Уплътнение задно стъкло

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 7.07.2019
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530i 231кс.
Детайли за колата: Двигател M54B30 с ръчни скорости

Re: Уплътнение задно стъкло

Мнение от vipboy » 12 Яну 2023, 4:24

Здравейте колеги,
Имам абсолютно същия неприятен теч, като автора на темата. Течът не е от решетката над акумулатора а от ъгъла в ляво под таблото с бушоните. Колегата е качил много подробни снимки в началото на темата, да се ориентирате за какво говоря. Въпросът ми е от къде идва тази вода. Аз се опитах да я проследя и ми изглежда сякаш е някъде от гърловината на резервоара, но не съм напълно сигурен. Уплътнението на задния ми прозорец е нацепено и мисля скоро да го сменям, възможно ли е от там да се получава този теч на вода? Колата ми няма люк, уплътнението на стопа ми е здраво. От ляво ми е сухо, само отдясно в отсега на акумулатора има теч на вода от гореописаното място. Тук един колега беше написал освен за П образното уплътнение отстрани и отгоре на прозореца и за това, което се намира под самия прозорец - то може ли да създава такива проблеми? Моля споделете, как сте решили този проблем, защото като завали и трябва постоянно да посушавам и да наблюдавам да не ми се наводни отсега на акумулатора и е мн неприятно. Освен това бушоните са там и не ми се мисли каква поразия може да се случи ако течът на вода не бъде отстранен.

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 7.07.2019
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530i 231кс.
Детайли за колата: Двигател M54B30 с ръчни скорости

Re: Уплътнение задно стъкло

Мнение от vipboy » 18 Яну 2023, 4:22

Открих къде е проблема при мен. Отворих капака на резервоара и взех да поливам с едно шише. Оказа се, че уплътнението не прилепва много добре най-отдолу под дупката за отичане и там влиза вода. Веднага текна от ляво под бушоните. При мен има газов инжекцион със зарядно до капачката за резервоара и основата на зарядното е премачкала и надигнала леко уплътнението на гърловината и водата влиза отдолу.
Обмислям да мажа с някакви силикони или да търся такова уплътнение. Намерих номера 51177034150 но нещо не го намирам като нова част никъде. Другото място от където имам теч е от тази клапа под бушоните. Купих я оригинална с отстъпка за около 45лв. Но още не съм я сложил.

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook