Бързи въпроси и отговори

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 14.11.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d
Мечтае да кара: ///M

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от ice_box » 14 Апр 2021, 9:23

Привет,

Някой знае ли парт номер или ако може директно линк за отварачката за багажник на Е60 преди фейслифта, ако има значение? От няколко дни останових че мога да го отварям само от ключа, а ако опитам на ръка да го отворя не действа.. преди време му падна уплътнението и уж да реша проблема с нова отварачка но го бях забравил и явно си е заминала.

Поздрави

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 4.05.2018
Местоположение: Ловеч
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530D

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от moniii » 14 Апр 2021, 9:54

Здравейте,

Някой знае ли дали CIC business малка навигация от Е90 става на Е60 ?


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Bogat-Beden » 16 Апр 2021, 9:46

Пичове, корите/кората под двг еднаква ли е за всички двигатели и комби/седан?
И на второ място, откъде и грубо каква цена да очаквам? Предполагам не е проблем, ако не е оригинална...
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от vld » 16 Апр 2021, 9:57

Bogat-Beden написа:Пичове, корите/кората под двг еднаква ли е за всички двигатели и комби/седан?
И на второ място, откъде и грубо каква цена да очаквам? Предполагам не е проблем, ако не е оригинална...
Комби/седан в корите няма разлика, има обаче разлика в корите на различните мотори. Например на всички с м57 корите са еднакви, на всички н47 са еднакви и тн.

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Exclusive89 » 16 Апр 2021, 11:29

Bogat-Beden написа:Пичове, корите/кората...

Драсни ЛС на laviatan сигурно предлагат и кори. Може да пробваш и по групите във фейса, но колко ще са здрави корите не се знае.
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Bogat-Beden » 16 Апр 2021, 13:43

Еее, благодарско и на двамата :bchug:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 26.08.2014
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Георги Асенов » 18 Апр 2021, 12:26

Здравейте, как седи въпросът със слагането на предна пасажерска седалка от кола с десен волан, на кола с ляв волан (да стане реално шофьорска)?

Колата е със спортен салон с подгрев и ще има ли проблем с кантара?
И ако да - как може да се отстрани, така че всичко да работи както трява и реално при евентуално ПТП да няма проблем с отварянето на бега?

:bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 14.01.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46
Детайли за колата: 2.2i 170hp, 2003год.

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от valdes4yyy » 19 Апр 2021, 12:29

Здравейте, колеги ! Имам един бърз въпрос, а именно Е60, Февруари 2005г. с двигател М54Б22 170к.с. с демпферен съединител ли е или е с обикновен /твърд/ такъв ? Доколкото съм запознат този двигател в Е46 е с обикновен /твърд/ съединител, но не знам при Е60 как стои този въпрос. Благодаря предварително !

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 14.04.2013
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от emor » 28 Апр 2021, 20:36

Cvetun написа:Здравейте. Имам няколко питания за скоростите на е60 3.0d автомат, преди фейса. Колата е със ремонт на торг, сменено масло и филтър на скоростите.
Прави ми впечатление, че при голям наклон, на ниските скорости (2-3), колата на спускане, държи на дадена скорост и не преминава на другата, освен ако не подам леко газ. Това нормално поведение ли е? Чувал съм неща като асистент при спускане, но нямам бутон за това нещо, като при X5? :kuku:
Второто ми питане е, при същия голям наклон, при изкачване, ако задържа педала на една позиция, когато колата превключи - превключва и след секунда връща пак една надолу, после пак превключва и пак връща? Доста луда работа. Вече ако си дам газ колата си включва и върви.
Скоростите както казах са с рециклиран торг, масло и филтър. Превключват мазно, не тръгва назад колата на наклон, което води до мисълта, че са си ок.
Мерси предварително.


Поведението при спускане е напълно нормално, при мен работи по същия начин. За качването, това което описваш би трябвало да го прави ако подаваш съвсем леко газ - ако подаваш повече газ, не следва да връща предавки по този начин.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 26.08.2014
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Георги Асенов » 30 Апр 2021, 16:20

Георги Асенов написа:Здравейте, как седи въпросът със слагането на предна пасажерска седалка от кола с десен волан, на кола с ляв волан (да стане реално шофьорска)?

Колата е със спортен салон с подгрев и ще има ли проблем с кантара?
И ако да - как може да се отстрани, така че всичко да работи както трява и реално при евентуално ПТП да няма проблем с отварянето на бега?

:bchug:


Така и не намерих информация, или грешно търся или не знам :D

Някой?

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от vld » 02 Май 2021, 19:19

Георги Асенов написа:
Георги Асенов написа:Здравейте, как седи въпросът със слагането на предна пасажерска седалка от кола с десен волан, на кола с ляв волан (да стане реално шофьорска)?

Колата е със спортен салон с подгрев и ще има ли проблем с кантара?
И ако да - как може да се отстрани, така че всичко да работи както трява и реално при евентуално ПТП да няма проблем с отварянето на бега?

:bchug:


Така и не намерих информация, или грешно търся или не знам :D

Някой?

В шофьорската няма кантар, така че няма да ти го търси по подразбиране.
Можеш да я сложиш не мисля че ще има драма, доста хора ретрофитват цял салон от десен волан та за една седалка едва ли ще е проблем.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 9.11.2008
Местоположение: Darmstadt,Германия
Пол: Мъж
Кара: E34 525 tds 94
Мечтае да кара: M5

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Bogdan_Nikolov » 16 Май 2021, 8:29

Здравейте, може ли да ми кажете дали ключове от Е9х и от Е87 стават за Е60 facelift? Благодаря!

Изпратено от моят EML-L29 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 110
Регистриран на: 12.05.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е91 m57tu2

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от driftline » 17 Май 2021, 6:23

Здравейте.Дали може да бъде кодирано на е61 преди фейса да показва на коя коя скорост е колата когато се движиш на директна предавка? Втория ми въпрос е следния: Датчика за светлина адаптира ли се по някакъв начин защото е много чувствителен? За пример карам на слънчево време и влизам в някое дефиле и като мина под дърво и веднага се пускат фаровете.На 39тката беше доста по-добре.И последно - ползвам за дневни светлини дългите на процент.Ако се сложи лед крушка зада светят бяло ще има ли проблем или индикация за изгоряла крушка?

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от vld » 17 Май 2021, 7:38

driftline написа:Здравейте.Дали може да бъде кодирано на е61 преди фейса да показва на коя коя скорост е колата когато се движиш на директна предавка? Втория ми въпрос е следния: Датчика за светлина адаптира ли се по някакъв начин защото е много чувствителен? За пример карам на слънчево време и влизам в някое дефиле и като мина под дърво и веднага се пускат фаровете.На 39тката беше доста по-добре.И последно - ползвам за дневни светлини дългите на процент.Ако се сложи лед крушка зада светят бяло ще има ли проблем или индикация за изгоряла крушка?
Може ама излиза малко по скъпичко :D

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 110
Регистриран на: 12.05.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е91 m57tu2

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от driftline » 17 Май 2021, 11:58

Може кое? И колко излиза?

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook