Проблем с парктроник

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 525
Регистриран на: 29.01.2006
Местоположение: ELHOVO
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Проблем с парктроник

Мнение от flober » 25 Ное 2019, 21:31

Nini0 написа:
flober написа:Работещите датчици "цъкат",когато доближиш ухо до тях и се чуват ,при мен има по два неработещи на диагонал не показват прибилжаване на предмет ,а останалите си показват и странното е ,че системата работи коректно с останалите работещи????
Колега, ако имаш не работещ датчик цялата система спира минал съм го този път вече 3 пъти.

Изпратено от моят SNE-LX1 с помощта на Tapatalk


Да и аз така знам ,но при мен системата работи и с 4 не работещи датчици :kuku: :kuku:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 15.06.2013
Пол: Мъж

Re: Проблем с парктроник

Мнение от vit1961 » 26 Ное 2019, 22:22

При мен се появи проблем с ляв заден сензор . Наѝ-интересното е че на сухо време забива, а при влажно време(мъгла, дъжд, роса)работи безпроблемно.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 16.01.2021
Пол: Мъж

Re: Проблем с парктроник

Мнение от Rado8639 » 19 Мар 2021, 17:13

Здравейте колеги , имам въпрос относно моите PDC сензори на моя E46. Когато купих колата, PDC сензорите вече бяха дефектни. Издава звуков сигнал за около 5-7 секунди, когато включите задна предавка.
При четене на паметта за грешки излезе следното :
18 Wandler hinten links - Заден ляв преобразувател
Error frequency: 50 - Честота на грешките
Leitungsunterbrechung - Прекъсване на линията
Fehler momentan vorhanden - В момента съществува грешката
Въпроса ми е къде се намира този въпросния заден ляв преобразувател и ако някой е имал подобен проблем от него ли е било или нещо друго .
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 12.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BWM e61 535d
Мечтае да кара: Валяк

Re: Проблем с парктроник

Мнение от borke_ » 26 Ное 2022, 17:05

Здравейте,
Имам следния проблем с парктроника. Преден десен парктроник не работи, осен когато завали дъжд. Реших, че е датчика, обаче не е той, проверих го работи си. Замерих с мултицета кабелите и установих, че не идва ток. След това замерих и на голямата букса, която е от долу и там също не идва ток за този датчик. За другите си идва. Кабелите, поне до там където се скриват си изглеждат добре. Кажете къде да търся проблема? Възможно ли е модула нещо да е прецакан, ама ако е прецакан, защо само преден десен не работи? Няма вода в багажника. И странното е, че като завали дъжд се оправя.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Проблем с парктроник

Мнение от BorislavB » 26 Ное 2022, 18:08

borke_ написа:Здравейте,
Имам следния проблем с парктроника. Преден десен парктроник не работи, осен когато завали дъжд. Реших, че е датчика, обаче не е той, проверих го работи си. Замерих с мултицета кабелите и установих, че не идва ток. След това замерих и на голямата букса, която е от долу и там също не идва ток за този датчик. За другите си идва. Кабелите, поне до там където се скриват си изглеждат добре. Кажете къде да търся проблема? Възможно ли е модула нещо да е прецакан, ама ако е прецакан, защо само преден десен не работи? Няма вода в багажника. И странното е, че като завали дъжд се оправя.



99% са кабелите мини ги с мултицет външно може да ти изглеждат добре, но вътре може да са прекъснати.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 12.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BWM e61 535d
Мечтае да кара: Валяк

Re: Проблем с парктроник

Мнение от borke_ » 26 Ное 2022, 18:24

BorislavB написа:
borke_ написа:Здравейте,
Имам следния проблем с парктроника. Преден десен парктроник не работи, осен когато завали дъжд. Реших, че е датчика, обаче не е той, проверих го работи си. Замерих с мултицета кабелите и установих, че не идва ток. След това замерих и на голямата букса, която е от долу и там също не идва ток за този датчик. За другите си идва. Кабелите, поне до там където се скриват си изглеждат добре. Кажете къде да търся проблема? Възможно ли е модула нещо да е прецакан, ама ако е прецакан, защо само преден десен не работи? Няма вода в багажника. И странното е, че като завали дъжд се оправя.



99% са кабелите мини ги с мултицет външно може да ти изглеждат добре, но вътре може да са прекъснати.


Ок, ще пробвам утре от голямата букса навътре някъде да търся проблема. Само въпрос от къде минават кабелите до модула в багажника?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Проблем с парктроник

Мнение от BorislavB » 26 Ное 2022, 19:13

borke_ написа:
BorislavB написа:
borke_ написа:Здравейте,
Имам следния проблем с парктроника. Преден десен парктроник не работи, осен когато завали дъжд. Реших, че е датчика, обаче не е той, проверих го работи си. Замерих с мултицета кабелите и установих, че не идва ток. След това замерих и на голямата букса, която е от долу и там също не идва ток за този датчик. За другите си идва. Кабелите, поне до там където се скриват си изглеждат добре. Кажете къде да търся проблема? Възможно ли е модула нещо да е прецакан, ама ако е прецакан, защо само преден десен не работи? Няма вода в багажника. И странното е, че като завали дъжд се оправя.



99% са кабелите мини ги с мултицет външно може да ти изглеждат добре, но вътре може да са прекъснати.


Ок, ще пробвам утре от голямата букса навътре някъде да търся проблема. Само въпрос от къде минават кабелите до модула в багажника?


Имам някакъв спомен, че вървят през праговете отгоре като отвориш вратата, но погледни в нета някоя схема не може да няма.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook