реле подгревни свещи

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 220
Регистриран на: 2.08.2014
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi
Детайли за колата: в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Re: реле подгревни свещи

Мнение от sssssl » 28 Яну 2021, 20:06

bokouser написа:Намерих тотално решение на моя проблем без да давам стотици левове.
В крайна сметка в моите очи - положителни отзиви за момчетата от Мирафиори и много отрицателни за Дару Кар.
С две думи питам човека от авточастите в Дару Кар за въпросната букса, давам му VIN, обяснявам му подробно, че в релето на подгревните свещи влизат две букси и т.н. Той ми казва - като резервна част съществува само едната - дванайсетпиновата (изходната - от релето към свещите). Пак му казвам, че ми трябва другата, коята захранва релето, тя е единична, описвам му я, казвам му - може би върви с кабел. Той ми казва - само дванайсетпиновата, съжалявам, с друго мога ли да помогна? Полудявам, защото не ми се вярва, да я няма като резервна част, но той си знае неговото. Казвам му, че искам уплътненията на маркучите, които влизат във фланеца над релето (всъщност от тях капеше антифриз на релето), оказва се, че се продават с маркучите - няколкостотин лева.
Прибирам се в нас, отварям RealOEM и естествено намирам буксата, че даже и при тяхната проверка на наличност излиза, че я имат.
Отидох в Мирафиори и си взех буксата, че даже и уплътненията за маркучите към фланеца. Действително уплътненията са афтърмаркет, но адмирации, че момчетата са решили въпроса по някакъв начин.
s-l640.jpg

:yes:
Сменихме кабелите в Мирафиори срещу 210 лв. Дано да няма проблеми...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 219
Регистриран на: 29.10.2015
Пол: Мъж

Re: реле подгревни свещи

Мнение от aktros » 17 Окт 2021, 13:32

Здравейте колеги!!! Дали си внушавам ама ми се струва, че откакто релето изгоря май започна да пропушва сивкав дим. Става вупрос за Х3 3.0д 218к 2007г.Карах зад нея и видях, че докато загрее пропушва сивкав дим и много люти зад нея тоя пушак. Със сигорност не мисля, че е масло защото знам как мирише на изгоряло масло но нали би трябвало това реле само при палене да играе роля. Питам понеже преди това нямаше грешка за 6 изгорели свещи и не пушеше пък сега взе да пропушва и изписва за 6 изгорели свещи. Изолирано ми е всичко механично и софтуерно, дюзите на диагностика са в норма но по надолу прочетох, че това реле подгряволо и след това!! Някой знае ли дали наистина е така, че може от него да прави

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: реле подгревни свещи

Мнение от adovet » 17 Окт 2021, 13:35

aktros написа:Здравейте колеги!!! Дали си внушавам ама ми се струва, че откакто релето изгоря май започна да пропушва сивкав дим. Става вупрос за Х3 3.0д 218к 2007г.Карах зад нея и видях, че докато загрее пропушва сивкав дим и много люти зад нея тоя пушак. Със сигорност не мисля, че е масло защото знам как мирише на изгоряло масло но нали би трябвало това реле само при палене да играе роля. Питам понеже преди това нямаше грешка за 6 изгорели свещи и не пушеше пък сега взе да пропушва и изписва за 6 изгорели свещи. Изолирано ми е всичко механично и софтуерно, дюзите на диагностика са в норма но по надолу прочетох, че това реле подгряволо и след това!! Някой знае ли дали наистина е така, че може от него да прави

като няма подгряване напълно нормално е това което описваш. Най вероятно има и леко притрисане. Просто има неизгоряла нафта. Оправяй релето и всичко ще е ОК :driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 219
Регистриран на: 29.10.2015
Пол: Мъж

Re: реле подгревни свещи

Мнение от aktros » 17 Окт 2021, 14:36

Да има и леко претрисане но е достлеко. Тези дни ще го сменя и ще пиша кво се получи но просто ми стана интересно как и след като запали играе роля. Благодаря колега.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 9.10.2016
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: E61 в цвят “мантинела”

Re: реле подгревни свещи

Мнение от SpasT » 24 Окт 2021, 6:35

aktros написа:Здравейте колеги!!! Дали си внушавам ама ми се струва, че откакто релето изгоря май започна да пропушва сивкав дим. Става вупрос за Х3 3.0д 218к 2007г.Карах зад нея и видях, че докато загрее пропушва сивкав дим и много люти зад нея тоя пушак. Със сигорност не мисля, че е масло защото знам как мирише на изгоряло масло но нали би трябвало това реле само при палене да играе роля. Питам понеже преди това нямаше грешка за 6 изгорели свещи и не пушеше пък сега взе да пропушва и изписва за 6 изгорели свещи. Изолирано ми е всичко механично и софтуерно, дюзите на диагностика са в норма но по надолу прочетох, че това реле подгряволо и след това!! Някой знае ли дали наистина е така, че може от него да прави

По спомен - свещите работят до достигане на 50-60 градуса температура на мотора. Един дефектен термостат и съчетаване с факта, че няма индикация за температура на двигателя могат да ти отровят живота. Свещите ще греят почти постоянно и те , релето за подгрев или кабела захранващ релето ще дефектират често. Резултата: сутрин тресе и пуши. Особенно когато в по-студено време.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 219
Регистриран на: 29.10.2015
Пол: Мъж

Re: реле подгревни свещи

Мнение от aktros » 24 Окт 2021, 12:40

Да прав си колега!! Защото и термостата не работи както трябва. Тази седмица ще сменя всичко и ще ви пиша :D благодаря ви за съветите

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1499
Регистриран на: 28.09.2005
Кара: любимата ни марка да е първа ;)
Мечтае да кара: римска колесница с М-пакет ;)

Re: реле подгревни свещи

Мнение от spower » 28 Ное 2022, 9:16

Здравейте колеги, преди три години ремонтирах релето за подгревни свещи на Е60 530д и до последно си работеше. Миналата седмица един приятел ми даде неговото реле за ремонт и реших да заснема процеса по ремонта и проверката.
Направих видео по въпроса с идеята да ви бъде полезно. :bchug:
https://youtu.be/z6mn8ryduzw
bmw glow plug relay repair ремонт на реле подгревни свещи M57 m47.png

[youtube]https://youtu.be/z6mn8ryduzw[/youtube]
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: :lalala: https://bit.ly/3fQigcM

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 19.08.2020
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: E60 LCI 525

Re: реле подгревни свещи

Мнение от D.Hill » 28 Ное 2022, 22:50

Колега, точно този ремонт със дебела жичка на захранването е доста рискован. Двете жички от алуминий са сметнати за определен ток и служат като предпазител. Ако назад пробие свещ или елемент, който включва свещ започва да протича голям ток и като няма предпазител се пали нещо и става интересно. Със този поялник рискуваш много да прецакаш електрониката и тези силикони са токопроводими и агресивни химически. Разяждат писти, патил съм си от тях.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1499
Регистриран на: 28.09.2005
Кара: любимата ни марка да е първа ;)
Мечтае да кара: римска колесница с М-пакет ;)

Re: реле подгревни свещи

Мнение от spower » 29 Ное 2022, 14:32

D.Hill написа:Колега, точно този ремонт със дебела жичка на захранването е доста рискован. Двете жички от алуминий са сметнати за определен ток и служат като предпазител. Ако назад пробие свещ или елемент, който включва свещ започва да протича голям ток и като няма предпазител се пали нещо и става интересно. Със този поялник рискуваш много да прецакаш електрониката и тези силикони са токопроводими и агресивни химически. Разяждат писти, патил съм си от тях.

Колега, умишлено слагам една, а не две жички както е оригинално и меря предварително дебелината им, като тази която слагам е двойно по-дебела от двете оригинални точно с тази цел. :bchug:
Относно силикона, няма проблем с токо-проводимост, ако имаше релето нямаше да сработи след това.
Относно поялника: допирам го единствено до местата за контакт, а не до елементите, а другото е, че релето така или иначе е прецакано и по принцип е обречено за кофата. И ако стане е един бонус и удоволствие от сам свършената работа ;) :bchug:
Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: :lalala: https://bit.ly/3fQigcM

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1027
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: реле подгревни свещи

Мнение от andy » 29 Ное 2022, 15:39

Не си виждал изгорели коли след ремонт на релето.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 19.08.2020
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: E60 LCI 525

Re: реле подгревни свещи

Мнение от D.Hill » 29 Ное 2022, 19:58

Идеята на тънките жички е да го играят електрически предпазител и да прекъснат над определен ток (не напрежение).Със поставянето на по-дебел меден проводник пропускаш много по-голям ток нямаш предпазител и при късо по платка или свещ става много интересно :dunno: .При електрониката имаме тънки писти,много ниски управляващи напрежения и при допир до обикновен силикон химиите в него или разяждат писти или грубо казано променят стойностите на тези сигнали и платката се шашка или спира да работи.
За поялника,ако е най обикновен и особено на 220 волта, и е без заземен корпус има вероятност човката да опре до нагревателя и да прати по писти или островчета 220 волта по цялата платка и да опука доста неща.Във колата напрежението е 14 волта. :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 24.06.2009
Местоположение: Schumen
Кара: 320 д

Re: реле подгревни свещи

Мнение от schuschu » 21 Дек 2023, 21:33

нормално ли е колата да подгрява на всяко отключване, отваряне на врата и всяко едно действие...Сменяйки релето реших да проверя какви напрежения отиват и кога към свещите...Оказа се че 5v. отивам към свещите дори когато се отвори врата....А отделно през останалото време се отчитат едни 1.5 - 1.7v. предполагам напрежение посредством което си тества свещите за дадено съпротивление...но пък и след повече от половин час след като е заключена...странно ми е , не заспива тази кола и постоянно напрежения по подгревите.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: реле подгревни свещи

Мнение от Kroki » 22 Дек 2023, 9:35

При отваряне на врата и/или отключване си подгрява.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: реле подгревни свещи

Мнение от zAcK » 26 Мар 2024, 14:06

Да попитам, тия неща от долния клип така ли са?
Т.е. ако не се отвиват подгревните свещи с 35-40Nm усилие се слага масло, кара се някакво време и след това отвиването им става по-лесно и т.н. :bchug:
Въобще някой пробвал ли го е това? Щото като чета, голяма част от развиващите ги напъват до скъсване, после следва позвъняване на приятел да се мъчи да ги вади :dunno:

Или с накисване с препарат като тези на Würth ефектът е добър?
Чудя се, щото това с късането на свещи ми се струва доста кофти вариант и не може да не е измислено? :dunno:

Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: реле подгревни свещи

Мнение от Kroki » 26 Мар 2024, 15:24

Има си специален спрей, който и BMW препоръчват да се използва в комбинация със загрял мотор. :dunno:


viewtopic.php?f=112&t=447939&p=4720072#p4720072
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook