Проблем задни врати и багажник

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 11.06.2011
Пол: Мъж
Кара: конджул...
Мечтае да кара: G-POWER M5 HURRICANE RR

Re: Проблем задни врати и багажник

Мнение от LArgo50 » 26 Дек 2011, 10:38

:clap:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Проблем задни врати и багажник

Мнение от da6ip » 26 Дек 2011, 14:49

Евалата на borisoff13 :bchug:
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 25.01.2011
Пол: Мъж
Кара: BMW 745D
Мечтае да кара: M-5

Re: Проблем задни врати и багажник

Мнение от emoo » 29 Дек 2011, 19:21

badjo не ми го каза на мен майстора ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 17.03.2010
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: bmw F 11 530 D
Мечтае да кара: BMW М6 Купе Кабрио

Re: Проблем задни врати и багажник

Мнение от badjo E60 » 30 Дек 2011, 7:24

emoo написа:badjo не ми го каза на мен майстора ;)

Утре ще ида за номера.
ИМА ЛИ ЖЕЛАНИЕ ИМА И НАЧИН
http://aronmen.hit.bg/
http://www.vbox7.com/play:2e3dc271


Изображение

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 21.09.2011
Пол: Мъж

Re: Проблем задни врати и багажник

Мнение от zgeorgiev » 24 Мар 2013, 0:42

Здравейте колеги,
Колата е Е46 320D, но проблема е сходен с този в темата и затова реших да пиша тук. Пробвах с търсачката, но за съжаление не успях да намеря решение на моя проблем.
Накратко. Развали се механизма на ел. стъклото на предна дясна врата. Реших да сваля кората и да пробвам да реша проблема сам. Не само, че не успях, но си навлякох още един. Спря да се отваря багажника. Сигурен съм, че стана точно тогава, защото го отворих да си извадя инструментите от него, и когато трябваше да ги прибера той вече не работеше. Нито от бутончето на ключа, ното от това над регистрационния номер. С ключ също не става, тъй като не може да се завърти изобщо, а ме е страх да го напъна, защото ми е единствен. Другото, което ми направи впечатление е, че бутончето за централното заключване спря да работи за известно време (примерно час) след като свалях кората на вратата и после се оправи от самосебе си, но багажника все така не иска да се отвори. В кората на вратата са кабелите за отключване на врата, колонките, огледалото и еърбега. Може ли по някакъв начин някоя от тях да играе роля за отварянето на багажника? Всякакви идеи ще са от полза. Предварително благодаря!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 270
Регистриран на: 23.02.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 550d xdrive

Re: Проблем задни врати и багажник

Мнение от petio » 25 Мар 2013, 16:19

Колега, когато отварях предна дясна врата за смяна на ключалката (правиха ми го ключарите, но гледах ) при сглобяването преди да включат еърбега дадоха на контакт и стана мазало. Даже спря да ми работи телефона, което не трябва да има връзка с вратите, но при тая кола с толкова ел. оборудване май всичко е навързано. Отидох, изчистихме грешките и всичко тръгна. Пробвай така!

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 21.09.2011
Пол: Мъж

Re: Проблем задни врати и багажник

Мнение от zgeorgiev » 25 Мар 2013, 23:12

Виж, за това не съм се сетил. Ще пробвам и така. Иначе успях да отворя багажника с ключа, просто се беше запекла ключалката, защото най-вероятно никога не е използвана, но от електрическите бутони не се отваря. Ще пробвам и с компютър. Благодаря!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 228
Регистриран на: 1.05.2010
Пол: Мъж
Кара: е70’40d; е60’530d

Re: Проблем задни врати и багажник

Мнение от sparky01 » 26 Мар 2013, 23:02

Ще използвам темата на колегата, за да не правя нова.
Въпросът ми е еднакви ли са бутоните за отваряне на багажника на е39 и е60? Моя се прецака, а не ми се дават 100лв за нов при положение, че има доста коли на части.
Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 584
Регистриран на: 28.09.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 / e46

Re: Проблем задни врати и багажник

Мнение от cocosas » 23 Фев 2014, 3:41

Проблема при мен е следния - от вчера багажника ми реши да се отваря само с ключа ( ръчно и автоматично ). Възможно ли е пробема да е в посовената в горния пост джаджа ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 58
Регистриран на: 26.07.2010
Пол: Мъж
Кара: E60 530D '04

Re: Проблем задни врати и багажник

Мнение от Yani_Stoichkov » 06 Окт 2015, 9:18

За да не отварям нова тема пиша тук. Проблема ми е следния колеги, багажника се отваря само с ключа/ от копчето и от ключалката ръчно/, когато натисна бутона отзад за отваряне не се случва или чува абсолютно нищо. Някой да е имал подобен проблем и съответно решение?!?
Колата е седан!!!
Audaces Fortuna Iuvat

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 23.08.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G30 530d

Re: Проблем задни врати и багажник

Мнение от Sotac » 06 Окт 2015, 15:17

Yani_Stoichkov написа:За да не отварям нова тема пиша тук. Проблема ми е следния колеги, багажника се отваря само с ключа/ от копчето и от ключалката ръчно/, когато натисна бутона отзад за отваряне не се случва или чува абсолютно нищо. Някой да е имал подобен проблем и съответно решение?!?
Колата е седан!!!


Отваряш багажника и сваляш кората от дясно. Погледни / свали гумения маншон, който влиза от колата към багажника - има цял сноп кабели, прегледай ги добре - вероятно имаш оголени/прекъснати. Може да свалиш корите и на самия капак на багажника, и да погледнеш да не се е извадила / прекъснала буксата при самия механизъм.

Имах същия проблем и го отстраних лесно, като оправих кабелите.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 58
Регистриран на: 26.07.2010
Пол: Мъж
Кара: E60 530D '04

Re: Проблем задни врати и багажник

Мнение от Yani_Stoichkov » 08 Окт 2015, 13:03

Sotac написа:
Yani_Stoichkov написа:За да не отварям нова тема пиша тук. Проблема ми е следния колеги, багажника се отваря само с ключа/ от копчето и от ключалката ръчно/, когато натисна бутона отзад за отваряне не се случва или чува абсолютно нищо. Някой да е имал подобен проблем и съответно решение?!?
Колата е седан!!!


Отваряш багажника и сваляш кората от дясно. Погледни / свали гумения маншон, който влиза от колата към багажника - има цял сноп кабели, прегледай ги добре - вероятно имаш оголени/прекъснати. Може да свалиш корите и на самия капак на багажника, и да погледнеш да не се е извадила / прекъснала буксата при самия механизъм.

Имах същия проблем и го отстраних лесно, като оправих кабелите.


Много благодаря!
Audaces Fortuna Iuvat

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 8.07.2011
Пол: Мъж

Re: Проблем задни врати и багажник

Мнение от danasha » 12 Мар 2016, 10:37

Мерси пичове за инфото! Успях да намеря къде се беше прекъснало и го оправих.
:bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1499
Регистриран на: 28.09.2005
Кара: любимата ни марка да е първа ;)
Мечтае да кара: римска колесница с М-пакет ;)

Re: Проблем задни врати и багажник

Мнение от spower » 28 Сеп 2016, 9:05

И аз съм със същия проблем. Багажника не се отваря от копчето, а само механично със завъртване на ключа. Както по нагоре колегите писаха свалих кората прегледах кабелите, измерих ги един по един, не са прекъснати. Свалих машинката подадох и 12в от акумулатора работи си.
Това което останових е, че като подам 12в ток от акумулатора на жълтия кабел машинката отваря... закачих един кабел от синьо белия на машинката за отключване на капачката за резервоара и от дистанционното на ключа работи... Но въпросът ми е този жълт кабел от къде взима ток и къде да търся причината... иначе най-лесно ще го побългаря ама не ми се ще.... Някой, ако има схемата ще съм благодарен да я пусне.. Клоня към комфорт модул релета, предвид опита ми с е46...
Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: :lalala: https://bit.ly/3fQigcM

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 28.07.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е61-530da-05г.

Re: Проблем задни врати и багажник

Мнение от ICHIBAN » 12 Окт 2016, 18:15

Здравейте.И аз да се включа с подобен проблем.От известно време не ми се отваря багажника,отваря се само с бутона на ключа.А при Е61 знаете че няма ключалка на петата врата.Досадно е че докато работи колата трябва да я гася за да мога да го отварям.Дайте идеи къде да търся проблема?
И да се гордея и да не се гордея,
все съм си българин,така че по-добре
да се гордея.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook