Комфортен салон

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 423
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530i

Re: Комфортен салон

Мнение от Speed_Am_All » 10 Апр 2018, 23:20

ivokomandos написа:Тоест, само на м5 са различни. Идеята ми беше, дали да си сменя само предните седалки. От обикновени на комфортни. Лошото е, че ми е оранжев салона и трудно, ще намеря оранжев комфортен салон. Не ми се занимава с боядисване.


Аз намерих същата кожа (дакота черна) и смених само предните.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 5.10.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530D 2004г.
Мечтае да кара: M5

Re: Комфортен салон

Мнение от ivokomandos » 11 Апр 2018, 0:39

Ясно, благодаря за отговорите. И аз, ще търся само предни седалки, ако намеря изобщо такъв цвят.
BMW E36 318 93;BMW E36 328i 97; BMW E60 530D 2004; HONDA HORNET CB600F 2008

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 683
Регистриран на: 8.01.2008
Местоположение: 30 метра над земята
Пол: Мъж
Кара: й, и утре е ден.
Мечтае да кара: Active Autowerke.

Re: Комфортен салон

Мнение от arr0gance » 26 Юли 2018, 21:22

Добър вечер колеги, някой запознат ли е как стоят нещата със слагане на седалки от преди фейса във фейсова и евентуално да се задействат активните подпори.
Става дума за седалки от 2006 м5, в 2008г лци.
Вече се свързах с няколко колеги, които четат форума, но нямам реални отговори, какво ще трябва за цялата работа.
Говорих с едно момче от Англия, което каза,че трябвали само копчетата за подгрева, понеже самия модул бил в седалката , и малко преправяне на кабелите.
Други мнения получих, които казват ,че имал друг модул някъде и не мога да му хвана края, някой реално запознат ли е случайно с цялата интервенция?
Разгледах доста теми из чузденеция, и имат доста голяма успаваемост, проблема при мен,е че съм скаран с тоците и не разбирам реално, какво се пита в задачата.
Ето някой от темите, които прочетох.
https://www.bimmerforums.co.uk/forum/f4 ... t-t114786/
https://www.bmwfanatics.co.za/showthread.php?tid=43227

Ще съм благодарен за идеи и предпожения.
Някой остаряхме, някой си станахте направо дърти.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 423
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530i

Re: Кражба София, кв. Изток

Мнение от Speed_Am_All » 26 Юли 2018, 23:47

Има разлика преди и след 09/2005 според tis-a

From 09/2005, the vehicle electrical system has been modified. The body gateway module (KGM) supersedes the safety and gateway module (SGM).

Може да погледнеш тук за подрибности:
https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e60- ... de/1vsR39w

Ето и схемата за след 09/2005:
https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e60- ... de/rlfZXTq

Хвърлих един диагонален поглед и пише че модулите и датчиците са в седалката. Модула се възрва към CAN. Ако си подкарал бутоните на седалките мисля че ти трябват фейсовите бутони и да пуснеш CAN и захранване от модула за управление на седалката до модула за активните подпори. След това евентуално кодирине и трябва да тръгнат. Успех с подкарването.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 683
Регистриран на: 8.01.2008
Местоположение: 30 метра над земята
Пол: Мъж
Кара: й, и утре е ден.
Мечтае да кара: Active Autowerke.

Re: Кражба София, кв. Изток

Мнение от arr0gance » 27 Юли 2018, 17:10

Speed_Am_All написа:Има разлика преди и след 09/2005 според tis-a

From 09/2005, the vehicle electrical system has been modified. The body gateway module (KGM) supersedes the safety and gateway module (SGM).

Може да погледнеш тук за подрибности:
https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e60- ... de/1vsR39w

Ето и схемата за след 09/2005:
https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e60- ... de/rlfZXTq

Хвърлих един диагонален поглед и пише че модулите и датчиците са в седалката. Модула се възрва към CAN. Ако си подкарал бутоните на седалките мисля че ти трябват фейсовите бутони и да пуснеш CAN и захранване от модула за управление на седалката до модула за активните подпори. След това евентуално кодирине и трябва да тръгнат. Успех с подкарването.


Благодаря ти за помоща и диаграмите, както предположи и ти не ми отговориха момчетата от младост, за връзването на седалките.
Все още си блъскам главата с цялата работа, но поне докато се чудя, да взема да науча нещо.
Отделно бях изискал вин-а от момчетата, които ми дадоха седалките и се оказа,че колата не е 2006 ами 07/2005, което е преди цялата по-нова версия.
Но както и да е, ще се действа по самата конверсия, като намеря някой адекватен с тоците, ще се похваля.
Някой остаряхме, някой си станахте направо дърти.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 683
Регистриран на: 8.01.2008
Местоположение: 30 метра над земята
Пол: Мъж
Кара: й, и утре е ден.
Мечтае да кара: Active Autowerke.

Re: Комфортен салон

Мнение от arr0gance » 28 Юли 2018, 23:21

Ден 8...
Ще разглабям колата най- накрая, за да се впуска в приключение някой по разбиращ жиц-маняк,НО...
Излезна въпрос за седалките, към който не знам как да се отнеса.

Ако колата е катастрофирала със даден салон, трява ли да се сменят датчиците или някой от тях и кои. Възможно ли е да се изчистят записаните грешки?
Пасажерската седалка е била празна до колкото разбрах, но удара е бил достатъчен,че шофьорския бег да се отвори.
Какво да очаквам и какво да набавя преди да правя упражнения вкарай изкарай с 30+ кг седалки.

Благодаря предварително
Някой остаряхме, някой си станахте направо дърти.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 29.01.2008
Кара: е60 530i N52

Re: Комфортен салон

Мнение от lupu » 30 Юли 2018, 15:59

Няма датччици в тях и моите са от катастрофирала кола и нямаше проблем. Относно управление на подгрев и активни подпори кан нивото е различно преди фейса трябва да го вземеш от конзолата с копчетата на които е подгрева ако слагаш фейсови копчета трябва да вземеш и модула, който седи в жабката и от него взимаш кан ниво за седалките.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 25.06.2014
Пол: Мъж
Кара: E60 530xd

Re: Комфортен салон

Мнение от themoldestone » 29 Мар 2019, 16:41

Колеги, при смяна на обикновен салон (полуелектрически) с комфортен, необходимо ли е да се смени и колана с пиропатрона на шофьорската седалка? Питам, тъй като при мен не пасна и в момента пиропатрона от заводския колан пречи на седалката да слезе до долу. Никъде не бях чел, че коланите са различни, затова се надявам да ударите едно рамо. Прикачам снимка на сегашния колан и на пиропатрона, който пречи.
Колата е фейс, салонът също е свален от фейсово Е60.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 25.03.2020
Местоположение: Гълъбово
Пол: Мъж
Кара: Е60

Re: Комфортен салон

Мнение от Dinkox4576 » 25 Мар 2020, 16:33

Колеги здравейте някой да е слагал от десен волан салон на е60 да ми помогне малко?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 12.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530d LCI

Re: Комфортен салон

Мнение от zerhanzenun » 31 Мар 2020, 17:54

Питай колега,
какво те интересува?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 291
Регистриран на: 10.05.2005
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: М57
Мечтае да кара: E31

Re: Комфортен салон

Мнение от BlackManz » 09 Ное 2020, 13:57

Здравейте колеги да събудя темата, може ли за съдействие, колата ми е 2004год с обикновен полу ел салон, искам да мина към рекаро само с мемори от преди фейс десняк, може ли да ми дадете схема за свързване на жиците и кодиране.
Дали да очаквам изненади с пиропатрони, кантари и т.н.
Благодаря предварително, извинявам се ако са пускани линкове в темата, не работят.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 2.05.2020
Пол: Мъж

Re: Комфортен салон

Мнение от Cecii1221 » 21 Фев 2021, 15:22

Здравейте колеги имам нужда от помощ! Някой ако знае къде в модула под жабката да вържа 2те кабелчета от буксата под седалката за подгряването на седалките колата е е61 2005г

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 423
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530i

Re: Комфортен салон

Мнение от Speed_Am_All » 13 Мар 2021, 17:09

Cecii1221 написа:Здравейте колеги имам нужда от помощ! Някой ако знае къде в модула под жабката да вържа 2те кабелчета от буксата под седалката за подгряването на седалките колата е е61 2005г
Вероятно вече си си решил проблема, но и в темата назад е описано, че преди фейса се взима сигнал за управлението от модула с бутоните за подгрев, парктроник и дсц-то.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 26.01.2019
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: е39 525d & e70 30d

Re: Комфортен салон

Мнение от Duzpa69 » 06 Юли 2021, 20:35

Долните кабели са необходими за да работи салона:
pin 2 - връзва се към маса на пасажерската седалка, на шофьорската се оставя празен.
pin 5 - CAN L
pin 6 - CAN H
pin 7 - захранване на седалките "+" (Supply)
pin 8 - захранване на седалките "-" (Ground)



Здравеите колеги,
слагам комфорт салон на е60 2008г, само че от кола с ДЕСЕН волан.
Старият ми е пак изцяло ЕЛ, като лявата седалка има и памет.

Въпросът ми е, по-горе колегата е казал точно, но сега на коя седалка на ПИН2 да сложа МАСА ? Т.к слагам салон от кола с Десен волан ? :oops:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 14.04.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E36 320i
Мечтае да кара: E36 m3 biturbo

Re: Комфортен салон

Мнение от Steven13 » 27 Авг 2022, 0:05

Здравейте колеги, вчера монтирах спортни електрически седалки на моето е60 2004. Прекарах кабели и вързах Кан линиите, обаче панелите за управление на седалките не работят. Могат да се движат само през инпа или иста/д
Пробвах да ги кодирам/активирам през иста/п но модула на шофьорската седалка дава грешка при кодиране и прекратява


Sent from my iPhone using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook