Дискове за Е60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 31.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Mercedes S500 306 к.с.
Мечтае да кара: BMW B7 ALPINA

Re: Дискове за Е60

Мнение от dimi81trov » 12 Мар 2020, 15:48

Monky написа:И все пак никой ли не е слагал EBC?


Колега, не че няма прилични афтърмаркет спирачки, проблема е, че е пълно с ментета такива и не знаеш точно на какви ще попаднеш. Но за да не те боли глава и да наливаш после допълнително пари, погледни в този сайт: https://www.myparto.com/de/ , вече няколко пъти поръчвам от него, както пълен сет спирачки, така и масла и филтри. Всичко е ОЕМ, цените са перфектни, макс до 10-на дена пристигат и кореспонденцията по live chata е супер бърза и точна. Относно спирачките, освен да са ОЕМ-ски, гледай майстора ти наистина да знае какво и как да направи при смяната, за да е всичко точно като да изчисти много добре главините преди да монтира дисковете, както и джантите от вътрешната страна, а бе като всяко нещо си има чалъм. Задължително смени и спирачната течност.
Успех!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 5.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ейшейсе и едно
Мечтае да кара: М2 + М5 Е39
Детайли за колата: За тез пари Е39.

Re: Дискове за Е60

Мнение от Monky » 12 Мар 2020, 16:14

dimi81trov написа:
Monky написа:И все пак никой ли не е слагал EBC?


Колега, не че няма прилични афтърмаркет спирачки, проблема е, че е пълно с ментета такива и не знаеш точно на какви ще попаднеш. Но за да не те боли глава и да наливаш после допълнително пари, погледни в този сайт: https://www.myparto.com/de/ , вече няколко пъти поръчвам от него, както пълен сет спирачки, така и масла и филтри. Всичко е ОЕМ, цените са перфектни, макс до 10-на дена пристигат и кореспонденцията по live chata е супер бърза и точна. Относно спирачките, освен да са ОЕМ-ски, гледай майстора ти наистина да знае какво и как да направи при смяната, за да е всичко точно като да изчисти много добре главините преди да монтира дисковете, както и джантите от вътрешната страна, а бе като всяко нещо си има чалъм. Задължително смени и спирачната течност.
Успех!


Много благодаря за инфо-то! За дисковете не съм решил още, но термостатите от там ще поръчам. :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: Дискове за Е60

Мнение от zaharia » 12 Мар 2020, 20:17

Вече 58К км карам(основно извънградско) с оригинални дискове и накладки от myparto. Общо взето продават на най-ниските цени които съм виждал в интернет.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Дискове за Е60

Мнение от zAcK » 12 Мар 2020, 20:29

zaharia написа:Вече 58К км карам(основно извънградско) с оригинални дискове и накладки от myparto. Общо взето продават на най-ниските цени които съм виждал в интернет.


Аз вече 40000 км. карам с оригинални спирачки, които са сменяни от предходния собственик и нямам никакви грижи все още. А той каза, че ги е сменял на 220 000, ако не ме лъже паметта. Т.е. към 80000 км са и още спират добре и не тресат. Като ги гледам, ще изкарат още 10000 :mhihi: Следващите ще са ми задължително оригинални. Като гледам в https://www.myparto.com/de/ за 535d са 660 лева предните, което си е супер цена на фона на кретенските цени от българските дилъри :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Дискове за Е60

Мнение от datchko » 13 Мар 2020, 7:21

В myparto обаче няма наличност на предни дискове.. Иначе цените им с доставката от 24 евро до България се връзват на 700и малко лева комплекта.
В BMW Direct в UK-ския eBay са пак към 700лв двата.
В shop.bmw.de струват по 1000лв комплекта.
Само при нашите дилъри комплектът излиза 1200лв без отстъпки :banghead: :kuku:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 5.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ейшейсе и едно
Мечтае да кара: М2 + М5 Е39
Детайли за колата: За тез пари Е39.

Re: Дискове за Е60

Мнение от Monky » 13 Мар 2020, 12:34

datchko написа:В myparto обаче няма наличност на предни дискове.. Иначе цените им с доставката от 24 евро до България се връзват на 700и малко лева комплекта.
В BMW Direct в UK-ския eBay са пак към 700лв двата.
В shop.bmw.de струват по 1000лв комплекта.
Само при нашите дилъри комплектът излиза 1200лв без отстъпки :banghead: :kuku:


Моята оферта от 1250лв беше с отстъпка.. :shock: :confused:
Ако някъде е толкова без отстъпка ще се възползвам заради гаранцията на ремонта тъй като ще мога да я докарам по-евтино.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Дискове за Е60

Мнение от datchko » 13 Мар 2020, 12:45

Monky написа:
datchko написа:В myparto обаче няма наличност на предни дискове.. Иначе цените им с доставката от 24 евро до България се връзват на 700и малко лева комплекта.
В BMW Direct в UK-ския eBay са пак към 700лв двата.
В shop.bmw.de струват по 1000лв комплекта.
Само при нашите дилъри комплектът излиза 1200лв без отстъпки :banghead: :kuku:


Моята оферта от 1250лв беше с отстъпка.. :shock: :confused:
Ако някъде е толкова без отстъпка ще се възползвам заради гаранцията на ремонта тъй като ще мога да я докарам по-евтино.

Аз съм с 535д фейсово и в Дарукар имаше промоция за смяна на накладки или дискове с накладки с 39% отстъпка.
На мен ми обявиха колкото и на теб - 1270лв за предни дискове с накладки + труд.
Тогава ми се видя скъпо, но сега търсейки си оригинални дискове, ме хвана яд, че не съм се възползвал.

Тогава отказах, освен, че ми се видя скъпо, защото имам и оригинални накладки, които си чакат в нас на рафта и не видях смисъл да се дават пари за още едни.
Само дискове отказаха да сменяват.

Иначе предпочитам да ги сменя в дилър заради гаранцията от 2г. Все пак е някаква застраховка, че ако се изкривят, ще ги сменят за тяхна сметка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: back to diesel(Ld)

Re: Дискове за Е60

Мнение от motor » 13 Мар 2020, 19:58

гаранцията на дискове и накладки е лимитирана и в никакъв случай не е 2 години. както и на съединители, чистачки, крушки с нажежаеми жички и тн консумативи.
БЯЛ ЛЯП И КОЛАТА ПО ИНЕРЦИЯ(НА ГАС)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Дискове за Е60

Мнение от Z3Ro* » 13 Мар 2020, 22:21

Преди време питах за дискове за е71 35-ца - колега от форума ми каза 375 за бройка. Не съм питал за накладки, щото на земеделците им се видя скъпо и сложиха вече няколко комплекта ТРВ и подобни, но силно се съмнявам да са повече от 200-250 лева предните... Говоря за ОЕМ.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Дискове за Е60

Мнение от Ненко Вранков » 16 Мар 2020, 20:55

Z3Ro* написа:Преди време питах за дискове за е71 35-ца - колега от форума ми каза 375 за бройка. Не съм питал за накладки, щото на земеделците им се видя скъпо и сложиха вече няколко комплекта ТРВ и подобни, но силно се съмнявам да са повече от 200-250 лева предните... Говоря за ОЕМ.

На кое ОЕМ дисковете не са повече от 200 лв... на Х6-то ли ? нещо не разбрах .... :roll:

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Дискове за Е60

Мнение от zAcK » 17 Мар 2020, 0:17

Ненко Вранков написа:
Z3Ro* написа:Преди време питах за дискове за е71 35-ца - колега от форума ми каза 375 за бройка. Не съм питал за накладки, щото на земеделците им се видя скъпо и сложиха вече няколко комплекта ТРВ и подобни, но силно се съмнявам да са повече от 200-250 лева предните... Говоря за ОЕМ.

На кое ОЕМ дисковете не са повече от 200 лв... на Х6-то ли ? нещо не разбрах .... :roll:


Има предвид накладките според мен :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Mallorca
Пол: Мъж
Кара: трактор шестак
Детайли за колата: m57tu2d30 OL

Re: Дискове за Е60

Мнение от vanko242 » 17 Мар 2020, 8:55

Monky написа:И все пак никой ли не е слагал EBC?

...малко късно се включвам но, аз карам с пълен комплект Ултимакс, само че на Е90 330хд, изключително съм доволен от покупката....Поръчах директно от ЮК сайта, отлична комуникация и бърза доставка. Опаковането и кутиите бяха на високо ниво - стикери ,сертификати, и тнт..Дисковете са боядисани в черно с боя против корозия а накладките са мнооого добри за класа си! Цена с доставка до Майорка 377 евро, от дилър на БМВ аналогичен комплект Value LIne - 1027 евро без отстъпка....
Няма да сбъркаш.......
...тестове на масла : http://bmwservice.livejournal.com/27699.html

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 5.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ейшейсе и едно
Мечтае да кара: М2 + М5 Е39
Детайли за колата: За тез пари Е39.

Re: Дискове за Е60

Мнение от Monky » 17 Мар 2020, 10:49

vanko242 написа:
Monky написа:И все пак никой ли не е слагал EBC?

...малко късно се включвам но, аз карам с пълен комплект Ултимакс, само че на Е90 330хд, изключително съм доволен от покупката....Поръчах директно от ЮК сайта, отлична комуникация и бърза доставка. Опаковането и кутиите бяха на високо ниво - стикери ,сертификати, и тнт..Дисковете са боядисани в черно с боя против корозия а накладките са мнооого добри за класа си! Цена с доставка до Майорка 377 евро, от дилър на БМВ аналогичен комплект Value LIne - 1027 евро без отстъпка....
Няма да сбъркаш.......


Много благодаря! Супер полезно! :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 31.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Mercedes S500 306 к.с.
Мечтае да кара: BMW B7 ALPINA

Re: Дискове за Е60

Мнение от dimi81trov » 17 Мар 2020, 11:19

Monky написа:
vanko242 написа:
Monky написа:И все пак никой ли не е слагал EBC?

...малко късно се включвам но, аз карам с пълен комплект Ултимакс, само че на Е90 330хд, изключително съм доволен от покупката....Поръчах директно от ЮК сайта, отлична комуникация и бърза доставка. Опаковането и кутиите бяха на високо ниво - стикери ,сертификати, и тнт..Дисковете са боядисани в черно с боя против корозия а накладките са мнооого добри за класа си! Цена с доставка до Майорка 377 евро, от дилър на БМВ аналогичен комплект Value LIne - 1027 евро без отстъпка....
Няма да сбъркаш.......


Много благодаря! Супер полезно! :bchug:



Малко ненужно ми се струва това "упражнение" с покупка на EBC Brakes Ultimax, при положение, че в България от официалния им сайт след отстъпка цените са следните: предни дискове - 487 лв., задни дискове - 400 лв., предни накладки - 142 лв., задни накладки - 65 лв., два датчика за износване - 2 х 25 = 50 лв., и като теглиш чертата 1144 лв. От сайта, който ти предоставихме OEM комплекта с доставката е 601,90 евро (1175 лв.). Парите са си твои и съм далеч от мисълта да ти давам акъл как и за какво да си ги харчиш, но в случая е просто безмислено да се дават същите пари за афтермаркет, който няма сравнение с ОЕМ частите за нашите машини. Цените са за Е60 530d.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Mallorca
Пол: Мъж
Кара: трактор шестак
Детайли за колата: m57tu2d30 OL

Re: Дискове за Е60

Мнение от vanko242 » 17 Мар 2020, 23:18

dimi81trov написа:
Monky написа:
vanko242 написа:
Monky написа:И все пак никой ли не е слагал EBC?

...малко късно се включвам но, аз карам с пълен комплект Ултимакс, само че на Е90 330хд, изключително съм доволен от покупката....Поръчах директно от ЮК сайта, отлична комуникация и бърза доставка. Опаковането и кутиите бяха на високо ниво - стикери ,сертификати, и тнт..Дисковете са боядисани в черно с боя против корозия а накладките са мнооого добри за класа си! Цена с доставка до Майорка 377 евро, от дилър на БМВ аналогичен комплект Value LIne - 1027 евро без отстъпка....
Няма да сбъркаш.......


Много благодаря! Супер полезно! :bchug:



Малко ненужно ми се струва това "упражнение" с покупка на EBC Brakes Ultimax, при положение, че в България от официалния им сайт след отстъпка цените са следните: предни дискове - 487 лв., задни дискове - 400 лв., предни накладки - 142 лв., задни накладки - 65 лв., два датчика за износване - 2 х 25 = 50 лв., и като теглиш чертата 1144 лв. От сайта, който ти предоставихме OEM комплекта с доставката е 601,90 евро (1175 лв.). Парите са си твои и съм далеч от мисълта да ти давам акъл как и за какво да си ги харчиш, но в случая е просто безмислено да се дават същите пари за афтермаркет, който няма сравнение с ОЕМ частите за нашите машини. Цените са за Е60 530d.
....гаранцията кит-а е 10000 мили или година - връщаш/сменят, а на ОМ комплекта е ???....сменял съм в Сърбия преди години диск и накладка по гаранция и знам как е!. ...дълги години плащах за марка и реших да заложа на качество. За момента това ми е 3 комплект на този автомобил + още 6 чифта накладки АТЕ (повечето произведени в Чехия). А междудругото Value Line са италианско производство...и не са нищо особенно.
...тестове на масла : http://bmwservice.livejournal.com/27699.html

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook