Странно поведение на датчика за парктроник

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 28.02.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW F01 740XD
Мечтае да кара: BMW F32 435d xDrive

Странно поведение на датчика за парктроник

Мнение от pvnbg » 12 Апр 2017, 14:03

Здравейте,
Вчера си взех колата от боя - боядисване на задна броня. Запалих колата, тръгнах и след няколко секунди единия заден датчик на парктроника започна да пищи и на дисплея показва, че в максимална близост до него има нещо. Беше странно, защото зад мен нямаше нищо. Върнах колата при бояджията и започнахме да умуваме. Свалихме датчика, изчистихме буксата, правихме всякакви проби и накрая се оказа следното: Когато колата е на контакт датчика работи правилно, в момента в който запаля колата и само този датчик започва да пищи, че има нещо близо до него. Закачихме я на диагностика, но нямаше никакви грешки.

Имате ли някакво обяснение за това поведение? БМВ 535д фейслифт

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Странно поведение на датчика за парктроник

Мнение от BorislavB » 14 Апр 2017, 5:58

Най-вероятно боята с която сте го боядисали го обърква,но пък от друга страна на контакт щом не пищи вижте нещо по кабелите всичко ли е свързано правилно.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Странно поведение на датчика за парктроник

Мнение от CrazyElement » 14 Апр 2017, 15:49

Ако ти е пребоядисвал датчиците това е проблема. На мен ми изгоря един , купих 2ра ръка , но трябваше да го пребоядисам за моята , изглежда не е станало правилно боядисването , моя пъщи също , че е ударен , но прекъсва смисъл не е постоянно просто на моменти изписква.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Странно поведение на датчика за парктроник

Мнение от pinko_23 » 15 Апр 2017, 8:28

имам същият проблем, ще следя тема с интерес. При мене е преден датчик.
Няма начин да няма начин

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 28.07.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е61-530da-05г.

Re: Странно поведение на датчика за парктроник

Мнение от ICHIBAN » 23 Ное 2020, 15:27

Така,да събудя малко темата.
И при мене ми показва единия преден датчик че има нещо много близо до него но реално няма нищо.
В следващия момент спира да работи парктроника и лампичката започва да примигва.
Излизам и проверявам всички датчици пукат но не работи парктоника.
И да се гордея и да не се гордея,
все съм си българин,така че по-добре
да се гордея.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Странно поведение на датчика за парктроник

Мнение от BorislavB » 23 Ное 2020, 16:38

Нямаш много варианти първо проверяваш хубаво кабелите, аз лично 2-3 пъти съм ги правил вече просто са на годинки и се пречупват на места. Ако не е от кабелите почваш с размяна на датчици и така.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 20.01.2008
Местоположение: София
Кара: e90 320d 163hp 2006

Re: Странно поведение на датчика за парктроник

Мнение от baga » 29 Юни 2021, 8:45

Здравейте!
Не мога да разбера, какво им правят им правят бояджиите на датчиците на парктроника. Моят след боя на задна броня, ту работи ту не работи. При положение, че самите датчици не са боядисвани, нещо друго ги тормози. Шефът на сервиза ми каза, че се "УМОРЯВАТ" датчиците. От какво се умориха, не знам, но за малко да замине новата боя. Хрумва ми букса, размяна на местата на датчиците или влияние от някакъв бояджийски материал. Дайте идеи, че се изнервих!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: Странно поведение на датчика за парктроник

Мнение от spacepl » 29 Юни 2021, 11:14

Напръскай с някакъв спрей за раздвижване на резби на силиконова основа в цепката между датчика и гривната му. Също така провери да не би да има мостче от боя между датчика и гривната. За да работи там трябва да му е свободно. При мен бяха пръскали задната броня и там беше останало 1мм боя, срязах я с макетен нож и вече 3 години си бачка парктроника перфектно. Преди процедурата ми даваше сигнал все едно някъде съм подпрял задницата.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 10.11.2016
Пол: Мъж
Кара: 530d e60
Мечтае да кара: M5 e39

Re: Странно поведение на датчика за парктроник

Мнение от Gandi_ » 03 Юли 2021, 10:43

Здравейте, колеги!
Искам да използвам и аз тази тема и да споделя моят опит.
При мен проблема се изразява в това, че изписва PDC Failure, но само до момента, в който не паркирам колата на слънце. Нагрее ли слънцето колата(предната броня по-специфично) и мистериозно всичко сработва. Когсто купих колата работеше, с влизането в сезона на зимата спря, и много рядко сработваше. Сега като се затопли пак работи през по-голяма част от времето. Но влоши ли се климата, пак паркирам на усет. Вечерта е неприятно, понеже прозорците ми са мрак.
Ще бъда благодарен някой да ме насочи към решение на проблема, било то със съвет къде да го търся (датчик, окабеляване,модул. Или просто към човек в/около Пловдив с качествена диагностика и който би се занимавал с такъв проблем. Благодаря Ви!

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 27.05.2013
Пол: Мъж

Re: Странно поведение на датчика за парктроник

Мнение от cezar1656 » 09 Юли 2021, 13:24

Gandi_ написа:Здравейте, колеги!
Искам да използвам и аз тази тема и да споделя моят опит.
При мен проблема се изразява в това, че изписва PDC Failure, но само до момента, в който не паркирам колата на слънце. Нагрее ли слънцето колата(предната броня по-специфично) и мистериозно всичко сработва. Когсто купих колата работеше, с влизането в сезона на зимата спря, и много рядко сработваше. Сега като се затопли пак работи през по-голяма част от времето. Но влоши ли се климата, пак паркирам на усет. Вечерта е неприятно, понеже прозорците ми са мрак.
Ще бъда благодарен някой да ме насочи към решение на проблема, било то със съвет къде да го търся (датчик, окабеляване,модул. Или просто към човек в/около Пловдив с качествена диагностика и който би се занимавал с такъв проблем. Благодаря Ви!


Датчик... Колата на контакт включваш парктроник от копчето и с пръст проверяваш датчиците,тези които работят при допир ще чуеш цъкане.За да разбереш кой е проблемния направи проверка когато не ти работи PDC

ентусиаст
Аватар
Мнения: 852
Регистриран на: 19.08.2005
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 530i SMG

Re: Странно поведение на датчика за парктроник

Мнение от PIPERKOV » 15 Юли 2021, 22:15

И при мен е така.щом завали дъжд или слес мивка почва да мига лампата на парктроника.като я напече и се оправя всичко.....на диагностика ми дава заден десен краен сензор.....някой ако е патил така при влажно време нека сподели решението.багажника е сух всички платки на модулите под резервната гума където е и Pdc модула са като нови

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook