Airbag-93f9

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 21.01.2008
Пол: Мъж
Кара: разни баварски екземпляри
Мечтае да кара: ///M

Re: Airbag-93f9

Мнение от kiko™ » 06 Апр 2016, 15:46

Здравейте колеги,

от известно време и на мен ми излиза грешка с този код, но с различно описание + на таблото светват лампите за airbag и за колан.

Ето каква е грешката при мен:

93F9 ACSM/MRS Active head restraint, driver
(resistance too high)

От това, което успях да разбера грешката е свързана с активния подглавник на шофьорската седалка. Тъй като описанието на грешката е resistance too high реших да почистя контактите на буксит под седалката с контактен спрей, като се надявах да се дължи на клеясала букса, но за съжаление не свърши работа. При изчистване на грешката след известно време лампите на таблото пак светват и се записва същата грешка.

Някакви идеи какъв може да е проблемът?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Airbag-93f9

Мнение от adovet » 07 Апр 2016, 15:44

kiko™ написа:Здравейте колеги,

от известно време и на мен ми излиза грешка с този код, но с различно описание + на таблото светват лампите за airbag и за колан.

Ето каква е грешката при мен:

93F9 ACSM/MRS Active head restraint, driver
(resistance too high)

От това, което успях да разбера грешката е свързана с активния подглавник на шофьорската седалка. Тъй като описанието на грешката е resistance too high реших да почистя контактите на буксит под седалката с контактен спрей, като се надявах да се дължи на клеясала букса, но за съжаление не свърши работа. При изчистване на грешката след известно време лампите на таблото пак светват и се записва същата грешка.

Някакви идеи какъв може да е проблемът?

Някъде букса не ти прави хубаво контакт

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 21.01.2008
Пол: Мъж
Кара: разни баварски екземпляри
Мечтае да кара: ///M

Re: Airbag-93f9

Мнение от kiko™ » 07 Апр 2016, 21:48

adovet написа:Някъде букса не ти прави хубаво контакт


Буксата под седалката както написах е почистена с контактен спрей и това не реши проблема, явно някоя друга прави мизерии. Освен буксата под седалката къде на друго място има букси свързани с активния подглавник? Ако не се лъжа трябва да има една под кората на облегалката, където реално се включва пиро-патрона на подглавника, но ми се струва малко вероятно да е от нея.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 21.01.2008
Пол: Мъж
Кара: разни баварски екземпляри
Мечтае да кара: ///M

Re: Airbag-93f9

Мнение от kiko™ » 16 Апр 2016, 18:18

Днес имах малко свободно време и реших да се занимая с проблема, за който писа по-горе. Отново разкачих жълтата букса, която се намира под шофьорската седалка и почистих с контактен спрей. Откачих и почистих буксата на пиропатрона на колана и буксата на пиропатрона на активния подглавник (намира за под задната кора на седалката, прилагам и снимка ако на някой му е интересно къде и какво представлява въпросният пиропатрон). Въпреки, че почистих всички букси известно време след като изтрих грешкатра за airbag-a пак се появи. Имам чувството, че като се размърдам по седалката, тогава се появява грешката.
Вече нямам представа къде може да бъде проблемът, ако някой има идеи да казва.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1730
Регистриран на: 14.08.2007
Пол: Мъж
Кара: ше E60 530dА

Re: Airbag-93f9

Мнение от netmurder » 16 Апр 2016, 19:09

Не знам дали на шофьорската седалка има кантарче както при пасажерската, където той създава много мизерии...
Веднъж БМВ, Винаги БМВ!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Airbag-93f9

Мнение от memorex » 16 Апр 2016, 19:45

kiko™ написа:Днес имах малко свободно време и реших да се занимая с проблема, за който писа по-горе. Отново разкачих жълтата букса, която се намира под шофьорската седалка и почистих с контактен спрей. Откачих и почистих буксата на пиропатрона на колана и буксата на пиропатрона на активния подглавник (намира за под задната кора на седалката, прилагам и снимка ако на някой му е интересно къде и какво представлява въпросният пиропатрон). Въпреки, че почистих всички букси известно време след като изтрих грешкатра за airbag-a пак се появи. Имам чувството, че като се размърдам по седалката, тогава се появява грешката.
Вече нямам представа къде може да бъде проблемът, ако някой има идеи да казва.

Ами тъй като грешката е в подглавника аз бих го проверил.Гледам писал си в чуждия форум и сигурно си прегледал клипа.
https://www.youtube.com/watch?v=wPCaFIOsJp0
Последна промяна memorex на 16 Апр 2016, 22:09, променена общо 2 пъти

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 21.01.2008
Пол: Мъж
Кара: разни баварски екземпляри
Мечтае да кара: ///M

Re: Airbag-93f9

Мнение от kiko™ » 16 Апр 2016, 20:42

Клипчето съм го гледал, но то е свързано с подглавник, на който пиропатронът вече е гръмнал и показва как да се подмени. Аз съм с комфортен салон и пиропатронът не е в самия подглавник, а в облегалката - вижда се на снимката, която прокачих и поне видимо си е ок. Обяснението на глешката, която ми излиза е "resistance too high", което според това, което съм чел и според TIS е свързано с наранен/прекъснат кабел или калпава букса. Огледах всички кабели, но не намерих повреда (поне не видима). Почистих всички букси (поне тези, които ми дойдоха на ум), но не успях да реша проблема. И аз като колегата netmurder си мисля да не би проблемът ми да е свързан с кантарче на шофьорската седалка, но на предишните си коли съм има проблем с кантарчетата и там грешката е съвсем друга, пък и си е свързана със самото кантарче, а не с активния подглавник.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: Airbag-93f9

Мнение от badsharki » 17 Апр 2016, 8:04

kiko™ написа:Днес имах малко свободно време и реших да се занимая с проблема, за който писа по-горе. Отново разкачих жълтата букса, която се намира под шофьорската седалка и почистих с контактен спрей. Откачих и почистих буксата на пиропатрона на колана и буксата на пиропатрона на активния подглавник (намира за под задната кора на седалката, прилагам и снимка ако на някой му е интересно къде и какво представлява въпросният пиропатрон). Въпреки, че почистих всички букси известно време след като изтрих грешкатра за airbag-a пак се появи. Имам чувството, че като се размърдам по седалката, тогава се появява грешката.
Вече нямам представа къде може да бъде проблемът, ако някой има идеи да казва.

Колега, не е по темата, но ще съм ти много благодарен, ако споделиш как демонтира тази кора на седалката. От известно време се мъча и само я напъвам, но ме е страх да не я счупя.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 21.01.2008
Пол: Мъж
Кара: разни баварски екземпляри
Мечтае да кара: ///M

Re: Airbag-93f9

Мнение от kiko™ » 17 Апр 2016, 8:47

badsharki написа:Колега, не е по темата, но ще съм ти много благодарен, ако споделиш как демонтира тази кора на седалката. От известно време се мъча и само я напъвам, но ме е страх да не я счупя.


Следвай стъпките от прикачения файл. Ако не си с комфортен салон ще имаш само една кора, но стъпките за демонтирането й са същите.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Airbag-93f9

Мнение от adovet » 17 Апр 2016, 11:55

netmurder написа:Не знам дали на шофьорската седалка има кантарче както при пасажерската, където той създава много мизерии...

На пасажерската има само

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: Airbag-93f9

Мнение от badsharki » 19 Апр 2016, 6:38

kiko™ написа:
badsharki написа:Колега, не е по темата, но ще съм ти много благодарен, ако споделиш как демонтира тази кора на седалката. От известно време се мъча и само я напъвам, но ме е страх да не я счупя.


Следвай стъпките от прикачения файл. Ако не си с комфортен салон ще имаш само една кора, но стъпките за демонтирането й са същите.

Мерси, колега. Гледах същото упътване от рейнголда, но явно си е трябвало по-сериозен удар, защото вчера най-после успях да ги сваля тия кори. :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 21.01.2008
Пол: Мъж
Кара: разни баварски екземпляри
Мечтае да кара: ///M

Re: Airbag-93f9

Мнение от kiko™ » 09 Май 2016, 21:14

adovet написа:
netmurder написа:Не знам дали на шофьорската седалка има кантарче както при пасажерската, където той създава много мизерии...

На пасажерската има само

Sent from my SM-G900F using Tapatalk


Според WDS на колите след фейслифт-а има кантарче и на шофьорската седалка :) Малко ми убягва с каква цел е сложено това кантарче там, но както и да е. Обмислям дали да не дезактивирам кантарчето с NCS Expert и да видя дали това ще реши проблема. Някой има ли идея дали може да има негативен ефет дезактивацията на въпросното кантарче?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Airbag-93f9

Мнение от memorex » 09 Май 2016, 21:29

Прегледа ли клипа в предния ми пост?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 21.01.2008
Пол: Мъж
Кара: разни баварски екземпляри
Мечтае да кара: ///M

Re: Airbag-93f9

Мнение от kiko™ » 10 Май 2016, 9:10

memorex написа:Прегледа ли клипа в предния ми пост?


Прегледах го още когато писа колега (показваше как се сменя пиропатронът в подглавника). Сега виждам, че си го променил с друг, който показва проблем с плюсовия кабел на акумулатора. Гледал съм го и този клип, но при мен поне видимо няма никакъв проблем с кабелите на акумулатора. Почти сигурен съм, че проблемът е в кантарчето, понеже ако изчистя грешката и карам колата без да мърдам много на седалката лапата не светва, а ако се размърдам (дори само да се протегна напред) лампата веднага светва.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Airbag-93f9

Мнение от nikolae » 10 Май 2016, 10:50

При мене също излиза от време на време подобна грешка (ще я закача и ще запиша точния код)
По същия начин светят еъргбег + лампата за колан. Това, което забелязвам, че докато е "активна"
грешката не ми работят копчетата от волана - клаксон, бутони усилване и друго.
Мигачи и другите лостчета наоколо нямат проблем. След като покарам известно време, загася колата
и има престои (поне 15-20мин) после нещата работят. Грешките оставят по таблото, но "волана" работи.

При мене обаче мисля, че излиза заради проблемите с акумулатора, но ще я запиша и ще споделя.

------------------------------
Моята грешка е друга - 93D8.
Дали е свързано с тоците или да погледна нещо друго ?

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook