Форсиране на DPF регенерация

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Форсиране на DPF регенерация

Мнение от iceblast » 18 Окт 2013, 22:38

Колеги, смених клапата, смених датчиците и вече в DDE-то нямам никакви грешки с изключение на 3 свещи от време на време (смених ги всичките, но явно и релето се ебава).

През DIS гледах стойностите на датчиците на температурата и налягането, всичко работи.

Имаше опция Enable Regenerate, маркирах я и цъкнах DISPLAY и показа, че регенерирането е включено, обаче когато дам DISPLAY на Regeneration Status казва NOT ACTIVE. Колага не почна да пуши т.е. не се пусна това регенереиране.

Не правя нещо правилно или има някъде на друго място проблем?

Термостати са ми ОК, колата държи 88градуса постоянно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 678
Регистриран на: 1.07.2006
Местоположение: Дъблин
Пол: Мъж
Кара: F10 525D
Мечтае да кара: M5
Детайли за колата: Всичко необходимо за комфорт и удоволствие....

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от RIDDICK » 18 Окт 2013, 22:45

Коя клапа и датчици смени колега че и аз регенерация не съм видял от август..

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от iceblast » 18 Окт 2013, 22:50

Имах грешка на Throttle Actuator Valve (клапата при EGR-а) и същота така датчика за температура преди DPF-а. Смених ги и единственото нещо, което остана са свещите, които се появяват от време на време, т.е. релето сигурно ми е за смяна. Сега в ДДЕто нямам грешка, но по начина, по който описах не успхя да форсирам регенерация.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 678
Регистриран на: 1.07.2006
Местоположение: Дъблин
Пол: Мъж
Кара: F10 525D
Мечтае да кара: M5
Детайли за колата: Всичко необходимо за комфорт и удоволствие....

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от RIDDICK » 18 Окт 2013, 22:59

Доколкото съм чел тук в форума е нужна необходима температура за активирането

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от iceblast » 18 Окт 2013, 23:04

Колага ми беше напълно загряла :paranoid:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 678
Регистриран на: 1.07.2006
Местоположение: Дъблин
Пол: Мъж
Кара: F10 525D
Мечтае да кара: M5
Детайли за колата: Всичко необходимо за комфорт и удоволствие....

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от RIDDICK » 18 Окт 2013, 23:34

Има много по запознати по темата колега те ще ти отговорят,би ли могъл да ми пуснеш схема къде са тези датчици които си сменил

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от Atsalov » 18 Окт 2013, 23:39

Трябва да имаш и гориво над определено ниво, и колегата може би има предвид температура в дпф-а а не само на мотора ,тя се постига с претваряне на дроселовата клапа в движение и поддържане около или над средните обороти.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от zvetiko » 19 Окт 2013, 9:47

Има добавки, които понижават температурата на възпламеняване на саждите във филтъра.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от iceblast » 19 Окт 2013, 12:06

Цял резервоар имам. Всички предпоставки за активация на регенерацията са на лице, но не се случва. :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от memorex » 19 Окт 2013, 12:45

Добре де , изгорелите свещи смени ли ги?Казват че ако половината или повече свещи са изгорели няма да се активира регенерацията.Помагали при изгаряне на допълнителното гориво дето се впръсква за повишаване температурата на газовете.

e30s live forever
Аватар
Мнения: 1204
Регистриран на: 29.09.2005
Пол: Мъж

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от sachs » 19 Окт 2013, 12:52

iceblast написа:Цял резервоар имам. Всички предпоставки за активация на регенерацията са на лице, но не се случва. :dunno:

Няма да се случи защото трябва да караш.Температурата на ДПФ-а трябва да е над 250 град. и колата трябва задължително да е в движение с постоянна скорост,примерно 100 км/ч.Всички тези неща в диса са описани подробно,но трябва да се чете.
Друга грешка,която правиш е,че ти всъшност не пускаш регенерация ,а гледаш нейния статус.Регенерация се пуска не от т.нар. живи данни,а от тест плана на диса и там има няколко стъпки,които трябва да се направат и регенерацията влиза в режим "готовност".Излизаш да се возиш така както е описано в диса и след като се достигнат определени параметри регенерацията се активира.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 614
Регистриран на: 25.08.2012
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: Е 61 530d

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от miroleskov » 20 Окт 2013, 10:45

memorex написа:Добре де , изгорелите свещи смени ли ги?Казват че ако половината или повече свещи са изгорели няма да се активира регенерацията.Помагали при изгаряне на допълнителното гориво дето се впръсква за повишаване температурата на газовете.

е това вече не е вярно.На мен релето и 5 свещи са ми записани като грешки,но колата си регенерира редовно.Даже ми се струва,че много често на около 300км.
Винаги нощувай под върха,за да можеш да продължиш на горе, на сутринта.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от memorex » 20 Окт 2013, 12:05

miroleskov написа:
memorex написа:Добре де , изгорелите свещи смени ли ги?Казват че ако половината или повече свещи са изгорели няма да се активира регенерацията.Помагали при изгаряне на допълнителното гориво дето се впръсква за повишаване температурата на газовете.

е това вече не е вярно.На мен релето и 5 свещи са ми записани като грешки,но колата си регенерира редовно.Даже ми се струва,че много често на около 300км.


Именно защото при теб релето и свещите имат проблем затова и имаш често опити за регенерация .Причината е че предходната регенерация е неуспешна.Я кажи проверявал ли си маслото в картера дали не се смесва с гориво и също така дали нивото не се покачва.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от iceblast » 20 Окт 2013, 13:51

sachs написа:
iceblast написа:Цял резервоар имам. Всички предпоставки за активация на регенерацията са на лице, но не се случва. :dunno:

Няма да се случи защото трябва да караш.Температурата на ДПФ-а трябва да е над 250 град. и колата трябва задължително да е в движение с постоянна скорост,примерно 100 км/ч.Всички тези неща в диса са описани подробно,но трябва да се чете.
Друга грешка,която правиш е,че ти всъшност не пускаш регенерация ,а гледаш нейния статус.Регенерация се пуска не от т.нар. живи данни,а от тест плана на диса и там има няколко стъпки,които трябва да се направат и регенерацията влиза в режим "готовност".Излизаш да се возиш така както е описано в диса и след като се достигнат определени параметри регенерацията се активира.


Дай ги тези стъпки да видя. Колата я карах около 400км. вчера и днес и не се включи регенерация.

Свещите са ми нови, всичките, но въпреки това пак има грешка, така че най-вероятно релето се ебава и ще трябва да го сменя и него, но кога ще видим :confused:

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Форсиране на DPF регенерация

Мнение от Atsalov » 20 Окт 2013, 15:41

Като влезеш в активациите на DIS ти ги пише нещата с които трябва да се съобразиш! Каква ти е грешката че да не иска?

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook