Загуба на масло - неустановена причина

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 8.04.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E61 530XD '05

Загуба на масло - неустановена причина

Мнение от nyankov » 10 Яну 2014, 11:29

Здравейте,

Направих превантивно обслужване на колата (E61 530XD '05 231hp), смяна на вериги, премахване на DPF, рециклиране на турбина, ремап. След тези интервенции колата за 2000 км загуби към 400 мл масло. Не пуши (или поне не е нещо фрапиращо и основно на студен мотор - като загрее няма никакви пушаци), няма теч. Единствено малко беше омаслено по маркуча от турбото към интеркулера.

Колата сега пак е в бокса, смъкнахме турбото и го пратихме за рекламация. Уви, според сервиза който прави рециклирането на турбината, тя е перфектна в момента.

Да уточня, че преди това колата не губеше масло. За 10 000 км не бях долял и грам. Турбото виеше като линейка, а и заради темите тук във форума, за скъсани вериги на този мотор, предприех описаните ремонти.

Разбирам, че интервенциите по колата са доста и може да е от много неща, но ще съм благодарен за всякакви идеи и насоки.

Благодаря предварително ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Загуба на масло - неустановена причина

Мнение от Taruno » 10 Яну 2014, 13:18

Направил си много неща на един път и почти всичко, може да е довело то тоя проблем, веригата надали само.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 607
Регистриран на: 10.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: AUDI S8
Мечтае да кара: Lamborghini Murcielago

Re: Загуба на масло - неустановена причина

Мнение от timur_lenk » 10 Яну 2014, 13:23

Сега тези които са ти казали да си смениш веригите да ти кажат защо колата е по зле от преди
Във всяка страна затворът е мястото където обществото изпраща недъзите си,но в тази страна самото общество е недъгаво.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 8.04.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E61 530XD '05

Re: Загуба на масло - неустановена причина

Мнение от nyankov » 10 Яну 2014, 13:42

Taruno написа:Направил си много неща на един път и почти всичко, може да е довело то тоя проблем, веригата надали само.


От веригите едва ли е, прав си, а и определено има разлика в работата на мотора. Сега е по-тих и работи по-равномерно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 8.04.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E61 530XD '05

Re: Загуба на масло - неустановена причина

Мнение от nyankov » 10 Яну 2014, 13:43

timur_lenk написа:Сега тези които са ти казали да си смениш веригите да ти кажат защо колата е по зле от преди


Може ли да бъдеш по-конкретен?!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Загуба на масло - неустановена причина

Мнение от memorex » 10 Яну 2014, 13:54

Дай ако имаш малко данни от ремапа.Не мощности и въртящи моменти ами налягането на турбината.Маслото какво е ?И същото като преди ли е ?Може ли да се разчита че е читаво?Може да се занесе турбината в конкурентен сервиз и те да се изкажат.Като цяло аз клоня към турбина.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 607
Регистриран на: 10.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: AUDI S8
Мечтае да кара: Lamborghini Murcielago

Re: Загуба на масло - неустановена причина

Мнение от timur_lenk » 10 Яну 2014, 14:32

Не съм казал че са веригите.Щом не пуши значи не го гори.Тогава търси от къде изтича.
Във всяка страна затворът е мястото където обществото изпраща недъзите си,но в тази страна самото общество е недъгаво.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 8.04.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E61 530XD '05

Re: Загуба на масло - неустановена причина

Мнение от nyankov » 10 Яну 2014, 14:36

memorex написа:Дай ако имаш малко данни от ремапа.Не мощности и въртящи моменти ами налягането на турбината.Маслото какво е ?И същото като преди ли е ?Може ли да се разчита че е читаво?Може да се занесе турбината в конкурентен сервиз и те да се изкажат.Като цяло аз клоня към турбина.


Маслото е Castrol EDGE 5w30. Същото като преди ремонта (разбира се всички филтри и самото масло са сменени).

Не знам данни за налягането на турбината след ремапа. Трябва да я закача и ще ги напиша.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 8.04.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E61 530XD '05

Re: Загуба на масло - неустановена причина

Мнение от nyankov » 10 Яну 2014, 14:40

timur_lenk написа:Не съм казал че са веригите.Щом не пуши значи не го гори.Тогава търси от къде изтича.


И аз бях стигнал до тоз извод :) Уви като смъкнахме корите отдолу всичко е абсолютно сухо и чисто. Както казах в първия пост имаше само омасляване по входящия маркуч към кулера, като смъкнахме маркуча, вътре масло нямаше. Когато махнахме изходящия маркуч от кулера обаче изтече, малко масло (според маистора съвсем в рамките на нормалното).

Въздушния филтър е абсолютно чист и няма омасляване също.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Загуба на масло - неустановена причина

Мнение от Taruno » 10 Яну 2014, 14:49

Има един малък трик, за засичане на течове, сваляш долната кора паркираш, я в гаража и слагаш картон отдолу, така ако капе дори и в милиграми ще видиш къде точно и ще можеш да локализираш теча.

Прегледал ли си О-пръстените на пеперудите на колектора, там е често място за сериозни течове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 8.04.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E61 530XD '05

Re: Загуба на масло - неустановена причина

Мнение от nyankov » 10 Яну 2014, 14:58

Taruno написа:Има един малък трик, за засичане на течове, сваляш долната кора паркираш, я в гаража и слагаш картон отдолу, така ако капе дори и в милиграми ще видиш къде точно и ще можеш да локализираш теча.

Прегледал ли си О-пръстените на пеперудите на колектора, там е често място за сериозни течове.


Пеперудите са премахнати. Благодаря за съветите, ще проверя О-пръстените и ще пробвам това с картона. Ако има проблем с О-пръстените, на къде ще отива маслото, навътре към цилиндрите или навън към външната страна на главата и сътветно блока?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 159
Регистриран на: 16.09.2010
Местоположение: София Бургас
Пол: Мъж
Кара: е60 525d

Re: Загуба на масло - неустановена причина

Мнение от daskaloff » 10 Яну 2014, 16:26

А не е ли възможно да се дължи на премахване на ДПФ-а. Преди да го премахнеш просто това количество масло което доливаш е било заменено от нафта от прекъснати регенерации.
Давам пример с колега които за 10хил.км на чисто нов автомобил точиха над 0.5л масло (смес масло и нафта) в Еуратек.
Вече като няма регенерации няма какво да "наваксва" нивото на маслото....
Просто предположение. Но разхода които казваш според мен не се дължи само "тази" причина.
Друга причина - Маслото може да е Castrol.... ама може и само бутилката да е Castrol...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 930
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Re: Загуба на масло - неустановена причина

Мнение от Пилев » 10 Яну 2014, 16:33

Като сте махнали пеперудките, сложихте ли тапи. До колкото знам на този мотор, ако само се махнат пеперудките почват едни течове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 8.04.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E61 530XD '05

Re: Загуба на масло - неустановена причина

Мнение от nyankov » 10 Яну 2014, 16:59

daskaloff написа:А не е ли възможно да се дължи на премахване на ДПФ-а. Преди да го премахнеш просто това количество масло което доливаш е било заменено от нафта от прекъснати регенерации.
Давам пример с колега които за 10хил.км на чисто нов автомобил точиха над 0.5л масло (смес масло и нафта) в Еуратек.
Вече като няма регенерации няма какво да "наваксва" нивото на маслото....
Просто предположение. Но разхода които казваш според мен не се дължи само "тази" причина.
Друга причина - Маслото може да е Castrol.... ама може и само бутилката да е Castrol...


Виж това ми звучи като много логично обяснение.

Доколкото за Castrol-a абсолютно си прав също. Чакам да я взема, ще покарам и ще видим какво ще стане.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 8.04.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E61 530XD '05

Re: Загуба на масло - неустановена причина

Мнение от nyankov » 10 Яну 2014, 17:00

Пилев написа:Като сте махнали пеперудките, сложихте ли тапи. До колкото знам на този мотор, ако само се махнат пеперудките почват едни течове.


До колкото разбрах от майстора ми, само пеперуите са махнати и се ползва оригиналните стойки, не съм много сигурен .....

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook