Разход на 3,0 литров бензинов мотор?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 29.12.2009
Пол: Мъж

Разход на 3,0 литров бензинов мотор?

Мнение от hhr » 15 Мар 2012, 2:37

Колеги,

Моля за информация, базирана на лични наблюдения (не по техническа информация на БМВ), колко реално гори този мотор градско и извънградско. Може и данните да бъдат за същия двигател, монтиран на други модели на БМВ след 2005г.

Благодаря за инфото.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 31.03.2011
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: 2004 530i, 6MT
Мечтае да кара: all M cars

Re: Разход на 3,0 литров бензинов мотор?

Мнение от sandini » 15 Мар 2012, 9:11

Моята при нормално извънградско каране харчи около 7,5.
Бургас-София го взимам с разход 9 - 9,5, като скоростта ми е малко над разрешената почти през целия път. :oops:
градско - в зависимост от стила на каране между 12 и 14.
Числата, които ти казвам са от борд компютъра, като по никакъв начин не съм се опитвал да карам икономично, дори точно обратното.
Колата е 2004 530i 231 к.с. 160 000 км. с ръчни предавки и относително високо тегло (екстри).

Дано ти е полезна тази информация.
Продавам:
18" Джанти за Е46 и Е85 - viewtopic.php?f=132&t=293507

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: Разход на 3,0 литров бензинов мотор?

Мнение от mad_presley » 15 Мар 2012, 11:00

Ето тук е базирано на лична информация http://www.spritmonitor.de/en/overview/ ... owerunit=2

Това е среден разход, но можеш да прецениш. Най-ниския не го гледай, защото е даден само от един човек. Гледай тези, които са дадени от най-много хора, което в конкретния случай е 11.4, 12л/100км среден разход.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Разход на 3,0 литров бензинов мотор?

Мнение от da6ip » 15 Мар 2012, 11:12

mad_presley написа:Ето тук е базирано на лична информация http://www.spritmonitor.de/en/overview/ ... owerunit=2

Това е среден разход, но можеш да прецениш. Най-ниския не го гледай, защото е даден само от един човек. Гледай тези, които са дадени от най-много хора, което в конкретния случай е 11.4, 12л/100км среден разход.


+1000 :yes:
spritmonitor.de е най-добрият източник на реален разход, защото се базира 1) на реални данни и 2) от много хора. субективния фактор е почти изключен по този начин.

само трябва да вземеш предвид профила на каране на колегите в Германия, и да предвидиш както по-лоши пътища, така и по-ниска скорост на извънградско/магистрала в нашата родина :yes:
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 352
Регистриран на: 12.08.2009
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E 60 530d
Мечтае да кара: Нещо с голям мотор

Re: Разход на 3,0 литров бензинов мотор?

Мнение от peters75 » 15 Мар 2012, 23:10

sandini написа:Моята при нормално извънградско каране харчи около 7,5.


Как 7.5 за бензин,бе колега...?!?!?!...То дизела харчи толкова.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 899
Регистриран на: 30.11.2006
Местоположение: с. Варна
Пол: Мъж
Кара: MB w212 AMG
Мечтае да кара: по пътища без дупки

Re: Разход на 3,0 литров бензинов мотор?

Мнение от kronos » 15 Мар 2012, 23:16

М54 си харчи, виж ако е N мотор, тогава разхода е доста по нисък.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 31.03.2011
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: 2004 530i, 6MT
Мечтае да кара: all M cars

Re: Разход на 3,0 литров бензинов мотор?

Мнение от sandini » 15 Мар 2012, 23:49

peters75 написа:
sandini написа:Моята при нормално извънградско каране харчи около 7,5.


Как 7.5 за бензин,бе колега...?!?!?!...То дизела харчи толкова.


Толкова си харчи, при спокойно каране с ограниченията при скорости между 50 и 90 км/ч.
Продавам:
18" Джанти за Е46 и Е85 - viewtopic.php?f=132&t=293507

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Разход на 3,0 литров бензинов мотор?

Мнение от da6ip » 16 Мар 2012, 8:15

sandini написа:
peters75 написа:Как 7.5 за бензин,бе колега...?!?!?!...То дизела харчи толкова.

Толкова си харчи, при спокойно каране с ограниченията при скорости между 50 и 90 км/ч.

sandini написа:Числата, които ти казвам са от борд компютъра, като по никакъв начин не съм се опитвал да карам икономично, дори точно обратното.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 31.03.2011
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: 2004 530i, 6MT
Мечтае да кара: all M cars

Re: Разход на 3,0 литров бензинов мотор?

Мнение от sandini » 16 Мар 2012, 9:24

da6ip написа:
sandini написа:
peters75 написа:Как 7.5 за бензин,бе колега...?!?!?!...То дизела харчи толкова.

Толкова си харчи, при спокойно каране с ограниченията при скорости между 50 и 90 км/ч.

sandini написа:Числата, които ти казвам са от борд компютъра, като по никакъв начин не съм се опитвал да карам икономично, дори точно обратното.



Потвърждавам това, което съм написал. Ако се придържам към огранченияата, няма много вариянти за по-агресивно каране. Все пак ускорението на пълна газ от 50 до 90 трае само секунди, а поддържането на 90 по никакъв начин не натоварва мотора, че разхода да расте. Също така съм сигурен, че ако водача се старае да пести гориво и ускорява и спира плавно, би могъл да свали разхода до 7,0 извънградско (скорост до 90-100, не на магистрала), както е посочено от производителя.

Оставам с впечатлението, че повечето хора са се захластнали толкова по дизеловите мотори, че изобщо не обръщате внимание на бензиновите, който имат не по малко достойнства.


П.С. Само забравих да спомена, че карам с бензин А100. Предполагам, че и това дава минимално влияние за по-нисък разход в л/100км.
Продавам:
18" Джанти за Е46 и Е85 - viewtopic.php?f=132&t=293507

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: Разход на 3,0 литров бензинов мотор?

Мнение от stankata777 » 16 Мар 2012, 9:45

sandini написа:Числата, които ти казвам са от борд компютъра, като по никакъв начин не съм се опитвал да карам икономично, дори точно обратното.
[/quote]


Дашип,този абзац,който избирателно си постнал,колегата съвсем ясно е казал,че му е изхарчило 9,5л/100!И няма нищо общо с разхода от 7,5 при икономично каране.
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Разход на 3,0 литров бензинов мотор?

Мнение от da6ip » 16 Мар 2012, 10:35

stankata777 написа:Дашип,този абзац,който избирателно си постнал,колегата съвсем ясно е казал,че му е изхарчило 9,5л/100!И няма нищо общо с разхода от 7,5 при икономично каране.


"Числата, които ти казвам" - числата, поне на този български език който аз ползвам, е в множествено число и в поста му се отнася за числата, които е споменал преди това, в което влиза и числото "7,5".

Нищо против нямам колегата, просто от такъв неточен начин на изказване стават недоразуменията и аз лично просто не ги чета. Затова за мен един "spritmonitor.de" e единствения източник на точна информация за разхода, защото в него липсва субективния фактор на човешкото изказване.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 29.12.2009
Пол: Мъж

Re: Разход на 3,0 литров бензинов мотор?

Мнение от hhr » 16 Мар 2012, 10:59

kronos написа:М54 си харчи, виж ако е N мотор, тогава разхода е доста по нисък.


Може ли да ми обясните разликата между двата мотора? Кой е 272 коня (и той ли е по-економичния)?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 899
Регистриран на: 30.11.2006
Местоположение: с. Варна
Пол: Мъж
Кара: MB w212 AMG
Мечтае да кара: по пътища без дупки

Re: Разход на 3,0 литров бензинов мотор?

Мнение от kronos » 16 Мар 2012, 15:18

По ранния вариянт е 258к.с за него говоря.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 31.03.2011
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: 2004 530i, 6MT
Мечтае да кара: all M cars

Re: Разход на 3,0 литров бензинов мотор?

Мнение от sandini » 16 Мар 2012, 17:21

da6ip написа:Нищо против нямам колегата, просто от такъв неточен начин на изказване стават недоразуменията и аз лично просто не ги чета. Затова за мен един "spritmonitor.de" e единствения източник на точна информация за разхода, защото в него липсва субективния фактор на човешкото изказване.



Колега hhr, съжалявам, че така ти се разводнява темата. Просто опитвах да съм полезен. Успех в търсенето на автомобил от марката!


:OT:
Дашип, не виждам какво неточно намери в изказа ми!? Посочил съм тип на автомобила, начин на каране, скорост на каране, конкретен разход на гориво, според борд компютъра. Сайта който си цитирал показва само смесения среден разход, в дългосрочен план, на разни дойчовци, които карат при различни от нашите условия, с различни от нашите горива. Освен това, като се сравнят стойностите от това, което аз съм написал и най-масовите резултати от този сайт, се вижда, че информацията горе-долу се потвърждава и от мен.

Срещал съм доста твои постове във форума, от които личи, че си технически и лексикално грамотен човек, но в опита си да блеснеш и по тази тема, малко се изхвърли, струва ми се. Не знам защо реши, че моето мнение е изцяло субективно, а резултатите на хората от spritmonitor.de са 100% истина. Това, което съм написал е било единствено с цел да даде някакъв приблизителен отговор на въпроса на колегата hhr. Смятам, че е нормално да се изкажа по въпроса, като човек с опит с такъв автомобил.

И на последно място.... как така казваш, че " просто от такъв неточен начин на изказване стават недоразуменията и аз лично просто не ги чета" при положение, че постваш цитати от мои постове? Излиза, че или си противоречиш и четеш, или не четеш, а цитираш.

Моите уважения, но се получи "с твоите камъни, в твоята градинка"!
Продавам:
18" Джанти за Е46 и Е85 - viewtopic.php?f=132&t=293507

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 352
Регистриран на: 12.08.2009
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E 60 530d
Мечтае да кара: Нещо с голям мотор

Re: Разход на 3,0 литров бензинов мотор?

Мнение от peters75 » 16 Мар 2012, 23:34

sandini написа:Моята при нормално извънградско каране харчи около 7,5.
Бургас-София го взимам с разход 9 - 9,5, като скоростта ми е малко над разрешената почти през целия път. :oops:



Би ли обяснил как точно постигаш 7.5 при положение,че Бургас-София,което е 80-85% магистрала и караш по правилата,разхода е 9.5.

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook