Тресене

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 3.08.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d 2006

Re: Тресене

Мнение от CaypoH » 22 Окт 2013, 16:40

Leon написа:Терминът е Remanufactured hydro steering gear, няма нови, с рейките го правят както с много други неща (скорости, полуоси, диференциал, катализаторни гърнета)...

И аз така го разбирам, след като искат да им върна старата... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 12.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd LCI

Re: Тресене

Мнение от lusienk » 29 Окт 2013, 12:26

Това тресене, може да се получи и при липса на сходимост. Минете на един реглаж на преднен и заден мост.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Тресене

Мнение от laviatan » 29 Окт 2013, 12:47

Сега новата 545и която взех - от 120-до 140 прави същото - трябва да е водя на доктор да е погледне :mhihi:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 9.11.2012
Местоположение: Варна
Пол: Мъж

Re: Тресене

Мнение от Eleiko » 03 Ное 2013, 10:03

Колеги, все още нямам решение на проблема. Ако това ще помогне на някой-при вдигната кола (колелетата са във въздуха) вдигнахме 120 км/ч и наблюдавахме ужасно движение на задните колела нагоре-надолу, което е точно причината за тресенето. Смених полуоска, карета по кардана, висящ лагер ... и др. и пак няма промяна. Вече не остана нещо, което да не съм пробвал....

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 3.08.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d 2006

Re: Тресене

Мнение от CaypoH » 11 Ное 2013, 11:11

Освен да е от централния отвор на джантите... друго не ми хрумва. :kuku:

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 3.08.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d 2006

Re: Тресене

Мнение от CaypoH » 11 Ное 2013, 13:51

Сега попаднах и на тази тема :kuku: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=7&t=198356&start=45
Някой някакви идеи? Възможно ли е тия тампони да причиняват такива бели?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Тресене

Мнение от memorex » 11 Ное 2013, 17:14

Eleiko написа:Колеги, все още нямам решение на проблема. Ако това ще помогне на някой-при вдигната кола (колелетата са във въздуха) вдигнахме 120 км/ч и наблюдавахме ужасно движение на задните колела нагоре-надолу, което е точно причината за тресенето. Смених полуоска, карета по кардана, висящ лагер ... и др. и пак няма промяна. Вече не остана нещо, което да не съм пробвал....

Вероятно има нещо което не си пробвал и там се крие причината.Щом досега не сте я открили значи не си попаднал на майстор с опит в тази част а е трябвало от там да започнеш.Кой знай колко пари си хвърлил на вятъра.Разпитай за майстор по ходова част и реглаж.Когато беше вдигната колата освен движението странен шум чуваше ли се?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 930
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Re: Тресене

Мнение от Пилев » 12 Ное 2013, 11:41

При мен го имаше това треперене, след лоша смяна на висящ лагер. Оказа се крив кардан. Ходих да го регулират и изчезна. Сега обаче след няколко години пак се появи, явно веднъж изкривен, вече не може да се изправи съвсем точно.
Засичал съм оплакване от такова тресене и по други под форуми. И при един колега от е38 мисля се оказа пак кардан.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 3.08.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d 2006

Re: Тресене

Мнение от CaypoH » 20 Ное 2013, 9:54

Здравейте колеги,
Вчера си прибрах колата след смяна на рейката с нова, нови тампони на двигател, нови ангренажни вериги, колелца, банани и каквото се сетите още в този отсек.
Проблема с тресенето си остана и след обстойно търсене проблема се оказа гуменото каре на кардана точно след скоростната кутия.

Изображение

Днес и утре ще тествам още, за да съм 100% сигурен, че проблема е решен. :driving:
Цената на въпросното каре е 220лв.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 12.01.2008
Пол: Мъж
Кара: '00 BMW 320d, '04 BMW 530d

Re: Тресене

Мнение от plamen0242 » 20 Ное 2013, 22:19

Не е карето най-вероятно. И мен ме убеждаваха да го сменя. Смених го, но тресенето си остана.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Тресене

Мнение от memorex » 20 Ное 2013, 22:30

CaypoH написа:Здравейте колеги,
Вчера си прибрах колата след смяна на рейката с нова, нови тампони на двигател, нови ангренажни вериги, колелца, банани и каквото се сетите още в този отсек.
Проблема с тресенето си остана и след обстойно търсене проблема се оказа гуменото каре на кардана точно след скоростната кутия.

Изображение

Днес и утре ще тествам още, за да съм 100% сигурен, че проблема е решен. :driving:
Цената на въпросното каре е 220лв.

Господарю , това не е карето точно след скоростната кутия

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 614
Регистриран на: 25.08.2012
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: Е 61 530d

Re: Тресене

Мнение от miroleskov » 20 Ное 2013, 22:59

Как да не е...и аз го сменях това каре, точно след кутията е,но едва ли е от него терсенето.Моето беше много разбито,но не ми е тресяло.Просто чукаше


Sent from my iPhone using Tapatalk
Винаги нощувай под върха,за да можеш да продължиш на горе, на сутринта.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Тресене

Мнение от memorex » 21 Ное 2013, 14:01

miroleskov написа:Как да не е...и аз го сменях това каре, точно след кутията е,но едва ли е от него терсенето.Моето беше много разбито,но не ми е тресяло.Просто чукаше


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ирония .Аз например като го смених и вече не подскача при превключване от Р на R .

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 9.11.2012
Местоположение: Варна
Пол: Мъж

Re: Тресене

Мнение от Eleiko » 04 Дек 2013, 16:55

memorex написа:
Eleiko написа:Колеги, все още нямам решение на проблема. Ако това ще помогне на някой-при вдигната кола (колелетата са във въздуха) вдигнахме 120 км/ч и наблюдавахме ужасно движение на задните колела нагоре-надолу, което е точно причината за тресенето. Смених полуоска, карета по кардана, висящ лагер ... и др. и пак няма промяна. Вече не остана нещо, което да не съм пробвал....

Вероятно има нещо което не си пробвал и там се крие причината.Щом досега не сте я открили значи не си попаднал на майстор с опит в тази част а е трябвало от там да започнеш.Кой знай колко пари си хвърлил на вятъра.Разпитай за майстор по ходова част и реглаж.Когато беше вдигната колата освен движението странен шум чуваше ли се?


Освен трептенето на колелетата няма никакъв шум.

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 25.01.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E61 530xd
Мечтае да кара: F11 535d XDrive

Re: Тресене

Мнение от vrajdeber » 22 Дек 2013, 0:46

Привет колеги. Имам същия проблем с тресенето но по-скоро между 70-120км/ч предимно при изкачване по нагорнище. Друго нещо което прави от месец-два насам е че между 1500/2000об.в.мин колата придърпва и се усеща все едно че ту вдига ту сваля предавка. Обикновенно подавам малко повече газ само да избегна тези обороти.

Не я карам толкова често последните месеци, а и беше 2 месеца в сервиз защото едно дърво падна върху нея и от Армеец се бавеха с одобрението на щетата.

Поздрави.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook