Бързи въпроси и отговори

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от zAcK » 14 Фев 2023, 14:50

Я кажете в кой сервиз на БМВ в София може да се закара колата за смяна на спирачки и масло, и да може да се изчака на място?
Взех оферти от други сервизи и цените на Мкар, Дарукар и т.н. са много по-ниски за E60 с програмата Value Service :shock:

Например, за смяна на предни спирачки в Gerovski Motorsport ми искат 2400 лева :shock: :kuku: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
И това без смяна на спирачна течност :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :kuku: :kuku: :kuku: :kuku:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от ivanski_2 » 14 Фев 2023, 15:22

zAcK написа:Я кажете в кой сервиз на БМВ в София може да се закара колата за смяна на спирачки и масло, и да може да се изчака на място?
Взех оферти от други сервизи и цените на Мкар, Дарукар и т.н. са много по-ниски за E60 с програмата Value Service :shock:

Например, за смяна на предни спирачки в Gerovski Motorsport ми искат 2400 лева :shock: :kuku: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
И това без смяна на спирачна течност :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :kuku: :kuku: :kuku: :kuku:


A колко ти искаха в м/дарКАР ?
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от zAcK » 14 Фев 2023, 15:55

ivanski_2 написа:
zAcK написа:Я кажете в кой сервиз на БМВ в София може да се закара колата за смяна на спирачки и масло, и да може да се изчака на място?
Взех оферти от други сервизи и цените на Мкар, Дарукар и т.н. са много по-ниски за E60 с програмата Value Service :shock:

Например, за смяна на предни спирачки в Gerovski Motorsport ми искат 2400 лева :shock: :kuku: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
И това без смяна на спирачна течност :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :kuku: :kuku: :kuku: :kuku:


A колко ти искаха в м/дарКАР ?


Уж 1631 лв., но чакам да ми пратят офертата. За предни дискове и накладки. :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Kroki » 14 Фев 2023, 16:30

В момента се наблюдяват доста интересни неща.
От бмв майка плащат на бмв дилърите, когато обслужват масла, филтри и спирачки и затова дават толкова промоционални цени. Имаме случай, които дават по-ниска цена на клиента от нашата доставна. ;)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 14.11.2017
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: 523i- 2006г;320Д- 2006г;118i-2010г.

Re:грешка 2А98

Мнение от plam+ » 19 Фев 2023, 18:34

Колеги днес си закачих колата да проверя какво и е състоянието и имаше записана грешка 2А98 crank shaft-intake camshaft,correlationако някой знае за каво стававапрос нека пише и дали е нещо сериозно.Колата си върви перфекно забравих да спомена мотора е N52B25B 523i на газ.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 14.02.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: E39 520i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от kluna_ » 08 Мар 2023, 10:04

Наистина ли смяната на веригите на хдрайв кола е толкова тегаво???
Вече трима майстоори ми отказват, защото било много играчка, сваляло се всичко отпред и ставало много скъпо за работата...
Не е ли по удобно мотора да се извади?
за 525хд става въпрос 197к.с.
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Kroki » 08 Мар 2023, 11:27

Като цяло на тоя мотор, дори не се бута картер за ангренаж, така че няма никакво значение дали е х или не. :mhihi:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Ganchev__ » 08 Мар 2023, 13:31

Това обяснява тези аномалии...

Kroki написа:В момента се наблюдяват доста интересни неща.
От бмв майка плащат на бмв дилърите, когато обслужват масла, филтри и спирачки и затова дават толкова промоционални цени. Имаме случай, които дават по-ниска цена на клиента от нашата доставна. ;)


Геровски Моторспорт работят много добре, но яко са си повярвали. Почти невъзможна стана комуникацията с тях, несериозно се отнасят или просто не смогват. Последния път му го казах даже на момчето.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1637
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Z3Ro* » 08 Мар 2023, 17:15

Kroki написа:Като цяло на тоя мотор, дори не се бута картер за ангренаж, така че няма никакво значение дали е х или не. :mhihi:

Мисля, че за веригата на маслената се бута картера - поне при мен беше така, а аз съм с 235 к.с. варианта. Моята също е Х и е малко по-тегаво за работа от задното. Цени през есента на 2021 слушах всякакви - повечето искаха тогава 1300 за работя. На мен ми го направи човек, който се занимава само с марката, като смених де що има по ангренаж и ремъци, кулер също, обслужих скоростната и ми взе за работа тотал 1100. Всичко си е направно кадърно, до момента не съм видял забравени неща, хлабави болтове, проблеми с центровка или течове от гарнитури... Ако ще се сменя задния семеринг на коляновия към скоростите, по-добре да се извади моторът, вместо да се разкачва на място...

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Kroki » 10 Мар 2023, 10:03

Ако я сменяваш. Масово там не се пипа.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 9.11.2008
Местоположение: Darmstadt,Германия
Пол: Мъж
Кара: E34 525 tds 94
Мечтае да кара: M5

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Bogdan_Nikolov » 10 Мар 2023, 18:58

Здравейте колеги, поръчах си подгревни свещи оригинални на BMW , а получих тези от снимките, на тях пише Beru Germany, въпросът ми е дали са истински?

Изпратено от моят EML-L29 с помощта на Tapatalk
ИзображениеИзображениеИзображение

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 15.08.2010
Пол: Мъж
Кара: E46 320d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от stean » 10 Мар 2023, 22:03

И аз си поръчах наскоро и получих същите като твоите. Изненадах се , че близо 60 кинта е бройката, но гледам маркировката е лазерно гравирана, което предполага малко по-добро качество от GE102... надявам се :roll:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 9.11.2008
Местоположение: Darmstadt,Германия
Пол: Мъж
Кара: E34 525 tds 94
Мечтае да кара: M5

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Bogdan_Nikolov » 10 Мар 2023, 23:16

stean написа:И аз си поръчах наскоро и получих същите като твоите. Изненадах се , че близо 60 кинта е бройката, но гледам маркировката е лазерно гравирана, което предполага малко по-добро качество от GE102... надявам се :roll:
Надявам се и аз, защото живея в Германия и ги поръчах от тук. Гледам Beru са 55€- 6бр. а на BMW са 150€, а идват същите и затова се зачудих? Ако може някой запознат да обясни...

Изпратено от моят EML-L29 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от ivanski_2 » 11 Мар 2023, 9:39

Bogdan_Nikolov написа:
stean написа:И аз си поръчах наскоро и получих същите като твоите. Изненадах се , че близо 60 кинта е бройката, но гледам маркировката е лазерно гравирана, което предполага малко по-добро качество от GE102... надявам се :roll:
Надявам се и аз, защото живея в Германия и ги поръчах от тук. Гледам Beru са 55€- 6бр. а на BMW са 150€, а идват същите и затова се зачудих? Ако може някой запознат да обясни...

Изпратено от моят EML-L29 с помощта на Tapatalk


Аз доста често когато взимам оем части пише друга марка, нормално е. Бмв поръчва от дадена фирма да и произведе N елемент по N задание и това е.
Дали са по-качествени от колкото да си ги вземеш от Беру директно, повечето пъти -да.
Ще обясня защо, като не претендирам че съм прав.
В Чепеларе правим ски, австрийска фирма сме и продаваме доста по цял свят, но имаме специфични поръчки от някои места които искат определени неща както и качество и пращат лично хора в завода да ги инспектират и после ако не ги харесат когато стоката пристигне ги връщат и толкова, надявам се че и при бмв е така.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от ildivvy » 11 Мар 2023, 15:45

Това с тези инспекции на поръчаните от тях неща го има и при нас! Ти в "АМЕР" ли работиш? Може и на ЛС ...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook