Обхват на централното

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Обхват на централното

Мнение от CrazyElement » 06 Авг 2015, 12:32

Здравейте,

Имам колата от 2 години , взех я с два ключа и ми направи впечатление , че без значение кой ключ използвам , за да я отключа или заключа , трябва да съм на макс 2-3 метра от колата за да стане. Тук в моя роден град има само 1 ключар и каза , че смяната на батерията струвала 60 лева , тъй като била акумулаторна , но въпреки това каза , че е сменял на други е60 и на някои не им се е оправял проблем. Някой сблъсквал ли се е с този проблем и ако да как го е разрешил.

Поздрави.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Обхват на централното

Мнение от adovet » 06 Авг 2015, 12:41

CrazyElement написа:Здравейте,

Имам колата от 2 години , взех я с два ключа и ми направи впечатление , че без значение кой ключ използвам , за да я отключа или заключа , трябва да съм на макс 2-3 метра от колата за да стане. Тук в моя роден град има само 1 ключар и каза , че смяната на батерията струвала 60 лева , тъй като била акумулаторна , но въпреки това каза , че е сменял на други е60 и на някои не им се е оправял проблем. Някой сблъсквал ли се е с този проблем и ако да как го е разрешил.

Поздрави.

Смени си антенния модул

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Обхват на централното

Мнение от CrazyElement » 06 Авг 2015, 17:03

adovet написа:
CrazyElement написа:Здравейте,

Имам колата от 2 години , взех я с два ключа и ми направи впечатление , че без значение кой ключ използвам , за да я отключа или заключа , трябва да съм на макс 2-3 метра от колата за да стане. Тук в моя роден град има само 1 ключар и каза , че смяната на батерията струвала 60 лева , тъй като била акумулаторна , но въпреки това каза , че е сменял на други е60 и на някои не им се е оправял проблем. Някой сблъсквал ли се е с този проблем и ако да как го е разрешил.

Поздрави.

Смени си антенния модул



Нещо сериен номер може ли да го видя в бмв колко е? Предполагам с втора употреба няма голям смисъл, тъй като най-вероятно ще е същата работа?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Обхват на централното

Мнение от oci » 06 Авг 2015, 17:32

колега откарай колата някъде да ти я видят където разбират, тук от едно мнение ще дадеш 500 лв за една част и ако не е от нея какво правим :?:
Аз не съм обеден на 100 процента, че проблема е в модула, първо тествай ключовете това е по-евтиното ако си решил на принципа проба грешка.
Иначе ето ти и номера на частта и цената
Това е за седан понеже ти не си написал твоята каква е.

Номенклатурен номер : 65209193832
Описание : АНТЕНЕН УСИЛВАТЕЛ
Ед.цена (с ДДС) : 489.40 BGN
Няма наличност
Дару Кар АД си запазва право за промени в цените

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Обхват на централното

Мнение от CrazyElement » 06 Авг 2015, 18:00

oci написа:колега откарай колата някъде да ти я видят където разбират, тук от едно мнение ще дадеш 500 лв за една част и ако не е от нея какво правим :?:
Аз не съм обеден на 100 процента, че проблема е в модула, първо тествай ключовете това е по-евтиното ако си решил на принципа проба грешка.
Иначе ето ти и номера на частта и цената
Това е за седан понеже ти не си написал твоята каква е.

Номенклатурен номер : 65209193832
Описание : АНТЕНЕН УСИЛВАТЕЛ
Ед.цена (с ДДС) : 489.40 BGN
Няма наличност
Дару Кар АД си запазва право за промени в цените


Да благодаря , седан съм, ами чудя се искат ми 60 лева за ключа , ама ме е страх да не се прецака нещо ключа и после да не пали с него знам ли и аз. Какви са другите симтоми на тази антена , хваща доста радиа , обаче ми прави впечатление , че един приятел хваща РАДИО 1 в 2001 год. Ц класа и то доста добре , а аз го хващам само когато съм на възвишения, не знам не вярвам тази Ц класа да има по-хубава антена от моята ? Предполагам в нея ще е проблема :dunno: :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Обхват на централното

Мнение от adovet » 06 Авг 2015, 18:18

oci написа:колега откарай колата някъде да ти я видят където разбират, тук от едно мнение ще дадеш 500 лв за една част и ако не е от нея какво правим :?:
Аз не съм обеден на 100 процента, че проблема е в модула, първо тествай ключовете това е по-евтиното ако си решил на принципа проба грешка.
Иначе ето ти и номера на частта и цената
Това е за седан понеже ти не си написал твоята каква е.

Номенклатурен номер : 65209193832
Описание : АНТЕНЕН УСИЛВАТЕЛ
Ед.цена (с ДДС) : 489.40 BGN
Няма наличност
Дару Кар АД си запазва право за промени в цените

Не съм му казал да купува нов, но в повечето случаи е от антенния модул. Отиди в някоя морга модула се сваля за 2 мин. смени го с другия и пробвай. Не се кодира нищо. Плуг анд плай. Другия вариант е отиди при някой дето уж повече разбира дай му пари за диагностика и ще направите пак същата работа.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Обхват на централното

Мнение от CrazyElement » 06 Авг 2015, 19:24

adovet написа:
oci написа:колега откарай колата някъде да ти я видят където разбират, тук от едно мнение ще дадеш 500 лв за една част и ако не е от нея какво правим :?:
Аз не съм обеден на 100 процента, че проблема е в модула, първо тествай ключовете това е по-евтиното ако си решил на принципа проба грешка.
Иначе ето ти и номера на частта и цената
Това е за седан понеже ти не си написал твоята каква е.

Номенклатурен номер : 65209193832
Описание : АНТЕНЕН УСИЛВАТЕЛ
Ед.цена (с ДДС) : 489.40 BGN
Няма наличност
Дару Кар АД си запазва право за промени в цените

Не съм му казал да купува нов, но в повечето случаи е от антенния модул. Отиди в някоя морга модула се сваля за 2 мин. смени го с другия и пробвай. Не се кодира нищо. Плуг анд плай. Другия вариант е отиди при някой дето уж повече разбира дай му пари за диагностика и ще направите пак същата работа.


Отивам утре да правя плуг анд плей на модула в една морга да видим дали ще има подобрение :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Обхват на централното

Мнение от memorex » 06 Авг 2015, 19:58

Здравейте колеги ,

Ако не ви е досадно да споделите вашите ключове на какво разстояние ловят .Колата я имам от доста години и сега за пръв път пробвах след като прочетох темата да проверя и се оказа че и на моята не лови на повече от 2-3 метра особено от предната страна.Което не ми е проблем даже мисля че така по ме устройва. ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Обхват на централното

Мнение от adovet » 06 Авг 2015, 20:16

Мойта не съм я прибвал макс колко е, но със сигурност лови на 26м.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1730
Регистриран на: 14.08.2007
Пол: Мъж
Кара: ше E60 530dА

Re: Обхват на централното

Мнение от netmurder » 06 Авг 2015, 20:18

В една друга тема писах и тук ще напиша моята хваща от около 50-60м пряка видимост към колата...
Веднъж БМВ, Винаги БМВ!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Обхват на централното

Мнение от adovet » 06 Авг 2015, 20:19

memorex написа:Здравейте колеги ,

Ако не ви е досадно да споделите вашите ключове на какво разстояние ловят .Колата я имам от доста години и сега за пръв път пробвах след като прочетох темата да проверя и се оказа че и на моята не лови на повече от 2-3 метра особено от предната страна.Което не ми е проблем даже мисля че така по ме устройва. ;)

На предишното ми бмв беше така 2-3м. Смених антенния модул и почна да лови на около можеби максимум 10м.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Обхват на централното

Мнение от memorex » 06 Авг 2015, 20:41

Мда ,май ще му направя една профилактика да видим резултата.Току що разгледах третия стоп и забелязах някаква муха или от сорта , отвътре как по дяволите пък е влязла там :kuku:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Обхват на централното

Мнение от adovet » 06 Авг 2015, 20:44

memorex написа:Мда ,май ще му направя една профилактика да видим резултата.Току що разгледах третия стоп и забелязах някаква муха или от сорта , отвътре как по дяволите пък е влязла там :kuku:

Честно казано не знам от какво точно зависи, но съм пробвал с различни модули и всички с различен обхват при един и същ ключ

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 461
Регистриран на: 5.07.2010
Пол: Мъж
Кара: Каквото си иска
Детайли за колата: Обикновенно много бърза

Re: Обхват на централното

Мнение от lyu_records » 06 Авг 2015, 21:13

Може ли да се обучи нов ключ да отключва дистанционно в БГ?
За палене ми е ясно, но за отключването :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Обхват на централното

Мнение от oci » 06 Авг 2015, 21:50

lyu_records написа:Може ли да се обучи нов ключ да отключва дистанционно в БГ?
За палене ми е ясно, но за отключването :dunno:

Тези ключове се вписват в cas-модула и тогава едновременно започват да палят и да работи дистанционното не е както при е 39
В крайна сметка може

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook