Дискове за Е60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Дискове за Е60

Мнение от adovet » 06 Сеп 2013, 10:19

Колеги споделете какви предни дискове сте сменявали и да са излезли читави. Преди 2 месеца смених моите като взех от продавач от форума уж хубави Textar ама пак се изкривиха и то без да са карани на мокро и без някакви екстремни спирания. Дайте идея сега какви да взема, че ако си ги сменявам на два- три месеца не си е работа.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 708
Регистриран на: 3.09.2009
Кара: 466,5 см3 на цилиндър
Мечтае да кара: Нормално

Re: Дискове за Е60

Мнение от don't be » 06 Сеп 2013, 10:49

Колега , мога да те свържа с човек от Стара Загора , изпрявя дискове с Американска машина . Стават прави като струна ! Цената на услугата е смешна , човека взима евтино за да няма конкуренция . Можеш да му ги пратиш по еконт и да си ги вземеш :winky:
За милиони-няма закони.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Дискове за Е60

Мнение от adovet » 06 Сеп 2013, 11:26

don't be написа:Колега , мога да те свържа с човек от Стара Загора , изпрявя дискове с Американска машина . Стават прави като струна ! Цената на услугата е смешна , човека взима евтино за да няма конкуренция . Можеш да му ги пратиш по еконт и да си ги вземеш :winky:

Мерси колега, но си мисля, че щом веднъж са се изкривили пак ще се изкривят. предпочитам да си взема нови :yes:

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Дискове за Е60

Мнение от Atsalov » 06 Сеп 2013, 17:37

При големи и тежки автомобили се монтират само и единствено оригинални ,не че неможе да си сложиш взаимозаменяеми но ... ATE също държат ниво ,мога да ти съдействам за цена на оригинални.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: Дискове за Е60

Мнение от @2bar » 06 Сеп 2013, 20:43

дискове и накладки.... най - добре от бмв. Другото повечето пъти са пари на вятъра - или накладките са много твърди или дисковете се кривят или ръчната залепва или започва да свири при спиране...общо взето не си струва.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1730
Регистриран на: 14.08.2007
Пол: Мъж
Кара: ше E60 530dА

Re: Дискове за Е60

Мнение от netmurder » 06 Сеп 2013, 20:50

Аз не мога да разбера, БМВ произвежда дискове и накладки така ли???
Веднъж БМВ, Винаги БМВ!!!

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Дискове за Е60

Мнение от Atsalov » 06 Сеп 2013, 20:54

С много по високо качество са,от опит го казвам. Имал съм и оригинални изкривени на Е70 но бмв ми ги смениха много коректно се отнесоха.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 527
Регистриран на: 19.04.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 545i
Детайли за колата: E 60

Re: Дискове за Е60

Мнение от bmw545i » 07 Сеп 2013, 11:21

adovet написа:Колеги споделете какви предни дискове сте сменявали и да са излезли читави. Преди 2 месеца смених моите като взех от продавач от форума уж хубави Textar ама пак се изкривиха и то без да са карани на мокро и без някакви екстремни спирания. Дайте идея сега какви да взема, че ако си ги сменявам на два- три месеца не си е работа.


Май наистина е най-добре да вземеш оригинални. Ако се решиш за други обаче ги вземи от чужбина! Тук просто си взел менте.
Има и нещо друго - дори и читави дискове могат да се износят неправилно и на породят вибрации. Това няма да се реши, дори и да ги смемиш, след 5000 - 6000 км ще стане същото. За тази цел има машина която ги пристъргва директно на колата, както са монтирани. Това гарантира равномерното им износване. Прецени какъв е твоят случай, предвид това, което казаваш, че нищо екстремно не им се е случвало.

http://ebcbrakes.com/articles/how-to-so ... rmanently/

Машината я има и в БГ.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: Дискове за Е60

Мнение от @2bar » 07 Сеп 2013, 16:10

няма такъв фимл с неправилно износване или кривене на дисковете. ако всичко по спирачната система е изрядно (и оригинално) - неправилно износени дискове никой никога няма да види. Дори и при екстремни спирания от 200км/ч пак е бая мъчно да се изкривят оригиналните дискове.

в случая на колегата или има нещо по спирачната система, което не е много наред (задържащо бутало например) довело до изкривяване на диска или дисковете са съвсем менте.

или заключението, че са криви не е много коректно - дисковете мерени ли са или просто има вибрации при спиране и затова си мислите, че са криви дисковете?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Дискове за Е60

Мнение от adovet » 07 Сеп 2013, 16:24

@2bar написа:няма такъв фимл с неправилно износване или кривене на дисковете. ако всичко по спирачната система е изрядно (и оригинално) - неправилно износени дискове никой никога няма да види. Дори и при екстремни спирания от 200км/ч пак е бая мъчно да се изкривят оригиналните дискове.

в случая на колегата или има нещо по спирачната система, което не е много наред (задържащо бутало например) довело до изкривяване на диска или дисковете са съвсем менте.

или заключението, че са криви не е много коректно - дисковете мерени ли са или просто има вибрации при спиране и затова си мислите, че са криви дисковете?

По спирачната система всичко е ок - буталата си се връщат идеално, накладките са трв и ги смених при смяната на дисковете. Също така тогава смених и тампоните на носачите(понякога се получават вибрации при заминали тампони). На предишното ми БМВ Е46 съм спирал от 210 до 0, дисковете направо бяха станали толкова лилави и не се бяха изкривили. Тука тези дискове сега нямат и 5 000км. От начало ги карах даже първите 1500км. без резки спирания и без да се натоварва системата с идеята да се напаснат хубаво накладките към дисковете. Това треперене на волана се получи след като последния път след Враца имаше патрулка, която снимаше и я видях в последния момент. Натиснах рязко спирачката, но карах с около 100-110км/ч. От тогава се появиха леки вибрации. Гледах ги дисковете и нямат синьо по тях. Мисля, че не мога да ги сбъркам с друго, защото е идентично с предния път като бяха изкривени.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Дискове за Е60

Мнение от Zubcho » 07 Сеп 2013, 16:30

Просто си купил боклук дискове и накладки. Otto Zimmerman дискове и Ate или jurid накладки и да видим дали ще има проблем.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: Дискове за Е60

Мнение от @2bar » 07 Сеп 2013, 17:42

adovet написа:
@2bar написа:няма такъв фимл с неправилно износване или кривене на дисковете. ако всичко по спирачната система е изрядно (и оригинално) - неправилно износени дискове никой никога няма да види. Дори и при екстремни спирания от 200км/ч пак е бая мъчно да се изкривят оригиналните дискове.

в случая на колегата или има нещо по спирачната система, което не е много наред (задържащо бутало например) довело до изкривяване на диска или дисковете са съвсем менте.

или заключението, че са криви не е много коректно - дисковете мерени ли са или просто има вибрации при спиране и затова си мислите, че са криви дисковете?

По спирачната система всичко е ок - буталата си се връщат идеално, накладките са трв и ги смених при смяната на дисковете. Също така тогава смених и тампоните на носачите(понякога се получават вибрации при заминали тампони). На предишното ми БМВ Е46 съм спирал от 210 до 0, дисковете направо бяха станали толкова лилави и не се бяха изкривили. Тука тези дискове сега нямат и 5 000км. От начало ги карах даже първите 1500км. без резки спирания и без да се натоварва системата с идеята да се напаснат хубаво накладките към дисковете. Това треперене на волана се получи след като последния път след Враца имаше патрулка, която снимаше и я видях в последния момент. Натиснах рязко спирачката, но карах с около 100-110км/ч. От тогава се появиха леки вибрации. Гледах ги дисковете и нямат синьо по тях. Мисля, че не мога да ги сбъркам с друго, защото е идентично с предния път като бяха изкривени.


ясно....значи си говорим малко в сферата на предположенията, че дисковете са криви. не искам да давам на никой наклон на к*ра ама едни дискове са криви чак след като се закачи стойка с часовник и се измерят. ако са в допуските значи не са криви, ако са извън допуските значи са криви.

вибрациите на волана са единствено показател, че е възможно да са криви дисковете. Макар, че вибрации във волана също е малко неточно обяснение - има вибрации, които възникват от дисбаланс на гумите и тогава са повечето пъти почти и единствено нагоре и надолу (тогава вибрациите се усещат и на самото табло) а другият случай е, когато има разбити шарнири или гумени тампони и тогава при спиране а и не само при спиране се усещат вибрации на волана (съвсем общо казано), които вибрации се усещат като въртене на волана около оста си и повечето пъти самото табло е спокойно.

но, от 100км/ч да натиснеш спирачката и да се изкривят дисковете....малко ми се вижда невъзможно макар, че нямам никакъв опит с други дискове освен на бмв (може и да съществуват такива ментата, които и от 100км/ч се кривят :dunno: )

та с две думи на твое място първо бих измерил дисковете и чак тогава бих вадил заключения.

@Zubcho,
кой както иска ама Ate накладките са доста по - твърди в сравнение с оригиналните и единственият кяр е, че не цапат джантите. С тях се променя коренно усещането за спиране както и самото спиране. Zimmermann дисковете повечето пъти ги плюят, че не издържат кой знае колко много и започват да се образуват пукнатини около дупките (като цяло и в е34 и е39 форума не са кой знае колко доволни) - виж снимката. Дали е в следствие на неправилен монтаж или нещо друго не знам, но на снимката се вижда, че има пукнатини около отворите.

И не на последно място, като знам (или поне съм виждал колегите, как тестват нашите дискове) бих си сложил най - обикновени оригинални дискове. Защото не вярвам бмв да правят по различни тестове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Дискове за Е60

Мнение от adovet » 07 Сеп 2013, 17:53

Колега не съм шофьор от вчера и мога да преценя някои неща.Просто явно съм уцелил или фабричен дефект или яко менте.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: Дискове за Е60

Мнение от @2bar » 07 Сеп 2013, 18:10

а, колега - няма проблем. аз единствено пиша, какво бих направил аз (макар, че честно казано не бих си правил експерименти а щях да си купя дискове от бмв).

решил си, че са криви дисковете - сменяш ги. ако се оправи - значи си бил прав и шофьорският ти опит не те е подвел. ако не се оправи - твоята кола не е наред и си вътре със смяна на дискове (ако сегашните успееш да ги върнеш).

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 231
Регистриран на: 4.06.2012
Местоположение: plovdiv
Пол: Мъж
Кара: 530d

Re: Дискове за Е60

Мнение от bezdomnia » 07 Сеп 2013, 19:52

не съм чувал BMW да произвежда дискове колеги, първично вграждат ATE и масовво накладки textar...никога не съм чувал сискове БМВ и накладки БМВ,мн ми било интересно някой да ми натрие носа ::::::::::::::::))))))))))))))))

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook