Проблем с адаптивните фарове бмв е60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от CrazyElement » 21 Мар 2017, 17:03

desonator написа:
CrazyElement написа:
desonator написа:
CrazyElement написа:
desonator написа:Здравейте.
Изчетох темата но не видях, проблем като моя.
Колата ми е фейслифт със завиващи фарове.
Когато включа на ауто светва зеления диод (не мига).
Проблема ми е:
-когато завивам на дясно фаровете завиват, след това като върна до средата се връщат, но когато завивам на ляво не се мърдат от средата.
При вас завиват ли на ляво? И има ли софтлеърен начин за адаптиране на фаровете за завой?


Това ако го правиш на място е напълно нормлано , направено е с цел като паркираш да не пречиш на хората.

На място го тествам.
Може ли да ми кажете как най-точно и добре да го тествам?



Отиди на някакъв паркинг на хипер маркет влезни вътре и карай към сградата и започни да въртиш волана ляво, дясно и ще видиш как се мърдат фаровете .. На място не завиват на ляво , както ти казах направено е с цел да не се подблещават хората като паркираш..

Благодаря много за пояснението. Ще тествам както ме посъветва и ще пиша.


То няма какво да тестваш работят ти на 1001% и аз бях така просто се досетих , че най-лесно мога да ги забеляжа когато карам срещу някаква сграда и като въртя се вижда как се местят , не се притеснявай на място не завиват на ляво :).

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 21.03.2017
Пол: Мъж

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от mishozvqr » 21 Мар 2017, 23:37

Здравеите приятели днес ми влезна вода в фара и като запалих бяха забили на едно положение и не се движат и двата.В кое ще е проблема колата е е60 2009 xdrive

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от goppe » 27 Мар 2017, 16:28

Имаш ли грешка свързана с това че не работи завиването на фаровете на и-дриве-а? Зеленото диодче на фаровете мига ли ти? Вероятно водата е проникнала в модула, който управлява завиването на фара (мисля че AHL модул се казваше, но да не те подведа). Модула е отдолу на фара и като най-ниска точка утаява водата. Свали фара, махни модула и го разгледай - ако е мокър/окислен, значи е от него. Сменя се и вероятно ще ти трябва кодиране на новия.

Друг вариант е да имаш повреда по моторчето, но там не мога да те посъветвам как да процедираш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 26.10.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 530i автоматик 04'
Мечтае да кара: F10

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от ultrashock » 28 Мар 2017, 13:05

От скоро и аз имам такъв проблем, не знам дали е от проникнала вода или друго, но започна да свети диода и не завиват. Явно ще се наложи да свалям фарове. Въпроса ми е за всеки фар ли има AHL модул или е само на единия?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 19.05.2008
Местоположение: София
Кара: Е24 М6, Е31 850i

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от maikooo » 28 Мар 2017, 13:18

ultrashock написа:От скоро и аз имам такъв проблем, не знам дали е от проникнала вода или друго, но започна да свети диода и не завиват. Явно ще се наложи да свалям фарове. Въпроса ми е за всеки фар ли има AHL модул или е само на единия?

Твоята доколкото виждам от прифила ти е 2004 г., т.е. модула ти не е във фаровете, а над жапката пред пасажера :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 26.10.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 530i автоматик 04'
Мечтае да кара: F10

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от ultrashock » 28 Мар 2017, 13:24

Ок, мерси. Трудно ли се стига до модула? Има ли някакво клипче и tutorial?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 607
Регистриран на: 10.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: AUDI S8
Мечтае да кара: Lamborghini Murcielago

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от timur_lenk » 28 Мар 2017, 15:32

Махаш жабката,после таблото с бушоните.Ще го видиш забит в ляво,черен със синя букса,колкото цигарена кутия.
Във всяка страна затворът е мястото където обществото изпраща недъзите си,но в тази страна самото общество е недъгаво.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 903
Регистриран на: 30.01.2009
Пол: Мъж
Кара: F32 //M sport

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от (h)aman » 28 Мар 2017, 16:52

maikooo написа:
ultrashock написа:От скоро и аз имам такъв проблем, не знам дали е от проникнала вода или друго, но започна да свети диода и не завиват. Явно ще се наложи да свалям фарове. Въпроса ми е за всеки фар ли има AHL модул или е само на единия?

Твоята доколкото виждам от прифила ти е 2004 г., т.е. модула ти не е във фаровете, а над жапката пред пасажера :yes:


Той AHL модула е в жабката, но под фаровете пак си има SMC контролери. Различни неща са. При Е90 SMC контролера може да се смени като се свали подкалника, не е нужно да се сваля фара, но то на Е60 май второто е по-лесно.. :D

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 22.04.2016
Местоположение: БУРГАС
Пол: Мъж
Кара: BMW 525/E61 2004g.

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от GIGA » 04 Апр 2017, 14:31

здравеите колеги.
и аз като повечето колеги в тази тема имам проблем с AHL модула.
няколко колеги пишат ,че са сменили този модул и проблема изчезнал.
колеги от къде ги вземате тези модули,аз се утрепах да търся и няма и няма.
последно намерих един и тои се оказа изгорял като моя.
ако някои има такъв модул но доказано работещ ще съм много доволен
да сподели с мен,че да си реша и аз проблема.

колата е е61/2004г.
номера на моя модул завършва на -------122 но ме увериха ,че и с другия номер -------837
ще стане.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от Exclusive89 » 05 Апр 2017, 21:18

И аз имам проблем със фаровете завиват, когато си поискат и в един момент започва да мига зеленото диодче и спират да завиват... след това 2-3 седмици не работят, после им хрумва в един момент тръгнат да заработят за няколко часа... много странно :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 502
Регистриран на: 1.05.2011
Местоположение: РУСЕ
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 520dA

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от BMW_1914 » 06 Апр 2017, 20:46

Exclusive89 написа:И аз имам проблем със фаровете завиват, когато си поискат и в един момент започва да мига зеленото диодче и спират да завиват... след това 2-3 седмици не работят, после им хрумва в един момент тръгнат да заработят за няколко часа... много странно :dunno:


При мен е същият случай :confused:

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 22.04.2016
Местоположение: БУРГАС
Пол: Мъж
Кара: BMW 525/E61 2004g.

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от GIGA » 08 Апр 2017, 13:20

колеги благодарение на колегата Trixster вече имам работещ AHL модул
за което му благодаря много.
и като проработи AHL модула изкара друг проблем.
сега не работят двата SMC модула на фаровете.
така,че търсенето продължава ако някои разполага
с такива работещи модули да се обажда ще съм му
много благодарен.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 903
Регистриран на: 30.01.2009
Пол: Мъж
Кара: F32 //M sport

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от (h)aman » 08 Апр 2017, 19:31

Как разбра, че и двата не работят?

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 22.04.2016
Местоположение: БУРГАС
Пол: Мъж
Кара: BMW 525/E61 2004g.

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от GIGA » 09 Апр 2017, 8:18

(h)aman написа:
Как разбра, че и двата не работят?

след като АHЛ модула сработи ги изкара като грешка/те. не работещи/
но от въпроса ти разбирам,че имаш нещо предвид нещо което е пропуснато
да се направи.ако правилно съм те разбрал сподели за да го реша този
проблем.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 427
Регистриран на: 4.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше Е46 330d, E60 545i

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от dir2cas » 10 Апр 2017, 11:48

ultrashock написа:Ок, мерси. Трудно ли се стига до модула? Има ли някакво клипче и tutorial?

Имай предвид, че модула не се намира точно в жабката а зад/под нея. В тази връзка, не се разглобява самата жабка (даже не се и отваря), а се маха кората дето е по-навътре под нея, на която е закачен плафона за лампата над краката на пасажерското място.
Сваля се много лесно. Може да погледнеш първите 2-3 снимки от това ръководство (то е за друго принципно). Хубаво е да откачиш буксата на плафона и да махнеш цялата кора. Така вече ще видиш наредени модулите като в снимка 3 от линка по-горе. За разлика от снимката (където най-отляво има един бял модул с черна букса), AHL модула е със синя букса и изглежда така.

Преди да го свалиш виж първо каква грешка/и имаш записана/и и дали в ИНПА в UIF въобще имаш ALC модул.

Аз си го оправих преди няколко дена след слагането на работещ AHL модул (2-ра ръка) и ALC е името на модула, който се появи в UIF. Преди това имах комуникационни грешки свързани с AHL, SMC. При мен за щастие SMC (стъпковите моторчета/контролери) под фаровете бяха здрави и завиването си заработи след смяната и кодиране на AHL. След това вече, зеленият диод не мига, а си свети постоянно както е нормално.
Лошото е, че ако не ти работи AHL не можеш да четеш и да разбереш какво се случва с SMC, затова като не работи AHL излизат грешки и за тях.

На автомобилите след 03.2005 AHL функциалността е вградена в лайт модула (LM) и там го няма. Ако някой го интересува допълнително, да погледне 2 страници по-напред в темата ги обсъждахме.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook