Добавяне екстри (разнообразни въпроси)

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1409
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F90 M5C

Re: Добавяне екстри (разнообразни въпроси)

Мнение от Cinder » 14 Май 2012, 16:05

Emooo написа:
fefe написа:http://www.turnermotorsport.com/t-tech-tip-e60-hud-adjustment.aspx

Даже не ми беше минавало през акъла, че може да има човек недоволен от HUD-a. За мен вече задължителна част от всеки следващ автомобил.

Девойка 158см като си нагласи седалката абсолютно нормално го вижда без никакъв проблем.

Абсолютно съгласен. ХУД-а е най-голямата екстра за мене. Иначе и аз трудно го виждам при изправена облегалка, защото съм висок.


Аз съм 198см и облегалката ми е доста изправена и нямам абсолютно никакви проблеми. С отпусната назад облегалка пак си го виждам идеално. Не знам вие как се возите, че да не го виждате :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Добавяне екстри (разнообразни въпроси)

Мнение от Emooo » 14 Май 2012, 16:25

Вероятно зависи и от типа на седалката. Моите са спортни и може би като са по твърди и не потъваш в тях като цяло стоиш по-високо или може би дизеловите HUD-ове имат проблем :mhihi:
Tool - Fear Inoculum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 31.03.2011
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: 2004 530i, 6MT
Мечтае да кара: all M cars

Re: Добавяне екстри (разнообразни въпроси)

Мнение от sandini » 14 Май 2012, 17:22

Аз съм си правил донастройване на HUD-a по този гайд ( http://www.turnermotorsport.com/t-tech- ... tment.aspx ) и имах успех. Преди да го настроя го виждах много надолу на стъклото и ако съм се поотпуснал в седалката ми се скриваше. След като го настроих, образа се вдигна и сега нямам удобна позиция на седене, от която да не се вижда. Като екстра го оценявам също много високо. Не е 100% задължителен според мен, но действително е една от най-приятните опции за Е60.
Продавам:
18" Джанти за Е46 и Е85 - viewtopic.php?f=132&t=293507

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 22.04.2005
Местоположение: София

Re: Добавяне екстри (разнообразни въпроси)

Мнение от kopchev » 15 Май 2012, 8:27

а при слънчево време вижда ли се. То реално всичко това го пише и на екрана

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1409
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F90 M5C

Re: Добавяне екстри (разнообразни въпроси)

Мнение от Cinder » 15 Май 2012, 8:41

Вижда се да, яркостта му се променя в зависимост от светлината навън.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Добавяне екстри (разнообразни въпроси)

Мнение от da6ip » 15 Май 2012, 11:21

kopchev написа:а при слънчево време вижда ли се. То реално всичко това го пише и на екрана

вижда се. но примерно аз не го намирам за толкова ценен или удобен. всеки с мнението си. за мен е една итересна джаджа, но за българските условия не особено нужна. виж за немските магистрали където минавашпо 5-600 км на ден с по 160-220 е друга история.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Добавяне екстри (разнообразни въпроси)

Мнение от Emooo » 15 Май 2012, 12:13

da6ip написа:вижда се. но примерно аз не го намирам за толкова ценен или удобен. всеки с мнението си. за мен е една итересна джаджа, но за българските условия не особено нужна. виж за немските магистрали където минавашпо 5-600 км на ден с по 160-220 е друга история.


От малък мечтая да карам космически кораб. HUD е най-близкото до космически кораб :mhihi: което съм виждал пък ако ще да е в Българския космос :mhihi:
Tool - Fear Inoculum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 22.04.2005
Местоположение: София

Re: Добавяне екстри (разнообразни въпроси)

Мнение от kopchev » 15 Май 2012, 12:27

E още повече навигацията говори ;)
Например музиката в колата я намирам за мн. по ценна екстра. Просто примерно

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: Добавяне екстри (разнообразни въпроси)

Мнение от @ndro » 15 Май 2012, 14:24

според мен е хубаво да го има (хедъпа), но е още по-хубаво, че може да се изключва :mhihi:

da6ip написа:
alxang написа:da6rip,
по т.5 - притеснява ме, че ако гумите са с различни от заводските размери стабилизиаращата програма ще получава сигнал, че предния и задния мост се въртят с различни скорости и би трябвало да се опитва да изравни (изпилзвайки спирачките?).

замисли се - същия ефект се получава като си износиш задните гуми почти докрай, а отпред имаш нови. тогава не се бърка системата. а за спукана гума примерно сравнява само оборотите на двете гуми на един мост (преди фейса, когато още няма сензори на гумите).

аз миналото лято карах с 245/40/18 отпред и 240/45/18 отзад - никакъв проблем за DSC-то.

разчерът на гумите по никакъв начин няма да "обърка" стабилизиращата система, тъй като тя следи траекторията на колата спрямо завъртането на волана. важното е на всеки мост двете гуми да са с еднакви размери, но може да са различни от фабричните.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Добавяне екстри (разнообразни въпроси)

Мнение от da6ip » 15 Май 2012, 14:50

kopchev написа:E още повече навигацията говори ;)
Например музиката в колата я намирам за мн. по ценна екстра. Просто примерно

И аз така мисля. И комфортните седалки също.

А относно космическия кораб - и аз си представях преди време че ще е като в Топ-Гън с такъв дисплей :mhihi: , ама всъщност не се оказа чак толкова интересно. Лично мнение. Стила на каране и начина на употреба на колата определно е от голямо значение..
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 31.03.2011
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: 2004 530i, 6MT
Мечтае да кара: all M cars

Re: Добавяне екстри (разнообразни въпроси)

Мнение от sandini » 15 Май 2012, 15:40

+ 1 за комфортните седалки и добрата музика. Тези са задължителните, според мен, опции. Всичко друго е въпрос на вкус.
Щеш-нещеш седиш на седалката и си слушаш радио или CD. Съответно комфортната седалка и добрата музика си влизат в употреба, а и правят огромна разлика в удоволствието и издръжливостта на дълъг път.
Продавам:
18" Джанти за Е46 и Е85 - viewtopic.php?f=132&t=293507

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 22.04.2005
Местоположение: София

Re: Добавяне екстри (разнообразни въпроси)

Мнение от kopchev » 15 Май 2012, 15:41

:yes:
Седалките са мн. важна част :)

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 11.11.2011

Re: Добавяне екстри (разнообразни въпроси)

Мнение от alxang » 16 Май 2012, 10:42

Аз съм 175 и го виждам само в най-горното положение на седалката, но с този гайд ще го попроменя малко.

Изникна още един въпрос - колко лесно се сменя клаксона, че явно има проблем? Признавам че този въпрос го задавам без да съм отваря предния капак, за да разгледам - ще свърша тази работа тези дни :).

А по въпроса с usb-то какво е положението? Има ли вариант за по-нормална цена?

Как седи въпросът с чистачките? Гледах че захващането им е от новия тип - без рама и съответно не са от най разпространениете. Моля дайте насока откъде да отида да взема.

Масажа на седалката на пътника не работи - като го включа и се изключва след 10-20 сек. Това познат проблем ли е (както чета за класконите) и има ли някакво стандартно решение или е само при мен?

И последно, но не на последно място - има ли смисъл на 35д мотора като дойде време за смяна на масла и филтри да взема K&N спортен филтър?

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Добавяне екстри (разнообразни въпроси)

Мнение от MadChicken » 16 Май 2012, 13:03

Положението с USB-то е ... сложно - самия MULF2 High модул струва към 150-200 евро, обаче се закача на оптика, т.е. иска оптични кабели, USB конектора е нестандартен, а ретрофит кабелите са смешно скъпи - примерно 100 евра. Айде да речем че може да се попреправи, ама си е играчка. После следва кодиране, ама понеже модула е вързан само на оптиката и няма CAN връзка, програмиране, кодиране и т.н. на самия модул става само с OPS, OPPS, ICOM, т.е не чак толкова много сервизи в България я имат тази техника.
Аз лично имам такъв модул от половин година, обаче явно е влязъл в накакъв диагностичен режим или нещо такова и нещо не мога да намеря някой да ми каже ще го бъде ли или не, а аз OPS нямам. Иначе съм му преправил USB частта, пали си ми и оптиката и USB флашката, колата си работи с модула закачен за MOST-a ииии до там. Тестовете с DIS-a казват че модула не отговаря, а дефакто е жив.

Не съм чувал нищо положително за съвременен BMW дизел в комбинация с K&N, не че съм задълбавал особено де...
Only dead fish follow the stream...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1409
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F90 M5C

Re: Добавяне екстри (разнообразни въпроси)

Мнение от Cinder » 16 Май 2012, 13:27

MadChicken написа: кодиране и т.н. на самия модул става само с OPS, OPPS, ICOM, т.е не чак толкова много сервизи в България я имат тази техника.


На мен "вездесъщия поляк" ми го програмира през ОБД буксата, възможно е да не е пипал самия модул, а да е променил само ВО-то, но всичко си работи.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook