Въпрос относно предна емблема на е60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 167
Регистриран на: 12.05.2009
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: Е38, Е53
Мечтае да кара: ново

Re: Въпрос относно предна емблема на е60

Мнение от mi6obmw » 26 Апр 2016, 19:59

+ 1 за китайските от olx., но максимум на цена до 10лв. Аз съм с такава (E46) и искам някой да ме обеди защо да дам от 10 до 60лв. повече за оригинална! Супер са и аз не ги различавам коя е ориг. и коя не.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 317
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: BT
Пол: Мъж
Кара: e60 525D M 05', Audi a6, e53 x5 3d
Мечтае да кара: е60 M5

Re: Въпрос относно предна емблема на е60

Мнение от v3n0m » 26 Апр 2016, 20:07

mi6obmw написа:+ 1 за китайските от olx., но максимум на цена до 10лв. Аз съм с такава (E46) и искам някой да ме обеди защо да дам от 10 до 60лв. повече за оригинална! Супер са и аз не ги различавам коя е ориг. и коя не.


Боя, материал, качеството на изработка, всеки един детайл на оригиналната е изпипан както трябва, на тази моята китайската сивите малки линии не са с еднаква дебелина, покритието на боята не е качествено, закрепващите крачета нямат нищо общо с тези на оригиналната, общо взето нямат нищо общо. За това и разликата е има няма 50 лв :mhihi:
Любовта към жената е преходна, а любовта към БМВ - вечна!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Въпрос относно предна емблема на е60

Мнение от BorislavB » 26 Апр 2016, 20:14

аз си взех от olx също 13лв. беше мисля с доставката и е 1 към 1 с оригинална на външен вид за материалите не знам. аз исках само да не пожълтее и да чукам на дърво вече близо година е като нова даже фолиото не съм махал ама май ще трябва скоро,че гледам има балончета по края.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 425
Регистриран на: 19.05.2014
Пол: Мъж
Кара: Е60

Re: Въпрос относно предна емблема на е60

Мнение от SDLS » 27 Апр 2016, 0:23

Колегата просто е попаднал на лошо копие :) 150лв за 2 емблеми :kuku: :kuku: :kuku: Айде да не се правим на хора, които карат Aventador-и. И къде ги правят 'оригиналните'? В Мюнхен ли :lol:

nikola59 написа:
v3n0m написа:Здравейте колеги, днес си купих емблема за предния капак на колата, въпроса ми е дали според вас тази емблема е оригинална. Отговаря на парт номера, но като я погледна не ми се струва никак оригинална, да отбележа само че я взех за 20 лв.

Новият дизайн е релефен. Ето така изглежда оригиналната: http://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-OEM-B ... SwrklU70We


http://www.aliexpress.com/item/82mm-blu ... e41927f61e
10 броя за 38USD
:mrgreen:

Ако искате дайте и 150лв де, всеки си шета на акъла :smoke:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 317
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: BT
Пол: Мъж
Кара: e60 525D M 05', Audi a6, e53 x5 3d
Мечтае да кара: е60 M5

Re: Въпрос относно предна емблема на е60

Мнение от v3n0m » 27 Апр 2016, 6:28

SDLS написа:Колегата просто е попаднал на лошо копие :) 150лв за 2 емблеми :kuku: :kuku: :kuku: Айде да не се правим на хора, които карат Aventador-и. И къде ги правят 'оригиналните'? В Мюнхен ли :lol:

nikola59 написа:
v3n0m написа:Здравейте колеги, днес си купих емблема за предния капак на колата, въпроса ми е дали според вас тази емблема е оригинална. Отговаря на парт номера, но като я погледна не ми се струва никак оригинална, да отбележа само че я взех за 20 лв.

Новият дизайн е релефен. Ето така изглежда оригиналната: http://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-OEM-B ... SwrklU70We


http://www.aliexpress.com/item/82mm-blu ... e41927f61e
10 броя за 38USD
:mrgreen:

Ако искате дайте и 150лв де, всеки си шета на акъла :smoke:

Аз лично препочитам да дам, това е мое лично мнение. Може би се вживявам малко но като знам че не е оригинална всеки път като я видя и ще ме дразни. :banghead: Не че мога да кажа че съм сигурен, че всичко което съм сменял до сега по колата е "ориджинал", но се старая до колкото е възможно :yes:
Любовта към жената е преходна, а любовта към БМВ - вечна!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Въпрос относно предна емблема на е60

Мнение от boris » 27 Апр 2016, 6:52

v3n0m написа:Аз лично препочитам да дам, това е мое лично мнение. Може би се вживявам малко но като знам че не е оригинална всеки път като я видя и ще ме дразни. :banghead: Не че мога да кажа че съм сигурен, че всичко което съм сменял до сега по колата е "ориджинал", но се старая до колкото е възможно :yes:



:yes:


А за тея от алиекспреса по една Кия :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 670
Регистриран на: 20.04.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: 2008 X5 30d
Мечтае да кара: M-power

Re: Въпрос относно предна емблема на е60

Мнение от doncheff » 27 Апр 2016, 8:13

Бе не подценявайте брата китаец бе. Китаеца може да ви направи емблемата по-оригинална от оригиналната, само че вече няма да е по 10 лв., а ще е по 70. В Китай има всичко, от най-ниско до най-високо качество. :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 425
Регистриран на: 19.05.2014
Пол: Мъж
Кара: Е60

Re: Въпрос относно предна емблема на е60

Мнение от SDLS » 27 Апр 2016, 10:01

Това е от ясно по-ясно. Брата китаец прави и емблемите, които се продават в представителството. Въпросът е, че ако тази емблема им излиза 7 долара направията, в представителството вече става 47 долара, само защото е там. Разликата между най-хубавите в Алито и емблемите от представителството, след поставяне или ще е равна на нула или ще ви трябва микроскоп, за да я откриете.

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: W164/453

Re: Въпрос относно предна емблема на е60

Мнение от Комбина » 28 Апр 2016, 10:27

Оригиналната ми емблема беше се пообелила малко през годините и познат ми подари китайска от Алиекспрес. На втория ден по магистралата с нормална скорост, горния слой хвръкна от вятъра и остана само пластмасовата основа която се закрепя към капака... :confused:

Върнах си оригиналната, преди месец пак на магистралата се случи същото нещо и с нея, остана основата с остатъци от подобно на силикон лепило изпечено от слънцето. Станах за смях... :confused:

Купих си от продавалник същата като на колегата от първия пост за 15лв и вече 1 месец няма проблем.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 425
Регистриран на: 19.05.2014
Пол: Мъж
Кара: Е60

Re: Въпрос относно предна емблема на е60

Мнение от SDLS » 28 Апр 2016, 17:52

тъй като аз сменях доста пъти цветовата гама на емблемите, отдавна осъзнах, че е хубаво освен на лепилото на самата емблема, да се доверим и на малко секундно лепило :mrgreen:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Въпрос относно предна емблема на е60

Мнение от B.Stoimenov » 28 Апр 2016, 18:24

Аз си бях взел преди време от алиекспрес, че бяха свили моята. Умишлено не сложих лепило, та ако някой пак реши да си я вземе, да го направи без да ми дере боята :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 317
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: BT
Пол: Мъж
Кара: e60 525D M 05', Audi a6, e53 x5 3d
Мечтае да кара: е60 M5

Re: Въпрос относно предна емблема на е60

Мнение от v3n0m » 29 Апр 2016, 7:17

Комбина написа:Оригиналната ми емблема беше се пообелила малко през годините и познат ми подари китайска от Алиекспрес. На втория ден по магистралата с нормална скорост, горния слой хвръкна от вятъра и остана само пластмасовата основа която се закрепя към капака... :confused:

Върнах си оригиналната, преди месец пак на магистралата се случи същото нещо и с нея, остана основата с остатъци от подобно на силикон лепило изпечено от слънцето. Станах за смях... :confused:

Купих си от продавалник същата като на колегата от първия пост за 15лв и вече 1 месец няма проблем.


Миналата година като пътувах за Англия, горната част на емблемата ми хвръкна в Сърбия. Като стигнах в Англия си поръчах от ebay за 5 паунда, карам вече 6-7 месеца и е добре като изключим това че синьото избледня и за това си взех нова.
Любовта към жената е преходна, а любовта към БМВ - вечна!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 4.04.2005
Пол: Мъж
Кара: F25

Re: Въпрос относно предна емблема на е60

Мнение от Alexius » 09 Май 2016, 10:30

Вчера смених моите емблеми с китайски - 2 х 9 лв.
Взех ги от колеха от форума и изглеждат идеално.
Предстои да разбера колко време ще изкарат.
BMW F25

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 26.10.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 530i автоматик 04'
Мечтае да кара: F10

Re: Въпрос относно предна емблема на е60

Мнение от ultrashock » 09 Май 2016, 11:38

И аз смених двете с такива от OLX за по 11 лв. Изглеждат добре, задната щракна и заспа но предната се клати напред назад. Как да я закрепя да не се клати или просто си е дефектна?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 425
Регистриран на: 19.05.2014
Пол: Мъж
Кара: Е60

Re: Въпрос относно предна емблема на е60

Мнение от SDLS » 09 Май 2016, 12:59

А познай как :P Сложи някакъв силикон или лепило, за да уплътни, аз сменям само горната част. Пластмасата винаги си ползвам една и съща, защото нищо не й става на нея :)

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook