Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 8.11.2015
Пол: Мъж

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от bakito » 13 Май 2020, 16:02

Здравейте.
Проблемът ми е следният.
Става въпрос за BMW E60 530d 2004г.
Закупих огледало със функция high beam assistant и един приятел дойде да го монтира съответно и да го кодира.
Но не знам какво направи след кодирането започнаха проблемите:джойстика работи само наляво надясно и нагоре и надоло като го въртиш не приема,фаровете спряха да завиват и дневните ми светлини изчезнаха...също така и нямам дълги светлини.
Колата е със активна рейка и след кодирането волана и той светна и показва 7 грешки във момента не мога да ги постна,но работи една идея по тежко но работи.

Могат ли да се оправят тези неща?


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 362
Регистриран на: 4.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Много коли
Мечтае да кара: M4

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от kiky_7 » 14 Май 2020, 3:55

Здравейте, някой знае ли в кой модул се променя визуализацията на парктроника, защото навигацята е сменяна от е61 на е60 и като се пусне парктроника излиза комби вместо седан. Навигацията е кодирана, и е с вин-а на колата.
Изображение Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от Dextuar » 14 Май 2020, 12:44

В навигацията, така че явно не е кодирана ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 9.10.2016
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: E61 в цвят “мантинела”

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от SpasT » 14 Май 2020, 20:15

kiky_7 написа:Здравейте, някой знае ли в кой модул се променя визуализацията на парктроника, защото навигацята е сменяна от е61 на е60 и като се пусне парктроника излиза комби вместо седан. Навигацията е кодирана, и е с вин-а на колата.

В модул CAPPL има опции за типа на купето.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 11.11.2016
Кара: e61 530d LCI
Мечтае да кара: X6 M50d

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от banan4i » 13 Сеп 2020, 13:25

Здравейте колеги,

Някой с прики наблюдения от кидирането на по-долните екстри в HKL модулана е61? (Ел. Багажник)
По това, което разбирам може да се кодира да полцва пдц-то и да не отваря багажника при обекти пред багажника, но все пак - някой с реални наблюдения?

PDC_AKTIV - PDC enabled
nicht_aktiv

PDC_AKTIV_VOR_AUF - use park distance control to detect obstacles before opening
nicht_aktiv

PDC_AKTIV_VOR_ZU - use pdc to detect obstacles before closing
nicht_aktiv

PDC_AKTIV_BEI_AUF - use pdc WHILE opening
nicht_aktiv

PDC_AKTIV_BEI_ZU - use pdc WHILE closing
nicht_aktiv

В същия модул има 3 опции относно затварянето на ел. багажника - моята идея е, както се отваря от ключа, така да се затваря от ключа. Опциите са - затваряне на багажника от бутона в купето, затваряне на багажника с бутона на ключа, затваряне на багажника от бутона на ключа с едно натискане. Дадох актив на първите две - затваря се от бутона в купето, но не и с бутона от ключа, дадох актив и на третата опция - същия резултат. Не намершх никъде инфо някой да го е правил, но го видях осъществено на ф10 чрез карли.

Ще съм благодарен да споделите мнение :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 370
Регистриран на: 29.05.2006
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E60 530d xDrive
Мечтае да кара: Скоро в F12...

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от snooperchi » 19 Сеп 2020, 22:48

Добър вечер колеги.

Имам странен проблем с камерата за нощното виждане на колата си, заради който ми дава грешка. Постоянно при даване на контакт.
Има ли вариант да се спре тази камера, изобщо да се деактивира някак си екстрата, и ако да, то някой , който е от София... дали му се занимава утре? Тоест 20.9.2020 - Неделя?
Ще съм благодарен. Естествено, ще си платя услугата. Благодаря.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 4.06.2018
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60
Детайли за колата: 530d 2008 г. 235 к.с.

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от tweety88 » 20 Сеп 2020, 9:27

При мен проблема е решен с изваждането на захранващият пин за камерата от буксите при акумулатора. Премахването на бушон-а не става защото същият бушон се ползва за още 3-4 неща и започват грешки.
Предполагам, че може и софтуерно да се изключи, но това е най-бързият и лесен вариант.

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 29.01.2013
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 '04
Мечтае да кара: BMW CSL 3.0

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от dido_dulgiq » 01 Окт 2020, 12:35

Здравейте Колеги.
От дълго време съм във форума и винаги съм намирал това което ми трябва. Благодарности към всички споделили опита и знанията си. В момента карам E60 530d 2004 година и имам активирани дневни светлини - дълги на процент. Някой по назад беше споменал, че може да се добави в менюто на ССС отметка за активиране и деактивиране на DRL. Въпросът ми е в кои модули какво се активира или променя. За кодиране ползвам НЦС.
Благодаря ви предварително.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 17.12.2007
Местоположение: София
Кара: бързо

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от Teogop » 01 Окт 2020, 15:27

Аз си поиграх с DRL опциите за кодиране на Е61 2006. Кодирах дълги на процент, но опцията, която си имам в менюто командва само късите като дневни. Не успях да кодирам опциятав менюто да пуска само дългите. Т.е. ако искам дълги на процент, опцията за дневни светлини в менюто трябва да е изключена. Също дългите работят, дори и при позиция 0 на ключа. Не успях да намеря опция да работят само при позиция Auto. T.e. винаги като съм на контакт, ми светят дългите на %, което мен ме дразни.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 525
Регистриран на: 29.01.2006
Местоположение: ELHOVO
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от flober » 01 Окт 2020, 17:33

Teogop написа:Аз си поиграх с DRL опциите за кодиране на Е61 2006. Кодирах дълги на процент, но опцията, която си имам в менюто командва само късите като дневни. Не успях да кодирам опциятав менюто да пуска само дългите. Т.е. ако искам дълги на процент, опцията за дневни светлини в менюто трябва да е изключена. Също дългите работят, дори и при позиция 0 на ключа. Не успях да намеря опция да работят само при позиция Auto. T.e. винаги като съм на контакт, ми светят дългите на %, което мен ме дразни.



Да и при мен е така .,Мисля ,че няма вариант да не светят дългите на авто и на нула ,аз ги държа постоянно на авто и когато се стъмни си пуска къси и гаси дълги .и не се занимавам въобще с копчета.Наистина е малко дразнещо ,че не може колата да работи без да свети нищо .
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 370
Регистриран на: 29.05.2006
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E60 530d xDrive
Мечтае да кара: Скоро в F12...

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от snooperchi » 01 Окт 2020, 20:30

Пичове, искам да си спра досадният сигнал при даден контакт и отворена врата. Това ТИН - ТИН - ТИН - ТИН и тоя възклицателен ме побъркват вече.... 4 години и горница. Има ли вариант?
Особено пък ако има вариант за Търновска област... пффф :))

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от andy » 02 Окт 2020, 12:44

Teogop написа:Аз си поиграх с DRL опциите за кодиране на Е61 2006. Кодирах дълги на процент, но опцията, която си имам в менюто командва само късите като дневни. Не успях да кодирам опциятав менюто да пуска само дългите. Т.е. ако искам дълги на процент, опцията за дневни светлини в менюто трябва да е изключена. Също дългите работят, дори и при позиция 0 на ключа. Не успях да намеря опция да работят само при позиция Auto. T.e. винаги като съм на контакт, ми светят дългите на %, което мен ме дразни.


Попадъл съм на коли (префейс Е60) при които не може нищо да се спре при махане отметката на айдрайва, други гасят дългите, но пуска късите и трети вид, където си гасиш дългите. Явно е от софта в лайт модула.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 29.01.2008
Кара: е60 530i N52

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от lupu » 12 Окт 2020, 15:33

Здравейте Колеги! Някой знае ли как се изключва тази функция при фейсовите завиващи фарове, която при ниска скорост кара левия фар да завие надолу и на ляво и над 50 се прибира. Че още не мога да разбера дали ми помага или ме дразни.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от Dextuar » 12 Окт 2020, 17:01

Пускаш фаровете на къси светлини, не на ауто, и няма да го прави ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 423
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530i

Re: Интересни възможности и опции при кодиране на E60/E61

Мнение от Speed_Am_All » 12 Окт 2020, 18:33

lupu написа:Здравейте Колеги! Някой знае ли как се изключва тази функция при фейсовите завиващи фарове, която при ниска скорост кара левия фар да завие надолу и на ляво и над 50 се прибира. Че още не мога да разбера дали ми помага или ме дразни.
Адаптивните фарове работят само на auto. Ако ти е само за тест, пускаш ги фаровете ръчно и си готов.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: jordan00

Последни теми
Facebook