Коя нафта е най качествена в BG?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 12.03.2011
Пол: Мъж

Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от swing » 22 Сеп 2011, 12:06

Пробвахте ли новия дизел с добавки на ЛУКОИЛ? Доста е добър !!!! :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от Emooo » 22 Сеп 2011, 12:12

Аз почнах да зареждам от ромпетрол, с идея да ограничим монопола на Лукойл.
Tool - Fear Inoculum

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от @ndro » 22 Сеп 2011, 12:15

swing написа:Пробвахте ли новия дизел с добавки на ЛУКОИЛ? Доста е добър !!!! :yes:

как го установи това?
какво значи "доста е добър"? вече вдигаш 300 при среден разход 6.3 :mhihi:
сподели малко повече.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 12.03.2011
Пол: Мъж

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от swing » 22 Сеп 2011, 12:20

Колата е по динамична и определено по икономична ,а с нафтата на РОМПЕТРОЛ ми харчеше повече :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 18.10.2009
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: Е60
Мечтае да кара: Air Bus a380
Детайли за колата: 535d

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от zdravko_boqdjieff » 22 Сеп 2011, 12:50

swing написа:Колата е по динамична и определено по икономична ,а с нафтата на РОМПЕТРОЛ ми харчеше повече :dunno:

Никога не съм зареждал на Лукойл,но споделям мнението ти за Ромпетрол :)

Всичките горива в БГ са зле да ви кажа и даже,ако щете вярвайте ама дори и да зареждате от една марка бензиностанции горивата им се различават!Примерно аз всеки път зареждам от ОМВ на Автогара Варна и изминавам едно и също разстояние от вкъщи до работа.Но следващата седмица наливам от ОМВ Мир и изминавам същото разстояние с по-малко нафта,като условията са същите както и при двете(време,скорост и т.н.)Това е мое виждане :confused:
Никога,никога не се предавай!!!

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от Zagy » 22 Сеп 2011, 13:27

Карах само с нафта от Ромпетрол, но последното зареждане беше Шел Ви-пауър нафта и съм много доволен. Разхода е съвсем друг.
Si non confectus, non reficiat.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd / Ex. e61 535d

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от _Maranello_ » 22 Сеп 2011, 14:54

От 5 години зареждам v-power diesel. Да кажем 90 процента от всичките ми посещения на бензиностанция. Алтернатива ми е omv sprint diesel. Винаги слагам от по-скъпите горива, защото съм се убедил, че има разлика в положителен смисъл. Няколко пъти съм залитал към други бензиностанции, поради многото приказки на мои приятели как ще си прецакам колата. Но пък винаги съм готов ако Лукойл пуснат по-хубава нафта от досегашната прехвалена, да пробвам. Факт е, че никога не съм имал проблем с горивната система. Надявам се и да нямам. Не знам дали е поради това, че подбирам горивата. Вече втора кола на дизел. При предната лесно можех да разбера дали е хубава нафтата, като заредя след поредния съвет и на 20 км след лукойл, еко, меко...като почне да изкадява... А почти винаги зареждам догоре. Та голям яд докато изцедя резервоара. След няколко съвета почнах да не им обръщам внимание. Сега обаче с дпф-а и тез чисти бурии мога да се ориентирам единствено по разхода. Искам само да допълня, че 2-3 пъти ми се е случвало да съм недоволен от скъпите горива. Последния път на Шел-Калотина, един път на omv, на Total- exellium diesel в Италия. В Сърбия на omv има само Евро дизел-обикновен, но рядко съм бил недоволен от него. В Европа почти не мога да намеря разлика между обикновения и по-скъпите, така че зареждам смело и нормален дизел. Е то стана цяла книга. Ще ви мързи да четете. :)
Здраве, безаварийно и безпроблемно!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от da6ip » 22 Сеп 2011, 16:29

Зареждах година и половина само ОМВ алпин/премиум дизел, след като през 2009-та бях усетил двигателя по-шумен с нормалния ОМВ дизел.
Преди 9 месеца пробвах пак нормален ОМВ дизел - никаква разлика. Оттогава карам само на нормален.
Един път лятото пробвах пак ОМВ премиум - не усетих разлика.
Случвало ми се е по необходимост да заредя и в Лукойл, и в Еко - не усетих разлика (но не съм и измервал разхода).
Също така съм зареждал и в чужбина на различни бензиностанции в белите държави - не усетих разлика.

В резултат на всичко това смятам че на човек може да му направи впечатление единствено истински гадно гориво. Стига да се избягват съмнителни бензиностанции (както не-маркови, така и маркови на кофти места), би трябвало горивото да е достатъчно добро. Т.е. между ОМВ, Лукойл и Еко в София няма осезаема разлика.

Наскоро ми препоръчаха някаква квартална бензиностанция в Борово, която продавала качествено гориво, "защото за разлика от марковите бензиностанции разчита на постоянни клиенти и не иска да ги загуби". Смятам да пробвам да заредя някой път там и да видя как е.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 12.11.2007
Пол: Мъж
Кара: X7

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от dpetrov » 22 Сеп 2011, 18:16

За последните 7 години, през които карам само дизелови автомобили, зареждам само на две места - Еко и РомПетрол, като през последната 1 година втората се превърна в предпочитана. Много рядко зареждам ОМВ (1/100) а на Лукойл и Шел съм спирал само за тоалетна и кафе. Коя е най-добрата нафта - аз не мога да отговоря. Моят избор, за момента, е РомПетрол. Дали след година пак ще съм на същото мнение - паживьом, увидем :)
Опицята "Туба Дизел" при мен не вАжи. Не един и двама мои познати хвърлиха двигатели и помпи от "нафта от цистерната!!!"..

F07 535d
F07 530d
E60 530d

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от MadChicken » 22 Сеп 2011, 18:24

Аз искам да споделя моите впечатления - от никъде не съм усетил никаква разлика. Единствено 1 по-различно наблюдение имам - от Лукоил в Бургас, нафтата е отвратителен боклук и колите гаснат от нея :ok:
Only dead fish follow the stream...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1780
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: 100-те лица
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d CBR 600RR
Мечтае да кара: F82 ,S1000RR

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от xerial » 22 Сеп 2011, 18:33

ОМВ Макс Мотион/премиум - върви нормално , не пуши, никакви проблеми - моя избор

Еко дизел + .... колата вървеше мн разлика имаше = смених дюза.....

Ромпетрол - колата работи меко върви нормално = почна да чади.....

Шел + Лукойл = никога не съм зареждал там :mhihi: (дизел)

Въпроса е не коя нафта е най-качествена .... а коя е най-безвредна!!!

Именно поради тоя факт следващата ми кола ще е бензинова :yes:
Изображение Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 474
Регистриран на: 24.03.2010
Местоположение: София/Карнобат
Пол: Мъж
Кара: BMW E39/ Е60
Мечтае да кара: X6 цвят бордо

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от Николай Диянов » 22 Сеп 2011, 19:15

Аз бих казал, че качеството на водещите бензиностанции е едно и също. Винаги слагам по-скъпия дизел и най- важното е да се зарежда във водещи марки бензиностанции, а не в разни изислени. Иначе слагам най- често в ОМВ, просто ми е най-близко до работата. :D
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от @ndro » 22 Сеп 2011, 19:35

твърде субективни са всички мнения. необходими са истински тестове.
преди време четох една тема в офроуд форума - хвърлете й едно око - добра е!
http://forum.offroad-bulgaria.com/showt ... post551462
http://forum.offroad-bulgaria.com/showt ... post555542


Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 23.05.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Хулиган по пътищата
Детайли за колата: Екстри много :)

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от quickshare » 22 Сеп 2011, 20:07

Не искам да правя реклама на ОМВ, но........90% от хората тук, които ползват дизел са абсолютно заблудени!!!Като зареждате поне се позаитересовайте какво има в дизела преди да заредите на която и да е безниностанция.Моят избор от години е ОМВ или по-точно преди беше Premium/Alpin Diesel сега е Maxx Motion Diesel.Това все още (поне така до последно е било) е единствения дизел, който отговаря на Euro 5 стандарта по екологичност и не съдържа абсолютно никаква сяра (сярата ви такова майката на дюзите ви и т.н.)Така че всеки си има глава на рамената да знае какво да използва.Аз по-качествен дизел от този в БГ незнам да има!!!

И по-горе един колега беше написал, че не зарежда от Лукойл защото по този начин не финансирал монопола......ето още едно доказателство, че хората са заблудени.Колега, я ми кажи според теб Шел, Петрол, ОМВ (без Maxx Motion горивата защото те идват от Австрия), Ромпетрол, Еко и т.н. от къде зареждат? :mhihi: Това, че не виждаш цистерни на Лукойл в тези бензиностанции, не означава че от там не взимат горивата.....и сега, преди някой да почне да се прави на професор и да филосовства относно моят коментар, да отиде до рафинерията на Лукойл преди Бургас и да види за какво става въпрос! :winky:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 12.11.2007
Пол: Мъж
Кара: X7

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от dpetrov » 22 Сеп 2011, 20:26

Много интересно как всички си споделяме някакви мнения и в един момент винаги се намира някой, който да дойде и да ни обясни колко сме неграмотни, какви профани сме, засяга се смисъла за подземния живот на картофите, стигаме до там, че държавата ни е виновна за всичко и т.н. И това почти във всяка тема да му се не знае...
Колега, аз не казвам, че не си прав. Не те наричам заблуден, но искам да те попитам - ти можеш ли да се аргументираш и да докажеш, че ОМВ продават единствения Евро 5 дизел в България? Това, че не съдържа абсолютно никаква сяра според мен е меко казано пресилено, но ако успееш и това да докажеш - ще се съглася. За ЕКО и РомПетрол не мога да кажа, че съм сигурен, но знам, че вкарват горивата си отвън. Дали е така - не мога да гарантирам. Ако можеш и за това да се аргументираш - и с това ще се съглася.
Не ме разбирай погрешно, но може би наставническия "тон" с който идваш тук и ни обясняваш "колко сме заблудени" ме провокира да ти задам всички тези въпроси, които вероятно ще останат без отговор :) (Нелепите коментари, оправдания и приказки от сорта на "аз чух от шуринейката на чичо ми, че ОМВ нафтата не съдържала сяра" - няма да ги броя :))

Айде със здраве и без лоши помисли ;)

F07 535d
F07 530d
E60 530d

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook