Обслужване на климатика с обезпаразитяване

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1062
Регистриран на: 28.06.2007
Местоположение: София (големото село)
Пол: Мъж
Кара: е70 sd

Re: Обслужване на климатика с обезпаразитяване

Мнение от asasin18 » 13 Юни 2011, 14:07

Sapa написа: Има един препарат на Wurth специално срещу цигарен дим и той горе долу върши работа (на около 90%) - спрей който се пръска върху текстил


Колега може ли да дадеш малко повече инфо за тоя препарат, как се използва къде се продава, ако маха на 90% миризмата от цигари супер :)

Иначе за пране на таван, определено по - добре НЕ, защото наистина е много вероятно да увисне, а след това нов и ще излезе малко дявол на магаре, цялата работа

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 30.01.2010
Местоположение: Sofia, Bourgas
Пол: Мъж
Кара: X5 E70 35d, S8;
Мечтае да кара: X5M
Детайли за колата: super reza4ka!

Re: Обслужване на климатика с обезпаразитяване

Мнение от E70 3.0SD » 14 Юни 2011, 23:22

Колега, минах по този път с миризмата и я реших на 100 %. Купих от мосю Бриколаж преди два месеца спрей за миризма от изпарителя на климатика, не помня марката но беше холандски. Миналата година минах през Каморското чистене, но малка миризма остана и не бях доволен :no: При мисълта да дам куп пари и пак да бъде така реших да действам сам. Стъпка първа - разглобих капака на филтрите за климатика при мен са два броя. Колата е с изгасен двигател. След това вкарах маркуча на спрея максимално вътре към вентилатора и изпръсках целия спрей. След половин час както и пишеше на шишето всичката мизерия изтече под колата от някакъв отдушник. Сглобих всичко и пуснах климатика да поработи. На сутринта гадната миризма при пускане на парно или климатик беше напълно изчезнала и така вече два месеца. Всичко това ми излезе около 25 лв. Колата е Е70 35D. Успех !

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 16.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: LCI 530xd
Мечтае да кара: Alpina B7

Re: Обслужване на климатика с обезпаразитяване

Мнение от fefe » 15 Юни 2011, 9:38

И аз смятам да пробвам сам (след яка 'оферта' от Камор), както колегата преди мен е направил, с този препарат (италиански е):

Изображение

Фирмата зарежда Бриколаж доколкото разбрах от единственото ми до сега посещение.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 157
Регистриран на: 29.07.2010
Местоположение: около Пловдив
Пол: Мъж
Кара: e-60 3.0.D,2006
Мечтае да кара: Форд-Мустанг
Детайли за колата: M-paket,2006g,231+++p.s.

Re: Обслужване на климатика с обезпаразитяване

Мнение от aigner » 21 Юни 2011, 7:43

Колеги, фирма от/не казвам името за да не ме обвинят в рекламна дейност/ град Пловдив,продава спрей-8лв,с който аз съм чистил доста СКЪПИ коли и давам гаранция че всичко заминава и после само свеж въздух. За всички ще споделя че сме замервали пропускливостта на филтрите и се установява че времето за ползване за БГ. е 3 месеца макс. Много е прашно и заедно с влагата сваля на около 20% дебитът. На лично мога да дам името и телефонът на фирмата.
Пламен

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Обслужване на климатика с обезпаразитяване

Мнение от Emooo » 21 Юни 2011, 8:50

Кажи фирмата тука не сме БТВ, че да глобяваме за реклами.
Tool - Fear Inoculum

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 243
Регистриран на: 12.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 545i

Re: Обслужване на климатика с обезпаразитяване

Мнение от Sapa » 21 Юни 2011, 17:56

Такааа, в крайна сметка отидох в Дару Кар. Там срещу 105 лв ми измиха изпарителя на климатика, измиха колата и ми направиха пълен оглед - окачване, двигателен отсек, гуми и пр. Това последното предполагам ми го направиха бонус защото за 1ви път стъпвам там, но не е лошо. Ако си приспадна и автомивката, цялото обезпаразитяване заедно с разглабянето и химикала ми излезе 90 лв.

Препоръчвам такава процедура поне веднъж на 2-3 години - освен миризмата която изчезва и климатика започва да духа по студено - нормално като се изчистят плесените и друга кал по изпарителя натрупани през годините нещата се получават по-добре.

Колкото на въпроса за химикала против миризма от цигари - продават го Wurth - имат магазин в Бизнес Парка в София, предполагам и на други места - там питате за подобен спрей и ще ви го продадат. Оставам само в недоумение защо в автомивките това не се предлага като услуга...
Продавам тунинг кит за 335i на Vishnutuning (http://www.vishnutuning.com/RevIICAN.htm) - тестван 30 хил. км на 390 к.с. и 550 Нм

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 157
Регистриран на: 29.07.2010
Местоположение: около Пловдив
Пол: Мъж
Кара: e-60 3.0.D,2006
Мечтае да кара: Форд-Мустанг
Детайли за колата: M-paket,2006g,231+++p.s.

Re: Обслужване на климатика с обезпаразитяване

Мнение от aigner » 22 Юни 2011, 7:24

Emooo написа:Кажи фирмата тука не сме БТВ, че да глобяваме за реклами.
Фирмата е Сикона и се намира на кукленско след ресторанта Фадо,майсторът се казва Жоро.
Пламен

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 308
Регистриран на: 27.06.2008
Местоположение: Пловдив
Кара: 318i

Re: Обслужване на климатика с обезпаразитяване

Мнение от kaspar_ivo » 23 Юни 2011, 14:14

Здравейте колеги. Знам че във този форум карате хубави коли с по скъпа подръжка, обаче да даваш 250 лв за процедура която ще траеняколко месеца докато се появат новите гъби, и плесени направо не си заслужава.

Аз лично купувайки спреове и кви ли не препарати дето нямаха ефект или ако имат ефект то е временен най-накрая мога да кажа, че си реших проблема и то за крупната сума от 2.99 лв :lol: :lol:

Начина е следния - чрез Пара! При тази температура нищо не оцелява :lol:
За колегите в Пловдив мога да кажа да идат на Автомивка с ПАРА. Да не правя реклама ако някой иска да знае каде има да ми пише ЛС. Там с/у 3 лв извършват процедура почистване на въздуховодите. И ефекта поне според мен е супер! :)

п.с И все пак нали знаете че за да не се получават тези миризми е хубаво 2-3 мин преди да се загаси колата да се спира климатика да изъсхнат въздуховодите :).

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1062
Регистриран на: 28.06.2007
Местоположение: София (големото село)
Пол: Мъж
Кара: е70 sd

Re: Обслужване на климатика с обезпаразитяване

Мнение от asasin18 » 23 Юни 2011, 14:19

ето какво намерих аз, и не че имам особена нужда ама мисла да го пробвам, ако предценят че е реклама да го махнат мод-овете
http://grabo.bg/diagnostika-na-avtoklim ... 0lv-0hrfw9

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 308
Регистриран на: 27.06.2008
Местоположение: Пловдив
Кара: 318i

Re: Обслужване на климатика с обезпаразитяване

Мнение от kaspar_ivo » 23 Юни 2011, 14:24

asasin18 написа:ето какво намерих аз, и не че имам особена нужда ама мисла да го пробвам, ако предценят че е реклама да го махнат мод-овете
http://grabo.bg/diagnostika-na-avtoklim ... 0lv-0hrfw9


"Озон" незнам на кое му викат обаче парата излизаше от вякаде където имаше въздуховод :) точно така както е на снимките тук.
и все пак 19лв не са 250 :lol:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1062
Регистриран на: 28.06.2007
Местоположение: София (големото село)
Пол: Мъж
Кара: е70 sd

Re: Обслужване на климатика с обезпаразитяване

Мнение от asasin18 » 23 Юни 2011, 14:32

Еми и аз не знам точно кво е ама мисла да го пробвам.
А иначе, имах е39 преди време, и на нея и купих такова спрейче дето се пъха във въздуховодите и се пръска, резултата е че след това светна какво ли не по цд-то, и общо взето го бях прежалил, а сега с тая кола да ти кажа ако взема да батисам некой друг модул, за да си спеста 10 лева определно ще е тъпичко така че мисла да го остава на хора който си го работят това ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 439
Регистриран на: 3.11.2010
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: Е38 TDS + е30 318i и некви други!!!
Мечтае да кара: BMW F06 — 6 Series Gran Coupe ///M Sport Package
Детайли за колата: е38-725 TDS, автомат,
Audi A4 1.8T

Re: Обслужване на климатика с обезпаразитяване

Мнение от ELZAGG » 23 Юни 2011, 14:58

asasin18 написа:ето какво намерих аз, и не че имам особена нужда ама мисла да го пробвам, ако предценят че е реклама да го махнат мод-овете
http://grabo.bg/diagnostika-na-avtoklim ... 0lv-0hrfw9

Офертата е много добра :yes: Има често предлагане на тикива услуги в тези сайтове!
От цървул, бална пантофка НЕ става!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 243
Регистриран на: 12.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 545i

Re: Обслужване на климатика с обезпаразитяване

Мнение от Sapa » 23 Юни 2011, 15:41

Нека да правим разлика:

1) Премахване на миризма със спрей, озон, пара - това убива бактериите и премахва миризмата, но не премахва мухъла и плесените по изпърителя които са перфектната среда за нови бактерии

2) Измиване на изпарителя - премахват се всички източници на миризми. Ефекта е по-дълготраен

Освен това мухълът и плесените носят много рискове за здравето на човека и аз не бих си спестил 100 лв на година за да избегна този риск.

Всеки сам си преценява, разбира се
Продавам тунинг кит за 335i на Vishnutuning (http://www.vishnutuning.com/RevIICAN.htm) - тестван 30 хил. км на 390 к.с. и 550 Нм

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 17.03.2010
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: bmw F 11 530 D
Мечтае да кара: BMW М6 Купе Кабрио

Re: Обслужване на климатика с обезпаразитяване

Мнение от badjo E60 » 23 Юни 2011, 20:34

Sapa написа:Нека да правим разлика:

1) Премахване на миризма със спрей, озон, пара - това убива бактериите и премахва миризмата, но не премахва мухъла и плесените по изпърителя които са перфектната среда за нови бактерии

2) Измиване на изпарителя - премахват се всички източници на миризми. Ефекта е по-дълготраен

Освен това мухълът и плесените носят много рискове за здравето на човека и аз не бих си спестил 100 лв на година за да избегна този риск.

Всеки сам си преценява, разбира се

:yes: :D
ИМА ЛИ ЖЕЛАНИЕ ИМА И НАЧИН
http://aronmen.hit.bg/
http://www.vbox7.com/play:2e3dc271


Изображение

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Обслужване на климатика с обезпаразитяване

Мнение от Emooo » 23 Юни 2011, 20:57

kaspar_ivo написа:Здравейте колеги. Знам че във този форум карате хубави коли с по скъпа подръжка, обаче да даваш 250 лв за процедура която ще траеняколко месеца докато се появат новите гъби, и плесени направо не си заслужава.

Аз лично купувайки спреове и кви ли не препарати дето нямаха ефект или ако имат ефект то е временен най-накрая мога да кажа, че си реших проблема и то за крупната сума от 2.99 лв :lol: :lol:

Начина е следния - чрез Пара! При тази температура нищо не оцелява :lol:
За колегите в Пловдив мога да кажа да идат на Автомивка с ПАРА. Да не правя реклама ако някой иска да знае каде има да ми пише ЛС. Там с/у 3 лв извършват процедура почистване на въздуховодите. И ефекта поне според мен е супер! :)

п.с И все пак нали знаете че за да не се получават тези миризми е хубаво 2-3 мин преди да се загаси колата да се спира климатика да изъсхнат въздуховодите :).


Колега само в единия въздуховод на е60 има датчици струващи колкото едно старо е36 318i, да не говорим че тая пара като кондензира и отдолу е пълно с електроника какво става. Мисли малко преди да даваш такива съвети, защото ако те послуша някой ще изгърми яко. :mhihi: Това е все едно да си измиеш телевизора с пара докато работи.
Tool - Fear Inoculum

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook