4x4 system and dsc failed - Проблема е решен !!!

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 485
Регистриран на: 26.09.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW 530 XD

4x4 system and dsc failed - Проблема е решен !!!

Мнение от bordo_77 » 14 Май 2012, 17:19

Търсих във форума, но не намерих някой да е писал за подобен проблем. От няколко дни на таблото ми излиза "4x4 system and dsc failed".
След като изгася колата и извадя ключа, следва палене но съобщението остава, включвам на D, тръгвам и всичко изчезва. Ако някой е имал подобен проблем и каже как е намерил решение, ще съм му благодарен. Търсих из чужди сайтове но не намерих конкретен отговор. Съмнява ме да излезе нещо на диагностика, понеже проблема изчезва и не знам някъде дали се помни. Ето го и съобщението.
2012-05-14_180246.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна bordo_77 на 03 Окт 2013, 18:26, променена общо 1 път

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 5.02.2012
Пол: Мъж
Кара: 530хд

Re: 4x4 system and dsc failed

Мнение от parashke » 14 Май 2012, 23:45

Мисля, че имах същото съобщение при слаб акумолатор !!!

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 15.11.2006

Re: 4x4 system and dsc failed

Мнение от avotim » 15 Май 2012, 8:40

Имах същия проблем, при мен се оказа реле на алтернатора.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 485
Регистриран на: 26.09.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW 530 XD

Re: 4x4 system and dsc failed

Мнение от bordo_77 » 15 Май 2012, 21:39

Акумулатора е оригиналния, а колата вече е на 290 000 км. Интересно е че Февруари съм палил на -15 без проблем но това явно не е критерии, може и да му е дошло времето. Днес го заредих добре предполагам с изминати 1000 км. извън града. Ще следя и ако тия дни не се появи съобщението, явно трябва да се сменя.
P.S. От скритото меню видях че на обороти зарежда на около 14 ah., би трябвало да е нормално.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 485
Регистриран на: 26.09.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW 530 XD

Re: 4x4 system and dsc failed

Мнение от bordo_77 » 18 Дек 2012, 14:09

2012-12-18_140312.jpg
Някой намерил ли е решение на този проблем? На диагностика нищо не излезе. Сега като е по хладно, съобщението взе да излиза по често. Пускам и снимка.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: 4x4 system and dsc failed

Мнение от Emooo » 18 Дек 2012, 14:17

Зареждането на акумулатора не решава проблема. Премери си гъстотата на флуида и ако е ниска сменяй акумулатора.
Tool - Fear Inoculum

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 2.04.2009
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: E39 M5

Re: 4x4 system and dsc failed

Мнение от PLUX » 18 Дек 2012, 15:18

Същия проблем имах миналата зима и като смених акумулатора се оправи. Моя майстор твърди, че при дизелови 4х4 било редовен проблем това, дори да не е ти толкова слаб акумулатора от студа се появявало.

Имаш ли грешка за High rate of baterry discharge? При мен от там се започна и за жалост сега пак започна да ми излиза това съобщение, но не мисля, че е пак от акумулатора, та ще търся проблема другаде.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 485
Регистриран на: 26.09.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW 530 XD

Re: 4x4 system and dsc failed

Мнение от bordo_77 » 18 Дек 2012, 17:58

PLUX написа:Същия проблем имах миналата зима и като смених акумулатора се оправи. Моя майстор твърди, че при дизелови 4х4 било редовен проблем това, дори да не е ти толкова слаб акумулатора от студа се появявало.

Имаш ли грешка за High rate of baterry discharge? При мен от там се започна и за жалост сега пак започна да ми излиза това съобщение, но не мисля, че е пак от акумулатора, та ще търся проблема другаде.


Нямам грешка за слаб акумулатор, но както е писал колегата Emooo трябва да му проверя флуида. Замервал съм напрежение след повече от 12 часа покои и държи 12,3-12,4 V. Не знам дали това е критерий за здрав акумулатор.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 540
Регистриран на: 20.12.2008
Местоположение: посред Витоша
Пол: Мъж
Кара: Трамвай по Графа
Мечтае да кара: Подводница
Детайли за колата: F10 530 xd

Re: 4x4 system and dsc failed

Мнение от icog » 18 Дек 2012, 18:46

Колега, къде прави диагностика, че нищо не излезе?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: 4x4 system and dsc failed

Мнение от Emooo » 18 Дек 2012, 19:02

bordo_77 написа:
PLUX написа:Същия проблем имах миналата зима и като смених акумулатора се оправи. Моя майстор твърди, че при дизелови 4х4 било редовен проблем това, дори да не е ти толкова слаб акумулатора от студа се появявало.

Имаш ли грешка за High rate of baterry discharge? При мен от там се започна и за жалост сега пак започна да ми излиза това съобщение, но не мисля, че е пак от акумулатора, та ще търся проблема другаде.


Нямам грешка за слаб акумулатор, но както е писал колегата Emooo трябва да му проверя флуида. Замервал съм напрежение след повече от 12 часа покои и държи 12,3-12,4 V. Не знам дали това е критерий за здрав акумулатор.

Не това не е критерии. Проблем идва ако акумулатора няма достатъчно ток да захрани модулите. Напрежението може и да е в норма но ако акумулатора е остарял няма да може да достави нужния ток и тогава някой модули се гасят/рестартират в момента в който се повиши консумацията на ток. Грешка и при мене нямаше но това е защото грешка се записва при ниско напрежение, няма как колата да знае, че няма да и стигне тока. Затова ти казвам измери си плътността на електролита. Това е ще покаже дали е паднал максималния ток който акумулатора трябва да осигурява.

Аз също имах същите проблеми с грешки и след смяна на акумулатора не се е случвало повече. При мене се появиха преди година точно в началото на зимата. Ако и при тебе са се появили при студено време значи е акумулатора.
Tool - Fear Inoculum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 485
Регистриран на: 26.09.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW 530 XD

Re: 4x4 system and dsc failed

Мнение от bordo_77 » 18 Дек 2012, 19:19

Emooo написа:
bordo_77 написа:
PLUX написа:Същия проблем имах миналата зима и като смених акумулатора се оправи. Моя майстор твърди, че при дизелови 4х4 било редовен проблем това, дори да не е ти толкова слаб акумулатора от студа се появявало.

Имаш ли грешка за High rate of baterry discharge? При мен от там се започна и за жалост сега пак започна да ми излиза това съобщение, но не мисля, че е пак от акумулатора, та ще търся проблема другаде.


Нямам грешка за слаб акумулатор, но както е писал колегата Emooo трябва да му проверя флуида. Замервал съм напрежение след повече от 12 часа покои и държи 12,3-12,4 V. Не знам дали това е критерий за здрав акумулатор.

Не това не е критерии. Проблем идва ако акумулатора няма достатъчно ток да захрани модулите. Напрежението може и да е в норма но ако акумулатора е остарял няма да може да достави нужния ток и тогава някой модули се гасят/рестартират в момента в който се повиши консумацията на ток. Грешка и при мене нямаше но това е защото грешка се записва при ниско напрежение, няма как колата да знае, че няма да и стигне тока. Затова ти казвам измери си плътността на електролита. Това е ще покаже дали е паднал максималния ток който акумулатора трябва да осигурява.

Аз също имах същите проблеми с грешки и след смяна на акумулатора не се е случвало повече. При мене се появиха преди година точно в началото на зимата. Ако и при тебе са се появили при студено време значи е акумулатора.


Точно със захлаждане на времето започна да се появява по често това съобщение, да не кажа и всеки ден. Явно това ще да е причината. Започвам първо с акукулатора :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 485
Регистриран на: 26.09.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW 530 XD

Re: 4x4 system and dsc failed

Мнение от bordo_77 » 18 Дек 2012, 19:27

icog написа:Колега, къде прави диагностика, че нищо не излезе?

При ъпдейт на софтуер във Варна карс споменах за проблема. Отговориха ми че нямам грешки. Преди това чистихме съобщение след смяна на задни накладки, излязоха само две изгорели свещи и смених всичките.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 103
Регистриран на: 1.07.2011
Пол: Мъж
Кара: 530d F10 245hP
Мечтае да кара: M5

Re: 4x4 system and dsc failed

Мнение от tachbg » 18 Дек 2012, 20:58

Да споделя и моето мнение. Колата ми беше на паркинг за 7дена без да мръдне и на открито. За периода температурите бяха паднали до -7С през нощите. И като подкарах колата , почти веднага ми изписа грешка на DSCто.Претисних се , но си помислих че акумулатора е паднал. И покарах 50-60км, спрях, изключих двигателя и след това запалих отново. Нямаше я грешката повече.
Та си мисля че и при теб има проблем с зареждането на акумлатора. Може да иска и замяната му, все пак е оригиналният , както каза, и си е на 4-6г сигурно вече, така че си му е време за нов.
36043
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 272
Регистриран на: 10.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f11 535d xdrive lci

Re: 4x4 system and dsc failed

Мнение от bossorange » 18 Дек 2012, 21:23

bordo_77 написа:
2012-12-18_140312.jpg
Някой намерил ли е решение на този проблем? На диагностика нищо не излезе. Сега като е по хладно, съобщението взе да излиза по често. Пускам и снимка.

Същите номера лятото ми правеше - реле на алтернатора се оказа. Не търси на диагностика да го изпише, направо сменяй

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 28.05.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530 xd
Детайли за колата: 530 xd, LCI

Re: 4x4 system and dsc failed

Мнение от bmwss » 19 Дек 2012, 10:44

Колега бях със същото съобщение септември. Обърнах всичко във форума, но за съжаление няма мн инфо. А и принципно в раздела на Х3,Х5 и Х6 има повечко информация. Та възможностите са следните (поне това което аз открих като възможности):
1) Акомулатор - всички се надяват да е той
2) Алтернатор
3) Моторче на раздатка (това беше при мен- 700 лв без труд), тук мога да кажа, че колата движеше само със задно, а разбирасе най-лошото е да счупи раздатка, тогава се отлита в едни 4 цифрени числа... но това др тема а и не изглежда при теб да е това.
:OT: Смени си маслото на раздатката ако не си го правил, че... лоша работа. При мен като сменявах моторчето, майстора ми каза, че съм бил на границата с това масло :OT:

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook