BMW E60 Фейслифт проблем със системата за налягане в гумите

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 22.04.2015
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d
Детайли за колата: автоматик '08

BMW E60 Фейслифт проблем със системата за налягане в гумите

Мнение от gaidinbg » 10 Ное 2017, 12:11

Здравейте колеги,

Моля да ме извините, че ще бъда описателен, но проблемът започна още преди 8-9 месеца.
имам следния проблем: Както си карах към края миналата зима внезапно ми изписа грешката за "загуба на налягане в гумите, и ако гумите са runflat, че мога да продължа да карам с до 80 км/ч" (символът с удивилтелната в червен цвят). Грешката не се маха след натискане на OK бутона, а след 10-тина секундисе появява пак. Проверих гумите - всичките бяха с добро и равномерно налягане. За всеки случай отидох в "настройки" да калибрирам отново налягането в гумите, но RDA менюто е неактивно - вижда се като опция/таб, но е в сиво и не мога да застъпя функцията. Закарах колата при майстор, където уж изтриха всички грешки, но на 100 метра от сервиза, пак ми даде същата грешка.
Пак при майстора, който я закара по негови думи при негов човек, да рестартират/резетнат модула за следенето на налягането. По същото време смени и от зимни на летни гуми (с джантите).
След като си взех колата, всичко беше наред (уж). Грешката не се появи повече, но месеци по-късно (моя вина е, че го погледнах толкова късно) се усъмних дали наистина са го оправили и реших да калибрирам налягането в гуми. При което отново ми направи впечатление, че RDA меню-то отново не е активно!
Преди 1 седмица пак смених вече със зимни гуми (същите джанти и гуми от миналата зима) и грешката отново се появи. Меню-то за калибриране на налягането отново е неактивно, което не ми дава възможност да зануля гумите след припомпване. Отново отидох уж да ми резетнат/рестартират модула, кааха ми да пкарам няколко километра, след което щяло да го разпознае и вече да е активно меню-то, но нищо от това не се случи.
По думите на майстора, който закачи колата, няма записани грешки от датчици/модула.
Някой от вас сблъсквал ли се е с този проблем? Каква е била причината и как го е решил? Някаква идея/предложения, как да се справя, защотото вече е доста дразнещо.

Колата е БМВ 260 530д 2008 фейслифт. Джантите са 18 цола на MAM. Оригинални и за бмв е60. За да внеса допълнителна яснота. Миналата година, когато ги слагах в началото на зимата същите гуми и джанти, колата подаде сигнал (но не грешка), че налягането е ниско/различно, но след напомпването им отидах в менюто RDA, което беше активно и след калибриране/настройване на налягането всичко заспа. Няколко месеца след това започнаха мъките :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 460
Регистриран на: 20.03.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Луноход

Re: BMW E60 Фейслифт проблем със системата за налягане в гум

Мнение от pepsin » 10 Ное 2017, 15:44

Ами според мен,датчиците за (налягане) за нивото намират се,на задния и предният мост.Погледни ги тях,а също така и щангички те на тях,да не са счупени или пукнати.Колега ако отидеш при някой с иста,няма вариант да не се разбере какъв е проблема.Според мен имаш проблем с датчици те,но най добре прочетете колата с иста и ще разбереш къде е проблема :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 159
Регистриран на: 16.09.2010
Местоположение: София Бургас
Пол: Мъж
Кара: е60 525d

Re: BMW E60 Фейслифт проблем със системата за налягане в гум

Мнение от daskaloff » 10 Ное 2017, 15:47

За да е активно менюто - трябва автомобила да е запален и да е в покой ( да не се движи). Дано при теб проблема да е оттова.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: BMW E60 Фейслифт проблем със системата за налягане в гум

Мнение от BorislavB » 10 Ное 2017, 18:33

Както каза колегата за да е активно менюто трябва да си на контакт. На запален автомобил не знам дали става. След това нагласасяш да се инициализира и тръгваш. Мисля,че му трябваще около 1 километър да се запомни/иницилиализира/калибрира както искаш му казвай.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 9.05.2017
Кара: E61 530xd lci

Re: BMW E60 Фейслифт проблем със системата за налягане в гум

Мнение от Bungo_Baggins » 10 Ное 2017, 19:39

Запален и в покой.

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 22.04.2015
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d
Детайли за колата: автоматик '08

Re: BMW E60 Фейслифт проблем със системата за налягане в гум

Мнение от gaidinbg » 11 Ное 2017, 11:36

Дам, това съм го пропуснал. Менюто е неактивно при запален мотор и в покой.
Знам един майстор, който чете с Иста, ще отида да видим там, какво ще стане :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 9.05.2017
Кара: E61 530xd lci

Re: BMW E60 Фейслифт проблем със системата за налягане в гум

Мнение от Bungo_Baggins » 11 Ное 2017, 12:23

Точно при запален и в покой автомобил трябва да е активно. Не е активно в движение.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 23.06.2013

Re: BMW E60 Фейслифт проблем със системата за налягане в гум

Мнение от syscom » 11 Ное 2017, 13:49

Ако си сменял гуми адаптация.

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 317
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: BT
Пол: Мъж
Кара: e60 525D M 05', Audi a6, e53 x5 3d
Мечтае да кара: е60 M5

Re: BMW E60 Фейслифт проблем със системата за налягане в гум

Мнение от v3n0m » 11 Ное 2017, 16:05

Bungo_Baggins написа:Точно при запален и в покой автомобил трябва да е активно. Не е активно в движение.

+1
Любовта към жената е преходна, а любовта към БМВ - вечна!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 220
Регистриран на: 2.08.2014
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi
Детайли за колата: в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Re: BMW E60 Фейслифт проблем със системата за налягане в гум

Мнение от sssssl » 12 Ное 2017, 19:30

pepsin написа:Ами според мен,датчиците за (налягане) за нивото намират се,на задния и предният мост.

Какви са тея датчици? Каво отчитат? Налягането не се ли контролира от АБС модула, въз основа на разлика в оборотите на колелата?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 460
Регистриран на: 20.03.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Луноход

Re: BMW E60 Фейслифт проблем със системата за налягане в гум

Мнение от pepsin » 12 Ное 2017, 22:51

Ми мисля че не.Има един датчик на предния мост,и един на задния мост.Те мисля,че регулират нивото,и от там отчита,че Еди коя си гума е спаднала или с ниско налягане ;) така мисля,че беше.Пак повтарям не съм специалист.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: BMW E60 Фейслифт проблем със системата за налягане в гум

Мнение от vld » 13 Ное 2017, 10:31

pepsin написа:Ми мисля че не.Има един датчик на предния мост,и един на задния мост.Те мисля,че регулират нивото,и от там отчита,че Еди коя си гума е спаднала или с ниско налягане ;) така мисля,че беше.Пак повтарям не съм специалист.

Тия датчици на мостовете са за нивото на фаровете.
За налягането в гумите са два варианта, единия е с АБС-а който е спомента по горе, другия е система с датчици във всяка джанта.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: Бургас

Re: BMW E60 Фейслифт проблем със системата за налягане в гум

Мнение от r3s1s74nc3 » 13 Ное 2017, 11:31

Масово се ползват TPMS сензори във всяка джанта . Мисля че при БМВ сензорите работиха на 433 Mhz . Ако чрез диагностика можеш да се свържеш с модула и да му прочетеш данните , най-вероятно остава да ти е заминал някой от датчиците . Не съм сигурен дали с ISTA могат да се хванат . Принципно се продават отделни диагностични безжични модули специално за тази система . Доближават се до всеки винтил и се чете в реално време каква информация изпраща всеки TPMS сензор . Така най-лесно може да се хване дали има проблемен .

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 22.04.2015
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d
Детайли за колата: автоматик '08

Re: BMW E60 Фейслифт проблем със системата за налягане в гум

Мнение от gaidinbg » 13 Ное 2017, 19:00

Благодаря на всички за отговорите. За колегите, които писаха, кога е активно. Дам, в покой и запалена тряжва да е активно и да мога да пусна системата да се настроят/калибрират, но в моя случай цялото меню е неактивно

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 23.06.2013

Re: BMW E60 Фейслифт проблем със системата за налягане в гум

Мнение от syscom » 02 Дек 2017, 19:07

gaidinbg написа:Благодаря на всички за отговорите. За колегите, които писаха, кога е активно. Дам, в покой и запалена тряжва да е активно и да мога да пусна системата да се настроят/калибрират, но в моя случай цялото меню е неактивно
Адаптация.

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook