Добавяне екстри (разнообразни въпроси)

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 11.11.2011

Добавяне екстри (разнообразни въпроси)

Мнение от alxang » 12 Май 2012, 14:58

Здравейте,
Имам няколко чуденки за Е60 2008 г. "Липсват" следните неща:

1. Осветление на огледалото - виждал съм на някои от колите светодиоди, които като се отключи колата осветяват пространството около колата. Как може да стане добавянето им?

2. Колата има блутут, но искам да го ползвам с два телефона едновременно. Има ли някакъв начин това да стане по някакъв не много сложен начин? Има стойка за НОкия 6230, сега ще намеря една и ще опитам да я поставя в подлакътника, а другия телефон да е включен през блутут?

3. USB ретрофит - цената в Камор мисля беше около 600-700 лв. Има ли вариант на по-поносима цена? Колата е с Professional система.

4. HUD - това е разочароваща екстра - вижда се само от точно определено положение на седалката... В настройките на колата няма друго освен настройка на яркост. Гледах, че при Х6 от същата година проекцията може да се "мести", може ли да се направи нещо по въпроса?

5. Гумите са с размери 245/35/19 и 275/30/19. Ще се създаде ли проблем за електронните системи ако сменя задните със 275/35/19 ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Добавяне екстри (разнообразни въпроси)

Мнение от da6ip » 12 Май 2012, 17:15

1. Оригиналното е трудно и скъпо, но бях виждал някъде някой да си монтира просто един диоди отдолу (те не се виждат така или иначе) и да ги връзва към кабелите в колата и се получи.

4. Мисля че има възможност за механична настройка, за което трябва да се извади капака на HUD-a отгоре.

5. Никакъв проблем. Само скоростомера ще ти стане по-точен, да го имаш предвид покрай камери и т.н.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Добавяне екстри (разнообразни въпроси)

Мнение от memorex » 12 Май 2012, 17:43

OwnersManualBluetooth.pdf
2.Казват че може да се свържат до 4 телефона обаче само един който е с най–високия приоритет ще ползва хендфрито за входящи и изходящи
Последна промяна memorex на 12 Май 2012, 20:03, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 354
Регистриран на: 11.03.2011
Пол: Мъж
Кара: 530da 04'
Мечтае да кара: А7 3.0TFSI
Детайли за колата: China Maina Town Tuning

Re: Добавяне екстри (разнообразни въпроси)

Мнение от sawion » 12 Май 2012, 18:48

аз имам блутут и моторола телефон в подлакътника и не ги ползвам.... по лесно ми беше да извадя дубликат на сим картата ми и да го пъхна в мястото, след което всичко да се случва пред погледа ми на дисплея на навигацията... ако някой ми звъни, хем ми излиза на нави-то, хем ми звъни телефона в джоба и мога да избирам кое от двете да използвам за разговора. Някой може ли да обясни с кое блутута и тел-а в подлакътника са предпочитани за използване, че нещо не хващам цаката???

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 4.06.2007
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E60 530D

Добавяне екстри (разнообразни въпроси)

Мнение от lowlevel » 13 Май 2012, 9:35

Ти си втория човек, който чувам да се оплаква от HUD-a. Аз съм с нормална височина 182, жена ми е 160 но и двамата като караме нямаме никакви проблеми с него. Дадох колата на един приятел, който орева света че трябвало да се напряга за да го вижда :) да не би да отпускаш прекалено назад седалката ?

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 11.11.2011

Re: Добавяне екстри (разнообразни въпроси)

Мнение от alxang » 13 Май 2012, 12:54

da6rip,
по т.5 - притеснява ме, че ако гумите са с различни от заводските размери стабилизиаращата програма ще получава сигнал, че предния и задния мост се въртят с различни скорости и би трябвало да се опитва да изравни (изпилзвайки спирачките?).

memorex - идеята е да се използват два телефона едновременно, а не само този, който е с най0висок приоритет?

lowlevel - HUD-а се вижда само от една точно определена позиция на седалката, при всички всички останали позиции - а те са много заради седалките не се вижда. В упътването на Х6 видях, че освен brightness се рагулираше малко и позицията, та се зачудих дали не е софтуерно?

Сетих се и за още един въпрос - voice control-а е на немски език. Какво трябва да се направи, за да се промени да е на български?

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Добавяне екстри (разнообразни въпроси)

Мнение от MadChicken » 13 Май 2012, 15:47

Регулирането по височина става с въртене на едно жило зад дисплея на iDrive-а. Не очаквай чудеса обаче, определено зависи как седиш - в по-легнало положения няма никакъв шанс да го виждаш
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Only dead fish follow the stream...

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 11.11.2011

Re: Добавяне екстри (разнообразни въпроси)

Мнение от alxang » 13 Май 2012, 21:27

madchicken,
благодаря за отговора, но в документа пише: "The following text only describes display adjustment. How to adjust the height ot the headup display is described seperately" т.е. настройката на височината е описана в друг документ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Добавяне екстри (разнообразни въпроси)

Мнение от da6ip » 13 Май 2012, 22:49

alxang написа:da6rip,
по т.5 - притеснява ме, че ако гумите са с различни от заводските размери стабилизиаращата програма ще получава сигнал, че предния и задния мост се въртят с различни скорости и би трябвало да се опитва да изравни (изпилзвайки спирачките?).

замисли се - същия ефект се получава като си износиш задните гуми почти докрай, а отпред имаш нови. тогава не се бърка системата. а за спукана гума примерно сравнява само оборотите на двете гуми на един мост (преди фейса, когато още няма сензори на гумите).

аз миналото лято карах с 245/40/18 отпред и 240/45/18 отзад - никакъв проблем за DSC-то.

за гласовите команди на английски трябва ъпдейт на софтуера в официален сервиз, където казваш какъв език искаш да се сложи.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 563
Регистриран на: 20.11.2005
Местоположение: Бургас
Кара: E60 530D '05

Re: Добавяне екстри (разнообразни въпроси)

Мнение от toni » 14 Май 2012, 11:06

Колега alxang има специална тема във форума за нагласянето на хедъпа, само малко трябва да потърсиш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 22.04.2005
Местоположение: София

Re: Добавяне екстри (разнообразни въпроси)

Мнение от kopchev » 14 Май 2012, 13:19

То имаше препратка към някакъв чужд сайт със снимки и подробно обяснение как се прави, но не се сещам къде го гледах. Разрови се из форума и ще намериш

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 16.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: LCI 530xd
Мечтае да кара: Alpina B7

Re: Добавяне екстри (разнообразни въпроси)

Мнение от fefe » 14 Май 2012, 14:31

http://www.turnermotorsport.com/t-tech- ... tment.aspx

Даже не ми беше минавало през акъла, че може да има човек недоволен от HUD-a. За мен вече задължителна част от всеки следващ автомобил.

Девойка 158см като си нагласи седалката абсолютно нормално го вижда без никакъв проблем.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Добавяне екстри (разнообразни въпроси)

Мнение от Emooo » 14 Май 2012, 15:09

fefe написа:http://www.turnermotorsport.com/t-tech-tip-e60-hud-adjustment.aspx

Даже не ми беше минавало през акъла, че може да има човек недоволен от HUD-a. За мен вече задължителна част от всеки следващ автомобил.

Девойка 158см като си нагласи седалката абсолютно нормално го вижда без никакъв проблем.

Абсолютно съгласен. ХУД-а е най-голямата екстра за мене. Иначе и аз трудно го виждам при изправена облегалка, защото съм висок.
Tool - Fear Inoculum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 22.04.2005
Местоположение: София

Re: Добавяне екстри (разнообразни въпроси)

Мнение от kopchev » 14 Май 2012, 15:46

сериозно ли е такъв кеф, аз няма и съм се чудил имам ли нужда от такова нещо :idea:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Добавяне екстри (разнообразни въпроси)

Мнение от Emooo » 14 Май 2012, 15:57

Да страхотно е особено с навигацията - показва ти схема на кръстовищата колко метра остава до следващото и картинка на кръстовището и накъде да завиеш.

Изображение
Tool - Fear Inoculum

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook