Проблем с Панорамен люк Е61

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 9.08.2010
Местоположение: София /Нови Искър/
Пол: Мъж
Кара: 530d

Проблем с Панорамен люк Е61

Мнение от BMW_Kurilo » 28 Дек 2016, 14:16

Здравейте колеги ,
от скоро съм собственик на БМВ е61 535д , та колата има панорама която се отваря назад и напред без проблем(не се вдига но няма пълно щастие), но от известно време започна много да тропа по дупки и леко се отваря нагоре. Не тече но има лек ход.
Та въпроса ми е някой правил ли си е люка и съответно къде. Ако може малко повече инфо какво трябва да се смени и колко ще струва цялата манипулация. :D :D :D
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Проблем с Панорамен люк Е61

Мнение от drago9205 » 28 Дек 2016, 14:53

И аз от известно време се чудя същото нещо - има ли читав майстор, който да провежда подобни интервенции върху шибедаси и панорамни покриви. Предполагам в оторизиран може да стане работата, но панорама + оторизиран отива на стартово 1000 лева сигурно :D

За сега съм намерил само това, ноо не намирам отзиви или мнения

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 9.08.2010
Местоположение: София /Нови Искър/
Пол: Мъж
Кара: 530d

Re: Проблем с Панорамен люк Е61

Мнение от BMW_Kurilo » 28 Дек 2016, 15:24

drago9205 написа:И аз от известно време се чудя същото нещо - има ли читав майстор, който да провежда подобни интервенции върху шибедаси и панорамни покриви. Предполагам в оторизиран може да стане работата, но панорама + оторизиран отива на стартово 1000 лева сигурно :D

За сега съм намерил само това, ноо не намирам отзиви или мнения




И аз видях тези момчета , но никаде нито добри нито лоши отзиви...или не са правили или никой не се е похвалил, но 1000 + :no: няма как да дам за панорама (по евтино е да я махна и да преправя тавана :D :mhihi: :mhihi: )
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: Проблем с Панорамен люк Е61

Мнение от badsharki » 29 Дек 2016, 8:45

Сменете си уплътнението, това голямото, което е по цялата обиколка на шибидаха и се радвайте на тишината след това. :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 14.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: N52B25

Re: Проблем с Панорамен люк Е61

Мнение от AmW » 02 Яну 2017, 1:04

Микрон са много добри в това което правят. Професионалисти !

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 12.06.2008
Местоположение: asenovgrad
Пол: Мъж
Кара: e46
Мечтае да кара: M

Re: Проблем с Панорамен люк Е61

Мнение от velizar » 19 Мар 2017, 11:56

Здравейте колеги, вчера оглеждах едно е61 с цел да го закупя и при огледа забелязах, че панорамния шибедах не работи. При натискане на бутона за отваряне не се случва нищо, а на борда започва да мига една иконка кола с люк. Ако някой е имал подобен проблем моля да сподели опит.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 159
Регистриран на: 13.03.2011
Пол: Мъж
Кара: E61 LCI космос
Мечтае да кара: Йемки

Re: Проблем с Панорамен люк Е61

Мнение от sysmurdoc » 13 Окт 2021, 12:41

Да не правя нова тема, някой има ли идея уплътнението между двете стъкла на панорамата дали се сменя и ако е така същото ли е като това между панорамата и тавана?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 8.02.2015
Местоположение: ЛяуЛИН
Пол: Мъж
Кара: ше M54 , сега N53
Мечтае да кара: нормално
Детайли за колата: M54 сега N53

Re: Проблем с Панорамен люк Е61

Мнение от Stoqnchev » 18 Окт 2021, 13:21

velizar написа:Здравейте колеги, вчера оглеждах едно е61 с цел да го закупя и при огледа забелязах, че панорамния шибедах не работи. При натискане на бутона за отваряне не се случва нищо, а на борда започва да мига една иконка кола с люк. Ако някой е имал подобен проблем моля да сподели опит.



Много неща може да са ..... и няма да е едно " кабелче " както всеки излиза с това оправдание .....

Като цяло панорамата в Е61 си е - , създава не евтини проблеми , болки в кръста в последствие , тежка е ..........
Големия мотор е като спестените пари , имаш ги! ама не винаги ти трябват.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 12.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BWM e61 535d
Мечтае да кара: Валяк

Re: Проблем с Панорамен люк Е61

Мнение от borke_ » 24 Авг 2022, 20:53

Да ползвам и аз темата. Като цяло нямам проблем с панорамата, обаче днес си я бях вдигнал нагоре. При натискане на бутона да се свали, тръгва да се сваля и в момента когато трябва да спре отново тръгва нагоре. Пробвах няколко пъти и най-накрая трябваше да задържа бутона и да изчакам да се свали, тогава си се спря както си трябва. Преди не ми е правила такива магарии, само едно натискане и си се сваляше и си заставаше както трябва. Някакви идеи?

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook