Вакуум помпа

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 485
Регистриран на: 26.09.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW 530 XD

Вакуум помпа

Мнение от bordo_77 » 29 Мар 2013, 17:46

2013-03-29_172918.jpg
Не намерих подобна тема, и реших да пиша понеже и тази част след определено време и пробег трябва да се сменя или рециклира ако има възможност.
Преди няколко дни сменях маслото и видях че около въпросната помпа е леко омаслено. Друго което ми прави впечатление е че понякога преди да запаля, педала на спирачката е твърд, след което веднага омеква, но това не винаги. Със спирачките за сега няма проблем.
Преди време имах едно Ауди и ми се беше втвърдил подала на един светофар. Искаха ми над 300 лева за нова помпа и решиш проблема с четири нови клапана и две-три гарнитури. За 20 лева стана нова. Някой имал ли е този проблем и как го е решил? Става дума за помпата с номер 1 на картинката.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 287
Регистриран на: 21.03.2008
Местоположение: Созопол
Пол: Мъж
Кара: F10 530d
Мечтае да кара: карах почти всичко

Re: Вакум помпа

Мнение от batzlati » 29 Мар 2013, 19:55

bordo_77 написа:
2013-03-29_172918.jpg
Не намерих подобна тема, и реших да пиша понеже и тази част след определено време и пробег трябва да се сменя или рециклира ако има възможност.
Преди няколко дни сменях маслото и видях че около въпросната помпа е леко омаслено. Друго което ми прави впечатление е че понякога преди да запаля, педала на спирачката е твърд, след което веднага омеква, но това не винаги. Със спирачките за сега няма проблем.
Преди време имах едно Ауди и ми се беше втвърдил подала на един светофар. Искаха ми над 300 лева за нова помпа и решиш проблема с четири нови клапана и две-три гарнитури. За 20 лева стана нова. Някой имал ли е този проблем и как го е решил? Става дума за помпата с номер 1 на картинката.

Обикновено се скапва О-пръстенчето на тръбичката (7) , която излиза отдясно на вакумпомпата и късото маркучле (6) след тръбичката и омасляването идва от тях. Поогледай ги щателно.

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 9.10.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E60 LCI 525d

Re: Вакум помпа

Мнение от turbocharged » 30 Мар 2013, 23:15

Моята вакуум помпа също омасляваше. Оказа се че просълзява масло между ламаринения капак на помпата и алуминевия корпус. Болтчетата на помпата трябва да се свалят. Между двете части има силиконов о-ринг. За жалост не се продават отделни части за вакуум помпата, само цяла. Затова залепих капака и с силикон. Смених и о-ринга 7 за всеки случай. Вече нямам проблеми с течове.

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Re: Вакум помпа

Мнение от ICE » 31 Мар 2013, 21:23

И аз имах проблем с една Х3... Смених я с друга втора употреба. Бях скептично настроен, но ми беше подарък от приятел и я сложих. Проблеми след това нямах! :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 563
Регистриран на: 20.11.2005
Местоположение: Бургас
Кара: E60 530D '05

Re: Вакум помпа

Мнение от toni » 30 Сеп 2013, 20:38

Та да попитам и аз нещо за вакуум помпата, прави ми впечатление, че издава един цъкъщ звук, направих и клипче. Нека колегите да споделят този шум като цъкане нормален ли е?

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 24.01.2013

Re: Вакум помпа

Мнение от mt1 » 30 Сеп 2013, 20:50

И при мен го има това щракане и то е винаги, без значение дали колата е загряла или студена. Някой има ли представа какво го причинява?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 22.05.2012
Пол: Мъж
Кара: E61 530d
Мечтае да кара: М6 G-PoweR

Re: Вакум помпа

Мнение от hol1gans » 01 Окт 2013, 7:19

Колега и аз имам същия проблем, втвърдява ми се спирачката от време на време и ми сълзи от помпата съвсем леко. Преди 2 месеца бях сменил о пръстена от номер 7 и мислих си, че ще се оправи проблема, но си остана. Явно от някъде другаде ми тече. Като имам време ще свалям помпата и ще я проверя много внимателно, че тва втърдяване на спирачките много ме дразни и дано да е от там проблема.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Вакум помпа

Мнение от nikolae » 01 Окт 2013, 8:58

При мене е доста твърда само при палене и то след престой.
Иначе никога не се е втвърдявала по време на движение или др.
ситуации. Видимо нямаше течове, но сега и аз ще я огледам
по-обстойно и ще пиша.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 22.05.2012
Пол: Мъж
Кара: E61 530d
Мечтае да кара: М6 G-PoweR

Re: Вакум помпа

Мнение от hol1gans » 01 Окт 2013, 15:29

nikolae написа:При мене е доста твърда само при палене и то след престой.
Иначе никога не се е втвърдявала по време на движение или др.
ситуации. Видимо нямаше течове, но сега и аз ще я огледам
по-обстойно и ще пиша.

То и аз нямам втвърдяване когато колата е запалена, а само след предстои.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 527
Регистриран на: 19.04.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 545i
Детайли за колата: E 60

Re: Вакум помпа

Мнение от bmw545i » 02 Окт 2013, 19:05

Аз я смених моята в Камор -730 кинта. Много е елементарна и на самата помпа няма какво да се развали. Има два О-пръстена, които изпускат -задният, който се намира зад помпата се продава отделно и може да се смени, но за съжаление, в повечето случаи изпуска предният, намира се непосредствено под челния капак. Не се продава, но може да се замени с обикновена гарнитура в същия размер. Имайте предвид, че трябва да издържа на висока температура. Често срещан проблем, особено при 550 -545.
Успех!
http://www.auto-treff.com/bmw/vb/showth ... p?t=254891

:wave:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 527
Регистриран на: 19.04.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 545i
Детайли за колата: E 60

Re: Вакум помпа

Мнение от bmw545i » 02 Окт 2013, 19:09

toni написа:Та да попитам и аз нещо за вакуум помпата, прави ми впечатление, че издава един цъкъщ звук, направих и клипче. Нека колегите да споделят този шум като цъкане нормален ли е?



Колега, това е нещо друго. Картинка на помпата съмпостнал по-долу. :mrgreen:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1730
Регистриран на: 14.08.2007
Пол: Мъж
Кара: ше E60 530dА

Re: Вакум помпа

Мнение от netmurder » 02 Окт 2013, 19:11

И моята прави така :D Трябва ли нещо да правя, в смисъл опасно ли е това или да си карам :?:
Веднъж БМВ, Винаги БМВ!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 22.05.2012
Пол: Мъж
Кара: E61 530d
Мечтае да кара: М6 G-PoweR

Re: Вакум помпа

Мнение от hol1gans » 10 Окт 2013, 16:11

nikolae написа:При мене е доста твърда само при палене и то след престой.
Иначе никога не се е втвърдявала по време на движение или др.
ситуации. Видимо нямаше течове, но сега и аз ще я огледам
по-обстойно и ще пиша.


Миналия ден като сменях термостата си свалих и вакум помпата. Видимо по о пръстена нямаше следи от износване и ми се стори, че сълзи от предната част, затова развих 4те болта и го отворих. Почистих хубаво помпата внимателно си го намазах с температуро-устойчив силикон внимателно и си го стегнах. Изчаках около 2-3 часа да си свърши работата силикона и го монтирах обратно. Изминах около 100км градско и не ми се втвърди до сега педала.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Вакум помпа

Мнение от iceblast » 12 Окт 2013, 19:42

И аз реших да си разглобя Вакуум помпата, че ми сълзеше отпред.

Смених всички О-пръстени, а този, които мажете със силикон го замених със 97х3 О-пръстен и мисля, че добре застана. Ще пиша дали съзленето е спряло.

Ако някой си купува може би е добра идея О-пръстена да е 95х3/2, защото 97 беше леко широко, но го натъпках :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Вакум помпа

Мнение от iceblast » 14 Окт 2013, 9:10

Аз оправих теча на помпата, но сега на място след 3-4 натискана педала става твърд, говорим за запалена кола работеща на празен ход. Когато дам малко газ и педала се оправя.

Имам един бърз въпрос, когато свалих помната от нея изтече около 50мл. масло. Въпроса ми е мотора сам ли ще си я напълни или аз трябва да я напълня и може ли това да е причината.

Преди не съм помпал педала на място така и не знам дали проблема не идва в следствие на ремонта или и преди е бил там.

Сменил съм сички О-пръстени, евентуално ако има някакво клапънче, което да е изпаднало от входа, в които влиза маркуч (7) от диаграмата, защото като наклоних помната от там изтече маслото, но не видях нищо да пада.

Следвайки ТОВА ръководство всичко е ясно с изкличение на последната стъпка (2) от последната картинкга, която гласи "Align vacuum pump drive to opening on camshaft gear".

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook