Хидротрансформатор (торк)

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 630
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от Tsureto » 08 Мар 2021, 13:34

Рециклирах торг-а преди месец при Gemini4. Рециклиран торг, смяна на масла и филтър картер.
Карал съм я само в София градско и то нормално. Сега не знам вторачване ли е, но се появи едно голямо замисляне между 1-2-3 скорост. Седи, мисли мисли на високи обороти и превключва рязко, понякога с лек удар.
Прави ми впечатление, че като държа на газта и тя превключи и като пусня рязко газта, пак се появява нещо като удар....
:shock: :| :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Една сутрин на студено, между втора и трета пак така държеше, не превключваше и се появи едно гато тресене, докато не отпуснах газта и после се оправи.
Хора помагайте, моля ви. От какво са тези нови аномалии. Торга, масло и филтър + настройка софтуерна, са направени преди има няма 1000км.

П.С. Направи ми впечатление, че като ги мисли така скоростите като върна газта един милиметър, тогава превключва ок... :conf: :banghead: :banghead: :banghead:
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от vld » 09 Мар 2021, 6:28

Cvetun написа:Рециклирах торг-а преди месец при Gemini4. Рециклиран торг, смяна на масла и филтър картер.
Карал съм я само в София градско и то нормално. Сега не знам вторачване ли е, но се появи едно голямо замисляне между 1-2-3 скорост. Седи, мисли мисли на високи обороти и превключва рязко, понякога с лек удар.
Прави ми впечатление, че като държа на газта и тя превключи и като пусня рязко газта, пак се появява нещо като удар....
:shock: :| :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Една сутрин на студено, между втора и трета пак така държеше, не превключваше и се появи едно гато тресене, докато не отпуснах газта и после се оправи.
Хора помагайте, моля ви. От какво са тези нови аномалии. Торга, масло и филтър + настройка софтуерна, са направени преди има няма 1000км.

П.С. Направи ми впечатление, че като ги мисли така скоростите като върна газта един милиметър, тогава превключва ок... :conf: :banghead: :banghead: :banghead:
Ми от кутията от къде да са? Вземи си направи процедурата по адаптация, има я качвана тук във форума. За да стане по адекватна кутията. Иначе това с удърите е проблем който може и да не е от торк конвертор, може да е от клапанно тяло.

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от datchko » 09 Мар 2021, 9:10

Cvetun написа:Рециклирах торг-а преди месец при Gemini4. Рециклиран торг, смяна на масла и филтър картер.
Карал съм я само в София градско и то нормално. Сега не знам вторачване ли е, но се появи едно голямо замисляне между 1-2-3 скорост. Седи, мисли мисли на високи обороти и превключва рязко, понякога с лек удар.
Прави ми впечатление, че като държа на газта и тя превключи и като пусня рязко газта, пак се появява нещо като удар....
:shock: :| :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Една сутрин на студено, между втора и трета пак така държеше, не превключваше и се появи едно гато тресене, докато не отпуснах газта и после се оправи.
Хора помагайте, моля ви. От какво са тези нови аномалии. Торга, масло и филтър + настройка софтуерна, са направени преди има няма 1000км.

П.С. Направи ми впечатление, че като ги мисли така скоростите като върна газта един милиметър, тогава превключва ок... :conf: :banghead: :banghead: :banghead:


А като правиха торка и сменяха масло с филтър, смениха ли ти гумените уплътнения на мехатроника заедно с мостовото уплътнение и буксата?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 630
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от Tsureto » 09 Мар 2021, 15:26

Не, не са отваряли кутията, щото уж нали са вечни и този там ми каза, че единственото което се чупи по тая кутия е торг...
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от klintan66 » 09 Мар 2021, 16:19

:arrow:
Последна промяна klintan66 на 09 Мар 2021, 19:59, променена общо 1 път
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от datchko » 09 Мар 2021, 18:28

Cvetun написа:Не, не са отваряли кутията, щото уж нали са вечни и този там ми каза, че единственото което се чупи по тая кутия е торг...

Няма такова нещо, което е вечно по тия коли.

Това са гумени неща и си имат живот, явно в сервиза или не знаят, или не им се е занимавало..

При теб едва ли са сменяни някога, та сега беше идеалният момент да ги сменят, но уви.

На твое място бих отишъл в друг сервиз и да ги сменят тия неща както трябва, но и ново масло, че не знам как ще ти го съберат и върнат в кутията абсолютно чисто..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от klintan66 » 09 Мар 2021, 20:00

Колеги,
появи се едно странно, леко вибриране, на място и в движение. 231 к.с. дизел .
До 1500 почти не се усеща, между 1500-1700 се усеща най-много.
Демпферна шайба, тампони, карета са сменени. Скоростите включват безупречно и не мени обороти. Дюзи с отлични показатели.
Диагностика без грешки.

Каква е вероятността да е торк? Някой с този проблем?
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 17.06.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d - E91 - 2008 (177 к.с.)

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от ivan1212 » 29 Мар 2021, 9:40

Колеги, скромният ми опит показва, че симптоми на торк могат да идват и от много забатачен всмукателен колектор/ЕГР. Особено ако играенето на оборотите е на по-ниски скорости - 40-60 км/ч.

Едит: Колеги, объркал съм се, торк-а си е торк :D
Последна промяна ivan1212 на 14 Сеп 2021, 9:45, променена общо 1 път

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 21.08.2015
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 535d 272+
Мечтае да кара: M4 F82
Детайли за колата: BMW E61 535d 2005 Touring :)

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от don_baro89 » 30 Апр 2021, 19:34

Здравейте,не съм сигурен дали въпроса ми е за тук,но ще го задавм.
Колата е 535d 272к.с. 2005година (преди фейса).
Имам симптоми за прецакано хидро,придърпва про определена скорост,като загрее маслото почва да тресе в определени обороти на по-голяма скорост.Също така като се движа с около сто колометра и искам да изпреваря и подам газ.след като свали скорост и почне да ускорява след 3000оборота почва да прави едни аномалии да се изфорсирва и като стигне до обороти за превключване на по-голяма предавка връща предавка назад и нали се сещате като върне скорост в тея обороти,какво се случва.
И сега съм намерил скоростна кутия от англичанка 335d 2012година която също е с механичен скоростен лост
Моята кутия е 6hp26 а другата ще е 6hp28.Въпроса е дали ще пасне всичко както трябва само с кодиране и евентуално Xhp Stage 3?
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА!

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 3.03.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91 LCI 318d 105kW autom

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от n_netov » 20 Авг 2021, 10:03

Кутията е 6HP21 в E91 на 315 000км със сменени втулки/лагери, всички фрикциони на Е и един от А пакета, сменени сегменти на входящия вал и В пакета. Клапанното тяло е със сменена плоча, акумулиращите бутала и соленоиди (всичко оригинално на ZF). Масло и филтър също са на ZF. Буталата на пакетите са проверени и задържат налягане. Втулките са сменени веднъж преди 17 000км и втори път преди 1000 км, защото имах съмнение, че са се износили, но колата се държи по същия начин след втората смяна. Ремонтите по клапанното тяло са направени преди 15 000км. След всеки ремонт адаптациите са нулирани. В прикачен файл се виждат текущите стойности.

Автомобилът има притрисане на 3 и 6 скорост около 1500 оборота. Може да се каже също така придърпване. Няма значение дали е в режим D, DS или M. В момента на притрисане оборотите скачат с около 150. Това става при задържане на скоростта и при преминаване през тези обороти с малко газ. Ако подам повече газ, когато усетя, че притриса, притрисането изчезва. На задна, когато изкачвам голям наклон (при това не при потегляне от място, а при леко засилване от равно) изпуска, но не до такава степен, че да тръгне напред (преди да сменя втулки и соленоиди тръгваше напред). Усеща се все едно буксува някое колело. На шеста и плавно ускоряване около 100-105 км/ч няколко пъти съм я усещал да си качва оборотите. На пета над 2500 оборота при по-сериозно ускорение има едно усещане все едно върви на много леки тласъци. На четвърта също съм я виждал един-два пъти да изпуска. Това обаче не става винаги, но напоследък е все по-често срещано. Веднъж е напълно перфектна, а друг път се държи по описания начин. Вибрации при движение не се усещат. В авариен режим не влиза.

Как звучи описаното от мен - като проблем с хидротрансформатора или проблем с клапанното тяло?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 630
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от Tsureto » 04 Окт 2021, 16:50

Хора имам едно питане. С 80 на автопилот, колата мени обороти. Забелязвам, че тогава е на 5-та скорост, връщам четвърта на автомата, пак карам и поддържам 80 и мененето на оборотите спира. Когато не съм на автопилот, а поддържам 80 с крак, няма менене на обороти.
Опитах със 140 на автопилот, също нямам играене на обороти. Питането ми е, това играене на обороти на автопилот на 5-та с 80, нормално ли е.

Торга ми е рециклиран преди 7-8к километра. При пускане на газта, не играят, просто се чудя с това на 80 на автопилот, защо играят?
:kuku:
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от ///M Power » 04 Окт 2021, 21:41

Cvetun написа:Хора имам едно питане. С 80 на автопилот, колата мени обороти. Забелязвам, че тогава е на 5-та скорост, връщам четвърта на автомата, пак карам и поддържам 80 и мененето на оборотите спира. Когато не съм на автопилот, а поддържам 80 с крак, няма менене на обороти.
Опитах със 140 на автопилот, също нямам играене на обороти. Питането ми е, това играене на обороти на автопилот на 5-та с 80, нормално ли е.

Торга ми е рециклиран преди 7-8к километра. При пускане на газта, не играят, просто се чудя с това на 80 на автопилот, защо играят?
:kuku:


Много вероятно там торка се опитва да заключи, но не успява, тъй като автопилота подава различно от теб газ.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 630
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от Tsureto » 05 Окт 2021, 16:05

Демек е ок като поведение?
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от ///M Power » 05 Окт 2021, 19:02

Cvetun написа:Демек е ок като поведение?


Не бих казал, но тук проблема може да не е торка, кутията много се влиае от работата на мотора, задвижващи агрегати, дори едни небалансирани гуми влиаят неблагоприятно.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 219
Регистриран на: 29.10.2015
Пол: Мъж

Re: Хидротрансформатор (торк)

Мнение от aktros » 27 Окт 2021, 20:32

Моята пък х3 2007г ZF автомат нямам никакви вибрации но пък друго ме дразни :confused: когато задържа една скорост и съм пуснал педала на газта в момента на подаване да задържа същата скорост обортомера първо пада надолу после се вдига и няма проблем след това. Все едно преплъзва леко и след това няма проблем при ускорението. Това го прави само 4.5.6 скорост Според мен трябва директно да набира а не първо падане и после покачване на оборотите

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook