Transmission fault и не пали e60 автоматик

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 8.01.2008
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: BMW F30
Детайли за колата: 320d luxury

Re: Transmission fault и не пали e60 автоматик

Мнение от Serja » 19 Дек 2015, 10:54

Taruno написа:
Serja написа:Същия проблем и при мен, но светват също DSC-то, круиз контрола, дори и динамик драйф-а понякога. Днес ходих при Цанко-Варна и ми каза , че най-вероятно е от компа на кутията и ми записа час за понеделник.


Ти си 100% акумулатор въобще не мисли че трансмисията е проблема


Колега акумулатора е на 1 година и мисля, че не е от това.
Като натисна спирачката не се чува това цъкане на лоста и като зацепи тогава пали

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Transmission fault и не пали e60 автоматик

Мнение от Gqbriel » 19 Дек 2015, 21:13

Serja написа:
Taruno написа:
Serja написа:Същия проблем и при мен, но светват също DSC-то, круиз контрола, дори и динамик драйф-а понякога. Днес ходих при Цанко-Варна и ми каза , че най-вероятно е от компа на кутията и ми записа час за понеделник.


Ти си 100% акумулатор въобще не мисли че трансмисията е проблема


Колега акумулатора е на 1 година и мисля, че не е от това.
Като натисна спирачката не се чува това цъкане на лоста и като зацепи тогава пали

Губи връза с мехатроника - сменял ли си масло на кутия/буксата пипал ли си,при мен е същото но утре ще сваляме всичко долу и при мен май буксата не е правилно монтирана и се омаслява и от там не прави контакт..
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 8.01.2008
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: BMW F30
Детайли за колата: 320d luxury

Re: Transmission fault и не пали e60 автоматик

Мнение от Serja » 20 Дек 2015, 11:58

Gqbriel написа:
Serja написа:
Taruno написа:
Serja написа:Същия проблем и при мен, но светват също DSC-то, круиз контрола, дори и динамик драйф-а понякога. Днес ходих при Цанко-Варна и ми каза , че най-вероятно е от компа на кутията и ми записа час за понеделник.


Ти си 100% акумулатор въобще не мисли че трансмисията е проблема


Колега акумулатора е на 1 година и мисля, че не е от това.
Като натисна спирачката не се чува това цъкане на лоста и като зацепи тогава пали

Губи връза с мехатроника - сменял ли си масло на кутия/буксата пипал ли си,при мен е същото но утре ще сваляме всичко долу и при мен май буксата не е правилно монтирана и се омаслява и от там не прави контакт..

И аз от буксата се съмнявам, но утре ще видим какво ще излезе. Имам записан час при Цанко.
Като има резултат ще пиша

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 1.12.2012
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530D '04

Re: Transmission fault и не пали e60 автоматик

Мнение от mupoo » 20 Дек 2015, 16:49

От петък, както е в сервиза на канал не е палена. Днес пак не пали, размърдахме буксата и веднага запали, не се вижда омасляване. Някой да е наясно партиден номер на буксата и как се сменя.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Transmission fault и не пали e60 автоматик

Мнение от Gqbriel » 20 Дек 2015, 23:55

mupoo написа:От петък, както е в сервиза на канал не е палена. Днес пак не пали, размърдахме буксата и веднага запали, не се вижда омасляване. Някой да е наясно партиден номер на буксата и как се сменя.

Имам една чисто нова,която ми артиса :mhihi: ...ще ти пратя и документ как се сваля ,елементарно е,НО се сваля картера на кутията ,източваш си маслото , в някой чист съд да си налееш ..
Имай предвид,като монтирате ръкава и после буксата - от буксата затворена до кутията не трябва да има повече от 2.5мм ..аз току я вадя от сервиза,досега сглабяхме определено не беш вляазла докрай..намазахме с възелин (съветвам те с него хубаво уплътненията) и натискаш като нагласиш палчето на ръкава по буската (вижда се) и не иска сила огромна да се натисне,но трябва да взлезе малко преди улеите на буксата (закопчаващия механизъм)..

Значи и ти като мен - буксата недокрай или си провери дали няма някой пин да е влязъл навътре
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 1.12.2012
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530D '04

Re: Transmission fault и не пали e60 автоматик

Мнение от mupoo » 12 Яну 2016, 9:44

В крайна сметка буксата беше свалена и почистена и отново сложена. Всичко е нормално вече и се надявам да не създава проблеми :)

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 8.01.2008
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: BMW F30
Детайли за колата: 320d luxury

Re: Transmission fault и не пали e60 автоматик

Мнение от Serja » 29 Яну 2016, 10:46

Колеги при мен излезе от релето което струва 28 лв. Благодаря на колегите, които подсказаха.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 12.05.2016
Пол: Мъж

Re: Transmission fault и не пали e60 автоматик

Мнение от falko33 » 17 Май 2016, 15:37

При мене се оказа вода в легена кадето стои копма.под десниа подкалник има маркуч за изтичане на водата който се беше запушил с кал и листа.отпуших го потсуших и сега няма никакав проблем

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 16.10.2022
Пол: Мъж

Re: Transmission fault и не пали e60 автоматик

Мнение от Kaloyan15kk » 16 Окт 2022, 12:39

Здравейте, колеги
Имам проблем в скоростната кутия на BMW e60 530d. Скоростната кутия работи добре, но когато карам колата излиза от скорост и излиза Transmission fault. Гася колата, изчаквам малко, паля, след това скоростната кутия си сменя нормално без проблеми. Понякога, когато паркирам колата и превключа на P, отново излиза тази грешка. На диагностика показва, че има проблем в сензора. Последният път й доляхме половин литър масло в скоростната кутия и нямаше проблеми. След два месеца отново ми излезе проблема, закарах я на сервиз, от там ми казаха, че тръбите към охладителя изпускат масло. След като ги сменихме й доляха ново масло. След 15 километра на излизане от сервиза отново излезе грешката. В момента, както карам, колата излиза от скорост, пускам газта и след няколко секунди колата отново влиза в скорост. Дали е от сензора или е нещо по-сериозно? Благодаря предварително!

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook