - 2020 година я видях в мол Сердика и още си я караше момчето.
Големия мотор е като спестените пари , имаш ги! ама не винаги ти трябват.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 8.09.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '17 G31 530dx, '08 R56 Mini Cooper
Мечтае да кара: V8

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от damian2112 » 12 Яну 2022, 20:04

Колеги, утре ще пускам моето E61 за продажба, още няма обява. Ако ви интересува, колата е 525 LCI (3.0d, 197 к.с., задно), в нормално за годините си състояние на боята - камъчета тук-там, има малко избила ръжда в ъглите на вратата на багажника, но нищо фрапиращо. Като екстри има адаптивен ксенон, про навигация, работеща панорама, темпомат, кожен салон в много добро състояние (като цяло интериора е в много добро състояние). Неща, които са за смяна са предни амортисьори (тръгнали са, но могат да изкарат още) и вероятно свещи и/или реле, тресе при палене сутрин, като застудя. Два комплекта гуми. Пълна история на колата, от както я имам може да се види тук: https://www.carspending.com/bg/vehicle/ ... 5d-e61-lci

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 8.09.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '17 G31 530dx, '08 R56 Mini Cooper
Мечтае да кара: V8

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от damian2112 » 12 Яну 2022, 20:05

Колеги, утре ще пускам моето E61 за продажба, още няма обява. Ако ви интересува, колата е 525 LCI (3.0d, 197 к.с., задно), в нормално за годините си състояние на боята - камъчета тук-там, има малко избила ръжда в ъглите на вратата на багажника, но нищо фрапиращо. Като екстри има адаптивен ксенон, про навигация, работеща панорама, темпомат, кожен салон в много добро състояние (като цяло интериора е в много добро състояние). Неща, които са за смяна са предни амортисьори (тръгнали са, но могат да изкарат още) и вероятно свещи и/или реле, тресе при палене сутрин, като застудя. Два комплекта гуми. Пълна история на колата, от както я имам може да се види тук: https://www.carspending.com/bg/vehicle/ ... 5d-e61-lci

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 11.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330xd && 525d
Мечтае да кара: В европейска България

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от bmw55 » 12 Яну 2022, 21:20

damian2112 написа:Колеги, утре ще пускам моето E61 за продажба, още няма обява. Ако ви интересува, колата е 525 LCI (3.0d, 197 к.с., задно), в нормално за годините си състояние на боята - камъчета тук-там, има малко избила ръжда в ъглите на вратата на багажника, но нищо фрапиращо. Като екстри има адаптивен ксенон, про навигация, работеща панорама, темпомат, кожен салон в много добро състояние (като цяло интериора е в много добро състояние). Неща, които са за смяна са предни амортисьори (тръгнали са, но могат да изкарат още) и вероятно свещи и/или реле, тресе при палене сутрин, като застудя. Два комплекта гуми. Пълна история на колата, от както я имам може да се види тук: https://www.carspending.com/bg/vehicle/ ... 5d-e61-lci



Давай обявата и снимки, за да видим. Както и цена :lalala:
Бъди честен пък да става квото ще

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 355
Регистриран на: 1.06.2008
Местоположение: Варна
Кара: E60 520d LCI
Мечтае да кара: Самолет

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от brabusbg » 13 Яну 2022, 9:21

brabusbg написа:При проверка в AutRecord на един автомобил ми дава това:

123.jpg


Тези чести посещения в сервиз?!?

Сега е внесена от Швйцария! За половин година 20к километри.... може ли още там да е манипулиран преди това километража!? Тези данни от къде са?


Като гледам навъртяните километри за година и половина, че са 19 000км, като сметна назад излиза, че ако са ползвали колата по същия начин е напълно възможно да са толкова километрите! Въпроса ми е, не може ли да се види (от AutoRecord или някъде другаде - сега ще е проверя и в BMW) защо е посещавал сервиз автомобила, защото в последната половин година е бил 4 пъти в сервиза през 1000 - 2000км!??
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 8.02.2015
Местоположение: ЛяуЛИН
Пол: Мъж
Кара: ше M54 , сега N53
Мечтае да кара: нормално
Детайли за колата: M54 сега N53

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Stoqnchev » 13 Яну 2022, 10:34

brabusbg написа:
brabusbg написа:При проверка в AutRecord на един автомобил ми дава това:

123.jpg


Тези чести посещения в сервиз?!?

Сега е внесена от Швйцария! За половин година 20к километри.... може ли още там да е манипулиран преди това километража!? Тези данни от къде са?


Като гледам навъртяните километри за година и половина, че са 19 000км, като сметна назад излиза, че ако са ползвали колата по същия начин е напълно възможно да са толкова километрите! Въпроса ми е, не може ли да се види (от AutoRecord или някъде другаде - сега ще е проверя и в BMW) защо е посещавал сервиз автомобила, защото в последната половин година е бил 4 пъти в сервиза през 1000 - 2000км!??


Ходи ли да я видиш колата на живо ? Реално има много шашми с тези километри ..... може да са връщани точно преди да се влезе в представителството ..... има и вариант просто да са грешни записите .....

Имах история на моята кола и още 3 коли всичките внесени от Швейцария като записите бяха до 2018 години и на нито една нямаше запис на километрите на ХХХ 000 км

П.п но не забравяй , че гледаш точно периода 2019 - 2020 година където почти всичко беше локдаун :mhihi: :mhihi:
Големия мотор е като спестените пари , имаш ги! ама не винаги ти трябват.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 355
Регистриран на: 1.06.2008
Местоположение: Варна
Кара: E60 520d LCI
Мечтае да кара: Самолет

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от brabusbg » 13 Яну 2022, 10:44

Stoqnchev написа:
brabusbg написа:
brabusbg написа:При проверка в AutRecord на един автомобил ми дава това:

123.jpg


Тези чести посещения в сервиз?!?

Сега е внесена от Швйцария! За половин година 20к километри.... може ли още там да е манипулиран преди това километража!? Тези данни от къде са?


Като гледам навъртяните километри за година и половина, че са 19 000км, като сметна назад излиза, че ако са ползвали колата по същия начин е напълно възможно да са толкова километрите! Въпроса ми е, не може ли да се види (от AutoRecord или някъде другаде - сега ще е проверя и в BMW) защо е посещавал сервиз автомобила, защото в последната половин година е бил 4 пъти в сервиза през 1000 - 2000км!??


Ходи ли да я видиш колата на живо ? Реално има много шашми с тези километри ..... може да са връщани точно преди да се влезе в представителството ..... има и вариант просто да са грешни записите .....

Имах история на моята кола и още 3 коли всичките внесени от Швейцария като записите бяха до 2018 години и на нито една нямаше запис на километрите на ХХХ 000 км


Да, мой приятел я гледа и кара колата (който също само БМВ кара цял живот дето се казва) и му допадна много. Доста е запазена! Сега я провериха и М Кар Варна, няма много записи, но километрите които ми излязоха в АutoRecord съвпадат и там. Няма никакви сериозни ремонти от записите поне които излизат при тях!

Но индикацията за DPF светела! Казали са че не е махан! Тогава е запушен!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 8.09.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '17 G31 530dx, '08 R56 Mini Cooper
Мечтае да кара: V8

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от damian2112 » 14 Яну 2022, 13:10

bmw55 написа:
damian2112 написа:Колеги, утре ще пускам моето E61 за продажба, още няма обява. Ако ви интересува, колата е 525 LCI (3.0d, 197 к.с., задно), в нормално за годините си състояние на боята - камъчета тук-там, има малко избила ръжда в ъглите на вратата на багажника, но нищо фрапиращо. Като екстри има адаптивен ксенон, про навигация, работеща панорама, темпомат, кожен салон в много добро състояние (като цяло интериора е в много добро състояние). Неща, които са за смяна са предни амортисьори (тръгнали са, но могат да изкарат още) и вероятно свещи и/или реле, тресе при палене сутрин, като застудя. Два комплекта гуми. Пълна история на колата, от както я имам може да се види тук: https://www.carspending.com/bg/vehicle/ ... 5d-e61-lci



Давай обявата и снимки, за да видим. Както и цена :lalala:
Здравей, ето обявата: https://m.mobile.bg/details/11642155340972606

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 173
Регистриран на: 26.04.2021
Пол: Мъж
Кара: E60 530d, ML 320, Subaru Forester
Мечтае да кара: собствения си автомобил.

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от JoroZan » 14 Яну 2022, 23:14

Дамяне, колата е страхотна!

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook