таблото светна

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 231
Регистриран на: 4.06.2012
Местоположение: plovdiv
Пол: Мъж
Кара: 530d

таблото светна

Мнение от bezdomnia » 14 Фев 2013, 13:44

Колеги,таблото ми светна, говоря за накладки(жълта лампа), активен волан (жълта лампа ),DSC (жълта лампа) никоя от грешките не иска да се изчисти,бутона DSC Не реагира,въртя ляво- дясно и гася но не активният волан не спира да свети... свети ми и резервата но това знам от какво е :D някой има ли идея?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: таблото светна

Мнение от adovet » 14 Фев 2013, 14:00

Направи и една диагностика и ще покаже

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 231
Регистриран на: 4.06.2012
Местоположение: plovdiv
Пол: Мъж
Кара: 530d

Re: таблото светна

Мнение от bezdomnia » 14 Фев 2013, 14:30

Ще покаже модули според мен...един ли е модула за тези неща и къде се намират ако са различни..възможно ли е да са се намокрили защото днес тук е доста мокро :lol: :lol: :lol: :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: таблото светна

Мнение от adovet » 14 Фев 2013, 15:34

При Е60 всичко е възможно по електрониката. Направи диагностика и най верочтно ще стигнеш до истината. Пробвай и да откачищ акумулатора - доста често и така се оправят нещата или изчакай да изсъхне :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 231
Регистриран на: 4.06.2012
Местоположение: plovdiv
Пол: Мъж
Кара: 530d

Re: таблото светна

Мнение от bezdomnia » 14 Фев 2013, 17:00

Ако я карам така мога ли да прецакам нещо?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 231
Регистриран на: 4.06.2012
Местоположение: plovdiv
Пол: Мъж
Кара: 530d

Re: таблото светна

Мнение от bezdomnia » 19 Фев 2013, 22:05

Колеги вчера минах диагностика и грешките нямат триене :( доколкото разбрах били сварзани активният волан с DSC -то и искат да ми разглабят волана и там имало някакъв модул който или се сменял или се препрограмирал 100 кинта минимум,някой правил ли е подобно нещо и препоръчайте диагностика в Пловдив...без NICY car.. тея не искам да ги виждам повече

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: таблото светна

Мнение от adovet » 20 Фев 2013, 9:13

bezdomnia написа:Колеги вчера минах диагностика и грешките нямат триене :( доколкото разбрах били сварзани активният волан с DSC -то и искат да ми разглабят волана и там имало някакъв модул който или се сменял или се препрограмирал 100 кинта минимум,някой правил ли е подобно нещо и препоръчайте диагностика в Пловдив...без NICY car.. тея не искам да ги виждам повече

ако се препрограмира не е нужно да се сваля модула, макар че както казваш най вероятно е заминал модула. Пробвай да го препрограмирате може и да има ефект :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: таблото светна

Мнение от iceblast » 20 Фев 2013, 9:27

Тока как ти е?

Поинтересувай се още малко. Във волана може да видят стийринг енгъл сензора и да го почистят, но той може на диагностика да се види горе долу как се държи. Попринцип DSC-то комуникира с AFS-а и ако се налага изпраща сигнали за корекция на завиването и така при поднасяне вкара колата в пътя, но те са си различни модули. Попринцип не работещ AFS не влияе на DSC-то, т.е. то си бачка, нищо, че AFS-а не работи.

В цялата кола няма никакви грешки така ли?

В такъв случай нещо по комуникацията да се е прецакало и това да обяснява светещите лампи и липсата на записани грешки.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 231
Регистриран на: 4.06.2012
Местоположение: plovdiv
Пол: Мъж
Кара: 530d

Re: таблото светна

Мнение от bezdomnia » 20 Фев 2013, 10:08

нееее грешки има но немогат да се изстрият,майсторитеми казаха че трянвало да се обучи този сензор или да се смени с нов.новият е голяма цифра,обучението е стотина лева,въпроса ми е дали е това защото аз все си мисля че всичко стана заради една локва в която влезнах тогава веднага светна всичко а майстора ми каза че този сензор нямало как да се намокри

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: таблото светна

Мнение от adovet » 20 Фев 2013, 10:43

Сменявай майсторите колега

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: таблото светна

Мнение от iceblast » 20 Фев 2013, 14:59

"Обучението" на сензора става и през ИНПА и става за 1мин. - да го центрираш, но ме съмнява това да ти е проблема. Най-малко ще му трябва почистване, то е един прозрачен диск и някакъв диод. Ако за това искат да ти вземат 100лв. се ядва, но ако искат да ти вземат 100лв. за да ти го инициализират :kuku:

Имаше тема, стъпка по стъпка, как се прави процедурата с почистването, ако ти се занимава сам, ще я изнамеря.

За инициализацията / ресета (или както искаш го наричай) не е нужно никакво разглобяване.

Щом има грешки, защото не поискаш разпечатка и ни пусни тук PDF-ите и може да ти помогнем повече.

Този сензор е точно зад волана, т.е. няма как да се намокри. Често срещан проблем е оголени или скъсани кабели, така че на подемник може да се свалят корите и да се огледат кабелите, може и някакво късо да е станало. Специално AFS-а най-често се "прецаква" и дава грешка Electric Lock, което в 95% от случаите се оказва прекъснат кабел.

П.П. Смятам, че не е проблем да си я караш така, няма да и навредиш, но трябва да внимаваш, защото времето е много калпаво, да не омажеш колата. Между другото ABS-а работи ли?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 231
Регистриран на: 4.06.2012
Местоположение: plovdiv
Пол: Мъж
Кара: 530d

Re: таблото светна

Мнение от bezdomnia » 20 Фев 2013, 18:44

Колега благодаря за изчерпателният отговор :) не знам чак от къде да започна да отговарям:)
ABS са работи , днес бях на диагностика в един добър сервиз правиха ми диагностика от новата и от старата( каквото и да значи това) опитаха се да го инициализират този датчик ....нищо не стана,качиха я на подемник да оглеждат кабелите пак нищо :(
наред със всичко ми казаха че трябва да сменям дебитомер, пиропатрон на акумулатор ,МПМ( какво е това),AHL (какво е това ),
еко вентил( какво е това)
ако трябва да сменя всичко това направо ще се гръмна... наред със всичко днес ми се спука предният прозорец :( :( :( :(

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: таблото светна

Мнение от iceblast » 20 Фев 2013, 21:10

MPM може и да ти прави другите проблеми, но е по-малко вероятно, според мен си си за почистване или смяна на стиъринг негър сензора. Micro power module му викат, иначе. AHL са ти адаптивните светлини, т.е. ако не работят ще ти мига зеленото диодче до ключа за фаровете.
Стъклото по каско, какво му се притесняваш.

Старата диагностика сигурно е Инпа, а новата Иста, все едно, и двете четат грешки. Ти взе ли разпечатка от грешките?

Прочети темата, която ти давам, предполагам четеш английски. Др вариант е да търсиш втора употреба.
http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=520467

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 231
Регистриран на: 4.06.2012
Местоположение: plovdiv
Пол: Мъж
Кара: 530d

Re: таблото светна

Мнение от bezdomnia » 20 Фев 2013, 21:37

диагностиката показва че сензора работи но когато се правят опити да го калибрират и дава грешка:(
този сервиз е голям и работи с лицензиран софтуер CIC или нещо такова
на прозореца имам шупла от преди това и не знам дали ще ми платят нещо :( май не,по въпроса с прозореца мястото не е тук но ми стана интересно защо КОБРА ми го предлагат за 337 лв, а този сервиз за 957 и на двете места ми се кълнат че прозореца е оригинален и бил по каталог??????

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 25.01.2011
Пол: Мъж
Кара: BMW 745D
Мечтае да кара: M-5

Re: таблото светна

Мнение от emoo » 21 Фев 2013, 0:47

Нямаш ли някои познат да ти сложат прозореца с отстъпка моя от 420лв ми го сложиха за 240лв немско с 6 месеца гаранция

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook