Сажди по аспуха

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 25.01.2011
Пол: Мъж
Кара: BMW 745D
Мечтае да кара: M-5

Re: Сажди по аспуха

Мнение от emoo » 15 Сеп 2011, 16:23

най накрая и аз да се похваля с ремап днес ми сложиха и както казвате има доста разлика
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 354
Регистриран на: 11.03.2011
Пол: Мъж
Кара: 530da 04'
Мечтае да кара: А7 3.0TFSI
Детайли за колата: China Maina Town Tuning

Re: Сажди по аспуха

Мнение от sawion » 15 Сеп 2011, 18:54

Колега даи малко повече информация ако можеш. Фирма, място, цена, обслужване, време, съвети за експлоатацията след ремапа... Мерси предварително!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 25.01.2011
Пол: Мъж
Кара: BMW 745D
Мечтае да кара: M-5

Re: Сажди по аспуха

Мнение от emoo » 15 Сеп 2011, 20:56

sawion написа:Колега даи малко повече информация ако можеш. Фирма, място, цена, обслужване, време, съвети за експлоатацията след ремапа... Мерси предварително!


фирма-www.e-maps.co.uk място звъниш определят ти ден и идват на место ти го правят време около 2 часа цена 300 паунда експлоатация, смяна на масло на време и няма да има никакви проблеми,това му бяха думите

за падане на разход на горивото не гарантира защото е автомат :bchug: :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1106
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: Ruse
Кара: Дизели

Re: Сажди по аспуха

Мнение от VRPerformance » 15 Сеп 2011, 22:12

emoo написа:най накрая и аз да се похваля с ремап днес ми сложиха и както казвате има доста разлика
хубава картинка,защо си я постнал като не е за твоята кола?гледам че пише 330Д а датата е 24-11-2008 :?:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 25.08.2006
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: е46

Re: Сажди по аспуха

Мнение от neonman » 16 Сеп 2011, 0:04

emoo написа:най накрая и аз да се похваля с ремап днес ми сложиха и както казвате има доста разлика

Най - добре си я качи тук на дино ...тва не е графика на твоя мотор ! А и няма как с 420Нм да извадят 265кс. На мен ми трябваха над 600Нм за такива коне :winky:

Намери 10-те разлики : :D Данните при мен са на колела !
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
if your car isn't scary - it's just not fast enough!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1409
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F90 M5C

Re: Сажди по аспуха

Мнение от Cinder » 17 Сеп 2011, 0:05

Според exif-a, снимката направена е на 15.09.2011, в 14:02 часа, с Nokia 6700c-1, така че по-вероятно е датата на PC-то е назад :mhihi:

На колегата neonman exif-a показва 01.01.2003, снимано с неква Минолта, предполагам не си е сверил датата на фотоапарата :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 12.01.2008
Пол: Мъж
Кара: '00 BMW 320d, '04 BMW 530d

Re: Сажди по аспуха

Мнение от plamen0242 » 21 Окт 2011, 21:29

da6ip написа:Офф: Я кой се завира под броните на колите да им снима ауспусите :mhihi: внимавай да не те видят :mrgreen: (не се сдържах)

Според мен е признак за премахнат ДПФ, АКО колата е с правите тръби. Ако тръбите за извити надолу, значи колата е преди 06/2004 и няма ДПФ. Моята също няма сажди, на 167к.


Колега значи според теб моята кола е без ДПФ. Произведена е 11/2003 и тръбите са извити надолу, има и сажди по тях.
Да обаче като си прегледах сервизната книжка, а и фактурите, които немеца ми даде,(който между другото е шеф на немска застрахователна компания, не някой турчин- измамник) се оказа, че 2009г. преди 35000 км. е сменил DIESEL PARTIKEL RUSS FILTER, което трябва да е въпросният ДПФ. Та имам ли или не ДПФ се чудя, и какви са симптомите на запушен такъв. От известно време се боря с едно тресене на мотора и играене на оборотите( сменях дюзи, тампони и т.н.) та се чудя дали може да е от тоя ДПФ и ако го премахна дали ще се оправи?

П.С. Сега видях това http://realoem.com/bmw/showparts.do?mod ... g=18&fg=10 и по-специално тази част For vehicles with EU3 exhaust emissions standard and Automatic transmission
Consider the customer and the environment, install a retrofit diesel particulate filter instead of a replacement precatalyst!
И се чудя дали немеца не е заменил катализатора или каквото там е precatalyst с ДПФ. Дали като го премахна ще трябва да правя нещо софтуерно като не е оригинален? Все пак на менюто service нямам секция DPF?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 352
Регистриран на: 12.08.2009
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E 60 530d
Мечтае да кара: Нещо с голям мотор

Re: Сажди по аспуха

Мнение от peters75 » 22 Окт 2011, 8:30

plamen0242 написа:
da6ip написа:Офф: Я кой се завира под броните на колите да им снима ауспусите :mhihi: внимавай да не те видят :mrgreen: (не се сдържах)

Според мен е признак за премахнат ДПФ, АКО колата е с правите тръби. Ако тръбите за извити надолу, значи колата е преди 06/2004 и няма ДПФ. Моята също няма сажди, на 167к.


Колега значи според теб моята кола е без ДПФ. Произведена е 11/2003 и тръбите са извити надолу, има и сажди по тях.
Да обаче като си прегледах сервизната книжка, а и фактурите, които немеца ми даде,(който между другото е шеф на немска застрахователна компания, не някой турчин- измамник) се оказа, че 2009г. преди 35000 км. е сменил DIESEL PARTIKEL RUSS FILTER, което трябва да е въпросният ДПФ. Та имам ли или не ДПФ се чудя, и какви са симптомите на запушен такъв. От известно време се боря с едно тресене на мотора и играене на оборотите( сменях дюзи, тампони и т.н.) та се чудя дали може да е от тоя ДПФ и ако го премахна дали ще се оправи?

П.С. Сега видях това http://realoem.com/bmw/showparts.do?mod ... g=18&fg=10 и по-специално тази част For vehicles with EU3 exhaust emissions standard and Automatic transmission
Consider the customer and the environment, install a retrofit diesel particulate filter instead of a replacement precatalyst!
И се чудя дали немеца не е заменил катализатора или каквото там е precatalyst с ДПФ. Дали като го премахна ще трябва да правя нещо софтуерно като не е оригинален? Все пак на менюто service нямам секция DPF?

2003 година нямаш ДПФ със сигурност.Хич не го търси и не го обвинявай за проблеми.Няма никаква логика да махнат катализатора за няколко стотин и да сложат ДПФ за няколко хиляди.Кой знае какви документи са ти пробутали,може и да са от друга кола или правени някакви.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 12.01.2008
Пол: Мъж
Кара: '00 BMW 320d, '04 BMW 530d

Re: Сажди по аспуха

Мнение от plamen0242 » 22 Окт 2011, 12:15

Логика има. 2003 година колата излиза с EURO3, а като я купих на нея имаше стикер EURO4.
Фактурите просто си бяха в жабката, не са ми ги показвали преди да купя колата на тях си има номер на рамата, дата, километрите на колата и т.н. Пак казвам няма защо да са ме лъгали с измислени документи, колата я купих на търг от уважаван директор на застрахователна компания в Германия, не е от автокъща на турци или араби, обслужвана е само и единствено в БМВ сервизи и като гледам цените във фактурите, въпросният немец не са го притеснявали парите и е сменял какво ли не.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 896
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Сажди по аспуха

Мнение от SpeedyMan » 07 Юли 2020, 21:58

За да не пукам нова тема, ще пиша тук.

На моята от скоро й почерня кюнеца. От начало мислех, че е заради нафтата, понеже сипах някаква ултра-скъпа. Но след това я смених и се оказа, че проблемът продължава.

Колата има DPF, кара се 90% от времето на магистрала. В момента са страшни жеги, така, че изключвам недозагряване на мотора.

Какво друго може да е? Самоизбушил се DPF?
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 285
Регистриран на: 25.04.2013
Местоположение: Трявна/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 540i G30, 120d F20
Мечтае да кара: 540i

Re: Сажди по аспуха

Мнение от AlonsoBest » 08 Юли 2020, 11:08

SpeedyMan написа:За да не пукам нова тема, ще пиша тук.

На моята от скоро й почерня кюнеца. От начало мислех, че е заради нафтата, понеже сипах някаква ултра-скъпа. Но след това я смених и се оказа, че проблемът продължава.

Колата има DPF, кара се 90% от времето на магистрала. В момента са страшни жеги, така, че изключвам недозагряване на мотора.

Какво друго може да е? Самоизбушил се DPF?

Черен ауспус е признак за пробит/премахнат DPF. При теб изключваме премахнат. Също в жегите при проблемен термостат пак може да не загрява хубаво. Хубаво е да я закачиш на диагностика да видиш как е DPF-a зажди, пепел, дали е правила регенерация и да се направи тест на обратното налягане.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 896
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Сажди по аспуха

Мнение от SpeedyMan » 08 Юли 2020, 14:03

Сутринта при около 20 градуса външна температура, колата поддържаше 86, 87 градуса по магистралата. Не зная дали е нормално за M47 163 ps

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 525
Регистриран на: 29.01.2006
Местоположение: ELHOVO
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Сажди по аспуха

Мнение от flober » 08 Юли 2020, 14:05

Ето при мен какво се беше случило ,след като започна да черни кюнците с перфектни показания.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 896
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Сажди по аспуха

Мнение от SpeedyMan » 08 Юли 2020, 20:06

Какво точно е това?
Стопена пластмаса върху питата на DPF? Или съм в грешка?

Някой колега може ли да помогне с диагностиката в Стара Загора?
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 285
Регистриран на: 25.04.2013
Местоположение: Трявна/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 540i G30, 120d F20
Мечтае да кара: 540i

Re: Сажди по аспуха

Мнение от AlonsoBest » 08 Юли 2020, 20:17

SpeedyMan написа:Какво точно е това?
Стопена пластмаса върху питата на DPF? Или съм в грешка?

Някой колега може ли да помогне с диагностиката в Стара Загора?

Пробита е питата на DPF-a. Не задържа всички сажди и за това става черен ауспуха.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook