xdrive - поведение на пътя

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 8.04.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E61 530XD '05

xdrive - поведение на пътя

Мнение от nyankov » 27 Ное 2013, 16:25

Здравейте,

Ще ми е интересно да прочета различни впечатления от колеги с xdrive за поведението на колата.

Ето мойте впечатления, с уговорката, че имам xdrive от 7-8 месеца, и че никога не съм карал досега друга кола с 4x4 система:

На сухо и мокро усещам колата много стабилна и отговаряща на командите. Дори с доста висока скорост, поведението в завой е изключително приятно (не съм сигурен дали това е заради xdrive-a или защото просто е бмв :) )
На сняг обаче (последните два дни), колата страшно не дозавива. Просто тръгва по допирателната на завоя и това е. Пробвах с газ, без газ, с включено DTC и DSC, с изключено, все тая. По-скоро се държи като кола с предно.... Изключително неприятно усещане, поне за мен, защото в този момент нямам контрол над колата, въртенето на волана е напълно безполезно. Да спомена, че съм с чисто нови гуми Hankook, та не е и от тях.

Общо взето интересува ме има ли тънкости при карането на xdrive :driving:

Благодаря.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 22.05.2012
Пол: Мъж
Кара: E61 530d
Мечтае да кара: М6 G-PoweR

Re: xdrive - поведение на пътя

Мнение от hol1gans » 27 Ное 2013, 17:51

Колега и аз го имах това недозавиване, обаче с летните гуми, уш предните изглеждаха добре с добър дот и грайфер, но имах недозавиване. Смених носач и тампон по предницата и 2 нови гуми кумхо екста мисля че бяха, и о чудо колата се лепна на пътя и реагираше мигновенно. Аз съм с задно и спортно окачване. Според мен най-голямо влияние оказват гумите, провери ли си да няма нещо по предницата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 8.04.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E61 530XD '05

Re: xdrive - поведение на пътя

Мнение от nyankov » 27 Ное 2013, 17:56

hol1gans написа:... провери ли си да няма нещо по предницата.


Да всичко по предницата е проверено, а и мисля че ако имаше нещо на предницата трябваше да се усеща и на сухо някакъв проблем.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: xdrive - поведение на пътя

Мнение от Taruno » 27 Ное 2013, 18:41

Моята така и не я покарах на сняг, но на бащата LCI съм го карал и не мога да кажа, че усещам сериозно недозавиване дори на доста заледено през прохода Юндула си карах спокойно, по принцип мозъка на X-drive-a предпочита на хлъзгави условия да недозавива отколкото да презавива, защото е значително по-контролируемо в случай, че задницата изтърве. Имай доверие на колата и карай с хубави гуми.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 527
Регистриран на: 19.04.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 545i
Детайли за колата: E 60

Re: xdrive - поведение на пътя

Мнение от bmw545i » 27 Ное 2013, 19:07

nyankov написа:Здравейте,

Ще ми е интересно да прочета различни впечатления от колеги с xdrive за поведението на колата.

Ето мойте впечатления, с уговорката, че имам xdrive от 7-8 месеца, и че никога не съм карал досега друга кола с 4x4 система:

На сухо и мокро усещам колата много стабилна и отговаряща на командите. Дори с доста висока скорост, поведението в завой е изключително приятно (не съм сигурен дали това е заради xdrive-a или защото просто е бмв :) )
На сняг обаче (последните два дни), колата страшно не дозавива. Просто тръгва по допирателната на завоя и това е. Пробвах с газ, без газ, с включено DTC и DSC, с изключено, все тая. По-скоро се държи като кола с предно.... Изключително неприятно усещане, поне за мен, защото в този момент нямам контрол над колата, въртенето на волана е напълно безполезно. Да спомена, че съм с чисто нови гуми Hankook, та не е и от тях.

Общо взето интересува ме има ли тънкости при карането на xdrive :driving:

Благодаря.



Някой път гумите са лоши, независимо че са нови. Дай модела на Hankook -ka. :mrgreen:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 31.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530XD 2008 235 hp
Детайли за колата: М sport

Re: xdrive - поведение на пътя

Мнение от moleo » 27 Ное 2013, 19:28

При мен е също първа зима с xDrive, но от сутринта и 5-10см сняг, които имаше на доста от улиците не представляваха никакъв проблем. С чисто нови гуми съм но определено се усеща разлика --> преди това съм карал 5та серия със задно. Нямам усещане за недозавиване, а напротив - много стабилно влиза в завой. Разбира се мнението ми е базирано само на днешната ситуация в София но ще споделя, когато снега се задържи повече.
За мен е важно, че се чувствам спокоен независимо от метеорологичните условия на пътя. Лятото за 4 месеца карах ALLROAD но нямам кой знае какви впечатления.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: xdrive - поведение на пътя

Мнение от Top Gun Maverick » 27 Ное 2013, 19:53

Я дайте мнения за системата как е на сухо в завои с висока скорост спрямо задно. Ако някой изобщо е пробвал подобни неща де.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: xdrive - поведение на пътя

Мнение от Taruno » 27 Ное 2013, 20:26

на сухо е непоклатима, тествал съм я страшно много и не мога да я накарам да поднесе, в обратен завой направих малък дрифт, но беше опесъчен и скоростта беше 90 и жени ми ми наду главата после.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 527
Регистриран на: 19.04.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 545i
Детайли за колата: E 60

Re: xdrive - поведение на пътя

Мнение от bmw545i » 27 Ное 2013, 21:22

BMW Power ACM написа:Я дайте мнения за системата как е на сухо в завои с висока скорост спрямо задно. Ако някой изобщо е пробвал подобни неща де.


Нямам забележки, имал съм Х1, Х3 и съм карал всички останали Х модели на тест дарайв в Алпите дни наред, организирано от БМВ и съм с много позитивно впечатление. Всъщност тестовете ме убедиха в предимствата на Х моделитеи в последствие си купих двете джибки. :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 8.04.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E61 530XD '05

Re: xdrive - поведение на пътя

Мнение от nyankov » 27 Ное 2013, 22:00

bmw545i написа:Дай модела на Hankook -ka. :mrgreen:


Модела е W310

Да уточня. Това недозавиване го забелязах на полигона, при опити да опозная колата. Сценария е следния. Позасилвам я на право, завивам ляв или десен и подавам газ. Колата не тръгва да завива, а продължава на право. Този ефект се наблюдава и при нормално каране на сняг, но доста по слабо разбира се. На суха настилка или дъжд, колата е бетон.

Тази вечер излязох да карам да път с доста завои. На повечето е доста адекватна ( по моя преценка на тези, при които задница е по-натоварена), но има завои (още не мога да определя кои), на които предницата тръгва и мен лично това не ми харесва.

Не ме разбираите погрешно, колата е супер и ми доставя огромно удоволствие :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 527
Регистриран на: 19.04.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 545i
Детайли за колата: E 60

Re: xdrive - поведение на пътя

Мнение от bmw545i » 27 Ное 2013, 22:50

nyankov написа:
bmw545i написа:Дай модела на Hankook -ka. :mrgreen:


Модела е W310

Да уточня. Това недозавиване го забелязах на полигона, при опити да опозная колата. Сценария е следния. Позасилвам я на право, завивам ляв или десен и подавам газ. Колата не тръгва да завива, а продължава на право. Този ефект се наблюдава и при нормално каране на сняг, но доста по слабо разбира се. На суха настилка или дъжд, колата е бетон.

Тази вечер излязох да карам да път с доста завои. На повечето е доста адекватна ( по моя преценка на тези, при които задница е по-натоварена), но има завои (още не мога да определя кои), на които предницата тръгва и мен лично това не ми харесва.

Не ме разбираите погрешно, колата е супер и ми доставя огромно удоволствие :)


Колега, гумите са средна хубост. Това ще да е! 8) Аз прегледах доста сайтове, но погледни тук.

http://www.rezulteo-reifen.de/reifen-ha ... est-755649

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 614
Регистриран на: 25.08.2012
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: Е 61 530d

Re: xdrive - поведение на пътя

Мнение от miroleskov » 28 Ное 2013, 1:07

коя година са тези гуми като модел?Какъв дот са?В сайта на производителя няма подобни
Винаги нощувай под върха,за да можеш да продължиш на горе, на сутринта.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 8.04.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E61 530XD '05

Re: xdrive - поведение на пътя

Мнение от nyankov » 28 Ное 2013, 1:35

miroleskov написа:коя година са тези гуми като модел?Какъв дот са?В сайта на производителя няма подобни

Виж линка на колегата @bmw545i (два поста над този).

Модела се води Winter I*Cept Evo W310

Дот-а на моите гуми е 3013

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 614
Регистриран на: 25.08.2012
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: Е 61 530d

Re: xdrive - поведение на пътя

Мнение от miroleskov » 28 Ное 2013, 10:25

:OT: точно това казвам в сайта на производителя няма такова животно W 310 като гледам...има само I*Cept Evo.За това се усъмних в качествата на гумата.Аз лично не бих се доверил на тази марка гуми. :OT:
Винаги нощувай под върха,за да можеш да продължиш на горе, на сутринта.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 12.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 XDrive

Re: xdrive - поведение на пътя

Мнение от tanokaridi » 28 Ное 2013, 11:20

Здравейте,

от месец вече карам Е60 Xdrive и нямам кой знае какви впечатления няколко пъти на сухо и на мокро се опитах да я залъжа и да поднеса, но не се получи. Това което ми направи впечатление беше вчера (27.11) като заваля, че при опит да се мушна на паркинга се опита леко да не досавие при скорост от сорта на 10-20 км преди това по улиците нямаше никакви проблеми. Колата я купих от познат от него знам, че колата е мн стабилна по всяко време без значение сухо/мокро/сняг и лед само ме предупреди че по бавно спира тъй като била доста тежка като кола. В момента е с гуми които са взимани миналата година не знам точен модел на гумата, но тогава каза, че са били на челните позиции в класациите иначе като марка са vredestein.
Изображение

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook