Разход на 3,0 литров бензинов мотор?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 31.03.2011
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: 2004 530i, 6MT
Мечтае да кара: all M cars

Re: Разход на 3,0 литров бензинов мотор?

Мнение от sandini » 17 Мар 2012, 0:05

peters75 написа:
sandini написа:Моята при нормално извънградско каране харчи около 7,5.
Бургас-София го взимам с разход 9 - 9,5, като скоростта ми е малко над разрешената почти през целия път. :oops:



Би ли обяснил как точно постигаш 7.5 при положение,че Бургас-София,което е 80-85% магистрала и караш по правилата,разхода е 9.5.



Не разбирам, кое точно те притеснява? Аз написах при какви условия средния разход е бил 7,5. Всички знаем и какво представлява пътя Бургас - София. Съвсем нормално е разхода по магистрала да е по-висок от нормалното извънградско с 90. Къде е дилемата тук?
Продавам:
18" Джанти за Е46 и Е85 - viewtopic.php?f=132&t=293507

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: Разход на 3,0 литров бензинов мотор?

Мнение от @ndro » 17 Мар 2012, 0:20

мисля, че при нормално каране извънградски разход в рамките на 8-10 на сто е абсолютно реален за този двигател.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Разход на 3,0 литров бензинов мотор?

Мнение от acho.rs » 17 Мар 2012, 0:20

Стига сте се заяждали . 7,5 е постижим разход при икономично каране или спазване на правилата (до 100км/ч). 9-9,5 е реален разход за магистрално каране .
Как 7.5 за бензин,бе колега...?!?!?!...То дизела харчи толкова.

при 100 км/ч разхода на 3.0 бензин и дизел е много близък . В по-високите скорости разликата расте драстично .
За сайта - нито градовете ни са мегаполиси като немските , нито караме по аутобани с 200 за да е показателен разход от сайта .
Заводските показания се мерят по различни стандарти през години . Общо взето дизелите са привилегировани , заради големия дял на ниските скорости в теста . Средната скорост при последния стандарт (НФСЗ) е 33км/ч , като карането със 120км/ч е мимолетно .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Разход на 3,0 литров бензинов мотор?

Мнение от da6ip » 17 Мар 2012, 9:27

sandini написа:Дашип, не виждам какво неточно намери в изказа ми!? Посочил съм тип на автомобила, начин на каране, скорост на каране, конкретен разход на гориво, според борд компютъра. Сайта който си цитирал показва само смесения среден разход, в дългосрочен план, на разни дойчовци, които карат при различни от нашите условия, с различни от нашите горива. Освен това, като се сравнят стойностите от това, което аз съм написал и най-масовите резултати от този сайт, се вижда, че информацията горе-долу се потвърждава и от мен.

Срещал съм доста твои постове във форума, от които личи, че си технически и лексикално грамотен човек, но в опита си да блеснеш и по тази тема, малко се изхвърли, струва ми се. Не знам защо реши, че моето мнение е изцяло субективно, а резултатите на хората от spritmonitor.de са 100% истина. Това, което съм написал е било единствено с цел да даде някакъв приблизителен отговор на въпроса на колегата hhr. Смятам, че е нормално да се изкажа по въпроса, като човек с опит с такъв автомобил.

И на последно място.... как така казваш, че " просто от такъв неточен начин на изказване стават недоразуменията и аз лично просто не ги чета" при положение, че постваш цитати от мои постове? Излиза, че или си противоречиш и четеш, или не четеш, а цитираш.

Моите уважения, но се получи "с твоите камъни, в твоята градинка"!

Имах предвид само и единствено тези два цитата:
"при спокойно каране с ограниченията при скорости между 50 и 90 км/ч."
"по никакъв начин не съм се опитвал да карам икономично, дори точно обратното."
Ако ти не виждаш противоречие между двете, нека просто забравим въпроса.

Към нищо друго от твоя пост нямам забележки, и не търся никаква конфронтация по този въпрос. Дори твоя пост като цяло е може би сред 20-те процента най-информативни.
Казах илюстративно че "не ги чета", като имах предвид че нямам желание вече да чета темите за разход, в които всеки се надпреварва с по-малка цифра, а всъщност условията за постигането и не са посочени.

Към spritmonitor.de не знам как някой може да има забележки или критика - това са реални зареждания, с реални литри, реални километри, на реални цени, обхващащи цялата употреба на автомобила!. Т.е. не само "от караулката в София до караулката в Пловдив", а със всичкото останало каране. И ако има примерно 5 човека които слагат измислен разход в сайта, то останалите 40 (при моята кола са общо 45 човека които вкарват данни) също са там вътре. Има графично изображение на отделните нива на разход и спокойно можеш да изключиш най-ниските и най-високите стойности за да получиш реална представа. Влизайки в профила на всеки юзър имаш характеристиката на всяко "пътуване", дължината, разхода и т.н. Информацията е наистина повече отколкото човек може да асимилира без да ползва таблици и да осреднява. Затова смятам че дава по-коректна информация от изказванията тук.

:yes:
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 31.03.2011
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: 2004 530i, 6MT
Мечтае да кара: all M cars

Re: Разход на 3,0 литров бензинов мотор?

Мнение от sandini » 19 Мар 2012, 0:31

da6ip написа:Имах предвид само и единствено тези два цитата:
"при спокойно каране с ограниченията при скорости между 50 и 90 км/ч."
"по никакъв начин не съм се опитвал да карам икономично, дори точно обратното."
Ако ти не виждаш противоречие между двете, нека просто забравим въпроса.


:ok: Няма да споря повече. Просто намирам карането със скорости в рамките на ограниченияата за "спокойно" и като съм казал, че не съм опитвал да карам икономично, имам предвид, че не съм си планирал внимателно изпреварванияата, спиранияата и ускоренияата. Когато се налага - изпреварвам, когато трябва да убивам скорост - го правя със спирачки и когато трябва да ускорявам - ускорявам с настъпване на газта, а не с галене. Т'ва е!

Respect!
Продавам:
18" Джанти за Е46 и Е85 - viewtopic.php?f=132&t=293507

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 26.03.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: '12 Е70 40d

Re: Разход на 3,0 литров бензинов мотор?

Мнение от Gatz » 19 Мар 2012, 1:41

Здравейте колеги ,
незнам защо толкова се палите за тези разходи :)
Колегата е написал ,че колата му гори 7,5-8,0 л/100 извън града според мен е ОК при положение ,че колата му е ръчка ,най вероятно е в добро
техническо състояние и е карал спокоино 8) и кара с хубав бензин.
Примерно аз днес София -Пловдив на темпомат 141 км/ч ми даде 9,7 л/100 с гориво А95 :mhihi: ,а на връщане 11 л/100 защото беше доста
натоварено движението.
Така че мисля всичко е ОК с колегата и разхода .
Ако някои има Е60 бензин (525 ,530 ) да сподели за разхода за да сме в помощ на колегата които е пуснал темата..

Поздрави
Изображение

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Разход на 3,0 литров бензинов мотор?

Мнение от Zagy » 19 Мар 2012, 9:12

E61 525i (N52B25) SMG - до морето и обратно с ръчкане и каране с 200 на места - малко над 11/100 по спомен.
Si non confectus, non reficiat.

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 26.10.2012
Пол: Мъж
Кара: BMW 530i 2004

Re: Разход на 3,0 литров бензинов мотор?

Мнение от tomusa » 13 Дек 2012, 12:57

Мойта в момента харчи 19/100. Без да я ръчкам . 530i автоматик. Нещо множко ми се струва

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 592
Регистриран на: 22.05.2005
Местоположение: София, България
Пол: Мъж
Кара: VW Golf MK6 1.4 tsi, W212 E350CDI
Мечтае да кара: Koenigsegg

Re: Разход на 3,0 литров бензинов мотор?

Мнение от INTEGRALE » 13 Дек 2012, 20:50

tomusa написа:Мойта в момента харчи 19/100. Без да я ръчкам . 530i автоматик. Нещо множко ми се струва
И ще скача колега... само да почне да превърта по честичко в снега колелцата :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3197
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Разход на 3,0 литров бензинов мотор?

Мнение от laviatan » 14 Дек 2012, 0:35

И мойта 530-ка бензин автомат нешо го докарва тия дни на 17-ка :mhihi:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 178
Регистриран на: 23.11.2007
Местоположение: Варна-Бургас
Пол: Мъж
Кара: '06 е60 530i & '96 e36 328i
Мечтае да кара: e60 M5

Re: Разход на 3,0 литров бензинов мотор?

Мнение от AcTePuKc » 24 Дек 2012, 13:24

На мен във Варна градско ми харчи м/у 15 и 17 л/100км в зависимост от това колко време я карам студена и колко топла.Когато я купих си направих един експеримент.Напълних резервоара до горе в пълния смисъл(бензина се виждаше през капачката).Тръгнах към бургас и на OMVто на Слънчев Бряг пак го напълних до горе.Резултат беше 93км и 7.1л бензин 100октана.През прохода не съм вдигал повече от 110км,изпреварвал съм плавно без много газ,и общо взето разумно каране.
Последния път когато ходих до София вече на газ разхода беше 12л/100км. на темпомат със 160км по цялата магистрала,като на пътя м/у карнобат и петолъчката съм карал м/у 120-150км.
П.П Колата е новия мотор N52b30 258к.с.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Разход на 3,0 литров бензинов мотор?

Мнение от iceblast » 24 Дек 2012, 13:41

Автомата много вдига разхода, особенно при бензина. Според мен логично тази кола градско да харчи от сорта на 17+, след като моята се върти около 13, при положение, че градското ми не е от най-натоварените.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 20.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Lend Cruiser 3.0 D4D
Мечтае да кара: 300 hp+

Re: Разход на 3,0 литров бензинов мотор?

Мнение от VGZ » 24 Дек 2012, 16:04

Интересно ми е някой с 272 коня мотор да каже сега колко му е разхода.
Много се оглеждам за такъв екземпляр но с тези цени на горивате взимам да се замислям , ако каже сега и някой че му харчи 17+ градско ....директно се отказвам.
Последна промяна VGZ на 24 Дек 2012, 23:12, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Разход на 3,0 литров бензинов мотор?

Мнение от da6ip » 24 Дек 2012, 16:44

Един приятел си взе нов Пасат с фабричен метан - 150 коня и 8 лв/100 км реален разход извънградско.

Фолксваген няма как, обаче БМВ ако направят 3.0-литров битурбо бензинов двигател на метан, разкарвам и дизели и всичко и съм в играта :mrgreen: :driving:
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 18.05.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 535d
Мечтае да кара: i3
Детайли за колата: M-пакет

Re: Разход на 3,0 литров бензинов мотор?

Мнение от baholino » 24 Дек 2012, 16:47

VGZ написа:Интересно ми е някой с 272 коня мотор да каже сега колко му е разхода.
Много се оглеждам за такъв екземпляр но с тези цени на горивате зимам да се замислям , ако каже сега и някой че му хар4и 17+ градско ....директно се отказвам.

6 цилиндров атмосферен мотор, колко да харчи градско!? Едва ли ще е под 16-17/100. На мой приятел Е39 525бензин(купуван от нов) му харчи градско 17/100. Няма ли турбо/компресор в един голям мотор не очаквай малък разход(особено градско) и кой знае какъв вървеж. Лошото е че тубинирани бензинови мотор БМВ прави сравнително отскоро. За пример ще ти дам на Х6 5.0(4.4турбо) градско дава 18-20/100, в вървежа е несравним с 525 бензин.

П.С Ако твърдо си решил да е бензин, а лично бих се огледал към 545 и 550. Харчат повече от 530, но поне вървят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook