Проблем-air mass sensor-решен!

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 614
Регистриран на: 25.08.2012
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: Е 61 530d

Re: Проблем-air mass sensor-решен!

Мнение от miroleskov » 22 Фев 2014, 21:52

съживявам тази тема да не пускам нова.Днес реших да видя моята дали не ми записва някоя нова грешка и ооооо грешка за дебитомер.
Прочетох темата-колегата е сменил неговия и ресетнал адаптациите с ДИС ок.Мислите ли,че ако го сваля и изчистя със спрей за дебитомери и някой ми го ресетне или там каквото е ще се оправи...как мислите.Не съм усетил повишен разход на гориво или невървеж.Като гледам номиналните стойности и тези които са в момента разликата беше към 70 mg/Hub каквото и да значи това и беше далеч от критичните стойности.И колко горе долу струва един нов дебитомер.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Винаги нощувай под върха,за да можеш да продължиш на горе, на сутринта.

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 13.05.2007
Местоположение: pazardjik
Пол: Мъж
Кара: E60 530XD 2008
Детайли за колата: M-pack

Re: Проблем-air mass sensor-решен!

Мнение от castelo » 27 Юни 2016, 17:55

здравейте а ако се свали дебитомер само за почистване със спреи пак ли е нужно ресет да се направи?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Проблем-air mass sensor-решен!

Мнение от nikolae » 28 Юни 2016, 12:17

Доколкото знам не. Той си остава със същия номер.
От друга страна адаптацията се прави лесно, така че не пречи да пробваш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 25.06.2014
Пол: Мъж
Кара: E60 530xd

Re: Проблем-air mass sensor-решен!

Мнение от themoldestone » 11 Юли 2018, 21:47

Колеги,

Днес смених дебитомера с нов, тъй като колата стана много мудна след 90 км/ч, няколко пъти извади грешка за Increased emissions, а в ISTA/D беше записала 003FF1 DDE: Air-mass flow sensor. След смяната изтрих грешките и преминах към резетване на адаптациите. Някой може ли да потвърди, че съм ги занулил успешно?

Изображение Изображение Изображение

Интересното е, че още преди да ги резетна на екрана (първата снимка) изписа, че записаните стойности са 0..., на следващия показа, че има записани грешки, но въпреки това според следващия екран (третата снимка), резетнатите стойности са успешно записани.

Предварително благодаря за помощта.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 25.06.2014
Пол: Мъж
Кара: E60 530xd

Re: Проблем-air mass sensor-решен!

Мнение от themoldestone » 12 Юли 2018, 7:02

Пробвах я сутринта и набираше всеедно е без турбо. Прочетох я с ISTA-та и беше записала 3f25 Charge air tube, monitoring. Като сменях дебитомера, извадих въздушната тръба (номер 4 от схемата), след което смених дебитомера и си върнах тръбата на мястото. Освен отвора към дебитомера, има още два извода - към турбото и още един малък отвор с гумен маркуч. Частта към турбото ме озори малко, тъй като не се вижда добре и трябва малко на усет да се вкара. Направи ми впечатление, че за да пасне отворът горе при дебитомера, се наложи леко да издърпам самата пластмасова тръба нагоре. Има ли вариант да не е паснало добре на отвора при турбото и оттам да вади тази грешка?

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 16.12.2006

Re: Проблем-air mass sensor-решен!

Мнение от nqkuv_lud » 06 Дек 2018, 15:56

здравейте колеги, а каква марка дебитомер препоръчвате, някой ползвал ли е BREMI ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 451
Регистриран на: 3.07.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60, ръчка, 530d, 2004г.

Re: Проблем-air mass sensor-решен!

Мнение от atanasov_aa » 07 Дек 2018, 19:36

themoldestone написа:...Има ли вариант да не е паснало добре на отвора при турбото и оттам да вади тази грешка?
Изображение
Може да не си напаснал добре гуменото уплътнение с №5. Аз като го правих, свалях вентилатора за да ми е по-удобно.
На всичко отгоре, сложих дебитомер TROFOM. 8) Ще видя колко ще издържи. :lol:

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 10.06.2021
Пол: Мъж

Re: Проблем-air mass sensor-решен!

Мнение от Vaanata » 13 Юни 2021, 17:06

Dimitroff написа:Направи си труда да прочетеш поне две мнения по-горе, колега...несериозно е просто!
Всичко смляно, дъвкано, обяснявано, казвано по най-разбираемия начин и пак остава проблема с четенето...дай направо да попитам - какво като са го писали и за други преди мен...

Колега може ли да направим процедурата и на моята кола,че взех ное маф бош но с друг номер

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook