Хидротрансформатор (торк)

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 23.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E93 335i
Детайли за колата: не върви

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от hibernate » 28 Окт 2021, 13:20

Cvetun написа:Хора имам едно питане. С 80 на автопилот, колата мени обороти. Забелязвам, че тогава е на 5-та скорост, връщам четвърта на автомата, пак карам и поддържам 80 и мененето на оборотите спира. Когато не съм на автопилот, а поддържам 80 с крак, няма менене на обороти.
Опитах със 140 на автопилот, също нямам играене на обороти. Питането ми е, това играене на обороти на автопилот на 5-та с 80, нормално ли е.

Торга ми е рециклиран преди 7-8к километра. При пускане на газта, не играят, просто се чудя с това на 80 на автопилот, защо играят?
:kuku:

А както ти написа колега по-горе, ти направи ли обслужване както трябва на кутията? Опитано ли е с ресет на адаптации и обучение? Прочети първия пост в тази тема:

viewtopic.php?f=116&t=433582

Ще разбереш защо те питам тия въпроси.
BMW 335i E93 2007 - Automatic 360 whp at 100 octane Stage 1 MHD
M-Pack, Keyless-Go, CiC Professional + Combox Retrofit, EPS Retrofit, Hi-Fi Retrofit, Sport Recaro, Light package, index 12 injectors

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 630
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от Tsureto » 03 Ное 2021, 9:47

Ами в документа, който ми дадоха, пише че е направено обучение и кодиране. Скоро аз самия ресетнах адаптациите чрез ИНПА. Отделно като обслужване, сменен е картер филтър и масло, самата кутия не е пипана.
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 12.01.2013
Пол: Мъж

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от aora_bass » 19 Ное 2021, 17:36

klintan66 написа:Колеги,
появи се едно странно, леко вибриране, на място и в движение. 231 к.с. дизел .
До 1500 почти не се усеща, между 1500-1700 се усеща най-много.
Демпферна шайба, тампони, карета са сменени. Скоростите включват безупречно и не мени обороти. Дюзи с отлични показатели.
Диагностика без грешки.

Каква е вероятността да е торк? Някой с този проблем?



При мен имаше подобно нещо, първо смених висящия лагер и след като не се оправи от това, проблема се оказа в каре на кардана.

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 26.09.2017
Кара: x6 35д

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от grigor7803 » 18 Дек 2021, 10:01

Здравейте
Нямам играене на обороти при поддържане на постоянна скорост,скоростите се превключват идеално,но колата има вибрация от 110км/ч и нагоре.Усеща се по купето по седалките,а не във волана.Сменихме кардан,но проблема остана.С различни гуми и джанти е същото.Възможно ли е да е от хидротрансформатора?
Колата е е71 286кс на 220х.км

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 219
Регистриран на: 29.10.2015
Пол: Мъж

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от aktros » 29 Дек 2021, 22:51

Колеги бях писал по назад за моя проблем как
има едно увличане в предавките автомата!! Но сега от както паднаха температурите не го прави толкова много. Дори бих казал, че въобще не увличат скоростите. Но вдигнат ли се температурите на вун започва пак да увличат както сам описал по назад. Ще сменя маслото скоро време и ще ви пиша дали има подобрение

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 2.09.2015
Пол: Мъж

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от luftwaffe » 02 Яну 2022, 14:09

aktros написа:Колеги бях писал по назад за моя проблем как
има едно увличане в предавките автомата!! Но сега от както паднаха температурите не го прави толкова много. Дори бих казал, че въобще не увличат скоростите. Но вдигнат ли се температурите на вун започва пак да увличат както сам описал по назад. Ще сменя маслото скоро време и ще ви пиша дали има подобрение


Какво имаш впредвид под увличане?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 219
Регистриран на: 29.10.2015
Пол: Мъж

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от aktros » 04 Яну 2022, 14:37

Имам впредвид, че на 5-та или 6-та когато съм например без газ и в момент на подаване стрелката на оборотите леко пада и после се стабилизира. Все едно на обикновен съединител как леко пробуксува на баир. Просто забелязах, че когато на вън е студено почти го няма това леко падане на оборотите и после покачване. Масло не съм сменял на кутията понеже ми казаха, че ако правя ремонт се обезсмисля смяната. Скоростите сменят супер дори бих казал доста добре понеже съм карал същата. За хидрото си мисля но съм имал проблеми с предни и знам симптомите на заминало хидро

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 2.03.2018
Пол: Мъж

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от Rothorm » 11 Окт 2022, 12:55

Някой правил ли е проверка на състояние на торк от кутия с 8 скорости?

Гледам в нета Софтелектроник във Варна
Ако някой в ползвал услугите им да каже дали е доволен.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 14.10.2022
Пол: Мъж

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от Arconstz » 14 Окт 2022, 11:02

Здравейте колеги. Чисто нов съм в форума макар че съм привърженик и собственик на над 10 автомобила от марката. Изчетох цялата тема за хидротрансформатора. От скоро притежавам е60 520и 170к.с. Предполагам е дошло време и аз да премина през това упражнение с рециклирането му. Но да се допитам все пак до мнението ви. Клатене на оборотите при мен има между 1000 и 2000 оборота! Мина ли 2000 играенето изчезва или почти не се усеща и забелязва в оборотомера. Скоростите сменя добре поне според мен. Няма удряне и блъскане по сериозно. На диагностиката ми показва че имам грешка с запалването на 3 цилиндъра и диса клапата е повредена. Според вас възможно ли е това колебание на оборотите да бъде свързано с тези повреди?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 219
Регистриран на: 29.10.2015
Пол: Мъж

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от aktros » 05 Ное 2022, 17:50

Колеги днес на баир я настъпах и започна едно предърпване все едно пробуксува и не върви хубаво като и смачках газта. Май торка вече е сдал багажа. Дали според вас може да има проблем в кутията или торка вече е ТОТАЛ щета. На диагностика при каране дали ще се хване торка

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 219
Регистриран на: 29.10.2015
Пол: Мъж

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от aktros » 08 Ное 2022, 22:04

Колеги при мен виновника излезе РАЗДАТКА!! Не съм си мислел, че може да бъде от раздатката това тресе е. Закачихме я на диагностиката кутията и след това излязох да покарам и майстора веднага каза, че проблема е в нея. На кутията нищо и нямало

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 26.11.2023
Пол: Мъж

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от Hans10 » 26 Ное 2023, 0:39

Здравейте, става въпрос за bmw x3, 2004г. 204 к.с. 5- степенна автоматична скоростна кутия. От скоро взе да се появява лампичката за кутията и колата влиза в нещо като авариен режим. След рестартиране на автомобила колата върви нормално. На диагностика ми изписа грешки : p0701, p0734, p0735.

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 18.10.2021
Пол: Мъж

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от X555 » 01 Мар 2024, 13:23

Pumba написа:Здравейте,

Днес говорих и със софтелектроникс и с мидавто.
- Софтелектроникс извършват рециклирането на торка за сумата между 600 и 700лв в зависимост от това колко е износен, като дават гаранция 150 000км или 1 година.
- МиД Авто извършват рециклирането на торка за сумата от 500лв като дават гаранция 100 000км или 1 година - като трябва да бъдат изпълнени след това и гаранционните им условия за да важи гаранцията.
Времето за което извършват услугата е 1 ден и на двете места.

След известно време ми предстои рециклиране на торка и бях решил да го правя в Рекро Латвия, но събирам мнение и за нашите 2 сервиза, до тук виждам че има доволни и от двата сервиза.

Имам и въпрос относно адаптациите на АСК, възможно ли е да са високи заради торка или да търся причината другаде?

Благодаря предварително.


Колеги не се занимавайте с МИДАУТО преди 2 месеца си рециклирах торка при тях изкара точно 2000км и се счупи тия са някакви измамници

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от iNfoster` » 17 Мар 2024, 9:38

Колеги имам странен проблем. Като запаля колата докато е студена още и тръгна да е карам извънградско докато загрее имам промяна в оборотите увеличава ги със +150-200 оборота. Например включва 5-та и от 1500 оборота стават 1700 за секунда после пак ги връща на 1500 после след секунда пак на 1700. Това е докато загрее и след това спира да го прави. Другото което е на 2-ра и 3-та имам чувството, че боксува докато наеме се форсира доста.
След като подам газ на втора примерно оборотите застават на 3000 хиляди и вууу стоят там докато колата набере.
Според вас хидрото ли е тръгнало или самата кутия си има проблем и боксува.

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook