Коя нафта е най качествена в BG?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 9.12.2020
Пол: Мъж

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от ///MEHTOP » 13 Окт 2021, 20:21

ЕКО преди беше добре, докато горивата им не станаха ЕСО, преди карах бенз, колата ми не вървеше, все едно имаше нещо запушено - спрях да зареждам от там. По нататък , мисля да пробвам ОМВ макс моушън да видим ,че го хвалят. А имам познати, без добавка не тръгват на път, и то от години. Доста хора говорят и за вредата от добавките, обаче след наща нафта, колко вреда да ти направи добавката..

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от DigitalExile » 14 Окт 2021, 8:42

То зависи каква добавка.. има си ежедневни добавки за нафта специално, които може да ги ползваш постоянно, аз не съм спирал от 5 години да го правя на няколко коли вече, проблеми не съм имал.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от ka4i » 14 Окт 2021, 11:17

DigitalExile написа:То зависи каква добавка.. има си ежедневни добавки за нафта специално, които може да ги ползваш постоянно, аз не съм спирал от 5 години да го правя на няколко коли вече, проблеми не съм имал.


Какви са тия ежедневни добавки?! Аз съм Е46 2.0 Дизел 150кс и слагам Бардал БДЦ и чат пат малко двутактово масълце на Кастрол!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от DigitalExile » 14 Окт 2021, 14:32

Аз сипвам Xenum Nex10 на всяко зареждане, а зимата освен Nex10 сипвам и Xenum X-treme winter d. Така вече 5 години, проблеми нямам :mhihi:
Масълца не сипвам, че по новите дюзи не са като при Е46 :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 9.12.2020
Пол: Мъж

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от ///MEHTOP » 15 Окт 2021, 11:30

Аз, мога да ти препоръчам BARDHAL за всекидневна употреба, сипва се според описанието на кутията. А примерно на 5-6 или 10хл км, както си прецениш, може да сипваш тази добавка - PRO TEC,която служи за почистване на дюзите . Можеш да прочетеш повече за нея, а дори, мисля,че във форума са говорили за нея, че действа доста добре.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от DigitalExile » 24 Окт 2021, 17:44

Пробвах Еко double filtered нафтата и изобщо не съм впечателен, цял резервоар сипах, колата качи разхода почти с литър и регенерациите станаха по чести. Изхабих я и си сипах пак макс моушън на омв и нещата са си както преди с колата, за сега си оставам на омв.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: Варна

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от iliannavy » 13 Ное 2021, 10:04

Заредих на Лукойл скъпата нафта.Пълен боклук,не зареждайте никаква тяга и гори повече.За едно и също каране на Лукойл ми излезе 800 км а на SHell Vpower 1000 км и тягата е много по добра.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 31.10.2015
Местоположение: Където дойде
Пол: Мъж
Кара: BMW 3 E46 ,E90
Мечтае да кара: 850 CSI E31
Детайли за колата: E46 M43TUB19 2001 sedan
E90 M47D20TU2 2005 sedan

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от Moni_BMW » 23 Ное 2021, 21:00

ka4i написа:
DigitalExile написа:То зависи каква добавка.. има си ежедневни добавки за нафта специално, които може да ги ползваш постоянно, аз не съм спирал от 5 години да го правя на няколко коли вече, проблеми не съм имал.


Какви са тия ежедневни добавки?! Аз съм Е46 2.0 Дизел 150кс и слагам Бардал БДЦ и чат пат малко двутактово масълце на Кастрол!


Доволен ли си от тази добавка Bardahl BDC ,имам 320д 163кс Е90 и мисля да пробвам с нея профилактично . През колко време я слагаш и в какво съотношение с нафтата.
///M power

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 24.01.2018
Местоположение: Нови Искър
Пол: Мъж
Кара: E60 530D

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от valkalag » 26 Ное 2021, 9:42

Аз зареждам от Лукойл по скъпата нафта и нямам проблем харчи ми нормално 5,7 извънградцко и градцко 10.0. :)

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от nikola59 » 27 Ное 2021, 1:16

Следете си изминати км. от регенерация до регенерация за един по дълъг период който е с DPF със смесено каране примерно и ще разберете. Следил съм основно V-pover на Шел и ecto-то на Лукойл. Без разлика във вървеж, разход има малка разлика , не е голяма но я има - 20-30км. повече от регенерация до регенерация в полза на ecto-то се получава при мен.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от DigitalExile » 27 Ное 2021, 23:46

Аз ги следя, при мен с Shell V-Power и OMV MaxxMotion са сравнително по еднакво време, но с V-Power-a колата ми работи малко по остро, с ЕКО Diesel Double Filtered положението е доста по зле при мен, доста по чести регенерации и разхода ми е чувствително по висок. Лукойл никога не съм пробвал на сегашната ми кола поради лоши спомени със старите ми коли преди години.

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 10.04.2018

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от ieevtimov » 28 Ное 2021, 9:45

Аз съм ги следил дълго време с всякакави нафти. С най-дълъг пробег между регенерациите постигам с обикновен дизел на Лукойл и с такава вече карам. Забелязах, че със скъпите дизели с добавки независимо от коя бензиностанция, регенерациите са по-чести.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 197
Регистриран на: 24.07.2018
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: X1 Restyl,Suzuki Vitara,ATV-китайче
Мечтае да кара: Повече в гората и на сняг.
Детайли за колата: Вече има и 118d N47 в колекцията

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от Denis yusein » 28 Ное 2021, 22:05

nikola59 написа:Следете си изминати км. от регенерация до регенерация за един по дълъг период който е с DPF със смесено каране примерно и ще разберете.

Здравейте колеги и извинявайте за,, глупавия въпрос,, но от скоро минах от бензин на дизел.
Кажете как следите,, регенерациите,,
Нещо колата показва ли, някаква лампа например или поведение на автомобила се променя.
Благодаря

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от nikola59 » 29 Ное 2021, 10:40

Denis yusein написа:
nikola59 написа:Следете си изминати км. от регенерация до регенерация за един по дълъг период който е с DPF със смесено каране примерно и ще разберете.

Здравейте колеги и извинявайте за,, глупавия въпрос,, но от скоро минах от бензин на дизел.
Кажете как следите,, регенерациите,,
Нещо колата показва ли, някаква лампа например или поведение на автомобила се променя.
Благодаря

Аз с Carly ги следя от време на време, че е най бързо и лесно.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от DigitalExile » 29 Ное 2021, 12:22

Аз не карам BMW вече, но там няма индикация, трябва да се гледа на диагностика.
При VAG има няколко неща по които разбираш,че колата регенерира дори без да я пускаш на диагностика.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook