Steering lock engaged грешка. Звучи ми като скъпа грешка...

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Steering lock engaged грешка. Звучи ми като скъпа грешка...

Мнение от BMW120 » 24 Дек 2015, 16:58

Koлеги днес Коледно колинката ме изненада с подарък....някой може ли да ми обясни за какво точно е тази грешка. Засега предположенията са рейка...
Интересното е чекато вкарам ключа и изкарва тази грешка и не иска да запали, изкарвам ключа, вкарвам го пак и тогава пали.
Другото което е като изляза от колата и я заключа и на таблото ми изкарва тази малка иконка....
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2190
Регистриран на: 5.01.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Steering lock engaged грешка. Звучи ми като скъпа грешка

Мнение от meha » 24 Дек 2015, 17:24

Като за начало една диагностика,за да каже какво я боли.След това може би ще имаш два варианта :нов софтуер ,а ако след това се повтори :arrow: кормилна колона ;)

Почти съм убеден ,че си за кормилна колона,около 1200лв
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Re: Steering lock engaged грешка. Звучи ми като скъпа грешка

Мнение от BMW120 » 24 Дек 2015, 18:08

нещо много почнаха да ми изкачат грешки....сега една постоянно се появява за restraining system i airbags, отделно ми святка че някакв крушка е изгоряла отпред вляво, а всичко си работи....странна работа
кормилна колона предполагам рейка имаш предвид?
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Steering lock engaged грешка. Звучи ми като скъпа грешка

Мнение от Atsalov » 24 Дек 2015, 18:27

Не се шашкай, грешката излиза когато волана е силно натегнат и не иска сам да се отключи от ELV-електромеханична ключалка( ELV engaged! Move steering wheel) то даже си ти го пише на дисплея!!! Кормилна колона ама друг път, цената на ключалката(elv) беше около 300лв чисто нова "ако се налага", защото лично ние си ги ремонтираме когато е в тях проблема, най-често тогава свети червено грешката.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Re: Steering lock engaged грешка. Звучи ми като скъпа грешка

Мнение от BMW120 » 24 Дек 2015, 19:16

Разбирам, но волана не беше заключен , а и след повторно вкарване на ключа си пали без проблеми и не излиза тази грешка, а и не го прави всеки път а примерно през 1 път....демек 1 път излиза грешката, следващия път като се кача в колата не излиза...
Иначе от поста ти не разбрах какво да направя за да го отстраня?

Има един друг момент, преди 4 дни ми се скапа акумулатора и съм с нов сега и си мислех да не би да е от него, защото в понеделник като ми изгасна насред улицата докато чаках на червен светофар и ми се изредиха всякакви грешки - ABS, steering wheel, transmission, дори някаква грешла за ел.прозорци и какви ли още не....но пък да се появи 4 дни по-късно....
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1409
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F90 M5C

Re: Steering lock engaged грешка. Звучи ми като скъпа грешка

Мнение от Cinder » 24 Дек 2015, 19:19

Вероятно след време ще спре да пали, проблема е в ключалката на волана, която е електрическа. Аз имах същия проблем на времето - известно време изкарваше тази грешка в оранжево, без да е заключен волана и колата палеше, но накрая светна в червено и колата отказа да запали. Оправи се с нова ключалка.

Не знам колегата Ацалов как ги ремонтира, но вероятно има вариант, устройството на ключалката не е особено сложно.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Steering lock engaged грешка. Звучи ми като скъпа грешка

Мнение от oci » 26 Дек 2015, 10:59

Преди да правиш каквото и да е било го ресетни, щом е в жълто най-вероятно не е развалена. Ако не се оправи се флашва и ако тогава не стане сменяш само ЕLV-сa, а не цялата кормилна конзола както са ти писали по горе.

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Steering lock engaged грешка. Звучи ми като скъпа грешка

Мнение от Atsalov » 26 Дек 2015, 13:06

Да резетнеш стойностите на ELV без да го смениш или отремонтираш е равносилно на : да се пръскаш с парфюм без да си се изкъпал. Меко казано "салонаджийска/циганска работа" за пестене на минимални средства.Но неотричам, че е моментно решение.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Steering lock engaged грешка. Звучи ми като скъпа грешка

Мнение от oci » 26 Дек 2015, 22:25

Atsalov написа:Да резетнеш стойностите на ELV без да го смениш или отремонтираш е равносилно на : да се пръскаш с парфюм без да си се изкъпал. Меко казано "салонаджийска/циганска работа" за пестене на минимални средства.Но неотричам, че е моментно решение.

Май и ти четеш между редовете. Ако ми беше прочел внимателно мнението щеше да видиш че съм изброил всички решения на проблема от циганииката както ти я нарече, но дори на моята кола светна преди две години и след ресет не се е появил до сега е да това са две години може би е временно за теб :mhihi: друг е въпроса че лампичката и този символ светва и при намеса в каса не смяташ ли?
Сега остава да ни покажеш как майните го оправят по баварски :mhihi: и срещу колко за да сме подготвени.

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Steering lock engaged грешка. Звучи ми като скъпа грешка

Мнение от Atsalov » 26 Дек 2015, 23:08

Продължаваш да смяташ, че винаги мнението ти е най-миродавно защото ти си правил нещо. Лампата светва жълто при 3 забавяния на отключващия механизъм, вътре има датчик на хол който мери милисекунди на отключване, при забавяне се получава този ефект.
Поканил съм те в Пловдив преди, което важи и сега, въпреки заядливия тон който използваш в темите в които пиша и лично ще ти отремонтирам твоето с 2 години гаранция(странно а БМВ дават 1)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Steering lock engaged грешка. Звучи ми като скъпа грешка

Мнение от oci » 26 Дек 2015, 23:31

Atsalov написа:Продължаваш да смяташ, че винаги твоято мнение е най-миродавно. Лампата светва жълто при 3 забавяния на отключващия механизъм, вътре има датчик на хол който мери милисекунди на отключване, при забавяне се получава този ефект.
Поканил съм те в Пловдив преди, което важи и сега, въпреки заядливия тон който използваш в темите в които пиша и лично ще ти отремонтирам твоето с 2 години гаранция(странно а БМВ дават 1)

Не се заяждам просто пиша с факти ти явно не обичаш други мнения за разлика от момчетата които работят при теб, но благодаря за поканата ако не намеря някой около мен да го оправи с по-голяма гаранция и по-малко пари :mhihi: ако светне някога пак може и да се възползвам :mhihi:Да не пиша, че ще го приемеш като реклама, НО всички много добре знаем къде проблема и той се решава завинаги дори и без смяна в повечето случай защото проблема е чисто механичен и в повечето случай не е от електрониката на ELV.
А и определенията кое е циганииката и кое не е леко обидно още повече написано от модератор не смяташ ли? Нали има правила в тоя форум и винаги вие апелирате за спазването им.
Ама за кучета и котки може за прасета не :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 22.04.2013
Местоположение: Повдив
Пол: Мъж
Кара: E60 XD

Re: Steering lock engaged грешка. Звучи ми като скъпа грешка

Мнение от iliansl » 28 Дек 2015, 9:57

Колега oci аз имах същия проблем и при мен предупреждението светеше в червено. Мога да ти кажа, че проблема въобще не е механичен. Колегата Ацалов ми отстрани проблема тогава, :bowdown: за което съм му безкрайно благодарен. И това се случи след обикаляне по доста майстори като колата престояваше по 2-3 дни при всеки. Ако има човек който може да ти отстрани проблема в Пловдив това е той.За другите градове не мога да кажа.Успех!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Re: Steering lock engaged грешка. Звучи ми като скъпа грешка

Мнение от BMW120 » 28 Дек 2015, 22:57

Малко update....странно но от тогава не се е появявал проблема....дали наистина ако се изчистят грешките няма да се оправи? Не съм разбирач, така че посъветвайте ме какво да направя....бях се записал час при колега от форума но по стечение на обстоятелствата нямах възможност да отида, а сега след като не изскача тази грешка се чудя дали въобще да ходя или да я чакам пак...
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1730
Регистриран на: 14.08.2007
Пол: Мъж
Кара: ше E60 530dА

Re: Steering lock engaged грешка. Звучи ми като скъпа грешка

Мнение от netmurder » 28 Дек 2015, 23:04

BMW120 написа:Малко update....странно но от тогава не се е появявал проблема....дали наистина ако се изчистят грешките няма да се оправи? Не съм разбирач, така че посъветвайте ме какво да направя....бях се записал час при колега от форума но по стечение на обстоятелствата нямах възможност да отида, а сега след като не изскача тази грешка се чудя дали въобще да ходя или да я чакам пак...

Ами чакай колега :D :D
Веднъж БМВ, Винаги БМВ!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Steering lock engaged грешка. Звучи ми като скъпа грешка

Мнение от memorex » 29 Дек 2015, 17:46

Или....чакай да се зареди акумулатора напълно и тогава обръщай внимание на грешки от сорта.В тази каляска всичко е свързано с тока.

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook