Дискове за Е60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Дискове за Е60

Мнение от datchko » 16 Окт 2021, 8:55

zaharia написа:Моите OEM ги купих от тук http://www.myparto.com, също на минимални за интернет цени може да се намерят на http://www.hubauer-shop.de и http://www.leebmann24.de
Разбира се като се пазарува от интернет не можеш да разчиташ на гаранция, но разликите в цените мисля си струва риска. Например колегата горе пише 34116779467 Ед.цена (с ДДС) : 604.98 BGN, а на един от горните сайтове го има за 188 евро.

Когато си търсих ОЕМ дискове (348/36), разгледах точно тези 3 сайта, но в крайна сметка ги купих от М-кар.
Тогава имах късмет и бяха пуснали прИмоция на части, та единичната цена беше 344.08лв (688.15лв за двата) и останах доволен. Избегнах чакането на доставки и тн.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Дискове за Е60

Мнение от Bogat-Beden » 21 Окт 2021, 12:09

///M Power написа:
Bogat-Beden написа:Да уточня за колегите в сходна позиция, пробвах да питам Кроки от Мирафиори за ОЕМ дискове и накладки предни, както и Ацалов, отсивириха ме с пренебрежение, затова отидох в М-кар..


Да видя дали съм разбрал правилно, поискал си да купиш ОЕМ дискове и те са отказали да ти продадът?

Вдиният колега си прочете запитване на ЛС и не ми отговори абсолютно нищо (изчаках над 10 дена, досега нямам отговор.)
Другият му писах на имейл със Вин с искане за цена с труд, каза ми, "да съм отидел с колата на място първо".. За сравнение получих оферта от Варна Кар и Мкар с цена за части и монтаж, с разлика 10лв, без да ходя "на място с колата" преди това естествено..
Както и да е, не се сърдя, нека е за инфо за чудещи се.
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Дискове за Е60

Мнение от pinko_23 » 01 Ное 2021, 12:18

Аз купих предни Zimmermann Sport и задни пак Zimmermann обикновени. След 3-4000 км почна едно зверско тресене и биене във волана при натискане на спирачката. Откачих, върнах ги за рекламация, изпратиха ме в сервиз на магазина. Вдигнаха колата пред мен и я огледаха хубаво. Казаха имаш 2 тампона прокъсани на предни носачи и разбито кормилно каре трябва да сменим тези неща и тогава гледаме дали са криви дисковете. И о чудо на чудесата от както ги смених всичко се оправи.
Няма начин да няма начин

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: Дискове за Е60

Мнение от zaharia » 25 Май 2022, 13:04

Само за протокола. Миналата седмица смених ОЕМ дискове на 107к км купени 2017г. от http://www.myparto.com. Предните накладки бяха оригиналните, задните също оригинални, ги смених по съвет на майстора преди 30к км с Textar. Свалените дискове бяха вече в окаяно състояние, накладките опираха на 80-90% от площта, но със спирането не съм имал проблем и може би поради тази причина си мислех, че всичко е наред, при това успях да мина само със забележка предната седмица и годишният преглед който при нас е доста строг.
Екстремални спирания които да си спомням съм имал най-много 3-4 пъти. Нормалното ми каране е магистрала със 130km/h. Треперения и биене на волана, проблеми със спиране не съм имал през тези 5г. Навремето дисковете и накладките ми струваха 500е, в момента същите дискове струват 340е. Заедно със задните накладки Textar които смених допълнително, за този период разходите ми за дискове и накладки са общо 520е. Много ли е, малко ли е, всеки може да прецени сам. Според мен е напълно приемливо, особено ако ме е спасило от всякакви проблеми и разправии с прегряване и изкривявания.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Дискове за Е60

Мнение от Kroki » 20 Юли 2022, 9:08

Bogat-Beden написа:Да уточня за колегите в сходна позиция, пробвах да питам Кроки от Мирафиори за ОЕМ дискове и накладки предни, както и Ацалов, отсивириха ме с пренебрежение, затова отидох в М-кар..


Bogat-Beden написа:
///M Power написа:
Bogat-Beden написа:Да уточня за колегите в сходна позиция, пробвах да питам Кроки от Мирафиори за ОЕМ дискове и накладки предни, както и Ацалов, отсивириха ме с пренебрежение, затова отидох в М-кар..


Да видя дали съм разбрал правилно, поискал си да купиш ОЕМ дискове и те са отказали да ти продадът?

Вдиният колега си прочете запитване на ЛС и не ми отговори абсолютно нищо (изчаках над 10 дена, досега нямам отговор.)
Другият му писах на имейл със Вин с искане за цена с труд, каза ми, "да съм отидел с колата на място първо".. За сравнение получих оферта от Варна Кар и Мкар с цена за части и монтаж, с разлика 10лв, без да ходя "на място с колата" преди това естествено..
Както и да е, не се сърдя, нека е за инфо за чудещи се.


Жалко, че няма как да ми отг, но нямам спомен да съм получавал такова съобщение от теб. Погледнах си входящите и освен за VIN Check-a, другото са коментари от писаници по темите. А и като си видял, че не съм ти отг с нищо(шанса нещо да е станало не е малък) па вземи ми телефона от сайта и ми се обади. :dunno:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: Дискове за Е60

Мнение от zaharia » 28 Ное 2022, 0:00

Още въднъж да се разпиша - около след 16-17к км на смяната на дисковете с оригинални и накладки Брембо, ми се появи биене във волана при задействане на спирачките, при скорости над 100км/ч. Не си спомням да съм имал някакви екстремални спирания за това време(освен на един светофар където трябваше да рязко да спра, а бях набрал сигурно към 60-70км/ч), от юни насам общо взето карам пенсионерски. Така, че абсолютна гаранция срещу проблеми с дискове няма и явно нещата опират и до късмет.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Дискове за Е60

Мнение от ivanski_2 » 28 Ное 2022, 6:44

zaharia написа:Още въднъж да се разпиша - около след 16-17к км на смяната на дисковете с оригинални и накладки Брембо, ми се появи биене във волана при задействане на спирачките, при скорости над 100км/ч. Не си спомням да съм имал някакви екстремални спирания за това време(освен на един светофар където трябваше да рязко да спра, а бях набрал сигурно към 60-70км/ч), от юни насам общо взето карам пенсионерски. Така, че абсолютна гаранция срещу проблеми с дискове няма и явно нещата опират и до късмет.


За кой мотор става въпрос?
Не мислиш ли че не е добра идея да комбинираш ОЕМ дискове с друго освен ОЕМ накладки?
Сигурен ли си че е от дисковете а не от горните носачи, лесно се вижда дали е изтекла течността

Като цяло пенсионерското каране не е гаранция за здрави дискове , като цяло си има една камара препоръчителни неща:
-не натискаш спирачка в дупка
-не влизаш в дупка с натисната спирачка
-без резки спирания с навит волан(завой)
-не държиш прекалено дълго спирачката докато си на място
Знам че някои от тези неща звучат пресилено, но това го пише в дебелите книги.

Интересно наистина аз ОЕМ не съм успявал да изкривя на 35-цата при няколко много сериозни брейк чека от разни имбицили на магистралата. :dunno:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Дискове за Е60

Мнение от Z3Ro* » 28 Ное 2022, 10:10

ivanski_2 написа:
zaharia написа:Още въднъж да се разпиша - около след 16-17к км на смяната на дисковете с оригинални и накладки Брембо, ми се появи биене във волана при задействане на спирачките, при скорости над 100км/ч. Не си спомням да съм имал някакви екстремални спирания за това време(освен на един светофар където трябваше да рязко да спра, а бях набрал сигурно към 60-70км/ч), от юни насам общо взето карам пенсионерски. Така, че абсолютна гаранция срещу проблеми с дискове няма и явно нещата опират и до късмет.


За кой мотор става въпрос?
Не мислиш ли че не е добра идея да комбинираш ОЕМ дискове с друго освен ОЕМ накладки?
Сигурен ли си че е от дисковете а не от горните носачи, лесно се вижда дали е изтекла течността

Като цяло пенсионерското каране не е гаранция за здрави дискове , като цяло си има една камара препоръчителни неща:
-не натискаш спирачка в дупка
-не влизаш в дупка с натисната спирачка
-без резки спирания с навит волан(завой)
-не държиш прекалено дълго спирачката докато си на място
Знам че някои от тези неща звучат пресилено, но това го пише в дебелите книги.

Интересно наистина аз ОЕМ не съм успявал да изкривя на 35-цата при няколко много сериозни брейк чека от разни имбицили на магистралата. :dunno:

Като нищо накладките Брембо прегряват дисковете... Аз съм и с ОЕм накладки - прави впечатление, че са много меки и цапат джантата много сериозно. Друг път накладки съм слагал АТЕ досега, но тези ОЕМ са доста по-меки.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: Дискове за Е60

Мнение от zaharia » 29 Ное 2022, 12:57

Не знам колеги как накладките са успели да прегреят дисковете, когато не е имало условия за това. От юни насам карам основно на магистрала, обикнoвено с 100км/ч. Спирачкте си и дисковете ги щадя, както вече писах освен на един светофар където трябваше да спра от 60+км/ч на място, други екстремни спирания не съм имал, нито съм имал продължителни спускания по наклон, нито нещо друго което би прегряло дисковете. С предишните ми дискове съм имал намаляне на скоростта от 200 до 120, след което спирачките не работеха заради прегряването и на излизане от магистралата спрях на магия и едвам не се блъснах в колите пред мен на кръстовището непосредстевено след изхода. И дори при това положение дисковете не се изкривиха тогава. Така, че за мен за момента това биене което се появи от няколко седмици е пълна загадка. Разбира се ще се опитам да проверя да не би причините за него да са някъде другаде и ако е така ще пиша. За следващата смяна обаче явно ще трябва да мисля комбинация с оригнални накладки, макар да са доста по-скъпи от аналозите им.
ПП С предишните дискове смених оригинални задни накладки с Textar и с тях изкарах още 30к км без проблеми. Затова и този път като избирах накладки реших да спестя, защото оргиналните ако правилно си спомням стуваха към 200евро.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 19.08.2020
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: E60 LCI 525

Re: Дискове за Е60

Мнение от D.Hill » 29 Ное 2022, 20:10

Колега, провери със часовник на място дали дисковете бият като ги въртиш със ръка и ако не бият,значи имаш нещо разбито по окачването.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: Дискове за Е60

Мнение от zaharia » 10 Мар 2023, 17:45

След като смених маховика, проблема с тресенето при натискане на спирачката с висока скорост може да се каже, че почти изчезна, има някакви вибрации, но са минимални и не можем да говорим за биене. Явно дисковете не са били виновни както съм си мислел.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 630
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

Re: Дискове за Е60

Мнение от Tsureto » 17 Мар 2023, 15:57

Има ли разлика в предните дискове на facelift 530d 2008 година от кола Xdrive или кола само на задно?
Отпред съм с цимерман двойновентилирани, изкривени, след това ги носих на стругар и след 1 седмица пак се изкривиха? С майстора ми се съмняваме да не би да са от кола със задно, а моя автомобил е xdrive, та той казва, че имали разлика от кола на задно и кола xdrive - имало разлика в дисковете? Та има ли такъв филм?
Ако не, защо по-дяволите едни от най-хубавите марки дискове се кривят като макарон..................?
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Дискове за Е60

Мнение от Exclusive89 » 17 Мар 2023, 16:21

Най-добре провери в realoem с какви дискове си... иначе някои модели 30д са с по-големи дискове (348х30), както е 35д (348х36), но самият диск е по-тънък, по спомен. И най-хубавите дискове специално за Е60/61 са ОЕ дисковете.
Изображение

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook