Бързи въпроси и отговори

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 423
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Speed_Am_All » 23 Яну 2021, 17:33

Днес докато сменях помпичката за пръскалките на предното стъкло ми направи впечатление че имам въздуховоди за охлаждане на спирачките. Но са фабрично затапени. Колата е 530и 2008 без м-пакет. Някаква идея защо са затапени?ИзображениеИзображение

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 15.05.2018
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Plamen-D.S. » 25 Яну 2021, 12:32

Здравейте! Колата е 525д lci, на задно, автомат. Запалих я сутринта, имаше леко трептене в оборотите, но нищо фрапантно. Отидох да и минавам преглед и при паркиране докато чакам ред на паркинг (P) започна цялата да се тресе и да мени обороти. Пробвах и на неутрална пак така се тресе цялата, при това стабилно. При включване на задна и на директна тресенето спира. Отказах се от прегледа с наличния проблем и на първия светофар при обратен завой волана се втвърди много, засече и замириса на ремък. Предполагам двата проблема са навързани и някой, който е патил да сподели какво да очаквам.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от datchko » 25 Яну 2021, 14:30

Plamen-D.S. написа:Здравейте! Колата е 525д lci, на задно, автомат. Запалих я сутринта, имаше леко трептене в оборотите, но нищо фрапантно. Отидох да и минавам преглед и при паркиране докато чакам ред на паркинг (P) започна цялата да се тресе и да мени обороти. Пробвах и на неутрална пак така се тресе цялата, при това стабилно. При включване на задна и на директна тресенето спира. Отказах се от прегледа с наличния проблем и на първия светофар при обратен завой волана се втвърди много, засече и замириса на ремък. Предполагам двата проблема са навързани и някой, който е патил да сподели какво да очаквам.

Почти със сигурност демпферната шайба е скъсана.
Погледни я нея първо.
Предполагам ти излезе и индикация, че алтернаторът не ти зарежда?

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 15.05.2018
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Plamen-D.S. » 25 Яну 2021, 17:08

datchko написа:
Plamen-D.S. написа:Здравейте! Колата е 525д lci, на задно, автомат. Запалих я сутринта, имаше леко трептене в оборотите, но нищо фрапантно. Отидох да и минавам преглед и при паркиране докато чакам ред на паркинг (P) започна цялата да се тресе и да мени обороти. Пробвах и на неутрална пак така се тресе цялата, при това стабилно. При включване на задна и на директна тресенето спира. Отказах се от прегледа с наличния проблем и на първия светофар при обратен завой волана се втвърди много, засече и замириса на ремък. Предполагам двата проблема са навързани и някой, който е патил да сподели какво да очаквам.

Почти със сигурност демпферната шайба е скъсана.
Погледни я нея първо.
Предполагам ти излезе и индикация, че алтернаторът не ти зарежда?

Не ми е светвало нищо по таблото. В движение се чуваше леко почукване. Говорих с майстора, той също каза че най- вероятно демпферната шайба е заминала. Съвместими ли са шайбите от 530д или трябва точно за 525 да търся.

Едит: Демпферната шайба беше проблема. На път за сервиза светнаха всички лампи, изчерпа тока и изгасна на пътя. Предишния собственик е сложил най- менташкото изпълнение, както и по- къс ремък. Шайбата направо беше сцепена.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Tsureto » 27 Яну 2021, 21:28

Колеги колата е 2005 3.0д.
Опитвам да рестартирам кутията но не става.
1. Давам на контакт и завъртам да паля, но не съм натиснал спирачката.
2. Чува се звук и след като мине две грешки ми се появява крас с педал и пише старт.
3. Натискам педала до кикдаун и чакам над 30 секунди.

И нищо не става, кутията не се рестартира и удивителното си седи. Идеи?
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 525
Регистриран на: 29.01.2006
Местоположение: ELHOVO
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от flober » 30 Яну 2021, 18:35

Колеги дайте съвет .Става дума за следното, преди ден звуците в колата започнаха да изчезват за 5-6 сек.и понеже съм имал подобен проблем с друго е 60 ,което му спряха всички звуци и в бмв му изолираха блутут модула и всичко се оправи (без тел.разбира се ),та реших да го изключа от буксата за проба и прекъсването се оправи но освен тел.не ми работи и чейнджърът.Ако купя друг блутут модул ,трябва ли да се прави нещо или да я карам и тази в бмв да изолират модула и да съм без тел.?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 316
Регистриран на: 15.12.2009
Местоположение: Stuttgart, Германия
Пол: Мъж
Кара: Е60, 2006
Мечтае да кара: Formula
Детайли за колата: N52B25

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Gari » 31 Яну 2021, 21:44

Здравейте колеги. N52B25, 523i, 177кс, 01.2007, автомат.
Днес имах възможност да натисна колата до край и изненадата ми беше, че не вдигна повече от 229 км/ч, на 6-та предавка. Оборотите не ги погледнах точно, но бяха далече от 6000. Бях на ръчен режим и 6-та предавка я включих на 6000 об. Даже при спускане не иска да вдигне повече. Прекъсвач ли има или повреда?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Не искам много, искам всичко!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от BorislavB » 31 Яну 2021, 21:48

Gari написа:Здравейте колеги. N52B25, 523i, 177кс, 01.2007, автомат.
Днес имах възможност да натисна колата до край и изненадата ми беше, че не вдигна повече от 229 км/ч, на 6-та предавка. Оборотите не ги погледнах точно, но бяха далече от 6000. Бях на ръчен режим и 6-та предавка я включих на 6000 об. Даже при спускане не иска да вдигне повече. Прекъсвач ли има или повреда?


Sent from my iPhone using Tapatalk



Колко очакваше да вдигне (не се заяждам) ?
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 316
Регистриран на: 15.12.2009
Местоположение: Stuttgart, Германия
Пол: Мъж
Кара: Е60, 2006
Мечтае да кара: Formula
Детайли за колата: N52B25

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Gari » 01 Фев 2021, 0:07

BorislavB написа:
Gari написа:Здравейте колеги. N52B25, 523i, 177кс, 01.2007, автомат.
Днес имах възможност да натисна колата до край и изненадата ми беше, че не вдигна повече от 229 км/ч, на 6-та предавка. Оборотите не ги погледнах точно, но бяха далече от 6000. Бях на ръчен режим и 6-та предавка я включих на 6000 об. Даже при спускане не иска да вдигне повече. Прекъсвач ли има или повреда?


Sent from my iPhone using Tapatalk



Колко очакваше да вдигне (не се заяждам) ?
И аз това се питам. Очаквах към 240 по GPS. Както написах, дори и при спускане, с пълна газ спра преди 6000об. Може и 5000 да са били, не знам точно. Гледах пътя. Имаше достатъчно обороти. Изтормозената ми е39, с М52В20, ръчка, хвана по GPS 225 км/ч. На прекъсвач и 5-та предавка. Тази гад 229. Нещо не е наред май.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Не искам много, искам всичко!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Nickelback » 01 Фев 2021, 12:01

Gari написа:
BorislavB написа:
Gari написа:Здравейте колеги. N52B25, 523i, 177кс, 01.2007, автомат.
Днес имах възможност да натисна колата до край и изненадата ми беше, че не вдигна повече от 229 км/ч, на 6-та предавка. Оборотите не ги погледнах точно, но бяха далече от 6000. Бях на ръчен режим и 6-та предавка я включих на 6000 об. Даже при спускане не иска да вдигне повече. Прекъсвач ли има или повреда?


Sent from my iPhone using Tapatalk



Колко очакваше да вдигне (не се заяждам) ?
И аз това се питам. Очаквах към 240 по GPS. Както написах, дори и при спускане, с пълна газ спра преди 6000об. Може и 5000 да са били, не знам точно. Гледах пътя. Имаше достатъчно обороти. Изтормозената ми е39, с М52В20, ръчка, хвана по GPS 225 км/ч. На прекъсвач и 5-та предавка. Тази гад 229. Нещо не е наред май.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Колега, много хора се бъркат, че като имат някой и друг "кон" отгоре топ спийда ще им се промени драстично, обаче... физиката не можеш да я пребориш така лесно :dunno:
Ако E39–ката ти е била 150 коня и е правела 225км/ч, а E60-ката ти е 177коня, теоретичната скорост, която се очаква да правиш с Е60, ако вземем един и същ коефициент на въздушно съпротивление като на Е39 (въпреки че не е) и пренебрегнем допълнителни товари към мотора (автоматична скоростна кутия, разлика в климатици, екстри и т.н.) е цифром и словом 230км/ч :)
Тези 27 коня, които имаш спрямо Е39, са около 18% горница, което като го сложиш под "корен трети" е само 2.6% очаквано по-висока скорост спрямо тия 225км/ч.
С две думи зависимостта между постижимата максимална скорост, и необходимата мощност за това, е кубична, затова и масово хората се озадачат как така са с прилични, дори много коне, а не правят кой знае колко висока максимална скорост. Имай го предвид :yes:
По мое мнение, без да го смятам, а сравнявам със старата ми Е36 193 коня, за такъв клас кола като Е60, с подобен набор екстри, климатик и автомат си трябват едни 210+ коня, за да направиш 240 по GPS :yes: Ефективността и налягането на гумите също не са за пренебрегване ;)
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 14.11.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d
Мечтае да кара: ///M

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от ice_box » 01 Фев 2021, 17:44

Здрвейте, някой има ли идея колко най - широка гума може да се сложи на спорт пакет джанта 10J ЕТ24 за задни. До колкото знам по каталог го дават 275, но съм чувал и за по широки че можело, сега незнам до колко е е вярно, но като цяло харесвам по широки гуми и ако има някой запознат дали 255/35/19 отпред на 9J ET 24 и 295/30/19 отзад ще могат да се поставят без това да създава проблеми? :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 316
Регистриран на: 15.12.2009
Местоположение: Stuttgart, Германия
Пол: Мъж
Кара: Е60, 2006
Мечтае да кара: Formula
Детайли за колата: N52B25

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Gari » 01 Фев 2021, 19:02

Nickelback написа:Колега, много хора се бъркат, че като имат някой и друг "кон" отгоре топ спийда ще им се промени драстично, обаче...

Благодаря за отговора. Знам, че чудеса не мога да очаквам. Интересно ми беше, че спря да ускорява, дори и при спускане. А обороти си имаше достатъчно. Може би си е така колата.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Не искам много, искам всичко!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Tsureto » 01 Фев 2021, 22:12

Пичове, предишния собственик е решил да залепи на багажника спойлер тип дъкфейс с ... монтажна пяна. Аз лично съм потресен.
Питането ми е, ако реша да го махне, ще падне ли боя, лак и всичко.
Направо не мога да повярвам какви идиоти има.
А искам да го махна за да си сложа нормален Мков лип.
Просто тази монтажна пяна така е хванала, че не знам какво би станало ако дръпна по силно...
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 12.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BWM e61 535d
Мечтае да кара: Валяк

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от borke_ » 03 Фев 2021, 22:25

Cvetun написа:Пичове, предишния собственик е решил да залепи на багажника спойлер тип дъкфейс с ... монтажна пяна. Аз лично съм потресен.
Питането ми е, ако реша да го махне, ще падне ли боя, лак и всичко.
Направо не мога да повярвам какви идиоти има.
А искам да го махна за да си сложа нормален Мков лип.
Просто тази монтажна пяна така е хванала, че не знам какво би станало ако дръпна по силно...


Със сигурност боята е повредена!

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 7.06.2020
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от petrovmartin1414 » 04 Фев 2021, 13:59

Здравейте , някой да е имал подобен проблем? Колата е е60 530д 2005
Благодаря ! Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook