Проблем с адаптивните фарове бмв е60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от CrazyElement » 10 Мар 2016, 21:08

Здравейте колеги ,

Проблемът е следният , днес взех колата от сервиза , където ми сменяха носачите и са ми били разкачили датчика на фаровете, и като тръгнах забелязах , че светят много надолу , фаровете иначе си завиват без никакви проблеми просто светят адски надолу , така забелязах също , и че като натисна рязко спирачката(колата кляка напред реално) фаровете се дигат нагоре до ниво , което ми харесва после след малко се връщат пак и като минавам през легнали пак така става , просто забелязвам , че фаровете се държат супер странно... Също като паля колата не се дигат нагоре ами просто си падат надолу а преди падаха надолу и се дигаха нагоре. Та въпроса ми е как може това да се оправи? Механично регулиране или има някакъв софтуер ?
Благодаря предварително!
Поздрави :)
Колата е 2004 година 11 месец.

EDIT: ето направих и две клипчета на 1вото се вижда как като паля фаровете се пускат надолу и като тръгнат да се вдигат се вдигат супер малко и спират. А на 2рото показвам колко надалеч светят(то е трудно да се добие представа , но е доста наблизо).
https://www.youtube.com/watch?v=14Mg3mZwKVo
https://www.youtube.com/watch?v=p8uVsoZiJQ8

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 184
Регистриран на: 17.07.2014
Кара: E60 530d
Детайли за колата: все още е с оригиналната нафта от завода

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от shkata » 11 Мар 2016, 9:11

Аз имах подобен проблем , бях си вадил фара, и светеше надолу. Мигаше ми и зеления диод дето е до копчето на фаровете. Като извадих и вкарах буксата няколко пъти ми се оправи.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1730
Регистриран на: 14.08.2007
Пол: Мъж
Кара: ше E60 530dА

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от netmurder » 11 Мар 2016, 11:56

Ако датчиците отдолу са закачени правилно, според мен си трябва адаптация...
Веднъж БМВ, Винаги БМВ!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от B.Stoimenov » 11 Мар 2016, 12:00

netmurder написа:Ако датчиците отдолу са закачени правилно, според мен си трябва адаптация...


Силно вероятно !

На мен 2 пъти ми се случва , след като ми вдигнат колата на стенд, след това да влиза в грешка и да мига зеления диод, като фаровете почват да светят надолу - маханично съм ги вдигнал. Обикновенно грешката изчезва за няколко дни, но от псоледния път си ми свети, спрях и да го гледам честно казано.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от CrazyElement » 11 Мар 2016, 15:17

Закачен е добре , не мига зелената лампичка на АУто позиция, отидох пак малко ми понаместиха носача или и аз не знам какво сега гледам са малко по-нагоре , може просто да мина през някакъв електричар да ми настрои механично с уред , предполагам там е проблема, изглежда при самата смяна на носача се е променила позицията нещо и аз не знам , малко ми е тъмна Индия целия този механизъм.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от CrazyElement » 11 Мар 2016, 22:03

До нагласиха ми нещо по носача където беше датчика и сега фаровете се дигат нагоре както преди , не разбрах и аз точно какво беше разместено ама сега е добре.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1730
Регистриран на: 14.08.2007
Пол: Мъж
Кара: ше E60 530dА

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от netmurder » 12 Мар 2016, 0:09

CrazyElement написа:До нагласиха ми нещо по носача където беше датчика и сега фаровете се дигат нагоре както преди , не разбрах и аз точно какво беше разместено ама сега е добре.

Е сега вече са ги поставили правилно датчиците :D
Веднъж БМВ, Винаги БМВ!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от nikolae » 12 Мар 2016, 11:04

Хм.. дали и при мене няма връзка това, макар, че при мене си свети, че няма връзка с AHL модула.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от CrazyElement » 12 Мар 2016, 13:24

nikolae написа:Хм.. дали и при мене няма връзка това, макар, че при мене си свети, че няма връзка с AHL модула.


Може колега , не знам но при мен когато беше зле , не ми мигаше зеления диод. Но нищо не ти пречи да отидеш някъде да ти ги проверят , ако е станало след сменя на окачване най-вероятно си със същия проблем като мен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от goppe » 26 Апр 2016, 22:26

Здравейте колеги, и при мен се появи проблем с адаптивните светлини - от скоро ми изкарва съобщение на i-drive-a, а иначе са записани следните грешки:

9cbc - LM: Communication with SMC, left, disrupted;
9cbd - LM: Communication with SMC, right, disrupted

Свалих единия фар, за да стигна до контролера, насочих се към него, защото фара ми правеше конденз. По него имаше доста наслагвания от окисляване:

20160424_17552611111.jpg


20160424_1841511111.jpg


Изчистих ги с контактен спрей, върнах всичко обратно и грешката си седи, фаровете пак не завиват. Скоро ще разглобя и другия контролер защото може да е от него, но мисълта ми е дали трябва да се направи нещо допълнително след връщането на контролерите по местата им, кодиране или нещо друго?

И ако проблема не се окаже в контролерите, то от какво друго може да е и как да го установя? Незнам защо са записани грешки и в двата контролера, не може да са се скапали едновременно, това ме навежда на мисълта, че може и да не е тях... Фаровете не се задвижват като ги пусна, а след 5-6 сек, с едно движение нагоре-надолу, така че смятам, че моторчетата са ОК.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1730
Регистриран на: 14.08.2007
Пол: Мъж
Кара: ше E60 530dА

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от netmurder » 26 Апр 2016, 22:42

Колега този контролер който си го показал не ми се вярва да заработи само с почистване...
Май ще трябват нови...
Веднъж БМВ, Винаги БМВ!!!

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 27.04.2016
Пол: Мъж

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от feyzugllah » 27 Апр 2016, 13:25

добър ден ако някой може да ми пмогне моят десен фар лупата сама се завъртя надясно,отвреме на време сама се изправя немога да разбера защо . Отворих фара гледа гледах и нищо .И копчето на фара зеленото диотче премигва а перди светеше постянно.мерси предварително

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от goppe » 27 Апр 2016, 20:00

netmurder написа:Колега този контролер който си го показал не ми се вярва да заработи само с почистване...
Май ще трябват нови...


Твърде вероятно колега, но се опасявам да не стане така, че да купя нови контролери и пак да не завиват фаровете... Просто се чудя как да разбера точно къде е проблема... Като грешки съм ги написал по-горе, това са, друго едва ли ще излезе. Незнам защо обаче ми записва грешки и за двата контролера.

Ако взема контролери от морга, трябва да се кодират нали, няма да стане с plug and play?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 21.01.2008
Пол: Мъж
Кара: разни баварски екземпляри
Мечтае да кара: ///M

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от kiko™ » 27 Апр 2016, 21:05

goppe написа:
Твърде вероятно колега, но се опасявам да не стане така, че да купя нови контролери и пак да не завиват фаровете... Просто се чудя как да разбера точно къде е проблема... Като грешки съм ги написал по-горе, това са, друго едва ли ще излезе. Незнам защо обаче ми записва грешки и за двата контролера.

Ако взема контролери от морга, трябва да се кодират нали, няма да стане с plug and play?


Контролерите трябва да се кодират за да работят правилно, но според мен ако ги смениш поне диагностиката ще може да ги достъпи и няма да ти излизат грешките, които си написал по-горе. Ако колата ти не е facelift има един модул зад жабката, който командва въпросните контролери. Може и в него да е проблемът, но като гледам в какво състояние са контролерите, това е малко вероятно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Проблем с адаптивните фарове бмв е60

Мнение от goppe » 28 Апр 2016, 19:51

Мерси колега, чакам да дойдат едни енджъли, че единия ми изгоря и поръчах нови и ще сваля и другия контролер да видя как е. Най-вероятно ще взема употребяван и ще го пробвам. Знам за модула в жабката, ако след нов контролер не се оправи и модула ще разръчкам и модула.

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook