Дискове за Е60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори


Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 1.10.2013
Местоположение: EU zone schengen, Ossendrecht
Пол: Мъж
Кара: '74 3.0CSi
Мечтае да кара: made by pininfarina
Детайли за колата: винаги над 200 к.с.

Re: Дискове за Е60

Мнение от rosendaal » 28 Окт 2013, 18:18

Не се ядосвай.Аз смених веднъж задни дискове и накладки и три пъти предни.Първоначално като купих колата смених всичките.После през около 15 000 километра смених предните,пак с нови накладки всеки път.Еми така си ги и оставих,защото след определен пробег пак започва да се появява това претрисане при спиране от по-висока скорост.И с други хора и в чужбина съм говорил-половината го имат това,другите не.
Явно е ''нормално'' за Е60,като проклетите им рейки,пеперудки и какво ли още не.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Дискове за Е60

Мнение от iceblast » 28 Окт 2013, 18:28

Няма нормално, явно попадаме на ментета или на фабрични дефекти, но всички ли? Аз смених мойте пред 2 седмици и всеки път като спирам ме свива сърцето да не ми притресе пак волана, че лошо ми става. От както карам БМВ-та все така, но поне старите 3 проблеми с дискове не съм имал, а Е39ките съм ги карал много по-здраво отколкото карам това, но това го купих с криви дискове и някак си съм резервиран. Дано и мойте не се изкривят, макар, че колегата бързо е врътнал 3-4к км, аз тия километри ще ги въртя месеци, но дано да съм уцелил на дискове :paranoid:

П.П. 15 000км е по-приемливо, реално колегата още си спомня как ги е сменил, а и да не забряваме разходите за монтаж демонтаж, защото на мен ми взеха по 30лв. на страна, при колегата това са 120лв. за 2те смени, той ще си купи дисковете още веднъж :banghead:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Дискове за Е60

Мнение от adovet » 28 Окт 2013, 18:33

Еми то освен да се сложи един ограничител и да не се кара над 100км. Уфффф не знам. Според мене изобщо не е нормално, и най интересното е, че ги пазя и гледам да не спирам рязко и при първото по интензивно спиране и се почва. Тези за сега тресат само като загреят доста и при високи скорости. Предишните бяха доста по зле, защото там даже като спирахс 30-40км. се усещаше как спира на тласаци, ама и те май бяха някакви дефектни, защото външния беше по дебел от вътрешния диск. Колегата, от който ги купих тогава веднага ги смени даже и сега ми предлага да върне парите ама май ще ги карам тези - то с тези монтажи и демонтажи на дискове вече ми излезе....... Ще карам - за сега не е чак толкова пък ще видя ако почне да увеличава ще го мисля. Иначе колегата iceblast вчера видя как тресе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Дискове за Е60

Мнение от adovet » 28 Окт 2013, 18:35

:mhihi: :mhihi: :mhihi: да допълня, че с тези истории с дисковете вече се научих да преценявам спирачния път до сантиметър - спирам възможно с най дълъг спирачен път - кога ли ще се натреса на някой :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 708
Регистриран на: 3.09.2009
Кара: 466,5 см3 на цилиндър
Мечтае да кара: Нормално

Re: Дискове за Е60

Мнение от don't be » 28 Окт 2013, 19:53

Koлега , то се е видяло дисковете са с не еднородна смес ! Затова като позагреят на места се разширяват повече на места не и диска става на бабуни . Аз преди 2 дена спрях от 220 до 80 и със скоростите си помахам и яко започна да тресе да не говорим , че и педала на спирачката поумекна. Аз лично ще минавам на по големи спирачки .
За милиони-няма закони.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 527
Регистриран на: 19.04.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 545i
Детайли за колата: E 60

Re: Дискове за Е60

Мнение от bmw545i » 28 Окт 2013, 20:37

adovet написа:колеги да се оплача пак. Колегата от който купих дисковете ми ги смени и от вчера пак се появиха едни вибрации. Минал съм 3 500км. от тогава. Не съм натискал до сега рязко спирачка. Вчера по магистралата карах 140 - 160 и при спиране до към 100 се появиха вибрации. Интересното е, че не се появиха в началото ами като загряха повече спирачките, защото на няколко пъти спирах така. Днес пак пробвах и като са студени няма вибрации, а като загреят дисковете се появяват. Възможно ли е да е от нещо друго освен дисковете. Вече просто не смея да натискам рязко спирачката. Ходих в сервиз и казаха, че малко вероятно да е от нещо друго.



Виж си джантите. :yes: Ако не са джантите - по-горе пише за дисковете... :lol: :lol: :lol: :lol:

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Дискове за Е60

Мнение от Atsalov » 28 Окт 2013, 21:10

Някой преди мен каза ли за тампоните на предните носачи ???

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Дискове за Е60

Мнение от adovet » 28 Окт 2013, 21:21

Atsalov написа:Някой преди мен каза ли за тампоните на предните носачи ???

сменени са. По предницата всичко е ОК. Интересното е, че вибрациите почват само като загреят повечко дисковете. Иначе даже сега я пробвах и първия път няма нищо от 140 до към 90 няма да мръдне. И след това ако спра още 2-3 пъти така и почват вибрации при натискане на спирачката. Чудя се дали не е възможно да е от накладките - уж хубави сложих.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 6.06.2012
Местоположение: Houston, TX
Кара: F10 535i Msport - Jb4 tunne

Re: Дискове за Е60

Мнение от nik0las » 28 Окт 2013, 22:36

Офф като знам за мойта колко струват дисковете и направо лошо ми става да ги сменям всеки 15к км :banghead:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 22.05.2012
Пол: Мъж
Кара: E61 530d
Мечтае да кара: М6 G-PoweR

Re: Дискове за Е60

Мнение от hol1gans » 29 Окт 2013, 1:20

Миналата седмица си харесах едни джанти за зимата 16ки, ходих да ги купувам и викам си чакай да ги вкарам да видя дали ще станат, свалихме предната джанта и хоп изненада, апаратите ми са били сменени с по-големи и не стават 16ки джанти. До нас имаше и друга 530ка гледахме неговите дискове и бяха с около 2 см по-малки от моите. Та дали апаратите и дисковете ми са от 535 или от м5 примерно? Мога ли да разбера по някакъв начин? Иначе спирането всичко ми е ок, няма тресене или нещо друго.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 592
Регистриран на: 22.05.2005
Местоположение: София, България
Пол: Мъж
Кара: VW Golf MK6 1.4 tsi, W212 E350CDI
Мечтае да кара: Koenigsegg

Re: Дискове за Е60

Мнение от INTEGRALE » 29 Окт 2013, 8:27

Редовно правя магистрални спирания от 170-180 надолу... предни накладки и дискове на 40-50хил вече АТЕ
За секунда ако има две три резки се втвърдява накладката(опича), след минута ако не повторя рязко.. всичко е наред... Просто АТЕ
Може би ще тествам TRW от Тех ко... заради по-ниската цена следващия път...
Отзад съм на оригинал журид с логото и оригинал дискове... дори май не се загряват... само си цапат :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Дискове за Е60

Мнение от iceblast » 29 Окт 2013, 9:17

Колеги, аз предлагам да направим кампания "Открии дисковете :mhihi: "

Може би в друга тема, където автора да поддържа първия пост или да шернем ексел в гугъл където всеки да си попълва от къде, какви и за колко пари си е взел дисковете и да пише при колко км са се изкривили, ако въобще са се от смяна до смяна.

При положение, че купуваме нови части смятма, че изкривяване на диск до 10к км трябва да бъде заменен, както на колегата са му ги сменили, което говори само хубаво за продавача! Така се прави бизнес :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Дискове за Е60

Мнение от adovet » 29 Окт 2013, 9:20

То и това беше идеята на темата ми - всеки да сподели с какви дискове е и дали е доволен. Иначе то за смяна хубаво ама след това какво да се вземе - в това е въпроса.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 18.06.2012
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е 60 530d Manual
Мечтае да кара: BMW M 550d

Re: Дискове за Е60

Мнение от crank666 » 01 Ное 2013, 20:06

Дискове ТРВ, накладки Текстар. Доволен от комбинаията като цена и като качество. Натискам ги доста понякога. :D
Много важно е първите 1000 км да не се спира рязко. Така се предодвратяват евентуални изкривявания при екстремни спирания, защото първите 1000км дисковете се каляват и не са толкова устойчиви на големи натоварвания при внезапно спиране.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 527
Регистриран на: 19.04.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 545i
Детайли за колата: E 60

Re: Дискове за Е60

Мнение от bmw545i » 01 Ное 2013, 22:23

crank666 написа:Дискове ТРВ, накладки Текстар. Доволен от комбинаията като цена и като качество. Натискам ги доста понякога. :D
Много важно е първите 1000 км да не се спира рязко. Така се предодвратяват евентуални изкривявания при екстремни спирания, защото първите 1000км дисковете се каляват и не са толкова устойчиви на големи натоварвания при внезапно спиране.


Колега,много комбинации са добри, но проблемът е, че утре някой ще си купи същата комбинация, като твоята обаче някой по-лош ментак и нещата отиват по дяволите. :smoke:

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook