Коя нафта е най качествена в BG?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от top » 16 Май 2020, 19:04

До преди да падне рязко цената на горивата сипвах само дизел V-Power от шел и бях много доволен. Обаче от както започна осезаемо да си личи разликата в цената и да се вижда ясно картелното споразумение между големите бензиностанции ме хвана яд, че са толкова алчни и започнах да си сипвам на Круиз, там има само един вид дизел и каквото-такова.. не е най-хубавия, но колата върви, карам 90% извънградско и не ми пука. Цената на круиз е 1.46 а на шел и другите от картела е около 2.20 уж "хубавия" дизел и около 1.85 обикновения, което пак е голяма разлика на един резервоар.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 14.01.2021
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW 525D E60 177 HP 2007
Мечтае да кара: BMW и нищо друго
Детайли за колата: Ако можеш да си орел, не се опитвай да си пръв сред гаргите!

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от ka2 » 18 Мар 2021, 6:24

здравейте, днес утре ще плащам капаро за едно дизелче нов внос, моля препоръчайте ми откъде в София да заредя за първо зареждане, колата ще се прибира до Бургас по магистралата полека.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 28.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 325DА touring

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от kkrumov » 18 Мар 2021, 21:07

ka2 написа:здравейте, днес утре ще плащам капаро за едно дизелче нов внос, моля препоръчайте ми откъде в София да заредя за първо зареждане, колата ще се прибира до Бургас по магистралата полека.
MaxxMotion Diesel от OMV, изключително доволен съм от това гориво


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 97
Регистриран на: 10.04.2016
Местоположение: BG
Пол: Мъж
Кара: 530D
Мечтае да кара: jiguli
Детайли за колата: BMW 530D 218 DPF

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от M-S-BMW » 18 Мар 2021, 22:15

Аз зареждам само от Ромпетрол последно време и съм доволен доста. :bchug:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от Bogat-Beden » 28 Сеп 2021, 20:15

Пичове, трябва ми вашата помощ за проблем, който мога и сам да реша :lol:
Бях останал на 1 деление на резервоара (грубо около 50 лв премиум дизел), при което сипах за 55 лв ОМВ премиум дизел, след 20на минути и 2-3 км градско, сипах 50 лв премиум дизел на Еко. Колата стана друга :shock: За първи път сипвам нещо различно от ВиПауър на Шелл( които май ще отпиша..)
Сега се чудя от ОМВ или от ЕКО е магията, залагам на ОМВ? :dunno:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от datchko » 28 Сеп 2021, 21:14

Bogat-Beden написа:Пичове, трябва ми вашата помощ за проблем, който мога и сам да реша :lol:
Бях останал на 1 деление на резервоара (грубо около 50 лв премиум дизел), при което сипах за 55 лв ОМВ премиум дизел, след 20на минути и 2-3 км градско, сипах 50 лв премиум дизел на Еко. Колата стана друга :shock: За първи път сипвам нещо различно от ВиПауър на Шелл( които май ще отпиша..)
Сега се чудя от ОМВ или от ЕКО е магията, залагам на ОМВ? :dunno:

Според мен е в ЕКО-то.
Рядко зареждам там, поради липсата на някакви събирания на точки (както при Газпром или Шел), но всеки път съм бил доволен, особено от премиум дизела им.
Може да си въобразявам, но двигателят работи по-тихо, по-мазно.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от Bogat-Beden » 28 Сеп 2021, 21:47

datchko написа:Може да си въобразявам, но двигателят работи по-тихо, по-мазно.
Точно същото впечатление!
За мощност надали, то и при моите немного кобилки трудно би се усетило, но определено сякаш стана като бензин почти, отделно се гаси по-кротко :shock:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 22.07.2016
Пол: Мъж

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от jordan00 » 29 Сеп 2021, 9:07

От 12г. сипвам само на Еко бензиностанции и съм доволен.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от DigitalExile » 29 Сеп 2021, 9:36

TDI-то при мен работи по остро с V-Power нафта, не казвам,че има някакъв проблем, но доловимо работи по остро в сравнение с OMV MaxxMotion. От ЕКО нямам особени впечатления.

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 9.12.2020
Пол: Мъж

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от ///MEHTOP » 03 Окт 2021, 18:19

Зареждам от години РОМПЕТРОЛ, но последните ми две-три зареждания, колата ми стана малко по-шумна, и каточели харчи малко повече. Нещо кофти партида ,за съжаление. До колкото знам, горивото им се зарежда от Румъния, не от ЛУКОЙЛ, но мога и да греша, ако е така, моля ,някой да ме поправи. Чувал съм ,че на ОМВ MAXMOTION дезела се зарежда от Австрия, затова е и по-скъпо, не че е нещо УАУ!Но пък има доста хората, които са доволни от този дизел. Но тази информация мисля,че на бензиностанциите може да се провери, като информация за доставката и доставчика на гориво. За тези две бензиностанции, знам,че хората са по-доволни ,за разлика от другите. Но слагайте си бардал на всяко зареждане и на 5000км - примерно,слагайте PRO TEC.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от Bogat-Beden » 11 Окт 2021, 12:07

Ок, налях 100на лева Макс Моушън, не ми хареса, сега над 180 лв вече поредни с на Еко двойния препек (double filtered) и май това е нафтата за моя м47.
Гаси като електричка, а с Ви Пауър като трактор гасеше :mhihi:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от vld » 12 Окт 2021, 13:18

Аз от години зареждам на Interspeed на театър софия и съм много доволен, двигателите работят отлично никога не съм имал проблеми нито с дюзи нито с ДПФ.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от DigitalExile » 12 Окт 2021, 13:23

vld написа:Аз от години зареждам на Interspeed на театър софия и съм много доволен, двигателите работят отлично никога не съм имал проблеми нито с дюзи нито с ДПФ.


Един приятел с 330d, само там сипваше и много я хвалеше след година и половина 6 дюзи леща, спря да сипва там и така.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от vld » 12 Окт 2021, 13:41

DigitalExile написа:
vld написа:Аз от години зареждам на Interspeed на театър софия и съм много доволен, двигателите работят отлично никога не съм имал проблеми нито с дюзи нито с ДПФ.


Един приятел с 330d, само там сипваше и много я хвалеше след година и половина 6 дюзи леща, спря да сипва там и така.
Колега имам над 80к км с е61цата, над 20к с единичката, и още поне 150к с предишни мои коли които са зареждани само там.
Та дюзите на твоя приятел със сигурност са се повредили от нещо друго.

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Коя нафта е най качествена в BG?

Мнение от DigitalExile » 12 Окт 2021, 13:52

Няма от какво, взе колата внос, здрава и проверена, проблеми нямаше с нищо камоли с дюзите, добавки не е сипвал, година и половина зарежда там минал е към 25-30к и дюзите бяха туш. Колата Е46 330d, случката е от преди 3г.
Аз не ти казвам да не сипваш ,но аз лично не бих си сипвал там. Бензиностанцията ми е доста съмнителна и от преди тая случка :yes:

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook