Обхват на централното

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1730
Регистриран на: 14.08.2007
Пол: Мъж
Кара: ше E60 530dА

Re: Обхват на централното

Мнение от netmurder » 09 Авг 2015, 21:53

atanasov_aa написа:
netmurder написа:Брей тези с реалните километри, все проблеми правят нещо....

Някой, заради това не си купуват коли с:
lyu_records написа:........ с пълна сервизна история и ............ повече км. от това което пише на таблото, физически невъзможно е :mrgreen:
:D

П.П. На мен не ми е ясно какво е значение има дали ключа ще отключи колата от 1 метър или от 50 метра. :lol: Така или иначе колата се отключва, тогава когато е човек до нея за да потегли или вземе нещо. Дори и жената да взема багаж от нея, си има ключове които да ползва. Деца, рода и съседи, няма какво да търсят в колата, че да се налага отключване от 15-я етаж на панелката. :D

То хубаво колега, но на колегата със сервизната история, изобщо не му се отключва с дистанционното, дори и от 1см...
а относно проблема, те вариантите не са много... или ключа не излъчва или антенния модул е заминал...
Веднъж БМВ, Винаги БМВ!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 461
Регистриран на: 5.07.2010
Пол: Мъж
Кара: Каквото си иска
Детайли за колата: Обикновенно много бърза

Re: Обхват на централното

Мнение от lyu_records » 10 Авг 2015, 0:08

Идеята ми беше че ключа не е манипулиран, колата я взех от приятел, който я закупи от първия и собственик в Швейцария.
Както и да е като намеря проблема ще пиша. :)

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Обхват на централното

Мнение от Atsalov » 10 Авг 2015, 0:50

lyu_records написа:Идеята ми беше че ключа не е манипулиран, колата я взех от приятел, който я закупи от първия и собственик в Швейцария.
Както и да е като намеря проблема ще пиша. :)



Това че не ти е манипулиран не значи че не може да се разваля.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Обхват на централното

Мнение от CrazyElement » 10 Авг 2015, 2:02

atanasov_aa написа:
netmurder написа:Брей тези с реалните километри, все проблеми правят нещо....

Някой, заради това не си купуват коли с:
lyu_records написа:........ с пълна сервизна история и ............ повече км. от това което пише на таблото, физически невъзможно е :mrgreen:
:D

П.П. На мен не ми е ясно какво е значение има дали ключа ще отключи колата от 1 метър или от 50 метра. :lol: Така или иначе колата се отключва, тогава когато е човек до нея за да потегли или вземе нещо. Дори и жената да взема багаж от нея, си има ключове които да ползва. Деца, рода и съседи, няма какво да търсят в колата, че да се налага отключване от 15-я етаж на панелката. :D


Пример ти давам , седим на кафе , някой приятел трябва да вземе нещо от колата и да си тръгне после. Вариант А отключвам от кафето маха ми като вземи нещата и заключвам( това с ключ отключващ надалеч). Вариант Б(моят вариант) , трябва да отида с него и да му отключа :ok: :ok:

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 2.10.2018
Пол: Мъж

Re: Обхват на централното

Мнение от martelaaa » 09 Окт 2021, 18:55

Здравейте, ключа има обхват само до самата антена (отзаде до третия стоп). Иначе всичко работи но само до антената. Изключваме проблема с нова антена, защото опитах с друга и батерията на ключа е нова. Проблема излезе след като барниках в бушоните зад жабката. Каква друга причина може да има да не хваща ключа на повече от 1 м

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 17.12.2007
Местоположение: София
Кара: бързо

Re: Обхват на централното

Мнение от Teogop » 15 Окт 2021, 15:21

martelaaa написа:Здравейте, ключа има обхват само до самата антена (отзаде до третия стоп). Иначе всичко работи но само до антената. Изключваме проблема с нова антена, защото опитах с друга и батерията на ключа е нова. Проблема излезе след като барниках в бушоните зад жабката. Каква друга причина може да има да не хваща ключа на повече от 1 м

Ако е Е61, може да има проблем със снопа с кабели към антенния модул под спойлера. Имат навика да се късат. Иначе може да е предпазител, модул, кабел... Трябва си жичкаджия да проследи нещата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 9.10.2016
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: E61 в цвят “мантинела”

Re: Обхват на централното

Мнение от SpasT » 24 Окт 2021, 6:44

martelaaa написа:Здравейте, ключа има обхват само до самата антена (отзаде до третия стоп). Иначе всичко работи но само до антената. Изключваме проблема с нова антена, защото опитах с друга и батерията на ключа е нова. Проблема излезе след като барниках в бушоните зад жабката. Каква друга причина може да има да не хваща ключа на повече от 1 м

Под “нова антена” предполагам, че имаш в предвид - друг усилвател от морга. Аз вече съм имал няколко случая в които моргаджийския модул съшо е дефектен. Премери дали има 12в захранване на усилвателя и ако има значи ти е дефектен усилвателя. Дори и с прекъснали антени ( това са лентовите кабели с черна и лилава букса по средата на модула) със изправен ключ трябва да имаш приемане от поне 1-2 метра. Добре е все пак да се изтества и ключа за това дали излъчва достатъчно силен сигнал. Такива тестери имат всички ключари.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 164
Регистриран на: 1.01.2016
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: е60 530i

Re: Обхват на централното

Мнение от philip_vd » 24 Окт 2021, 8:07

Моят ключ отключваше(заключваше) на 50 сантиметра от задното стъкло. Смениях още 3 модула втора употреба в тавана над задното стъкло, но никакъв ефект и отключваше от 1 метър най много. След като си купих нов модул от ибей за около 130 лв. всичко се оправи и дистанционното вече действа от над 50 метра от колата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: Обхват на централното

Мнение от spacepl » 25 Окт 2021, 16:16

При мен единият ключ работи от около 50 метра при пряка видимост, другият от 30 сантиметра. И двата ключа са с нови батерии, но явно единият е прецакан. Радио, обхват на дистанционното на печката и другият ключ са си перфектни.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 9.10.2016
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: E61 в цвят “мантинела”

Re: Обхват на централното

Мнение от SpasT » 26 Окт 2021, 5:27

spacepl написа:При мен единият ключ работи от около 50 метра при пряка видимост, другият от 30 сантиметра. И двата ключа са с нови батерии, но явно единият е прецакан. Радио, обхват на дистанционното на печката и другият ключ са си перфектни.

Естественно в ключа няма само батерия :-) най- лесно се решава проблема като се вземе ключ от моргата и на неговата платка се прехвърли новата батерия и чипа с кодовете. Добре е също да се изтества навата батерия с мултицет до колко държи напрежение в момент на натискане на бутон на дистанционното.

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook