ресет автоматична скоростна кутия E60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

ресет автоматична скоростна кутия E60

Мнение от @ndro » 09 Юни 2012, 16:17

колеги, поразрових се малко и пускам кратка информация за зануляването на адаптивните настройки на автоматичните скоростни кутии.

автоматичните скоростни кутии са адаптивни и се настройват към стила ни на каране, тоест в какъв момент (вероятно и по какъв начин - бързо, бавно, рязко, плавно) да превключат на по-ниска или по-висока предавка.
след ресет скоростната кутия възстановява нулевите (заводски) настройки и започва да се адаптира наново, като в рамките на определен пробег се настройва към индивидуалния стил на шофиране.

как става ресета?
1. завъртате ключа на втора степен - като светнат всички лампи по таблото и без да палите двигателя
2. натискате педала на газта до край (кикдаун) и задържате около минута
3. адаптираните настройки на скоростната кутия се зануляват. според мен, след около 30-40 сек. се чува някакъв кратък шум откъм скоростната кутия, но не мога да го потвърдя, защото го правя за първи път

след ресета (ако съм успял да го направя правилно, но мисля че успях) това, което забелязвам е, че превключва доста по-меко и плавно. като натрупам малко километри ще пиша отново.

направете го и вие и споделете мнения или допълнете с някаква полезна информация.
също така вече съм започнал да проверявам дали и как е възможно да се направи ъпдейт/оптимизация САМО на софтуера на скоростната кутия. пишете и вие, ако знаете нещо :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1409
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F90 M5C

Re: ресет автоматична скоростна кутия E60

Мнение от Cinder » 09 Юни 2012, 18:06

При мен нямаше никакъв ефект това. На скоростната кутия до колкото знам можеш да и наливаш всякакъв софтуер - стар/нов с WinKFP. Аз сериозно се замислям за по-стария софтуер, защото ме дразни колко рано сменя предавките и как ми седи на 1,000 оборота повечето време. Супер мудна става колата :|
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: ресет автоматична скоростна кутия E60

Мнение от memorex » 09 Юни 2012, 23:10

Скоростната кутия не се нагажда на вашия стил на шофиране .Адаптира се към един от следните шест режима: икономичен,екстра икономичен, спорт,екстра спорт, зимен и трафик. , ..
Адаптирането всъщност е избор на режим въз основа на серия от входящи сигнали от педала на газта, спирачките, ъгъл на волана, сензора за отклонение и скоростния лост (D / DS) и др Адаптирането на скоростната кутия представлява начина на превключванията между различните предавки от по–голяма към по–малка и обратно.Когато скоростите се превключват твърде рязко или отделна скорост задържа за по–дълго е необходимо да се резетира с/к и да се пренагоди наново
Обикновено след края на зимата когато кутията се резетира е по вероятно да се почувства разлика
Като цяло кутията се самоадаптира но това става по бавно от процедурата с ресета.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 332
Регистриран на: 25.11.2006
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: X5 3.0sd
Мечтае да кара: по често

Re: ресет автоматична скоростна кутия E60

Мнение от RuM6n » 10 Юни 2012, 3:19

На Е70 някой знае ли как се ресетва кутията?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1409
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F90 M5C

Re: ресет автоматична скоростна кутия E60

Мнение от Cinder » 10 Юни 2012, 10:33

По същия начин.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: ресет автоматична скоростна кутия E60

Мнение от @ndro » 10 Юни 2012, 22:57

след 300 км извънградско мога да потвърдя, че превключва доста по-меко от преди, няма придърпване и сецване.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: ресет автоматична скоростна кутия E60

Мнение от Emooo » 11 Юни 2012, 12:49

В предишна тема някой каза че този ресет на скоростната кутия работи само на автомобилите след фейслифта. Преди фейслифта нямало адаптиране към режим, затова и аз не съм пробвал още но щом @ndro го е направил явно това е някаква фалшива информация.
Tool - Fear Inoculum

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: ресет автоматична скоростна кутия E60

Мнение от @ndro » 11 Юни 2012, 16:09

колеги, пробвайте и споделете опит. може да си внушавам :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: ресет автоматична скоростна кутия E60

Мнение от da6ip » 11 Юни 2012, 16:30

Emooo написа:В предишна тема някой каза че този ресет на скоростната кутия работи само на автомобилите след фейслифта. Преди фейслифта нямало адаптиране към режим, затова и аз не съм пробвал още но щом @ndro го е направил явно това е някаква фалшива информация.

Режими има със сигурност и преди и след фейса.

За ресет се е твърдяло и за преди и за след фейса че има, но пък от друга страна в немски форум има едни немци инженери от БМВ, които твърдят че това е абсолютен мит и легенда, що се отнася до Е60. Те казват че имало режими и всичко, но тези режими се сменяли сами при всяко палене, и нямало такъв елементарен генерален ресет с педала, който да нулира адаптациите... не знам дали са прави или не. Но има доста хора които казват че не са успяли да го направят този ресет.

В информациите които съм виждал секундите варираха между 15 и 25. Аз пробвах с около половин минута държане на педала и нищо не се случи.

Ще пробвам с минута и ще видя тогава дали има разлика. :yes:
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 18.05.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 535d
Мечтае да кара: i3
Детайли за колата: M-пакет

Re: ресет автоматична скоростна кутия E60

Мнение от baholino » 11 Юни 2012, 18:22

Преди около месец пробвах и аз да "ресетна" скоростите. Разлика след това не направих да има при смяната на скоростите. А причината поради която пробвах тази операция е че понякога ми превключва на високи обороти(околко ~2200) при леко натисната газ!?
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 485
Регистриран на: 26.09.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW 530 XD

Re: ресет автоматична скоростна кутия E60

Мнение от bordo_77 » 11 Юни 2012, 18:51

Пробвал съм и аз, и то не само на моята кола и нямаше ефект. След смяна на софтуера вече беше съвсем различно. Тогава ми направи впечатление че докато се адаптира кутията, на няколко пъти след тръгване превключваше по различно, на по високи обороти. Това беше в рамките на седмица-две.

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: ресет автоматична скоростна кутия E60

Мнение от MadChicken » 11 Юни 2012, 18:52

Данни за адаптацията на кутията има със сигурност, можете да ги видите с DIS. От там могат да се зануляват и преадаптират, като при функция ресетване си се вижда съвсем ясно как от поредица от някакви си числа всички стават само нули. После като караш числата стават сами отново други. А това за нов софтуер - моята кутия се води GKE191 и софтуера ми е от 2006, обаче май има и по-нов, тия дни ще видя дали е така.
Only dead fish follow the stream...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: ресет автоматична скоростна кутия E60

Мнение от da6ip » 11 Юни 2012, 23:36

MadChicken написа:Данни за адаптацията на кутията има със сигурност, можете да ги видите с DIS. От там могат да се зануляват и преадаптират, като при функция ресетване си се вижда съвсем ясно как от поредица от някакви си числа всички стават само нули. После като караш числата стават сами отново други.

Toва значи ли че можем да идем в сервиз и да я изчетем с DIS преди и след "операцията с педала" :mhihi: и така да разберем дали работи?
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: ресет автоматична скоростна кутия E60

Мнение от MadChicken » 12 Юни 2012, 6:54

Ха, верно можете :)
Only dead fish follow the stream...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: ресет автоматична скоростна кутия E60

Мнение от @ndro » 12 Юни 2012, 8:26

а някой променял ли е софтуера? мнения и коментари? интересува ме промяната на софтуера САМО на скоростната кутия.

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook