С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 896
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от SpeedyMan » 01 Май 2021, 4:51

Е то ако хлопа като кофа - веднага се усеща.
Пребалансирането пък няма да излекува виенето.

В крайна сметка и сменянето на сърцевина също не струва милиони, стига да има защо.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 644
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от ivanski_2 » 01 Май 2021, 6:28

Hip-hopotam написа:
SpeedyMan написа:махаш студения въздуховод и гледаш дали е наранена перката, дали има радиален луфт (нагоре-надолу). Трябва да има малко аксиален (напред-назад).

Това нищо не означава, може да си гори масло и да вие като карпатски вълк тая турбина, а там луфта дето пипаш и по усмотрение казваш че е ОК. да си е перфектен.
Както и обратно, турбото може да хлопа като м*до в кофа и нито да гори масло нито да издава звук.
За това, сваляш си турбото и носиш на профилактика ако те съмнява нещо. Ако всичко е ок, едно почистване и пребалансиране ако е необходимо, не струва милиони, дори ако се наложи ремонт пак не е нещо невероятно като преди години,откъм финансова гледна точка.


Би ли препоръчал място, което да са точни и да не взимат 2 торби с пари. Порових във форума и навсякъде има доста негативни коментари без изключение за всеки един турбо сервиз.
Цената на ново(най вероятно заводско рециклирано :dunno: ) турбо от Германия изобщо не е зле, при мен за 535д идва под 800лв за 2-те.
Последна промяна ivanski_2 на 01 Май 2021, 10:26, променена общо 1 път
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 8.08.2017
Пол: Мъж

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Hip-hopotam » 01 Май 2021, 7:39

Във Варна от три места които знам и съм носил турбини, на едно само си вършат работата качествено и адекватно. Там си ходя от няколко години, няма да казвам къде е, че не съм запознат дали е ОК да правя реклама.
И все пак, да не забравяме че всеки може да допусне грешка, важно е да си поеме необходимото и да се държи мъжки.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от vvasilev1 » 01 Май 2021, 9:25

Каква реклама? Тук пишем, за да си помагаме.

Задължително напиши.

Изпратено от моят SM-A405FN с помощта на Tapatalk


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Bogat-Beden » 01 Май 2021, 13:47

+1 за варненското място да сподели колгата, а и ако пък наистина нова турбина дет' вика ивански е 800 лв аз направо я сменям...
До 1,5к цена ще преглътна. Вместо да пребоядисвам колата или да купувам 17ки.. Ще остане козметиката за по-натам, искам да си ми е изрядна технически (доколкото възрастта позволява..)

П.С. Сервизът да не е Софтелектроникс? :paranoid:

P.S.2 Хаха, ако съм се преборил успешно с реалоем-а, май съм нацелил цената на ново, ама в евромарки..
https://www.hubauer-shop.de/de/austausc ... 33122.html
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 896
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от SpeedyMan » 01 Май 2021, 15:22

Само не разбрахме дали твоето турбо е толкоз зле или си е ОК.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Bogat-Beden » 01 Май 2021, 15:38

Ами явно няма как да знам все още.
Живот и здраве след празниците при хора, с които това им е работата и вече според ситуацията.
Ако новото наистина е 3 хиляди, няма да е тази година, да не кажа никога :mhihi:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 644
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от ivanski_2 » 01 Май 2021, 16:40

Bogat-Beden написа:+1 за варненското място да сподели колгата, а и ако пък наистина нова турбина дет' вика ивански е 800 лв аз направо я сменям...
До 1,5к цена ще преглътна. Вместо да пребоядисвам колата или да купувам 17ки.. Ще остане козметиката за по-натам, искам да си ми е изрядна технически (доколкото възрастта позволява..)

П.С. Сервизът да не е Софтелектроникс? :paranoid:

P.S.2 Хаха, ако съм се преборил успешно с реалоем-а, май съм нацелил цената на ново, ама в евромарки..
https://www.hubauer-shop.de/de/austausc ... 33122.html
800лв за 2 те ми турбини общо , утре ще се поровя за линк , имаше го в другата тема за турбини.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от vld » 01 Май 2021, 17:10

Bogat-Beden написа:+1 за варненското място да сподели колгата, а и ако пък наистина нова турбина дет' вика ивански е 800 лв аз направо я сменям...
До 1,5к цена ще преглътна. Вместо да пребоядисвам колата или да купувам 17ки.. Ще остане козметиката за по-натам, искам да си ми е изрядна технически (доколкото възрастта позволява..)

П.С. Сервизът да не е Софтелектроникс? :paranoid:

P.S.2 Хаха, ако съм се преборил успешно с реалоем-а, май съм нацелил цената на ново, ама в евромарки..
https://www.hubauer-shop.de/de/austausc ... 33122.html
В София турбо хют са сервиз на топ ниво. Лично съм правил турбинирана на 320д, която след ремонта изкара 190 000км. !

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Bogat-Beden » 01 Май 2021, 17:12

Супер, мерси много! :bchug:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от vld » 01 Май 2021, 17:27

Да добавя цената беше 800лв., а я занесох на парчета. Ако я свалиш здрава и и сменят само лагерите ще е около 300лв. ремонта.

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от vvasilev1 » 01 Май 2021, 19:51

Моята беше на гювеч. В Софтелектроникс Варна я прати майстора. 700 лева струваше рециклажа. 13.500 км по късно всичко е точно.

Настъпвам си я, не я галя.

Изпратено от моят SM-A405FN с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Denis1903 » 24 Май 2021, 17:56

Здравейте колеги ! Дойде време да сменям маслото . Автомобила е е46 м54б30 . Знаете този мотор си похапва масълце . Та така . Тъй като си го похапва мисля да поръчам едни 15 литра , като 7,8 литра за смяна и 7,8 за доливане . Та така в Германия съм и цъкам ибей и Амазон . Маслото ще е 5в40 , но каква марка ?! Най - евтиното е Манол , Тотал (5 литра за около 20 евро ) . В средната класа са Шел , Кастрол , Адинол , Лики Моли ( за около 24-28 евро 5 литра ) разбира се аз нищо не разбирам от масла и това за нисък и среден клас го сортирвам като за цени не за качество ! Тъй като може манола и кастрола да имат разлика в парите ама в работата на мотора знам ли ?! . Сега аз мисля да се спра на тотал и добавка за масло на бардал или на шел хеликс . Но в крайна сметка гледам има и промоции като 20 литра Манол за 50 евро ( защо пък не ?!) . Вие как мислите , кое да взема ?

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от ivoaudi » 24 Май 2021, 18:28

Въпрос на избор, но аз ако ще трябва да ходя с тубите в багажника бих и сипал и масло от 4е тубата.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от zaharia » 24 Май 2021, 18:45

Колега, ако търсиш евтино, но качестено масло, забрави Манола и виж Shell, Fuchs, Petronas, Total, Addinol. При големи количества - туби 20л може се намерят за 80-90 евро. Качеството им е сравнимо с това на най-скъпите масла за ежедневна употреба.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook