Подгрев за горивен филтър Е60/Е61

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 23.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E93 335i
Детайли за колата: не върви

Re: Подгрев за горивен филтър Е60/Е61

Мнение от hibernate » 23 Окт 2019, 10:34

jivakula написа:
hibernate написа:Колеги, сега в жегите получавам от време на време следната грешка: 004587 - heated fuel filter. Има ли нещо общо с въпросния нагревател :conf:
Не, не е от това реле! Това е нагревателя който се намира на горивния филтър.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


Колега, не те разбрах. За какво реле говориш?
BMW 335i E93 2007 - Automatic 360 whp at 100 octane Stage 1 MHD
M-Pack, Keyless-Go, CiC Professional + Combox Retrofit, EPS Retrofit, Hi-Fi Retrofit, Sport Recaro, Light package, index 12 injectors

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 15.09.2020

Re: Подгрев за горивен филтър Е60/Е61

Мнение от serafima » 13 Мар 2021, 20:57

Здравейте, вдигам малко стара тема, но и аз съм с 4 пинов конектор на Е61 (530) и постоянно си седи като грешка. Да ви кажа, че проблема не е само в това, че горивото не се подгрява, преди да мине през филтъра, но и като има записани грешки в ДВГ, колата не иска да прави регенерация на ДПФ, дори и принудително. Което си е кофти. Не се зачетох много, но ми изкара грешка dde particulate filter system bank 1. Т.е. не съм гледал подробно с диагностиката какво показва за ДПФ-а. По моргите нещо не намирам такъв с 4 конектора, май ще свалям моя и да пробвам да го отворя.

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 26.06.2010
Местоположение: Несебър
Пол: Мъж
Кара: E61 525d ; E83 X3 3.0d LCI

Re: Подгрев за горивен филтър Е60/Е61

Мнение от vakata » 23 Апр 2021, 17:29

serafima написа:Здравейте, вдигам малко стара тема, но и аз съм с 4 пинов конектор на Е61 (530) и постоянно си седи като грешка. Да ви кажа, че проблема не е само в това, че горивото не се подгрява, преди да мине през филтъра, но и като има записани грешки в ДВГ, колата не иска да прави регенерация на ДПФ, дори и принудително. Което си е кофти. Не се зачетох много, но ми изкара грешка dde particulate filter system bank 1. Т.е. не съм гледал подробно с диагностиката какво показва за ДПФ-а. По моргите нещо не намирам такъв с 4 конектора, май ще свалям моя и да пробвам да го отворя.

Здравейте, именно и аз тъкмо това щях да попитам. Дали може да протече нормално регенерация ? :dunno:

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Подгрев за горивен филтър Е60/Е61

Мнение от vld » 27 Апр 2021, 8:36

vakata написа:
serafima написа:Здравейте, вдигам малко стара тема, но и аз съм с 4 пинов конектор на Е61 (530) и постоянно си седи като грешка. Да ви кажа, че проблема не е само в това, че горивото не се подгрява, преди да мине през филтъра, но и като има записани грешки в ДВГ, колата не иска да прави регенерация на ДПФ, дори и принудително. Което си е кофти. Не се зачетох много, но ми изкара грешка dde particulate filter system bank 1. Т.е. не съм гледал подробно с диагностиката какво показва за ДПФ-а. По моргите нещо не намирам такъв с 4 конектора, май ще свалям моя и да пробвам да го отворя.

Здравейте, именно и аз тъкмо това щях да попитам. Дали може да протече нормално регенерация ? :dunno:

Може няма отношение подгрева на филтъра.
Това, че ако има грешка в ДДЕ не прави регенерация НЕ Е ВЯРНО, не прави само ако грешката за нещо което е свързано с ДПФ-а, тоест дросел, датчици по ДПФ-а, всичко останало не го бърка :!:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 15.09.2020

Re: Подгрев за горивен филтър Е60/Е61

Мнение от serafima » 29 Май 2022, 12:13

vld написа:
vakata написа:
serafima написа:Здравейте, вдигам малко стара тема, но и аз съм с 4 пинов конектор на Е61 (530) и постоянно си седи като грешка. Да ви кажа, че проблема не е само в това, че горивото не се подгрява, преди да мине през филтъра, но и като има записани грешки в ДВГ, колата не иска да прави регенерация на ДПФ, дори и принудително. Което си е кофти. Не се зачетох много, но ми изкара грешка dde particulate filter system bank 1. Т.е. не съм гледал подробно с диагностиката какво показва за ДПФ-а. По моргите нещо не намирам такъв с 4 конектора, май ще свалям моя и да пробвам да го отворя.

Здравейте, именно и аз тъкмо това щях да попитам. Дали може да протече нормално регенерация ? :dunno:

Може няма отношение подгрева на филтъра.
Това, че ако има грешка в ДДЕ не прави регенерация НЕ Е ВЯРНО, не прави само ако грешката за нещо което е свързано с ДПФ-а, тоест дросел, датчици по ДПФ-а, всичко останало не го бърка :!:


От моя опит всички грешки, които се записват в DDE възспират регенерацията. Може и да съм в грешка, нека други споделят опит.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: Подгрев за горивен филтър Е60/Е61

Мнение от iNfoster` » 24 Май 2023, 16:48

Колеги, и аз имам грешката 4587 Fuel Filter. По-нагоре в темата пише, че проблема е в студена спойка. Някой отварял ли го е и да го презапои и да каже дали изчезва грешката? Аз не знам със 3 или със 4 пина съм. Тези дни като облужвам колата и сменям горивния филтър ще погледна и ще разбера.

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook